Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od marYan »

caute, nainstaloval so WP10 a mam2 otazky:
1. preco sa niektore aplikacie neaju pripnut na sart obrazovku? (napr here drive atd.)
2. aplikcia office zmizlaa neniel som ziadnu nahradu. nie je zatial podpora alebo hladam zle?
dujem
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od chmeldas »

tompec, z Insider programu se odhlásíš na webových stránkách. Přihlaš se pod tvým účtem a v pravo dole je nápis odhlásit se. Konec kni, potvrď a je to. Pak pro jistotu smaž Windows Insider z telefonu.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Petulinek »

marYan píše:caute, nainstaloval so WP10 a mam2 otazky:
1. preco sa niektore aplikacie neaju pripnut na sart obrazovku? (napr here drive atd.)
2. aplikcia office zmizlaa neniel som ziadnu nahradu. nie je zatial podpora alebo hladam zle?
dujem
Restartuj telefon a půjde to
Na Store Beta je ke stažení Word,Excel,OneNote Preview verze
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od marYan »

restartol som telefon niekolko krat, vypol, zapol ale aplikacie sa na start obrazovku pripnut nedaju
skusam nainstalovat word, excel ale stale mi to pise working a nic sa nedeje uz cez 10min :(
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Massik »

Taky jsem W10 nainstaloval. Je to celkem hezký, ale nedá se s tím pracovat. Mail z W8.1 nefunguje ani kalendář, musí se stáhnout Outlook, ale notifikace mailu nejsou - pro mě dost zásadní, chybí propojeni na FB - může někdo potvrdit? U kalendáře musí být zřejmě velká dlaždice, aby se zobrazily další události. Navíc při synchronizaci kalendáře se musí přenastavit upozornění na událost, neb jsem tam žádné nenašel, kde jsem ho měl nastavené. Některé aplikace mi tam zůstaly 2x a nejdou odinstalovat. Při přizpůsobení dlaždic mi některé mizí nebo mění svou velikost, jak se jim zachce. Raději jsem zas dal W8.1.
lasted
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř úno 04, 2015 18:59
Zařízení: EX L930 , OPX, 950xl, Nexus 6P 128gb
Bydliště: jih moravy :)

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od lasted »

Me se nelibý ze mi nějaké aplikace nejdou smazat . Ale nejvíc mi vadí ze je to pomalejší. Ještě když dam aplikaci fotky tak mi nejde spustit. Musím dat foťák a tam najet v levém horním rohu na poslední foto abych se dostal na fotky. Taky přemyslím ze dam zpět 8.1.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od marYan »

Tak po poldnovom testovani som sa vratil naspat k wp 8.1. 10tka je na primarnom pracovnom mobile skoro nepouzitelna. Maily sice funguju, notifikacie zial nie, niektore aplikacie sa daju pripnut na plochu, ine nie, skusal som stiahnut Word, excel ale po 30min cakani ked mi to stale vypisovalo working a ziadna zmena som to zrusil.
Graficky je to fajn, za mna ovela krajsie ako 8.1, rozumnejsie triedenie nastavenia, konecne dobry mailovy klient umoznujuci editovat mail pri preposlani, kalendar tiez ok. Ked sa to doladi, zjednoti ovládanie (niekde je hamburger mwnu, inde 3bodky atd. Napr ked som dal tahat mapy, to menu je cele biele a kym tam clovek neda prst nevidi co je tam napisane). Urcite to je krok v pred a kladny, uz to len odladit.
Tomaš K
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: stř lis 09, 2011 19:22
Zařízení: Lumia 930 Orange Denim

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Tomaš K »

Po hodinovom testovani som odstranil W10. Nepouzitelne. MetroMail ani neotvori, tapetu zdeformuje, vrchol bolo ked ma budik "zobudil" aniz by som mal nastavene budenie. Dvakrat zamrzol. Proste pockat na ofiko a nestahovat.
lasted
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř úno 04, 2015 18:59
Zařízení: EX L930 , OPX, 950xl, Nexus 6P 128gb
Bydliště: jih moravy :)

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od lasted »

Jaký je nejjednodusi způsob jak se vrátit na 8.1?
Tomaš K
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: stř lis 09, 2011 19:22
Zařízení: Lumia 930 Orange Denim

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Tomaš K »

Zvastne je, ze po preinstalovani z W10 na 8.1 sa mi "uklidnil" Explorer a uz neproblikuje ani nemrzne. Celkovo sa zrychlil. Som rad za W 8.1. Tesim sa ale na Continuum. To uz bude iny level :)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od JirkaTom »

Trochu to poopravím: W10 je nepoužitelný na Lumii 930. Téměř všechny ostatní Lumie s W10 poslední build nemají problém. Ukazuje se (už pokolikáté ?), že hardware Lumie 930 je nějak nestandardně koncipovaný...
Samozřejmě nikdo netvrdí, že W10 v dnešní podobě je vhodný pro standardní 100% nasazení na hlavní mobil. Nepoužitelný ale rozhodně není... :) Aby jsme lidem nepletli hlavy... ;-)
Tomaš K
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: stř lis 09, 2011 19:22
Zařízení: Lumia 930 Orange Denim

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Tomaš K »

Pokial ma byt W10 spusteny v lete tak sa hoši v Redmondu maju co obracat.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Dragonerix »

Já ho ze své L930 dal pryč... Napřed po update nefungoval vůbec start poctate jen černo a nic.. Po restartu to tam bylo ale do 5 min to samé. Udělal sem tedy HR a to už se teoreticky dalo používat ale vadilo mi ze když sem dal v seznamu app nějaké písmeno tak zásek a jen cerno!



Jinak rychlost o něco opozdena jinak vzhledove se mi to moc líbí a to to není zdaleka hotove takže za me se to odebírá dobrým směrem.



Dále mi tam zlobily fotky ale velice se mi zamlouvá nastavení MPX už není 5+16 ale poue 5 nebo 16... A v případě Raw to je stejne jako teď tedy 5+16 DNG
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Dragonerix »

To -Pavel- : Není to první build pro tento HW jak píšeš... Zapomel si na L1520 která je s L930 až na velikost a SD naprosto totožná. A předchozí buildy byly i pro 1520
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od JirkaTom »

-Pavel- píše:...... ;-) Jirko, nechtěl jsem reagovat, ale ta tvá oprava v tomto tématu neměla smysl. :) ......
V tom příspěvku jsi nepsal, že jsi to zkoušel na L930. Že to je v tématu o L930 neznamená, že se tu píše výhradně o L930. No a pokud to někdo náhodný přečte, může nabýt dojmu, že W10 (posl.build) je nepoužitelný na všech Lumiích. Tak jsem to chtěl upřesnit... :)
"Otálení" s povolením W10 pro L930 samozřejmě nikoho nepotěšilo. A když to na L930 MS uvolní, je to nepoužitelné. Z toho se dá vyvodit, že s tím měli při ladění od začátku problémy. A proč tomu tak bylo a je, to už je téma k diskuzi. No a neobvyklý HW se jako vysvětlení nabízí...
jirka_c
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pát kvě 27, 2011 7:07
Zařízení: L1520

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od jirka_c »

jen dodám že na 1520 je tento build také naprosto nepoužitelný
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od JirkaTom »

-Pavel- píše:JirkaTom: .........Zkusím ti vysvětlit tu nepoužitelnost na L930. To, že je systém trhavý, neoptimalizovaný, to beru. Co jsem zkusil, jak už jsem psal, tak fungovalo, ale nejsem prostě schopen ignorovat fakt i když je to TP, že na Full HD a Adreno 330, jsou animace trhavé a dlaždice jsou plné rastru, proto ta nepoužitelnost a pokud toto nevadí jiným, pro mě to je nepoužitelné. Podobně to psal i maxxs a musím mu dát za pravdu. Pokud budu mít L930 na hraní, není problém. Kdo má ale L930 na hraní, proto v této formě není tento build pro L930 použitelný ? Už Win 10 TP na L930 nemám, takže není dále nutné, abych to nějak komentovat. Zvědavost a zkouška proběhla a mám klid, počkám na finální verzi. Máme tu pořád velmi dobře fungující WP8.1 Update 2. Můj názor. ;-)
..........
Právě proto, co jsi tu teď napsal, jsem reagoval... Ono to na ostatních mobilech takovou paseku nedělá. Chtěl jsem zdůraznit, že problémy se týkají hlavně L930 ( a jak čtu i L1520). Smyslem reakce bylo tohle a ne ti něco vytýkat nebo tě nějak nabádat. Pokud ti to tak připadlo tak sorry.... :)

Samozřejmě jsem prohrábl řadu diskuzí a opravdu největší problémy hlásí majitelé L930.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od relouth »

to zas sudruzi v ms dodrbali nieco,ak to na 520 pouzitelne je a na 930 nie
:-D :-D :-D
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od JirkaTom »

-Pavel-: Hokej mě taky trochu na........l.
Pro zajímavost: právě jsem chtěl kupovat na pokusy L930 (a nechat si L1020 jako hlavní, nostalgický a dobře fotící), abych si omakal silný mobil s Windows. Ale ta neochota L930 běžet s W10 mě trochu zarazila... takže nevím. No a v úvahách je stále LG G4 pro otestování, kam pokročil Android a LG...
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

W10 mobile TP je nepoužitelné všude. Vůbec nechápu proč to někdo brání. Je to alpha verze. A to se netýká jen L930.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů