Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
patrabus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv lis 08, 2012 20:30
Zařízení: Sony Xperia Z1 Compact White
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patrabus »

Jak ty můžeš vědět kolik mě prošlo telefonů rukama? U n8 ta absence clearblack znát byla, ale u 820 to je krásná černá. A budu se hádat, když vím že mám pravdu.
Tome, zajdi se podívat někam do prodejny na jinou l925 a porovnej si to na vlastní oči.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Aha takže ty 3 Lumie 820 co máme v práci zaměstnanci, každou z jiné distribuce a série jsou všechny vadné když vidíme rámeček displeje ? :D

To je zbytečná diskuze, mrzí mě, že jsem se sem vůbec zapojil. To bych musel být už sprostý, kdybych tady měl zůstat a reagovat na každýho s prominutím omezence.

EDIT: Ještě aby se neřeklo, žde přidám pár fotografii, které pořídili specializované servery, které se zabývají mobilními telefonu.

Lumia 820 (rámeček jednoznačně viditelný)

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/n ... na_001.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Lumia 925 (rámeček opět viditelný)

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/n ... na_001.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Doufám, že mají také špatné kusy.

Stačí vypnout displej, ani není nutné využívat glance, zjistíte, že displej sám o sobě není 100% černý, jak by tedy měl vypadat při prosvícení okolních pixelů ? ano černá je pěkná, ale 100% není a nikdy nebude ani u AMOLED. A samozřejmě čím tmavší bude osvětlení v okolí, tím více bude rámeček vidět, když je vidět i na dobrém světlě, tak v noci ten rozdíl bude nejvíc markantní.
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomet »

Také mě mrzí kam se to zvrtlo, protože jsem to nemyslel nijak špatně proti Nokii, všiml jsem si toho jako detailu při porovnání obou telefonů v noci, takže na prodejně bych tuto věc stejně neodhalil. Každopádně ten displej je excelentní ve dne i v noci. Dokonce je to můj první tel, kde jsem byl spokojený s automatickou regulací jasu a co dokáže vykouzlit na přímém slunci je super. Vrátím ho a jestli se rozhodnu znovu pro L925 s 32GB, tak pak napíšu jestli je to stejné.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spellshaper »

maxxz píše: Lumia 820 (rámeček jednoznačně viditelný)

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/n ... na_001.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Lumia 925 (rámeček opět viditelný)

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/n ... na_001.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Chápu, že se hádáte. Já ho totiž nevidím na žádné z těch fotek. Jde ale asi jen o nastavení monitoru... :smile:
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tade »

Tak tohle už je moc :-D Alespoň Maxxz uvažuje. Není to náhodou rozdílným materiálem a jiným lomem světla nebo pohlcováním? Stačí kouknout na displej z boku, když je rozsvícený na home screenu, kde je vidět modern ui (metro) a potom telefon zamknout ... absolutně žádná změna v místech, kde byla černá ... prostě ty pixely nesvítí! Nechápu, jak může někdo vůbec přemýšlet nad reklamací z takového důvodu. To by prostě musel být jiný materiál, ze kterého je displej vyroben. Možná je Omnia jiná, ale buď mojí L820 svítí amoled displej i když je vyndaná baterie nebo je to v pořádku. Kéž by to byla ta první možnost :-D Při normálním používání si toho člověk skoro nevšimne a v některých situacích prostě musí akceptovat zákony fyziky ...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Co to tu nekteri pisi za bludy a nesmysly?Ramecek je videt jak na L820,kterou tu mam,tak i na Ativ S,displej nikdy nebude cerny stejne jako ramecek.Nestacim se divit co jsou nekteri schopni reklamovat a vracet telefon kvuli sve hlouposti/smysleni.Amoled - cerna proste svitit nemuze a nesviti ani u L925,kterou jsem mel take.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od tslany »

Jestli vám vadí viditelný rámeček displeje, tak neřešte prkotiny jako je reklamace, a kupte si mirror fólii. Efekt neviditelného rámečku zaručen.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Já žasnu :-)
Uživatelský avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 469
Registrován: pon bře 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Carlosso »

Takové starosti by jsem chtěl mít :)
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomet »

Hoši trochu se to tu zvrtlo a míchaj se tu jabka s hruškama. Já ten detail zmínil jen jako postřech, rozdíl mezi dvěma telefony. Nikde nepíšu, že je to závada, důvod k reklamaci nebo vrácení telefonu. Telefon jsem si vyzkoušel a zjistil, že je pro mě velikost lehce za hranicí, ale zkousnul bych to, kdybych si nějak adekvátně za 12t polepšil, což se nestalo a proto budu dál čekat.
Telefony jsem měnil poměrně často, Omnii už mám dlouho a rád bych novou neokoukanou hračku s wp8 a nemám z čeho vybírat - tolik ke vrácení telefonu.

Tade - "Stačí kouknout na displej z boku, když je rozsvícený na home screenu, kde je vidět modern ui (metro) a potom telefon zamknout ... absolutně žádná změna v místech, kde byla černá ..."

htcjirka - "Amoled - cerna proste svitit nemuze a nesviti ani u L925,kterou jsem mel také"

To je přesně to čím to začalo. U mé Omnie po zamknutí žádná změna v místech, kde byla černá. U mého kusu L925, když jsem ve tmě udělal totéž, tak displej zhasnul i v místech kde byla černá. Ať už na home screenu, v seznamu app nebo při glance screen když je na 80% displeje černá, tak i ze 2m byla v absolutní tmě vidět celá plocha displeje lehce posvícená, takže je přesně vidět celá velikost displeje i když by měly být vidět jen hodiny. Když jsem nastavil zobrazení hodin po mávnutí rukou, tak bylo krásně vidět jak se celý "rozsvítil" a zase po chvíli zhasnul.

Jestli to nikdo další nemá a vidí pouze hodiny, tak je vidět, že to u jiného kusu L925 zobrazuje černou tak jak má, tak jak jí vidím na omnii a to je vše, co mě zajímalo. Rozhodně to není nic kvůli čemu bych reklamoval, vracel nebo měnil telefon. Víc už k tomu nemám co říct a nebudu se na toto téma dále vyjadřovat.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pinhead »

Chacha,super video
patrabus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv lis 08, 2012 20:30
Zařízení: Sony Xperia Z1 Compact White
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patrabus »

Ještě k tomu amoled, z prvních dojmů z 1020: "Jediné co stojí za zmínku je AMOLED displej. Osobně nepatřím k fanouškům této technologie, jelikož preferuji reálné barvy před těmi uměle přesycenými. Díky softwarové výbavě si však každý může nastavit takovou teplotu barev, která mu vyhovuje a tak lze nevýhody minimalizovat. Naopak příjemné je podání černé barvy, která téměř splývá s obvodovým rámečkem."
Deaktivovaný účet (01.2014)

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2014) »

To video je super, ze začátku jsem si myslel, že vytáhne nějakou Lumii a "vypáčí" svou ruku ven :-D
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pinhead »

Zmizela mi z nastavení telefonu nabídka Skrýt ID ! Nebo jsem jen slepý ?
alficzech
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 21, 2013 6:30
Zařízení: Nokia Lumia 925 32GB black

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od alficzech »

A hledas to v nastaveni aplikace Telefon.
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pinhead »

Jasan,na 820 tam byla.Tady není....Zajímá mě jestli je nás víc...
alficzech
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 21, 2013 6:30
Zařízení: Nokia Lumia 925 32GB black

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od alficzech »

Ja mam brand Vodafone DE a tam to normalne je, postradam zase ale automatickou synchronizaci casu jako na Lumii 820 co tam ma zena.

Coz me privadi k otázce, nemate tu uz někdo Lumii 925 32 GB od ceskeho vodafonu. Pokud ano je v ni DataSense a pripadne jaka ROM nebo product code... Diky
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pinhead »

Brand Vodafone DE jsem měl taky,nebylo tam Data Sense,tak jsem nahrál jinou rom ..UK. Asi tam tu možnost skrýt ID nemají. Mám pocit,že Data Sense není na žádném od Vodafonu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

V nekterych krajinach i u Vodafone maji Data Sense.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů