nabíjení, vybíjení lumia 925

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Uživatelský avatar
lojza_
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát črc 15, 2011 13:40
Zařízení: Lumia 925

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od lojza_ »

Info z aplikace "Stav baterie":

- průměrná doba mezi nabíjením 19h 21min
- průměrná výdrž na plné nabití 1den 1hodina 8minut

Jeden den v pohodě i při vyšší zátěži vydrží vždycky.
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od eugenzo »

Díky

já mám telefon týden, takže si asi snad ještě baterie sedne.

Momentálně to je u mě průměr mezi nabíjením 11h 36min
a na jedno nabití v průměru vydrží 19h 30min

Rekord mám zatím 1den 1h, ale to jsem měl přes noc zapnutý letecký mód.
fejfarz
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 10, 2014 13:30
Zařízení: Nokia Lumia 925

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od fejfarz »

Já jsem koupil starší lumii 925 tak nevím jak dlouho běhá a kolik má baterka za sebou nabití ale při nastaveném automatickém jasu ( nehodlám zesilovat jas když vylezu ven ) síť stále zapnuta na 2G u nás 3G nic moc a v práci jedu LTE tak telefon při normálním použití vydrží i dva dny. Jinak při návštěvě zoo a neustálém focení občasném volání a kontrole pošty 1 x za hodinu v pohodě dal 1 den výdrže a ještě mu zbylo.
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od eugenzo »

Tak já už se pomalu můžu hodnotit jako velice pokročilý ve sledování, úpravě a co nejdelší výdrže baterie :-D

U mé nové L925 si baterie pomalu ale jistě "sedá", a momentálně už jsem na 24 hodinách bezproblémové výdrže při běžném používání :-).

Dle mých poznatků je dobré vypnout funkci Inteligentní Wifi (slouží pro automatické připojování k veřejným Wifi AP), má docela velký vliv na spotřebu baterie. Zřejmě testuje všechny wifi sítě v dosahu, jestli k nim není možné se připojit. A že těch wifi sítí dnes všude je...

3G je obrovský žrout baterie, s displayem největší. Bez displaye telefon používat nelze, tak s tím se nadělat moc nedá kromě úpravy jasu, ale pokud je někdo převážnou část dne na wifi, tak si myslím, že si může telefon v klidu přepnout pouze na 2G, což i na běžné surfování, twitter, maily stačí a ušetří mnoho baterie.

Určitě by bylo dobré, kdyby MS přidal mezi možné přepínače do centra akcí přepínač 2G/3G/LTE.

Ještě poslední tip. Vyhněte se aplikaci Day Counter, poměrně dost "žere" na to jak je to jednoduchá a elegantní aplikace.
fejfarz
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 10, 2014 13:30
Zařízení: Nokia Lumia 925

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od fejfarz »

Taky jedu převážně na 2 G. Hned to je na spotřebě znát. Pokud jsem v práci tak tam je dost silný LTE tak je přepnuto na LTE ale už mě přišla sms že jsem vyčerpal 80 procent FUP z 10 Gb tak se musím krotit :-)
Kubas
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon úno 03, 2014 12:21
Zařízení: Nokia Lumia 925

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od Kubas »

eugenzo: Odpovídám trochu se zpožděním, ale přeci.. Telefon se mi mi pořád brutálně vybíjí při brouzdání v IE, topí extrémně třeba i po 20 minutách, což tu bylo nade mnou vysvětleno.. Když telefon používám sporadicky, tak bez problému vydrží do večera. Zkoušel jsem po update na W8.1 Cyan hard reset, a momentálně používám minimum aplikací třetích stran, resp. žádná z nich neběží na pozadí. Moje využití v idle na pozadí je klasika maily, kalendář (synch podle mě jen při zapnutí), OneNote, počasí Bing, víc mě momentálně nenapadá. Po update cítím subjektivní zlepšení výdrže v idle, ale u využití IE a soc. sítí je to pořád hrozný..

BTW. Zkusím ten typ s přepnutím pouze na 2G, páč se taky dost pohybuju v místech, kde je slabší pokrytí, resp. L925 má s tím pokrytím problémy. Datovky využívám spíš jen na ty maily, meteoradar, jinak jedu povětšinou Wi-Fi.

fejfarz: FUP 10 GB nestačí? Stahuješ přes data filmy? :D
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od eugenzo »

S nějakým velkým zahříváním já problém nemám, vše v normě, tak jak jsem byl zvyklý u L520, která se např. při hraní her také zahřívala, ale rozhodně ne nějak přehnaně nebo tak, že by se nedala udržet v ruce. Navíc jsem začal použivat pouzdro Celly Wally 339, které jakékoli teplo naprosto odstíní.

Baterie, jak jsem psal, si u mne asi už definitivně sedla, protože mi při mém standardním používání vydrží celý den. Takže již spokojenost. Pokud si za den napíšu tak 4 SMS, vyřídím 3 hovory a zkouknu párkrát twitter a mail, tak vydrží v pohodě i 1 den a 4h.
U IE jsem si ani nevšiml, že by mi nějak rapidně ubývala baterie, ale zaměřím se na něj. Rozhodně se tak děje u her, tam stačí hrát tak 2-5h a baterie je vybitá. Ale to se dá pochopit.

Ještě jsem zpozoroval, možná to bude jen náhoda a bude to mít ještě jinou spojitost, ale výdrž se mi prodloužila i po vypnutí funkce vysoká citlivost displaye.

Na 2G jedu už víc jak týden bez toho, že bych přepnul na 3G a je to znát ve výdrži. V rychlosti internetu mě to nijak netrápí, na to, co potřebuji během pohybu venku (synchronizace mail, kalendář, úkoly, twitter, IE, radar počasí) 2G bohatě stačí.
Kubas
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon úno 03, 2014 12:21
Zařízení: Nokia Lumia 925

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od Kubas »

Zkus u toho IE třeba projíždět diskusní fóra, tzn. hodně klikání/načítání/stahování a to se alespoň u mě značně zahřívá a vybíjí.. Předpokládám, že je to holt jeden z neduh L925.. Tenhle tejden dostanu služební Samsung S4 mini, tak jsem zvědavej jestli na tom bude konkurence líp..
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od eugenzo »

Tak je to jak píšeš, IE mi taky drtí baterii o sto 6. Spíš to bude asi neduh samotného prohlížeče IE.
Dřív jsem používal UC Browser, tak ho asi znovu nainstaluju a vyzkouším, jestli mi taky tolik bere baterii.

Co mě ale vadí, že není možné si vybrat defaultní internetový prohlížeč, takže když pak otevírám nějaký odkaz např. z Twitteru, tak se mi standartně otevírá v IE :-/
fejfarz
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 10, 2014 13:30
Zařízení: Nokia Lumia 925

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od fejfarz »

fejfarz: FUP 10 GB nestačí? Stahuješ přes data filmy? :D[/quote]

občas pošlu nějaké fotky nebo videa na leteckou poštu , podívám se párkrát na ivysílání na čt a data jsou fuč :-D
bekmen
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 08, 2014 19:19
Zařízení: Nokia 1020

nabíjení, vybíjení lumia 925

Příspěvek od bekmen »

Kdyby někdo potřeboval origo kryt pro bezdrátové nabíjení (nový, nerozbalený, bílý) tak ať pošle SZ.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti