Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

930 v klidu kup, stále perfektni vykkonny smartphone vcetne perfektni kamery, desitky na nem slapou bez potizi a pomer cena vykon je primo vynikajici.OS je ok, nekonci a i aplikacni zakladny se bat nemusíš.
tuta
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 165
Registrován: stř pro 25, 2013 20:11
Zařízení: Nokia Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od tuta »

hravec-x píše:
tuta píše:...mám obavy,aby i za rok/dva fungovalo i to málo apek co je nyní na desítkách.Lumie končí a ms. se nedá věřit,že systém budou opečovávat...
nepanikař, to co píše je hovadina, víc čti...
Byl bych rád,aby to byla hovadina,ale nevěřím ms.Naposled taky slibovali podporu 10ek pro starší Lumie a velký hovvno.Kdybych to věděl tak jsem je dceři a ženě nekupoval.
Jak píšu chci jít do 950 ale prostě se obávám,že za pár měsíců nepojede třeba četečko,streamy,sázkovky+přenosy na nich.Proč by se starali o apky pro mobilní desítky,když jdou do kytek...
Surface-nic konkrétního nikde není,jen doměnky...
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od hravec-x »

nic nejde do kytek, čti víc nejen to co je bulvár!
es690
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 06, 2016 11:16
Zařízení: Ativ S

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od es690 »

hravec-x: diky za nabidku, ale primarne chci novy telefon. Co sem nasel, tak v CR pouze jeden shop s novou 930 z EU distribuce... mate nejaky jiny tip kde koupit ? diky

htcjirka: to je presne to, co sem chtel slyset :)
o jinym OS jsem ani neuvazoval a ani nemam obavy ze by sel uplne do kytek...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Pokud chceš nový telefon, tak o L930 neuvažuj...
MS-Soft
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned zář 04, 2016 19:25
Zařízení: HTC

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od MS-Soft »

es690: L930 je opravdu už obstarožní kousek. OS bez nového firmware, není zárukou dalšího bezproblémového chodu. Pokud chceš něco, co už nemá budoucnost, tak už jedině L950 na dožití. OS není všechno a snad brzo nedojdou appky, nebo nebudou aktualizované. Bohužel co čteš nepíše jen bulvár. Tvé obavy jsou namístě.

@SM-G930F
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od hravec-x »

MS-Soft píše:OS bez nového firmware, není zárukou dalšího bezproblémového chodu.
to je ale pěkná hovadina! to by všechny staré provozované telefony se symbianem, a není jich málo, fungovaly už jen jako baterka na posvícení nebo případně kalkulačka :grin:

nenech se vysmát....
MS-Soft
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned zář 04, 2016 19:25
Zařízení: HTC

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od MS-Soft »

hravec-x: bohužel nevíš vůbec očem mluvíš. OS a firmware jdou spolu k sobě. To že nové W10M tlučou na staré firmware, starých telefonů svědčí o super podpoře a bezchybném chodu starších zařízení. Taková L950 má každou chvilku nový firmware a nové sestavení OS, proč asi. Zkus se nad tím zamyslet a pak tu vyskakuj. Symbian je úplně něco jiného, to sem nemotej a neztrapňuj se. :roll:

Edit: kolik dostala tvá L950 aktualizací firmware a kolik tvá L930 ? Víš co je firmware ?
MS-Soft
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned zář 04, 2016 19:25
Zařízení: HTC

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od MS-Soft »

hravec-x: divíš se, když tu přispívají osoby tvého formátu a vědění. Napsal jsem ti fakta, ty jsi je nepobral a teď kopeš nožičkama a urážíš. Super, takových více. :roll:
MS-Soft
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned zář 04, 2016 19:25
Zařízení: HTC

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od MS-Soft »

Já jsem napsal komentář zcela k tématu, kdo tu napadá jste vy. Napsal jsem názor a fakta. Přestaň někoho napadat a vyhánět, to můžeš někde jinde.

@SM-G930F
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Od kdy je povinnost updatovat FW spolu s OS? Copak když updatuješ OS na PC, tak updatuješ zároveň bios? Pokud to přece funguje, tak proč by se někdo dělal s FW?
MS-Soft
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned zář 04, 2016 19:25
Zařízení: HTC

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od MS-Soft »

Není to povinnost, je dobré mít k novému systému i nové ovladače, jednoduše napsáno. Firmware bych k BIOSU v tomto případě nepřirovnával. Proč nové L950 firmware dostávají. Je to vrchol MS a o ty se stará. Proč nedostanou starší modely nový firmware, protože na ně už MS kaká. Kdyby odladili firmware s OS na starší modely, lépe by fungovaly. K dotazu ... L930 nekupovat.

@SM-G930F
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Modely x50 jsou novinka a stále nejsou vychytány všechny bugy a šotci, proto jsou zde updaty FW, stejně jako u všech nových modelů. Ale prostě pokud něco funguje, tak proc bych to aktualizoval? Pro dobrý pocit? Copak výrobci HW uvádí všechny ovladače po upgradu na W10? Nebo pro updatu z W10 1511 na 1607?
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od qwerty »

Mssoft, to je relativne. L950 dostala update naposledy zaciatkom jula a nevie sa, kedy bude dalsi, moja 650 len nedavno, aj 550, lebo su nove. I ked starsie nedostavaju, neznamena to ale ze na Win10 nefunguju, taka 640 co poznam nema problemy, aj ked posledny update bol minule leto.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Tak se mi dneska vrátila L930 z reklamace. Reklamoval jsem mikrofon a odlepující se displej. Displej i rámeček zůstal původní, ale vypadá, že už se neodlepuje. Takže buď to nějak slepili, nebo se na to prostě vyprdli... Každopádně to trvalo asi 16 dní, posílal jsem přímo do Arvata.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od relouth »

Matka sa trochu neskoro spamatala ze ma pokazene mikrofony. tesne po zaruke. Za kolko a kde jej to vedia opravit ?
xHeretic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: ned lis 26, 2006 19:08
Zařízení: Windows Phone!

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od xHeretic »

Záleží které to jsou, L930 má rovnou 4 mikrofony, 2 dolní jsou v pohodě, ty jsou jen v krytu, výměna za pár korun...ale ty 2 horní jsou pájené na desce, navíc přímo proti sobě...výměna je velmi velmi složitá a rozhodně ne se 100% výsledkem.

Otestovat se jednotlivé mikrofony dají v PC programu Care Suite, je tam nějaký testovací mód, už si to přesně napamatuji.

Ale pokud ti na L930 nefunguje mikrofon při hlasitém odpoleschu a při nahrávání kamery...tak jsou to jistě ty 2 horní.

Opravu ti rádi nacení v Arvato services na Stochově...počítam že pod 1000kč to nebude ;)
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od relouth »

Cize to mam riešiť na slovensku ako?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

A v nekterych pripadech se meni deska, cca 2500Kc.
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od joeslovakia »

ahojte, chcem sa opytat ze ci ked trasiete mobilom ci hrka v oblasti fotoaparatu. mne tam hrka a kvalita fotiek oproti tomu ked som ho kupil je horsia. ale aj napriek tomu foti normalne. hrka este niekomu ci to je normalne alebo nie? ci je to zhorsena kvalita fotiek softverova vada alebo hardverova
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů