Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od relouth »

Tam si nastavis len pridanie tretieho stlpcu. Velkost kazdej dlazdice sa meni po podrzani prstu na danej dlazdici..
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od fredysz »

Stává se někomu že displej zůstane vypnutý při zvonění budíku, příchozí notifikaci, nebo hovoru, i když není zakrytý proximity senzor? Po odemknutí tlačítkem normálně funguje. Stejně tak poklepání pro probuzení často nefunguje. Navíc diplej je na pravé straně uvolněný a mírně se pod tlakem prohýbá celá plocha dovnitř telefonu. Setkal se někdo se stejnými chybami?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Resi se to na ruznyc forech, ano nektere kusy maji spatne prilepeny displej a je tak na jedne strane zvednuty ( vetsinou na prave strane) a diky tomu pak zlobi proximity senzor, ktery je na prave strane v horni casti.Perfektne jsis urcil puvodce zavady a tudiz reklamace.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od fredysz »

Hmm díky, to nepotěší... :-/ Díky
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od hudyss »

Tak už je doma "green" :tlem:
Acrees
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 16, 2014 17:03
Zařízení: Samsung Galaxy Ace II

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Acrees »

Nazdar riesim teraz kupu tohoto telefonu na pausal cize 2 roky zaruka chcel by som sa spytat ci pri dani dole zadneho krytu a pouzivani 2och baterii popripade zmeneni krytu z cierneho na bielu sa moze dakoo poskodit zaruka... dakujem za odpoved
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Kryt neni uzivatelsky sundavaci a baterie neni vymenna + je lepena velmi silnou oboustrankou + by jsi musel pouzivat sroubovacek na kryci plisek konektoru a odpojovat flex konektor, to je opravdu zceste, druha baterie :roll:
Po dvou sundanich zadniho krytu by jsi ho mohl zahodit, navic by jsi musel i prelepit antenu NFC a dobijeci civecku, ledku atd.
Zaruka v takovem pripade samozrejme pada.

Pokud chces vymenne kryty a baterii jdi do Lumie 830.
Acrees
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 16, 2014 17:03
Zařízení: Samsung Galaxy Ace II

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Acrees »

Diky toto som potreboval vediet a nejde mi az tak o to pouzivanie bateriek ale o vymene po roku a nieco... vacsinou byva zaruka na baterku pol roka... ja osobne po roku + menim baterku za novu kvoli slabsej vydrzi a tuna by som teda nemohol lebo by padla zaruka... ci je to nejak vyriesene?
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Musel bys jí nechat vyměnit v servise.

Já třeba po půl roce většinou měním telefon :D
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od steelspace »

Acrees píše:Diky toto som potreboval vediet a nejde mi az tak o to pouzivanie bateriek ale o vymene po roku a nieco... vacsinou byva zaruka na baterku pol roka... ja osobne po roku + menim baterku za novu kvoli slabsej vydrzi a tuna by som teda nemohol lebo by padla zaruka... ci je to nejak vyriesene?
Výměna baterie v autorizovaném servisu by záruku rušit neměla.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

On si ji prave chtel vymenit sam, tu baterii..
Acrees
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 16, 2014 17:03
Zařízení: Samsung Galaxy Ace II

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Acrees »

Tak, tak bol som v práci a nemal som čas to hladať tak som sa pýtal... veľmi rád by som šiel do tejto Lumie (bol by to prechod z androidu na windows) aj keď mám trochu strach že ma tento prechod trochu sklame tá batéria sa mi zdá slabá ale niečo ma neuveriteňe k nej láka :)... ešte sa porozhodujem medzi Z3 compact a 930 a uvidíme čo to dá :)
datinko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pát bře 12, 2010 20:58
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+
Bydliště: Žilina

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od datinko »

Acrees píše:Tak, tak bol som v práci a nemal som čas to hladať tak som sa pýtal... veľmi rád by som šiel do tejto Lumie (bol by to prechod z androidu na windows) aj keď mám trochu strach že ma tento prechod trochu sklame tá batéria sa mi zdá slabá ale niečo ma neuveriteňe k nej láka :)... ešte sa porozhodujem medzi Z3 compact a 930 a uvidíme čo to dá :)
Ono treba to vyskúšať. Microsoft má naozaj skvelý ekosystém, ktorý funguje a dáva zmysel. Na desktope mám W8.1-tky, mobil Lumia 930 a mobilné zariadenie Surface 3 Pro.

Naozaj musím uznať, že tá synchronizácia všetkého všade je úžasná, a pri práci veľakrát milo prekvapí. (Aj pri zábave)
marty
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pát říj 11, 2013 11:32
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od marty »

Acrees píše:Tak, tak bol som v práci a nemal som čas to hladať tak som sa pýtal... veľmi rád by som šiel do tejto Lumie (bol by to prechod z androidu na windows) aj keď mám trochu strach že ma tento prechod trochu sklame tá batéria sa mi zdá slabá ale niečo ma neuveriteňe k nej láka :)... ešte sa porozhodujem medzi Z3 compact a 930 a uvidíme čo to dá :)
WP ti mohu jen doporucit, ten systém je dál než android.
Je to tak pěkný a moderní, jednoduchý a svižný, nic se tomu nevyrovná (teda možna iOS, to nevím). To nemluvím o one drive, zálohách, které na rozdíl od androidu fungují, officech atp.
Mám 920 přes rok a v podstatě mi nikdy nevydržel mobil déle, tahle 920 mě stále plně uspokojuje i po roce, nepřemýšlím o změně.
Měl jsem spoustu namakanejch androidích mašin, ale s WP jsem se našel.
Jestli budu přemýšlet o výměně 920, tak asi teď bych nevěděl jestli 830 nebo 930 a to skrz Glance screen.
Procesoru v 830 se nebojím, protože já v 920 mám 2x1,5 určitě starší architekturu, myslím, a 920 šlape neskutečně svižně i po mnoha aktualizacích a po více než roce užívání. Android se mi postupně zpomaloval.
WP jsou někde jinde, ale samozřejmě pokud je čech naučený krást cracklé aplikace, tak u WP narazí, jenže co je to 20-100kč za pěknou apku dneska. Další věc kterou jsem nevypíchnul je bezpečnost, ta je u WP úplně jinde než u androidu, potřebuji to kvůli bance a tak. Pak máš možnost používat developers verzi a teď jsem něco podobného té developers nainstaloval na PC v podobě Windows 10, stačí mi právě ten účet co mám v mobilu a můžu říct, že je to super. To propojení účtu mobil a PC je skvělé, máš vážne pocit, že používáš jeden os. OneDrive, zálohy, prostě se to vše dokonale propojí. Windows 10 jsou fakt super. Já už nic jiného než win asi jen tak nezvolím.

Jo ještě dodám, manželce jsem koupil někdy loni v lednu xperii, po měsící chtěla zpět tu svou klasiku a koupila si nějakého samsunga za pár kaček s klávesnicí, xperii jsem prodal. Někdy v létě ji ten Samsung spadnul do záchodu, on tam stejně patřil a já ji koupil 520, plakala že dotykáč už nikdy nechtěla a nechce, vydrželo jí to jeden den, Lumii by teď už neměnila. WP jsou pro ni jednodužší ve srovnání s androidem, ale každý s tím problém mít nemusí, jen pro technicky, řekněme nevyspělého člověka jsou wp srozumitelný os.

Než Z3 compact, tak uržitě 930 a to bych ještě mohl psát o velmi pozitvní zkušenosti s reklamací Lumie. Po zkušenostech s xperii Z bych Sony nebral.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od GreenArrow »

Tak já se taky vyjádřím k tomu poslednímu příspěvku tady. OneDrive jde spolehlivě používat na jakémkoliv jiném telefonu, používal jsem na androidu, používám na iOS, pokud má člověk počítač s Win, je to prakticky nutnost, u Win 8.1 s integrovaným OneDrive ve průzkumníkovi je to prostě pecka, ale není to výsada WP, nemá nic navíc. Office jsem na své L920 zkoušel, když jsem ji ještě měl, očekával jsem plnohodnotný mobilní office, jde prakticky jen o prohlížeč s minimální možností editace(chybí např vložení funkce u excelu, což je docela zásadní vlastnost), což z toho dělá obyčejný program z mnoha, kterých je i na androidu.
930 už je asi v pořádku, ale 920 nezvládala hry(GTA SA prakticky nehratelné), spousta z nich je na adrenu 225/305 zasekaných, 930 s novým čipsetem bude určitě už v pohodě.
K té bezpečnosti, nikdy jsem nechápal, k čemu mi je. Ale dobře, to je věc každého.
To propojení je právěže to, co mi na WP chybělo. Kdo se zajímá o BB tak ví, že s novou aplikací má OS10 prakticky lepší propojení s Windows, jak WP, android je na tom stejně jak WP, protože žádné propojení u WP nevidím. Propojení vidím u Applu v continuity, tohle mi u WP hodně chybí.
Jenom přidávám můj pohled na věc, já vím, že se Pavlovi zas nebude líbit a bude to hned hlásit moderátorům, ale nechci vyvolávat flame, jenom píšu svoje postřehy.
marty
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pát říj 11, 2013 11:32
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od marty »

Nevím jak telefon využíváš, ve spoustě věcech nesouhlasím, ale co člověk to názor. Takže ok beru.
kapo219
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte říj 07, 2014 17:19
Zařízení: Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od kapo219 »

Zdravím, tak mam 930-ku viac ako 2 týždne a mam pocit že poputuje na reklamaciu. 1 dôvod je ze pri bielom pozadí som si všimol že cez celý displaj vidno slabé pasy. 2 dôvod je ze občas z reprakov pocut praskanie pri bežnej praci z mobilom.chcel by som vedieť váš názor či ste sa z tým stretli a či to je kandidát na reklamáciu? Ďakujem
marty
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pát říj 11, 2013 11:32
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od marty »

Asi by to chtělo posat víc konkrétně, nafotit displej a ten reprák taky víc posat. Zkus prohledat fora v cizine, přeci jen náš trh není takový a spostu věcí se tam řeší mnohem dříve. Mě to v některých připadech dost pomohlo.

A možná to šoupnout někam jinam, ne do všeob. diskuze.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od GreenArrow »

A co? Mám pravdu. Když ti pošlu důkaz, tak nemáš slov. Člověk sem hodí video pro pobavení a ty hned z toho přes moderátory děláš 3. světovou. Měl by ses polepšit.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Bože ten Radek :DDD Ách :D Umírám smíchy.

K věci :
OneDrive jde spolehlivě používat na jakémkoliv jiném telefonu, používal jsem na androidu, používám na iOS, pokud má člověk počítač s Win, je to prakticky nutnost, u Win 8.1 s integrovaným OneDrive ve průzkumníkovi je to prostě pecka, ale není to výsada WP, nemá nic navíc.
Souhlasím. Všechny systémy mají možnost využít OneDrive stejně jako WP.
Office jsem na své L920 zkoušel, když jsem ji ještě měl, očekával jsem plnohodnotný mobilní office, jde prakticky jen o prohlížeč s minimální možností editace(chybí např vložení funkce u excelu, což je docela zásadní vlastnost), což z toho dělá obyčejný program z mnoha, kterých je i na androidu.
Souhlasím. Office na Windows Phone od doby WP7 prakticky nedostala nic navíc, očekávám, že to se změní až novou verzí Gemini pro dotyková zařízení. Do té doby je Office sice super na prohlížení, ale na nějaké pokročilejší editace je to stejné jako jiné Office náhrady na jiných systémech.
930 už je asi v pořádku, ale 920 nezvládala hry(GTA SA prakticky nehratelné), spousta z nich je na adrenu 225/305 zasekaných, 930 s novým čipsetem bude určitě už v pohodě.
Samozřejmě na hry je potřeba nový HW, takže tady určitě je potřeba brát v potaz, že starší S4 procesory se starším GPU již nezvládají náročné hry. GTA:SA např. běží na L920 dobře pouze na nějnižší detaily.
K té bezpečnosti, nikdy jsem nechápal, k čemu mi je. Ale dobře, to je věc každého.
Taky mi je to jedno, každopádně kdo potřebuje chránit svá data apod. určitě na WP má menší šanci, že se systém uvolí a něco propálí, tam kam nemá.
To propojení je právěže to, co mi na WP chybělo. Kdo se zajímá o BB tak ví, že s novou aplikací má OS10 prakticky lepší propojení s Windows, jak WP, android je na tom stejně jak WP, protože žádné propojení u WP nevidím. Propojení vidím u Applu v continuity, tohle mi u WP hodně chybí.
Propojení MS účtů teprve své ukáže. Momentálně dokáže ale cross zařízení synchronizovat záložky z IE, hesla z IE, date ze Sensor Core, kontakty, emaily, twittery, facebooky, skype a další. V budoucnu toho přibude více. Apple na to jde trošku jinak a neříkám, že špatně. Ale jen budoucnost ukáže, které řešení bude lepší, každopádně obě řešení beru lepší než to co je na Androidu.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů