Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Uživatelský avatar
scubadiver
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: čtv bře 31, 2011 10:15
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black
Bydliště: Teplice

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od scubadiver »

flemo píše:...... Mal som nahraty fw pre iny product code - finsky, ktory mal sice vyssie cislo verzie fw ale nizsie cislo verzie OS ako nas standardny.....
Já jsem žádný product code nemělnil, mám Lumii pro německý trh koupenou "fungl novou" na Ebay.de...

Nějaká záhada... :evil: :?: :?: :twisted:

Ještě mne napadlo zkusit "HR", ale moc se mi do toho nechce... Není času nazbyt..
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Dragonerix »

Chci se zeptat.. Nedávno se tu řešila nekde jak nebo cim je omezena délka natáčení videa a kromě kapacity se uspudilo že ničím.. No tak nedávno se mi stala maličkost :D při natáčení cca 20min v kuse se to ukončili s hláškou že telefon je přehřátej a musí vychladnout.. Je toto v pořádku po 20 minutach ve stínu? To u moře nenatočím ani 5 minut :D zajímá me zda vám to dělá taky nebo jaký zvládnete v kuse čas vy?
l.i.b.o.r
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv kvě 15, 2014 9:55
Zařízení: Nokia Lumia 930 black

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od l.i.b.o.r »

Tak to jsem nevěděl, že tohle někdy může nastat. Já vždycky nahrávám videa do 3min, tak s tím to ti neporadím. To bylo FHD nebo 4K?



Mám GDR2 od druhého dne co vyšla druhá testovací verze win10 na L930 od O2.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Dragonerix »

Stalo se mi to již na GDR2 a také nenatáčím dlouhá videa ale toto byla výjimka a byl sem překvapen je pravda ze sem natáčel ve 4K a třeba FHD by vydrzelo déle než 20min ale i tak.. Natáčet a nabíjet mobil současně asi není ideální :D vzhedem k teplotě.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Natáčel jsem venku 25 minut 4K kromě pameti žádný problém, ale nastat to asi může. Přeci jen 4K je náročné na cely chipset a paměti.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Dragonerix »

Asi na to má hodně vliv ze mobil mam ve flip pouzdře a bez něj by to bylo nejspíše lepší.
Standis
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon črc 28, 2014 16:51
Zařízení: WP 1520

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Standis »

Mam lumii 930,ale potřeboval bych tel s větším displejem,jelikož 1520 již není ofiko v prodeji, přemýšlím nad 640 xl,ale bojím se, zda si nepohorším.přece jen 640 xl má slabší hw a teď jsem zvyknutý na rychlé reakce a silnější hw s velmi rychlou odezvou. Jaký je váš nazor?

Děkuj
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Stevik »

Ja taky nevim, kam bych "poskocil" z 930. Tak snad bude ta 940XL s 5.7" displayem.
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od robsol »

Je tady někdo kdo vyměnil L830 za L930?
Velmi vážně o tom přemýšlím zde 3 důvodů

1) chtěl bych rychlejší odezvu na spouštění aplikací. Např. Skype je docela porod.
2) lepší GPS - opravdu si to občas dělá co chce (jezdím opravdu hodně - cca 60 tis. km ročně)
3) Nabíjení zespodu.

Poradíte zda se rozdíl ceny opravdu vyplatí? Nejde mi moc o peníze, ale spíše abych je nevyhodil zbytečně do kanálu :-)
l.i.b.o.r
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv kvě 15, 2014 9:55
Zařízení: Nokia Lumia 930 black

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od l.i.b.o.r »

Nevím jestli to byla L930, ale někdo si tady stěžoval, že při delším navigování a nabíjení se dost zahřívá. A to tak, kdy se nabíjení odpojí a mobil se vybije.

Kolega z práce má L830 a kdybych se dnes rozmýšlel, vzal bych L830 místo L930.

Jestli máš L830, tak tu chvíli bych vydržel a počkal co MS vydá za novy founy.
xHeretic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: ned lis 26, 2006 19:08
Zařízení: Windows Phone!

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od xHeretic »

Jestli si na to někdo stěžoval, tak asi ještě nikdy žádný mobil na navigování s nabíjením v autě nepoužil.
Samozřejmě se zahřívá, vždyť ta GPS+Glonas žere se zaplym lcd několik set mA a to i přes 500mA, nabíjím to zároveň CL nabíječkou s max výstupním proudem 2A, tolik si stejně mobil nikdy neveme, a mobil je zahřátý jako sviň, zvlášť když ještě do auta praží slunce...ale tak jsem to měl i s úplně prvním telefonem co jsem měl s GPS v roce 2007 a to HTC Kaiser...takže zahřívání L930 při navigaci a nabíjení nic neobvyklého.
l.i.b.o.r
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv kvě 15, 2014 9:55
Zařízení: Nokia Lumia 930 black

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od l.i.b.o.r »

Psal jsem, že se tak moc zahřeje, že se přestane nabíjet. Jen si nejsem jistý jestli se jednalo o L930. Když naviguji L930, tak 1A nabíječka to zvládá tak tak.


Telefony ktery jsem vlastnil, tak L930 se zahřívá nejvíc.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

To jak 930 topí nijak nevybočuje jak topí jiné telefony se stejnym procesorem.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Dragonerix »

Při nabíjení a pustene hra a mobil v pouzdru po hodině 55 stupňů (měřeno ir) takže řekl bych ano topí ale je to ok :)
Uživatelský avatar
mZ80
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte pro 30, 2014 9:38
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od mZ80 »

Máte někdo zkušenost s ultrazvukovým čištěním mobilu? Vykoupal jsem svojí 930 ve vaně a řešim co dál. Mobil jsem hned vytáhnul (do vteřiny). Je to 3 dny a mobil, zatím, normálně funguje...
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Dragonerix »

Řekl bych ze voda se do vnitr za vteřinu moc nedostane.. Pro jistotu bych sundal zadní kryt a vypnutou ji nechal prez noc na topení aby proschnula.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od JirkaTom »

Nové vlajkové lodě: http://www.cnews.cz/cityman-talkman-mam ... e-930-1520" onclick="window.open(this.href);return false; ?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Zdravím, chci se zeptat... Zakoupil jsem L930 White v Max-Shopu a v reklamačních podmínkách jsem našel odstavec:
„Kupující je povinen reklamovat (oznámit) vady Zboží na adrese: MAXmobil s. r. o., Pražská 140/20, Liberec 1, 460 01 (…).“
Načež jsem zaslal dotaz jak se to má a přišla mi odpověď:
Máme to uvedeno i v našich Obchodních podmínkách, reklamace je skutečně nutné vyřizovat přímo u nás.

Prodejce zaručuje kupujícím odpovědnost za vady, které musí kupující uplatňovat přímo a pouze u prodejce.

V případě, že zboží reklamujete sám v servise berete všechnu odpovědnost za vady a nároky plynoucí z odpovědnosti za vady na sebe. Prodejce nemůže ručit za správnost reklamačních řízení, která neprobíhají přímo přes něj.

Tedy pokud byste nárokoval například odstoupení od kupní smlouvy či výměnu produktu, nebude na reklamace, které neproběhli přes prodejce brán zřetel.
Vždycky jsem Lumie reklamoval přímo v servisu, tak se chci zeptat jak se situace má? Je jasné, že když budu chtít vrátit peníze, tak v servisu nepochodím, ale jinak mi to nedává smysl... Můžete se k tomu někdo vyjádřit? :???:
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od chmeldas »

Je to na hraně. Ze zákona reklamuješ u prodejce, ale pokud to umožní, může být reklamace vyřízena i u 3 strany. V tomhle případě to možné není a musíš reklamaci vyřídit u prodejce. Na druhou stranu se prodejce nemůže zříct zodpovědnosti za vady v neprospěch zákazníka. A to ani pokud je to jako v tomto případě uvedeno v Obchodních podmínkách.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Lumii z max- shop muzes poslat a reklamovat primo u autorizovaného servisu Arvato, CellNet (jen displej).Nemusis to posilat k nim, nejednou uz overeno v praxi.Nikdy s tim nebyl problem.Maji univerzalni zarucaky pro telefony.
Kolega na moje doporuceni ted před dvema mesici cca (maxx bude vedet) kupoval u Maxx-Shop prave 930 a byl problém s displejem, na pockani opraveno v CellNetu.Max-shop ma Lumie jen z EU proto s tim není problém.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 hostů