Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
mceza

Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od mceza »

U 920 to nepozoruji, ale starší Nokie měly právě tebou posané chování - 80% času ukazovaly plnou/téměř nabitou baterii a pak to během chvilky rapidně spadlo a telefon se vybil. (Např. 4 dny plně nabito a pak za další den vybito :D )
crixol
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř led 22, 2014 0:30
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od crixol »

pochopím kdybych telefon extremne využíval, hrál hry neustále fotil, byl na netu..ale právě že vůbec..včera rano v 10 jsem vypojil, do tel. nahazel dokumenty na čtení, než sem došel do školy tak jsem si asi pul hodky cetl pdfka, pul hodky poslouchal hudbu..dorazil jsem do školy napsal (spises nenapsal zkousku :D). Zapnu telefon a hle baterie 29% ze sta..to samé dnes..leží vedle mě, jen příjmám hovory přes bt takže displej je minimálně zaplý a baterie 59%..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od htcjirka »

Neni to standardni chovani L920,takze vada bud na strane sw(nejcasteji nejaka aplikace) ci hw.
U Lumie 920 je škoda, že výrobce neosadil silnější akumulátor.
Dnes se vyrobci zabyvaji tolika nepodstatnymi vecmi,kterymi by oslnili,ale baterie,ktera je zaklad ne.
crixol
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř led 22, 2014 0:30
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od crixol »

Může mi prosím někdo vysvětlit jak je toto možné ?
http://mobilenet.cz/clanky/recenze-noki ... -a-displej" onclick="window.open(this.href);return false;
se píše že baterie při streamovaní videa vydrží 4hodiny a 16min..
a zde
http://mobilenet.cz/clanky/recenze-huaw ... a-hardware" onclick="window.open(this.href);return false;
téměř 8hodin
Hulahej má o 10% vetší baterii ale také větší displej a přeci je to jen Android. Vím, že má míň taktovaný procesor ale ze by až dvojnásobný rozdíl ? Vím, že Hulahej a Samsung mají nové výkonnější baterie.
Vidí někdo do téhle problematiky víc a mohl by mi to tu vysvětlit? Jen to prostě chci pochopit když se o WP říká, že je energeticky nejmíň náročný.
lubo182
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: ned pro 08, 2013 10:37
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od lubo182 »

Musim sa podelit o dalsiu neprijemnu skusenost s ukazovatelom baterie na L920. V systeme mi bateria ukazovala cca 25% , nezdalo sa mi to a preto som restartoval telefon. A hľa, bateria ma zrazu 77% baterie. Nepochopim, preco s tym vyrobca nieco nespravi kedze sa jedna o softverove riesenie a vyriesil by to mozno nejaky update. Je velmi otravne stale restartovat telefon aby som si ako-tak predlzil vydrz baterie.
Nokia rulez :grin:
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od steelspace »

Restartováním se žádná výdrž baterie neprodlouží.
Jinak - měření zbývající kapacity baterie přímo není možné. Dá se pouze odhadovat měřením napětí nebo ukládáním průbežných hodnot spotřeby od posledního nabití. Algoritmus pak z těchto dat pouze odhaduje zbytek kapacity. Je možné, že po restartu se nějak ovlivní i výsledný výpočet, ale dá se jen těžko říct, která hodnota je správnější.
Doporučil bych tak nevybíjet baterii do nuly a naopak nechat ji vždy nabíjet na maximum.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od steelspace »

crixol píše:Může mi prosím někdo vysvětlit jak je toto možné ?
http://mobilenet.cz/clanky/recenze-noki ... -a-displej" onclick="window.open(this.href);return false;
se píše že baterie při streamovaní videa vydrží 4hodiny a 16min..
a zde
http://mobilenet.cz/clanky/recenze-huaw ... a-hardware" onclick="window.open(this.href);return false;
téměř 8hodin
Hulahej má o 10% vetší baterii ale také větší displej a přeci je to jen Android. Vím, že má míň taktovaný procesor ale ze by až dvojnásobný rozdíl ? Vím, že Hulahej a Samsung mají nové výkonnější baterie.
Vidí někdo do téhle problematiky víc a mohl by mi to tu vysvětlit? Jen to prostě chci pochopit když se o WP říká, že je energeticky nejmíň náročný.
Nízká náročnost WP je dána nižší režií systému, lepší architekturou a omezením/konsolidací úkolů na pozadí.
U syntetických testů, které nevychází z normálního používání (kde je většinu času telefon uspán nebo vykonává krátké úlohy na pozadí) vyjde vždy lépe zařízení s lepším poměrem kapacita baterie/spotřeba displeje + čipové sady. A to bez ohledu na OS.
Ještě bych dodal, že při přehrávání videa OS prakticky nic nedělá, veškeré dekódování a zobrazování je dílem grafického akcelerátoru na čipu, resp. jeho HW video-dekodéru a GPU.
lubo182
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: ned pro 08, 2013 10:37
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od lubo182 »

steelspace píše:Restartováním se žádná výdrž baterie neprodlouží.
Jinak - měření zbývající kapacity baterie přímo není možné. Dá se pouze odhadovat měřením napětí nebo ukládáním průbežných hodnot spotřeby od posledního nabití. Algoritmus pak z těchto dat pouze odhaduje zbytek kapacity. Je možné, že po restartu se nějak ovlivní i výsledný výpočet, ale dá se jen těžko říct, která hodnota je správnější.
Doporučil bych tak nevybíjet baterii do nuly a naopak nechat ji vždy nabíjet na maximum.
Chapem, ze restartovanim sa vydrz baterie nepredlzi. Ale v mojom pripade, ak by som telefon aj nadalej pouzival "s tymto zlym precentualnym vypoctom" az do vytazenia, vypol by sa mi, kedze system detekuje slabu bateriu a okamzite ho vypne (tusim pri 4%). Ked som ho restartoval a narastli percenta na 77% mozem telefon pouzivat o den dlhsie. Nikdy bateriu nevybijam do nuly a telefon vzdy nabijam na maximum.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od MgX »

lubo182 píše:Musim sa podelit o dalsiu neprijemnu skusenost s ukazovatelom baterie na L920. V systeme mi bateria ukazovala cca 25% , nezdalo sa mi to a preto som restartoval telefon. A hľa, bateria ma zrazu 77% baterie. Nepochopim, preco s tym vyrobca nieco nespravi kedze sa jedna o softverove riesenie a vyriesil by to mozno nejaky update. Je velmi otravne stale restartovat telefon aby som si ako-tak predlzil vydrz baterie.
Nokia rulez :grin:
Výrobce s tím nakonec udělá to, co přinese klid v duších uživatelů. Nebudeme mít procenta, ale čárečky ... třeba pět :)
Uživatelský avatar
ransot
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: úte črc 09, 2013 14:54
Zařízení: Lumia 950, Moto G5 plus
Bydliště: Slovensko

Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od ransot »

lubo182 píše:Musim sa podelit o dalsiu neprijemnu skusenost s ukazovatelom baterie na L920. V systeme mi bateria ukazovala cca 25% , nezdalo sa mi to a preto som restartoval telefon. A hľa, bateria ma zrazu 77% baterie. Nepochopim, preco s tym vyrobca nieco nespravi kedze sa jedna o softverove riesenie a vyriesil by to mozno nejaky update. Je velmi otravne stale restartovat telefon aby som si ako-tak predlzil vydrz baterie.
Nokia rulez :grin:
Skus pouzit bezdrotovu nabijacku. mne to pomohlo.
Je to dalsia investicia ale niektorym uzivatelom to tiez robilo tieto problemy ako aj mne a az toto nabijanie pomohlo.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od mato289 »

nestretol sa niekto so samovybíjaním pri tejto app ? ( http://www.windowsphone.com/en-us/store ... 5185b244a2" onclick="window.open(this.href);return false; ) keď som ju nainštaloval a telefón zablokoval, strašne sa zahrieval (baterky ubúdalo pekelne rýchlo)..po reštarte to na chvíľu prestalo a potom zvonu..po odinštalovaní sa mi to viac nestalo..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od htcjirka »

Tato app urcite za to nemuze,tuto aplikaci pouzivam.
Drive na L920 nyni na 1020 a nic spatneho neprovadi,ani zrani baterie ci zahrivani.Vynikem byl v tvem telefonu nekdo jiny.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Re: Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od iljusin66 »

Taky ji používám a nemám žádný problém
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od mato289 »

chcel by som pridať nový poznatok..telefón sa mi začal zjavne spomaľovať, tak som nečakal a hneď som prehral fw cez NSU (celé zariadenie telefónu na novo mi trvá max. hodinu) a manualne doinštaloval aplikácie ktoré používam..jediná, ktorú som vynechal ktorú už nepoužívam je skype (a hra Asphalt8) a čuduj sa svete, baterka drží veľmi dobre..viac menej som telefón používal rovnako počas celeho dňa a momentálne mi po 13 hodín od posledného nabíjania ukazuje 68%, pred tým by som bol niekde na 30% a menej..preto sa pýtam, je možné, že by samotný skype (prňipadne Asphalt 8 )takto ťahal baterku ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od htcjirka »

mato289 píše:nestretol sa niekto so samovybíjaním pri tejto app ? ( http://www.windowsphone.com/en-us/store ... 5185b244a2" onclick="window.open(this.href);return false; ) keď som ju nainštaloval a telefón zablokoval, strašne sa zahrieval (baterky ubúdalo pekelne rýchlo)..po reštarte to na chvíľu prestalo a potom zvonu..po odinštalovaní sa mi to viac nestalo..
Tak co po delsim case,udelalo ti to jeste?Ac tuto aplikaci pouzivam dele a doted nic,tak nyni se me stalo uplne to same.Zahrata zadni cast a behem chvilku vybita baterie.Po restartu ok a za pul den to same.Toto je prvni problem,ktery s WP za tu dobu resim.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od mato289 »

Pred inštaláciou tejto app sa mi nič podobné nestalo..len keď bola nainštalovaná...po odinštalovaní to prestalo..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od htcjirka »

Takze zkusim take odinstalovat, diky.
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od niki66 »

Asphalt8 mam nainstalovany aj ja, ale tym to nebude. Skype nemam. Mne sa nieco podobne dialo jeden cas tiez, a zistil som neskor, ze to bolo sim kartou. Nevedelo mi najst siet, alebo bola akokeby zle umiestnena (sam som si ju doma orezaval na microsim :D), a tak isto sa mi zacala zahrievat zadna cast telefonu ako ked hrajete nejaku hru, a baterka sla rapidne dolu. Po vymene simky za original microsim uz je to ok :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od htcjirka »

My neresime zrani Asphalt8, ale zrani aplikace System Tiles.Jinak kartou to neni,mam original microSIM.Navic v dobe kdyz se zacne telefon hrat je signal v plne sile.Takze opravdu to vidim na nejakou aplikaci.
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Re: Nokia Lumia 920 - výdrž baterie

Příspěvek od PetrCBR »

No já mam asphalt 8 a když jsem ji nechal v 'seznamu spustenych' tak se mi pres noc telefon vybil na 85% oproti běžných 97%.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 hostů