Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Těch 60 Hz měla L920 aby se rychleji překresloval displej, tedy nevznikal duch při listování. Ale u jiného modelu už to nikde neprezentovali, takže bud se to stalo standardem nebo od toho upustili.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od steelspace »

U Amoledu to asi není relevantní.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od mimonaut »

Rozdíl v plynulosti 25-30/50-60 fps je pouhým okem velmi dobře viditelný i na displejích se setrvačností. Prostě to tak necuká. A lumia při pohybu v menu očividně jede v drtivé většině v těch 50/60. Živím se videem, takže to mám "v oku" 30 oproti 60 poznám na první pohled.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od SirTom »

Tak jsem koukal na WP central, že v UK 930 nabízejí hned dva obchody s MD-12 bezdrátovým reprákem, DC-50 přenosnou bezdrátovou nabíječkou a ještě 20 Ł voucherem do Windows Store. To vše za nějakých 450 Ł.
Kéž by taková nabídka byla i u nás, zrovna tohle příslušenství k tomu fakt dává smysl a je zajímavé.
Link na článek: http://www.wpcentral.com/pre-order-lumi ... ee-goodies
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od HanysR »

Radeczek píše:
musashi píše:Umi ten system/telefon vibrovat po celou dobu vyzvaneni?
Diky za pripadnou radu!
Ne, neumí. Vibruje pouze na začátku melodie. Takže máš-li vyzváněcí melodii dlouhou 5 sec, zavibruje každých 5 sekund, pokud máš 30 sekundovou melodii, bude vibrovat vždy po 30 sekundách. Zřejmě je velmi složité, pro vývojáře z Microsoftu, tuto záležitost vyřešit.
Tak to mám tedy dost, že tohle WP neumí. To by mne ve snu ani nenapadlo a to jsem o WP už x krát uvažoval. Vidím, že není oč stát. Fakt škoda. Možná WP v 25.
culis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 145
Registrován: úte říj 27, 2009 2:12
Zařízení: Galaxy S7

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od culis »

To neustálé honění trika, že rychleji už to nejde, že rychlost už je maximální a pod. nechápu. Jsem vcelku spokojený uživatel WP, ale že by to běhalo rychleji, si naprosto reálně dovedu představit a že to jde, už konkurence dávno ukázala. ;-)
Uživatelský avatar
Peete
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: sob led 08, 2011 0:24
Zařízení: Huawei P9 black
Bydliště: Karlovy Vary - Třinec/Brno

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Peete »

Culis: S tím co jsi napsal, tak plně souhlasím. Ano mám zatím jen L820, ale určitě nepatří mezi ty pomalejší. Dokážu si ale představit, že ty animace, které překrývají a oblbují bych si představil ještě o stupínek výše :-)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od tslany »

Všechno jde rychleji. Když se objevila HD2, všichni žasli jak je to rychlé. Pak se mi povedlo odladit na X1 ROMku, která byla i s 528MHz MSM7200 rychlejší, než 1GHz Spandragonem :grin:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Jj, to si člověk vždy říká, že už to rychleji ani nejde a přitom jde.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od imperator »

ide o to...ze v tom teste je hlavne spustanie aplikacii...to ze systemove animacie su rovnake ok beriem...aj ked by mohli byt na rychlejsom telefone rychlejsie...ale tie appky ? nechapem...ked si zoberiem ze L920 bola tak 2 mesiace po iphone 5 vydana...a stala +- 50 eur rovnako...tak IP 5 je nebe a dudy v rychlosti napr takych 10-20 top znamych appiek... FB messenger, skype, facebook, viber atd atd...vsetko minimalne resumuje tak do pol sekundy...o tych na WP ani nema zmysel hovorit...tak bud su uplne vsetky zle nakodene alebo tu je nejaky zadrhel...proste resuming appky na 2x lepsom zariadeni (930) mal byt 2x rychlejsi...ved tieto animacie snad trvaju rovnako uz od WP 7 lol

EDIT : napr teraz na 630 - WP 8.1 ide skype jak raketa...resuming okamzity to znamena do sekundy je pusteny...na WP 8 total katastrofa aj po poslednom update...jedna z najvacsich znaciek Microsoftu bodovala na ostatnych platformach a na WP to robil asi brigadnik...
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od steelspace »

2x rychlejší zařízení neznamená 2x rychlejší všechno. Aplikace s OS ještě např sahají na nějaké zdroje, pracují synchronně a tam víc jader nepomůže.

Resume aplikací: Záleží na tom, jak dobře je aplikace udělána. I když zůstane v paměti, tak pořád musí obnovit napojení na zdroje, např. data, úložiště apod. Na to by se měli vývojáři zaměřit.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

imperator: problém je prostě ve vývojařích, WP je věnována minimální pozornost a když už vyjde něco, tak je to většinou na míle vzdálené stejné app na iOS nebo Androidu. Mě spíš přijde, že aplikace na WP vyvijí vždy i pro firmy někdo externě a ten vnitřní vývojový tým maká na ostatních platformách.

Samozřejmě může to být blbost, ale nerozumím tomu, proč je schopen někdo napsat super a dobře optimalizovanou app a pak obří společnosti vydá nějakou obludu co nabíhá 10 sekund...
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Tomet »

htcjirka - můžeš prosím hodit screen nastavení barev. Zkoušel jsem s tím chvíli šoupat a vždycky jsem skončil u výchozího:-)
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Tade »

Zajímavé. Cena klesla už na 13 069,- za CZ distribuci (černá, bílá) + doprava zdarma. To už začínají být opravdu výhodné ceny za vlajkový model.
Uživatelský avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 469
Registrován: pon bře 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Carlosso »

V jakém obchodě?

EDIT: Ještě se chci zeptat majitelů, jak je na tom GPSka?Citlivost, rychlost fixu a taky přesnost...?
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Tade »

Tady: http://www.electromix.cz/Main.aspx?CLS= ... &OK=Hledej" onclick="window.open(this.href);return false;

Dokonce koukám, že za stejnou cenu budou mít i zbývající dvě barvy, ale zatím nejsou skladem. I přesto, že je to tak výhodné, bych si dal pozor. Pročítal jsem diskuze na heuréce a několik lidí psalo, že nedávají faktury, popřípadě jsou problémy s vrácením peněz ve 14 denní lhůtě, reklamacemi atd.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od imperator »

steelspace píše:2x rychlejší zařízení neznamená 2x rychlejší všechno. Aplikace s OS ještě např sahají na nějaké zdroje, pracují synchronně a tam víc jader nepomůže.

Resume aplikací: Záleží na tom, jak dobře je aplikace udělána. I když zůstane v paměti, tak pořád musí obnovit napojení na zdroje, např. data, úložiště apod. Na to by se měli vývojáři zaměřit.
No ja som to myslel tak...ze ked porovnam appky na iphone5 (velmi dobry priklad casovo vysiel takmer ako lumia 920 a aj OS su podobne koncipovane) tak su minimalne 2x rychlejsie ak porovnam najrychlejsiu na IP a WP...o takych ako skype minimalne na WP8 ani nehovorim...to je tak sekunda vs 30sec... tiez dobry priklad je Viber...vs Whatsapp... Whatsapp je u mna rychlejsi nez integrovany chat a to uz je co povedat (ten integrovany chat je viacmenej hned do sekundy a rychly - o funkncosti teraz nehovorim) a whatsappu sa podarilo urobit okamzity resuming ale aj spustanie (ak tapnem na tile kontaktu) vs Viber kde je to par sekund atd...a to nehovorim aj o moznostiach...nastavovanie textu, notifikacii, pin tile kontaktu atd... Viem ze na 8.1 mal Whatsapp problemy ale na WP 8 je to zatial to najrychlejsie co som videl...

Rovnako na ajfounku su tie prechodove animacie tzv (dzin z flase) alebo ako sa to vola v podstate min. 2x rychlejsie ako tie animacky na WP... tak aspon tie mohli zrychlit ked uz je celkom solidny hw...pre bezneho pouzivatela vyzera 520tka takmer rovnako rychla ako 1520 (a niesom ani daleko od pravdy kedze su aj porovnania 920 vs 520 a je skoro rovnako rychla rozdiel je tam na sekundy + zopar apiek trva dlhsie to je jasne...co je skvele pre 520 - ale ked si po 2 rokoch kupim vlajkovu lod...a na 920tke sa mi nieco nacita skor (a nie nie je to fullhd rozlisenim ten hw je nadimenzovany na to urcite) tak to je fail...

EDIT : Len neviem...ci to apple neladi presne na ten ktory divajs a preto to takto frci...WP bude zachvilku na desiatkach zariadeniach (a ked zacne cina chrlit tak stovkach) takze cely system bude unifikovany...a snad nedopadne ako android aj ked koncepcia jadra je ina to je jasne...ale aj tak no
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Tomet píše:htcjirka - můžeš prosím hodit screen nastavení barev. Zkoušel jsem s tím chvíli šoupat a vždycky jsem skončil u výchozího:-)
Muzu, ale bylo by to k nicemu.U kazde 930 mam o dost jine nastaveni, protoze jak jsem jiz psal, co kus to original a nastaveni a displeje se dost lisi u kazde L930.
jak je na tom GPSka?Citlivost, rychlost fixu a taky přesnost.
Fix je okamzity i bez pouzivani site/operatora.I v huste zastavbe neni sebemensi problem ci zavahani.
Uživatelský avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 469
Registrován: pon bře 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od Carlosso »

Tak to přesně potřebuju, kvalitní GPSku.Na 820 to bylo naprosto perfektní, lepší i než na iP nebo třeba Android atd...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 930 - všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Doposud jsem nemel problem s zadnou Lumii ohledne GPS, takze to jde ve stejne dobrych slepejich ;-)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů