Lumia 920 - nefunkční display

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Adelka
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 26, 2013 20:57
Zařízení: Nokia Lumia 920

Lumia 920 - nefunkční display

Příspěvek od Adelka »

Zdravím,

Zapnu telefon a display se vůbec nerozsvítí, svítí pouze 3 základní tlačítka( tlačítko z5,windows a hledat). Když telefon naběhne tak je display stále černý, odemčení telefonu, tlačítka hlasitosti, fotoaparát, vše co jsem mohla zkusit reaguje. Telefon mi spadl v autě na zem a od té doby je display černý, display není mechanicky poškozený, na internetu jsem se dočetla že se může jednat o vypadnutý flex kabel. Máte někdo zkušenosti se zapojením flex kabelu ? V žádném servisu jsem zatím nebyla, prosím o rady, o jakou závadu by se mohlo jedna a kolik by jsem si měla na opravu připravit.
Děkuji za odpovědi ;)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia LUMIA 920, problém s displayem

Příspěvek od mimonaut »

Není potřeba psát stejný dotaz dvakrát. Stačí jednou :-)

bohužel, tohle se nedá na dálku zjistit. Opravdu se může jednat o odpojení kabelu displeje, ale bez toho aby se telefon otevřel to asi nikdo nezjistí. Tudíž se i těžko odhaduje cena opravy. Pokud se jedná jen o vypadlý kabel, bude se jednat u slušného servismana počítám max. 200,-, ale spíše méně (záleží na servisu).
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Nokia LUMIA 920, problém s displayem

Příspěvek od Kormoran »

Pokud se chová telefon tak jak popisuje a jestli se i připojí, může být flex vypadlý ale po pádu z tak malé výšky je to divné ne?
Adelka
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 26, 2013 20:57
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia LUMIA 920, problém s displayem

Příspěvek od Adelka »

Pád nebyl zas tak malý, doufám že se jedná o ten flex kabel a že nenarazím na žádného vydřiducha :-D
Děkuji za odpovědi.
mceza

Nokia LUMIA 920, problém s displayem

Příspěvek od mceza »

Abys vyloučila SW chybu, tak udělej trojhmat.

Podrž najednou tlačítko na snížení hlasitosti + power + fotoaparát. Jakmile telefon zavibruje pusť tlačítko power (ostatní stále drž ještě 5 sekund a pak je pusť. Telefon se sám zresetuje, vymaže uživatelské data a zapne. Pokud ani po tomto kroku displej nenaběhne (což je pravděpodobné), tak opravdu jen a pouze servis.
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Nokia LUMIA 920, problém s displayem

Příspěvek od Kormoran »

Pokud chceš mít jistotu mrkni na SmartServis at to do ruky nedostane nějakej mamlas ale člověk co tomu rozumí. :wink: http://smartmania.cz/servis" onclick="window.open(this.href);return false;
Písni jim jaký máš problém a dozvíš se přibližnou cenu opravy.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia LUMIA 920, nefunkční display

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Nejdřív bych s tím šel do Arvata. Oni většinou opraví i kaše co jsou evidentně po četných pádech zdeformované kryty apod. ;) Zájem servisu je vždy oprava, protože to jim vydělává peníze.

(Samozřejmě pokud praskne LCD či podobně tak to neuznají).
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů