Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Dragonerix »

To ano ale i když ho mam v ruce tak pravy roh je problém... A co ta reklamace?
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tak za mě tedy žádný problém ani na stole. Reaguje ihned na stisk. Ale jedu na W10 Mobile, jestli to nemůže mít souvislost s WP8.1 netuším.

Ale neměl jsem takový problém ani předtím.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Dragonerix »

A jak to vydis s reklamaci.. Vím ze nárok mam jen přeci korektně nefunguje.. Ale zda to budou brát jako 3ti zavadu záhadu nebo ne..?
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Toť otázka. Otázkou je hlavně jak byl telefon pořízený, kdo byl kupujícím zda-li fyzická osoba či firma, zda-li jsi to nekoupil od někoho kdo byl kupující. Další otázkou je diagnostika, musí se vada projevit samozřejmě a musí být 3x stejného charakteru, tedy stejně odstraněná. To není na mě, ale na prodejci a servisu. :-)

Mohu ti jen napsat, že teoreticky pokud byl 2x vadný displej a měněný a teď bude znovu vadný, tak ano. Ale požadovat odstoupení musíš předem. Samozřejmě všechny reklamace museli probíhat přes prodejce, pokud prodejce neurčil jinak.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Dragonerix »

Prez prodejce? Blbost prodejci pak stačí už jen 2x papír z autorizovaneho servisu k té třetí reklamaci... No až bude na světě 940xl vyzkouším to :D
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

To není pravda. I když představa je to hezká. Záleží na konkrétním nastavení kupní smlouvy s prodejcem. Někteří prodejci přímo vybízejí zákazníky aby si zboží reklamovali u třetí strany, jiní mají nastavené, že reklamace musí probíhat přes ně.

V podstatě vždy bys měl řešit reklamace u prodejce. S ním jsi uzavřel kupní smlouvu a jedině on ti garantuje záruku, nikdo jiný. To, že ti servis telefon opraví je sice možné, ale záruku máš od prodejce, nikoliv od servisu.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Dragonerix: Ono to v MaxShopu funguje trošku jinak bohužel...
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Dragonerix »

Je kupovanej přímo od Nokia store tedy nokie jako takové a v tomto případě mohu uplatňovat veškeré prava reklamace přímo s autorizovany servisem.. Ale jaká bude realita netusim :D
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Dragonerix »

Taky proto se má druha reklamace resila přímo s Microsoftem jako vip oprava pod dohledem vyrobce
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

veigy píše:Dragonerix: Ono to v MaxShopu funguje trošku jinak bohužel...
Nevím co myslíš jinak. Funguje to naprosto normálně. Reklamuješ tam kde jsi zakoupil. Záruku drží prodejce, nikoliv výrobce. Pochopit se to dá naprosto normálně, když budeš posílat telefon do servisu a na poslední reklamaci budeš požadovat odstoupení od kupní smlouvy, tak ti přeci peníze nevrátí Nokia ani servis. Kupní smlouvu máš s prodejcem, proto vyřizuješ odpovědnost za vady s prodejcem, protože s ním si uzavřel kupní smlouvu. Chápu, že pro někoho je to složitější na pochopení, ale tak to prostě je.

Nicméně nebudu se samozřejmě zde vyjadřovat za firmu, toto je čistě můj soukromí účet pro mé soukromé účely. :-) Všechno co zde píšu je teoretická hladina, tak jak to fungovat má a funguje.

EDIT: Ještě doplním, že třeba na školení o NOZ, které jsem v Praze absolvoval jednoznačně právník řekl to samé co píšu nahoře. Pokud si člověk řeší s třetí stranou a nebylo tomu tak sjednáno nebo neuvádí tak prodejce, tak ho vlastně ani žádná reklamace, kterou si zákazník jinde řešil nemusí vůbec zajímat. Jedná se o porušení kupní smlouvy.
partykiller
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: sob kvě 14, 2011 21:41
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od partykiller »

Chova se vám po updatu Lumia Camera Hw spoušť stejně? U me víceméně znemoznila použití. Spuštění tlačítkem ok, ale když cvaknu foto zhruba 50/50 udělá snimek nebo pustí nahrávání. Dřív jsem vždy pouzival dlouhý stisk na video a krátký na foto a hodně si na to zvykl, ale od update když chci udělat fotku jak naschvál mi spis spustí nahrávání :( jo a vlastně dřív bylo nutný spoušť pro natáčení držet, ted cvaknu spustí se nahrávání, displej na nic nereaguje, musím znova cvaknout a nahrávání vypne. Když v nastavení vypnu volbu pro video pri dlouhém stisku funguje focení normálně :(
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

toto měl kolega, špatný spínač na desce, provedli výměnu jednotky v Arvatu.

Při první reklamaci měl měněný displej a nejspíš mu tam technik zkurvil tlačítko na desce. Při druhé provedena výměna jednotky, nicméně stačilo by měnit i desku, ale asi mají přebytky jednotek.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od marYan »

nenasiel som vlakno priamo k aplikacii Lumia StoryTeller, tak o pisem sem,kedze mam L 930.Pouziva niekto tuto aplikaciu? u mna vzdy po case nastane ten problem, ze aplikaciu otvorim a ked kliknem na lubovolnu fotku, zobrazi sa, potom cierna obrazovka. ked kliknem prstom na display, chvilku sa fotka zobrazi, potom zas zmizne.
Ked pozeram fotky cez aplikaciu fotografie,vsetko je ok.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Jinak jeste k mikrofonum, dobre si je odzkousejte ( v Nokia Care Suite), pokud mikrofon 3 a 4 je tissi nez mikrofon 1 a 2 je na vymenu deska.Pokud je mikrofon 3 a 4 vadny projevuje se to bud uplnou nefunkcnosti anebo prave tim, ze nahravaji vyrazne potichu oproti 1 a 2.Video pak zni potichu, kdyz je vypnuto dolby a pravy kanal je hlasitejsi.Pokud telefon vezmete a zacnete nahravat a mluvite na leve strane a pak na prave strane musi po prehrani byt v PC slysitelny rozdil leva a prava strana.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Sinpa »

Jak pridam číslo do blokovanych hovoru? Dřív stačilo podržet prst na ikone v historii volání, ale v dnešní době tam ta ikona uz není, nebo jsem slepej :)
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od kllr007 »

htcjirka píše:Jinak jeste k mikrofonum, dobre si je odzkousejte ( v Nokia Care Suite), pokud mikrofon 3 a 4 je tissi nez mikrofon 1 a 2 je na vymenu deska.Pokud je mikrofon 3 a 4 vadny projevuje se to bud uplnou nefunkcnosti anebo prave tim, ze nahravaji vyrazne potichu oproti 1 a 2.Video pak zni potichu, kdyz je vypnuto dolby a pravy kanal je hlasitejsi.Pokud telefon vezmete a zacnete nahravat a mluvite na leve strane a pak na prave strane musi po prehrani byt v PC slysitelny rozdil leva a prava strana.
No nepotesil si ma. Presne koli 3a 4 mam fin na RMA (nesli vobec v teste a zvuk z videa bol len v prqvom repraku).
Sakra celu dosku menit a to som bol ras ze som chytil kusok ktory sa neprehrieva... sakraaa.

Prakticky nastanu 2 situacie :
- zmenia len dosku a ja sa budem modlit aby som nechytik zly kusok.
Alebo mi nqpisu ze vymenili dosku no daju novy fon vo foliach. A to teda neprijimem kedze konecne mam dobry displej bez vad. Dufam ze este plati ten zakon kedy v pripade noveho kusu mam pravo odmietnut a ziadat kupnu cenu.
P.J.Fry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: stř črc 10, 2013 14:51
Zařízení: iPhone 6s 64GB

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od P.J.Fry »

Sinpa píše:Jak pridam číslo do blokovanych hovoru? Dřív stačilo podržet prst na ikone v historii volání, ale v dnešní době tam ta ikona uz není, nebo jsem slepej :)
Tiež som mal rovnaký problém... :tlem:

najskôr je potrebné to blokovanie v nastaveniach zapnúť, potom sa možnosť číslo blokovať sprístupní pri podržaní prstu na čísle.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Sinpa »

Díky, tahle provázanost mi nenapadla :)
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od robsol »

tak mám bohužel špatnou zkušenost s daty v roamingu. Mám L930 s WP8.1.

1) Nepodařilo se mi připojit v Itálii na WiFi přes požadované přístupy v prohlížeči. Při zadání jména a hesla již nereagoval prohlížeč na tlačítko potvrzení. Jako by nedokazal zpracovat toto přihlašovací okno. Manželčin iPhone vše naopak naprosto v pohodě :-(.

2) Musel jsem tedy použít mobilní data. Ale přes to, že jsem v položce Inteligentní data měl zvolenou volbu neaktualizovat aplikace na pozadí při roamningu, vesele to přijímalo maily z jednoho IMAP účtu. Ostatní účty na Exchange byly v pohodě:-(.

Vypadá to jako maličkost, ale je to otravné a stojí to peníze navíc když se na to nedá spolehnout :-(.
xHeretic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: ned lis 26, 2006 19:08
Zařízení: Windows Phone!

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od xHeretic »

k bodu 1) v IE na L930 už na několika hotelových wifin vždy potvrzení v pohodě, takže bych z toho rozhodně nedělal vlastnost
k bodu 2) To s tim přece vůbec nesouvisí! Neaktualizovat aplikace při roamingu znamená přece ABY TO NEAKTUALIZOVALO APLIKACE..., čili nestahovalo nové verze z Marketu...ne emailové účty, ty se samozřejmě aktualizují normálně. Jestli jsi to nechtěl, měl jsi vypnout synchronizaci.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 91 hostů