Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Myslím si, že to berete hodně negativně.

Ano Glance screen je bezva, ale co si budeme nalhávat, žít bez něj se dá a dalo. Stačí double tap a máte klasický lockscreen, který navíc ve WP8.1, které budou na každé L930 předinstalovány, mnohem pokročilejší a upravitelnější.

Pamětové karty ? Vlajkové lodě Samsungu se prodávají většinou ve třech velikostech 16/32/64 + paměťové karty, ale ruku na srdce, kolik 32/64 verzí Samsung prodá ? Drtivá většina je 16GB, ze kterých je dostupných zhruba polovina. 32GB je standardem a myslím si, že vlajková loď si může ještě stále dovolit mít 32GB bez rozšíření. Pokud si chcete tahat svou 500 GB sbírku hudby a fotek, tak dobrá, ale mě to přijde velmi ustřelené. Pořád je to mobilní telefon a ne počítač s 2 TB místa k uložení či více.

TElefon sám o sobě je designově velmi povedený (to je věc názoru) a podle toho co se psalo o Icon je příkladně zpravován.

Jediné co já bych objektivně vytknul je baterie, kapacita je na dnešní vlajkovou loď průměrná a výdrž (podle Icon) není nic moc, možná to opraví nějaký SW update, jako ze začátku na L920. Těžko říct, ale to je podle mě jediná velmi podstatná výtka.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Manek49 »

Souhlas s maxem :-) kdybych měl větší ruce a peníze, tak bych do tyhle Nokie určitě šel, takhle zůstanu spokojeně u iPhonu :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Telefon sám o sobě je designově velmi povedený (to je věc názoru) a podle toho co se psalo o Icon je příkladně zpravován.

Jediné co já bych objektivně vytknul je baterie, kapacita je na dnešní vlajkovou loď průměrná a výdrž (podle Icon) není nic moc, možná to opraví nějaký SW update, jako ze začátku na L920. Těžko říct, ale to je podle mě jediná velmi podstatná výtka.
Design se me hodne hodne libi, tady souhlas.
Co se tyce baterie u Icon taky souhlas, dle testu dopadla spatne,vyrazne hure nez L920 ci L1020.
7kubo
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát úno 24, 2012 14:42
Zařízení: nokia lumia 800, 920, icon, 930

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od 7kubo »

Davedroid píše:7kubo: ty jo, gratuluju a závidim. Tos přivezl přímo ze států nebo jak jsi ji sehnal?

A kdy myslíte, že bude 930 v našich kamených obchodech? Asi to ještě potrvá, co? :-(
To možná bude dřív Samsung, co?

Díky
ja som pracovne v amerike, tak som si ju tu kupil v microsoft store (vyhoda je ze vsetky 929 su odomknute) takze mi bude aj doma fungovat
prve dojmy su super, kvalita spravocania je vynikajuca a vydrz(ktorej som sa obaval) sa zda tiez ovela lepsia ako 920
viem ze na gsmarene maju zmeranu vydrz velmi biednu (podla mna to bude chybou merania alebo meraneho kusu, bo uz len ked si to porovnate z 1520 tak tam nieco nesedi)
Hektor
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: čtv led 31, 2013 18:04
Zařízení: Nokia Lumia 620

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Hektor »

Má 930 jiný foták než je v 925?
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Ano, má 20 MPix snímač s Carl Zeiss optikou a optickou stabilizací, umožňuje 2x bezztrátový digitální zoom. A taktéž 2x bezztrátový zoom při natáčení videa.
Uživatelský avatar
Andreas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned pro 20, 2009 1:21
Zařízení: HP iPAQ 214

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Andreas »

Co se výdrže baterie týče, když jsem četl recenze na Lumii 929, tak byla hodnocena povětšinou spíš kladně a na Engadget je dokonce vypíchnuta mezi hlavní klady: http://www.engadget.com/2014/02/19/noki ... on-review/" onclick="window.open(this.href);return false;
Takže si to bude nakonec muset každý zájemce ve finále zjistit podle svého vlastního užívání stejně zase sám :-D
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od imperator »

pametovky, glance screen a aspon 2800 baterka a bol by to pre mna asi najviac vyladeny divajs :) a nevadila by mi ani ta fadna zadna strana ktora vobec nehovori ja som flagship ja som flagship :D :D :D keby vysla 920tka v 5palcovom prevedeni zozala by vacsi uspech :D
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Stevik »

Ale kdyz pisou, ze 5" display s tou pameti se masove nevyrabi, tak nevim, co by se muselo stat, aby ti udelali takovou 92x. 6" je fakt uz moc.
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Freeloader »

imperator píše:pametovky, glance screen a aspon 2800 baterka a bol by to pre mna asi najviac vyladeny divajs :) a nevadila by mi ani ta fadna zadna strana ktora vobec nehovori ja som flagship ja som flagship :D :D :D keby vysla 920tka v 5palcovom prevedeni zozala by vacsi uspech :D
povedal majitel 920tky, seems legit
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od imperator »

Stevik píše:Ale kdyz pisou, ze 5" display s tou pameti se masove nevyrabi, tak nevim, co by se muselo stat, aby ti udelali takovou 92x. 6" je fakt uz moc.
chapem...ja by som bral kludne amoled pretoze sa mi paci dokonca viac ako ips (znervoznuje ma ta svetla cierna a slabsie farby) ale ako tu vacsina pise na glance som si tak zvykol ze by som tam kvoli tomu dal radsej ips...kvalitny ips...a bolo by to v cajku...a na sd kartach si nezakladam ale nalakala nas nokia pri 1520tke takze ocakavam od flagshipu nech to tam je tiez :) a baterka aspon dorovnat s5ku t.j na tych 2800 (mame aj lepsie ako z2 - 3200) aj ked neverim ze na baterke setrili to bude skor konstrukciou a optickym stabilizatorom vo vnutri atd...ale aj tak... proste uz aj s5 je lepsim nastupcom s4 nez 930tka ako pokracovatel 920 :???:
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Sinpa »

http://www.mynokia.cz/windows/bezdratov ... 30-zdarma/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Objevilo se konečně také odhalení vnitřností L930, z toho co vidím, tak v tomhle smyslu Nokia kam nacpat slot pro SD asi ani neměla, stačí se podívat jak je řešená celá sys. deska, místo na ní nezbylo, buď za to mohl samotný návrh, nebo se s SD podporou už od začátku nepočítalo.

Fotky najdete na http://wmpoweruser.com/nokia-lumia-930- ... -pictures/
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

A displej jako u L925 je soucasti hliníkového ramecku.
Šviha na hlinikovem ramecku znamena vymenu kompletu vcetne displeje.U tohoto modelu je kazde sklo zabrusovano zvlast na dany ramecek.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

To ano, alespoň se to ale bude dobře měnit ne ? :-)) Pár šroubků pod zadním krytem a sklo je venku i s rámečkem. Samozřejmě to nebude nahrávat přiznivé ceně po-záručních oprav, ale to dneska už je všude bohužel.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Jenze kvůli skrablemu ramecku dat pak 4500kc je celkem palka.Zadna vyhoda tedy.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od mimonaut »

tak škráblý rámeček nebudu měnit, nejsem pipinka.. :)
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tak já bych třeba nemohl mít naražený kryt, strašně by mě to vadilo, ale ty peníze za výměnu bych nebyl schopný zase dát.

Ale dneska je to takhle u většiny telefonů, bohužel.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

U vetsiny ne, u Lumii jen 925 a nyní 930.Nastesti minimum telefonu je takto zprzneno.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Myslel jsem jiné značky (Samsung, Sony, etc.).

Co se Nokii týká, tak většina Lumii má unibody tělo, které má jako "rámeček" záda, takže tam je jasné, že displej se nemusí kvůli krytu měnit. L925 a L930 jsou svým způsobem speciálky/dizajnovky od Nokie.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů