Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
k.ats
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: pon črc 07, 2014 6:53
Zařízení: L930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od k.ats »

Ty jo, to kdyby clovek vedel... Ja ji koupil z Max-shopu za 10.490,- Jeste mam mozna den nebo dva na vraceni zboti ve 14ti denni lhute, ale riskovat to, ze to kvuli poste nestihnu vratit vcas a cekat pak na vyrizeni a penize, to uz ta akce muze treba taky skoncit. A byt zase mesic bez telefonu se mi nechce. Skoda, ze to nebylo o 14 dni drive.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od kllr007 »

14 dena lehota na vratenie - v tych dnoch to staci zaslat postou. Ak mas na doklade od posty ten datum v danej lehote tak ti moze byt jedno kedy to dojde im.

Objednal by som z MS, a rovno v ten den aj danu zaslal spet a mas to.
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od mlndsk »

Dobry den,

dnes jsem dostal z Microsoftu telefon Lumia 930. Ihned od prvni chvile mam jeden problem. Dvojtlacitko hlasitosti sice funguje, ale je velice volne, takze pri dotyku prstu s telefonem to znacne chrasti. Zkousel jsem parkart zmacknout ale porad to same.

Telefon se mi nechce posilat zase zpet do MS, je to prkotina.

Nevite zda existuje v Brne nejaky solidni servis, ktery by provedl zarucni opravu na pockani?

Dekuji
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Jedine zarucni servisni stredisko v ČR je Arvato Stochov a na pockani uz vůbec ne.Pokud te to tedy trapi, budes se muset na tyden bez telefonu obejit anebo telefon vyreklamovat/nechat vymenit za jiny kus přes Microsoft store.
partykiller
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: sob kvě 14, 2011 21:41
Zařízení: Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od partykiller »

tak 930 se vrátila konečně z reklamace ve stavu v jakém měla být před rokem při koupi (slícovaný displej, nezapadlé tlačítko, reagující horní část). Po roce používání mám tedy stav nového kusu :) Jediný co mě štve, že jaksi trochu chrastí volnější tlačítko hlasitosti. Znova to posílat do servisu kvůli tomu nebudu, není na to nějaký fígl, nestačilo by pod krytem něčím drobným podložit u kontaktů?
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od hravec-x »

je to vynikající telefon
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

není na to nějaký fígl, nestačilo by pod krytem něčím drobným podložit u kontaktů?
Musel by jsi rozdělat cely telefon vcetne zakladni desky.Na to se opravdu vykasli ;-)
Stanin
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř dub 01, 2015 11:55
Zařízení: Lumia 950 XL SS, Lumia 930, Lumia 640 LTE

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Stanin »

Ahoj, uvažuju o koupi 930. Bylo o ní napsáno dost. Co mi vrtá hlavou je displej. Jak je na tom po 1 - 2 letech používání? Ztráci barvy, vypaluje se? Na windows mám radši světlé téma, ale tam je prý vyšší spotřeba. Máte někdo světlé téma?
juraj1985
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pát úno 13, 2015 9:35
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Bratislava (SVK)

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od juraj1985 »

Tak na mojej 930ke ( rok starej) je displej ako pri kúpe. Čo sa týka farieb a aj čo sa týka skla.
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od tgriger »

Ja by som sa toho tiež nebál. Amoled displeje už nie sú to čo bývali a nebývajú s nimi problémy, aspoň ja som nikdy nemal. A nakoniec, máš 24 mesiacov záruku, ak by si mal problém tak ho vyreklamuješ.
k.ats
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: pon črc 07, 2014 6:53
Zařízení: L930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od k.ats »

Ahoj, pořídil jsem si k L930 bezdrátovou podložku DT-903, ale mám s ní neustálé problémy. Podložka hodně často bliká - znamená to, že se telefon vždy přestane nabíjet a za chvíli zase začne a stále dokola. Někdy to jede a někdy ne. Už nevím co dělám špatně. Samotný adaptér je originál od Nokie s výstupem 1500mAh. Vůbec nevím jestli je to nějakým špatným kontaktem v té položce, špatný kabel, nebo něco v telefonu? Nemáte někdo s touto podložkou zkušenosti? Díky
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od hravec-x »

nemáš náhodou na telefonu nalepenou platební nálepku? pozor na to! ta má taky NFC chip...
k.ats
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: pon črc 07, 2014 6:53
Zařízení: L930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od k.ats »

ja mam NFC uplne vypnute. SPis to pouzivam jen jako nabijecku, nemam tu nabijecku sparovanou s telefonem. ANi tam nemam nalepku. Staci kdyz polozim ruku na stuil a ten drobny otres rozblika tu nabijecku a prestane na chvili nabijet... Jako nechapu to.
Stanin
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř dub 01, 2015 11:55
Zařízení: Lumia 950 XL SS, Lumia 930, Lumia 640 LTE

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Stanin »

Tak jsem se chystal koupit L930 z MS a objevila se v inzerci za pěknou cenu jedna, tož jsem ji vzal. Displej je zatím ok. Překvapilo mě, že se zahřívá i při běžné práci nebo i při puštěné hudbě s vypnutým displejem. Foťák nic moc zlepšení proti Lumii 640. Na papíře možná, ale v reálu to zatím moc nevypadá. A asi mám vychozený Jack. Při chůzi se mi často ztrácí kontakt při poslechu hudby. Sluchátka jsou v pořádku. Je to na reklamaci? To zahříváni je normální? Už jen během psaní příspěvku se telefon pěkně rozpálil.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od kllr007 »

930 sa zahrieva no. Niektore kusy viac niektore menej.
Skontroluj si mikrofony (casta vada). Ten jack neviem ale ak ma telefon vadu akukolvek jeto na RMA..

Co sa fotaku tyka - urcite tam zlepsenie je, treba to len vediet :D a samozrejme nastavit 5Jpeg + 16DNG a nasledne tie RAW spravit v PC postprocessing... Tam spoznas plny potencial tohto fotografickeho skvostu :D
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od hravec-x »

k.ats píše:ja mam NFC uplne vypnute. SPis to pouzivam jen jako nabijecku, nemam tu nabijecku sparovanou s telefonem. ANi tam nemam nalepku. Staci kdyz polozim ruku na stuil a ten drobny otres rozblika tu nabijecku a prestane na chvili nabijet... Jako nechapu to.
- ale to NFC musíš mít zapnuté, to je to co umožňuje bezdrátově nabíjet!

- nabíječka se nepáruje
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od tgriger »

NFC naozaj zapnuté mať nemusíš :-)
Ja ho mám vypnuté a funguje to výborne.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od kllr007 »

Samozrejme k bezdrotovemu nabijaniu NFC netreba. Qi cievka a NFC cip su nieco uplne ine.
Niektore Qi nabijacky ale vyuzivaju NFC pre lepšiu funkcionalitu - tj napr moja DT910 po prilozeni na jej NFC cip si mozemn nastavit aby sa spustila aplikacia a podobne srandy.. ale na samotne bezdrotove nabijanie NFC vplyv nema.
Stanin
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř dub 01, 2015 11:55
Zařízení: Lumia 950 XL SS, Lumia 930, Lumia 640 LTE

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Stanin »

kllr007 píše:930 sa zahrieva no. Niektore kusy viac niektore menej.
Skontroluj si mikrofony (casta vada). Ten jack neviem ale ak ma telefon vadu akukolvek jeto na RMA..

Co sa fotaku tyka - urcite tam zlepsenie je, treba to len vediet :D a samozrejme nastavit 5Jpeg + 16DNG a nasledne tie RAW spravit v PC postprocessing... Tam spoznas plny potencial tohto fotografickeho skvostu :D
Mikrofony jsou ok. Teda občas mi některý nahrál nahrávku potišeji, ale nebylo to pravidelně (zkoušel jsem to několikrát). Tak s tím jackem to budu muset vyřešit. Toho zahřívaní je škoda, ale zvyknu si.
juraj1985
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pát úno 13, 2015 9:35
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Bratislava (SVK)

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od juraj1985 »

kllr007 píše:Co sa fotaku tyka - urcite tam zlepsenie je, treba to len vediet :D a samozrejme nastavit 5Jpeg + 16DNG a nasledne tie RAW spravit v PC postprocessing... Tam spoznas plny potencial tohto fotografickeho skvostu :D
Čo myslíš tým "PC postprocessing" ???
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů