Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

U 930 udajne Samsung, u zbyvajicich nemam tuseni.
sMarty
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: stř říj 22, 2014 6:25
Zařízení: Lumia 830 Green WP8.1 Denim

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od sMarty »

Ptam se kvuli znamemu neduhu vypalovani ktere je snad caste u panelu od samsungu ty od jinych vyrobcu jako lg a tak tim snad tolik netrpi proste jen pro info
Ja mel kratce 735 nez jsem ji prave kvuli amoledu vymenil za 830 at jsem barvy nastavil jak chtel proste to vypalovalo oci hlavne ve tme i na min jas
andrewxy
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv dub 26, 2012 17:09
Zařízení: Nokia Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od andrewxy »

vďaka za info..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

sMarty: Vypalovani me take vadi, ale jelikoz se to meni v zaruce, tak uz se tim vicemene s zadnym telefonem nezabyvam.
U 930 je to navic jeden kus vcetne hlinik zakladny/ramecku, takze na tom clovek jeste vydela, pokud tam treba ma skrabanec ci jinou neduhu.
luka440
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: stř říj 30, 2013 16:19
Zařízení: Lumia 925 32GB->Lumia 1020 64G->Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od luka440 »

Zdravím, tak jsem si včera koupil novou lumii 930. Má ale jeden dotaz, telefon je jinak parádní, ale ten foťák je něco otresneho. Foti vám to taky tak hrozne (ve dne jen o chloupek lip, než lumia 925) a v noci osvětlené město hrůza, zrnění, hodně šumu až někdy takové fleky jako ze starých telefonů.
luka440
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: stř říj 30, 2013 16:19
Zařízení: Lumia 925 32GB->Lumia 1020 64G->Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od luka440 »

Jako jasně, věděl jsem, že co se týče foťáku si pohoršim ale že až takto? Zkusím dat foto. Jako napadlo mě, že to může dělat ten full hd display. Nejhorší jsou fota při zvětšení. Ale jak říkám, večer bez blesku je to děs. SW cyan.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od JirkaTom »

Ty posuzuješ kvalitu foťáku zobrazením fotky na displeji mobilu?
luka440
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: stř říj 30, 2013 16:19
Zařízení: Lumia 925 32GB->Lumia 1020 64G->Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od luka440 »

No tak tohle se přehlédnout nedalo, myslím ty fotky osvětlené ulice v noci. Takže tobě to nedělá? Prosím o odpověď pouze uživatelů lumii 930 nebo lidi co s touto lumii mají zkusenosti. Prosím pouze k věci, jinak buďte prosím stranou tohle je pro mě vážná věc a nemam čas řešit omáčku okolo. Tlačí mě čas. Děkuji za pochopení.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od JirkaTom »

Jestli tím provokatérem myslíš mě, tak se pleteš. Neodpověděl jsi na otázku, která by mohla pomoci k vyřešení tvého problému. Kvalitu fotoaparátu nemůžeš hodnotit zobrazením právě vyfocené fotky na displeji mobilu. Je potřeba to posuzovat na monitoru PC nebo NB.
Obecně platí: čím méně světla, tím více šumu. Aby se dalo posoudit, zda ti to šumí více než ostatním, na stejném mobilu, je třeba někam tu fotku dát, aby se na to někdo mohl podívat. A nebo ještě lépe: porovnáním s jiným majitelem stejného zařízení vyfocením za stejných podmínek.

EDIT: jinak k položení mé otázky mě vedla tvoje zmínka v příspěvku:
luka440 píše:...Jako napadlo mě, že to může dělat ten full hd display...
EDIT 2: po shlédnutí fotky na tvém odkazu sděluji: potmě dobrou fotku neuděláš...
luka440
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: stř říj 30, 2013 16:19
Zařízení: Lumia 925 32GB->Lumia 1020 64G->Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od luka440 »

Nemyslím, to byla jen prevence, kdybych mel něco proti tobě, resim to rovnou s tebou. Foto jsem přidal, ale je to vyrez z mobilu, takže nic moc. Večer jsem dam novou až budu na PC.
andrewxy
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv dub 26, 2012 17:09
Zařízení: Nokia Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od andrewxy »

Ahojte, vedeli by sme mi ešte prosím dať niekto info k tomu, či je reklamovateľná vada ten spomínaný farebný prechod pri bielej/šedej farbe, kde navrchu je jemný odtieň fialovej a na spodu zelenej. Aby som to zbytočne neriešil cez reklamáciu ak je to bežné. Ďakujem.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Muzes to zkusit reklamovat, ale otazkou je jaky dostanes displej, co kus to original a jen male procento zobrazuje stejne po cele plose.
luka440
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: stř říj 30, 2013 16:19
Zařízení: Lumia 925 32GB->Lumia 1020 64G->Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od luka440 »

S tím špatným focením v noci beru zpět, stačilo prodloužit délku uzávěrky a už to fotí luxusně teď jsem to zkoušel. Vracet se k lumii 1020 tím pádem už nebudu. Omlouvám se za OT.
martasbas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 14, 2010 17:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Black

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od martasbas »

Pro info, prodlužuješ čas závěrky a ne uzávěrky. :-)
andrewxy
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv dub 26, 2012 17:09
Zařízení: Nokia Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od andrewxy »

Ok. vyskúšam reklamovať a potom dám vedieť ako to dopadlo.. a len pre zaujímavosť.. vy čo máte lumiu 930 máte bielu resp. šedú farbu ( napr. v int. prehliadaci) čistú a s rovnakým odtieňom po celej ploche?
martasbas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 14, 2010 17:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Black

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od martasbas »

Já jo .
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od marYan »

Doteraz som tomu nevenoval pozornost, no ked sa pytas, tak som to pozrel na mojej lumii a mam tam tiez farebny prechod. Nevadilo mi to doteraz a nebude ani odteraz. Pride mi to ako blbost aby som detailne studoval kazdy kusok telefonu,co/kde/ako svieti atd. Drviva vacsina ludi si to podla mna vobec nevsimne a nepride mi to ako zasadna vada (napr vzrganie, nefunkne nieco a pod) A dalsia vec je,ako casto mas cely display biely?
andrewxy
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv dub 26, 2012 17:09
Zařízení: Nokia Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od andrewxy »

Skôr mi išlo o to, aby som vedel, či je to vlastnosť amoled diplekojov alebo je to výrobná vada. Ak by to bola fakt výrobná vada prečo by som ju mal trpieť keď telefón kupujem ako nový? A samozrejme kde je to vidieť: ak nastavím proffil pozadia na bielu farbu, pri mailoch, v int. prehliadaci a podobne kde sú bledé farby.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Je to vlastnost Amoled displeju, kazdy vypada jinak, nektery to ma mene viditelne, nektery vice.
chleba
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 28, 2014 20:34
Zařízení: Nokia Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od chleba »

Ahoj, je možný, že jsem si po pár týdnech používání škrábnul displej? S telefonem nedělám žádný vylomeniny, jen cestuje z kapsy/do kapsy a pak na stůl. Nikdy jsem nepoužíval žádnou fólii a škrábanec jsem neměl, proto mi příjde divný, že se by se GS3 poškrábalo tak rychle. Viz foto: https://www.dropbox.com/s/o7qz6dhv6agxq ... 1.jpg?dl=0 (uprostřed toho umatlaného). Co je zajímavé, tak pokud displej vyleštěním hadříkem na čištění skel, tak při normálním koukání to nejde vůbec vidět. Musím se opravdu hodně snažit a jen někdy zahlédnu obrys toho "škrábanace", při normálním koukání to zpozorovat nejde. Pokud ale místo přejedu prstem a umatlám ho, je to viditelný.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 68 hostů