Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Luks »

Jak je to vůbec u nás s NFC platbama?Už to někdo podporuje nebo pořád testovací provoz?
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tade »

V lumiích to myslím zatím nefunguje, ale třeba Samsung u vybraných modelů, s vybranou bankou a vybraným operátorem toto umožňuje (občas také jen jako pilotní program pro několik set testerů) :-D :-D :-D Takže pro většinu lidí hudba snad blízké budoucnosti. Ale už jsem o tom nějakou dobu nic nečetl, tak nevím, jestli se to někam nepohnulo.

Ps.: Jde to trochu obejít. Třeba tady je článek o WP a i ty stránky se tomu všeobecně věnují, tak pohledej :) http://nearfield.cz/clanky/nfc-platby-a ... ka-ano-141" onclick="window.open(this.href);return false;
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vitezslav2 »

Chtěl bych se zeptat,jestli máte někdo stejnej postřeh.Aktualizoval jsen na WP 8.1 a zdá se mi,že mi Lumia 925 znatelně hůř fotí.Nevíte čím to je?Díky
l.i.b.o.r
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv kvě 15, 2014 9:55
Zařízení: Nokia Lumia 930 black

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od l.i.b.o.r »

Když jsem si koupil L925, tak první cca týden jsem tam měl WP8 a zdálo se mi, že to fotilo líp než na DP WP8.1.


Když fotím a foťák zaostří, tak je fotka hezky ostrá. Ale jak domáčknu spoušť úplně dolů, tak fotka se lehce rozmázne. Nevím čím to je, ale zdá se mi právě, že na WP8 to nedělalo.
petovarga
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pon led 13, 2014 23:18
Zařízení: nokia lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od petovarga »

Ono ked domacknes spust tak fotka prejde postprocesom ktory zahrna napriklad odstranenie sumu a tym sa fotka trochu rozmaze, dufam ze som nenapisal blbost ak hej tak ma opravte :D a myslim ze to robilo aj na wp8
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od niki66 »

hm, netusim, ja som si nic take nevsimol. Mam pocit ze to foti rovnako ako wo wp8. Aby mi rozmazalo fotku, musel by som fotit velmi z blizka, akokeby makro, a za velmi zlého svetla, vtedy ano, ale inak ak som triezvi :D fotky su v poriadku :)
creegl
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 26, 2014 9:16
Zařízení: Iphone 4S

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od creegl »

Zdravím vás pánové a dámy, spousta z vás už má tento telefon dost dlouho na to, aby jste mi byli schopni doporučit / nedoporučit tento telefon - v několika bodech. Jak je to teda s tím signálem a s ostatními probléma, které tu byly dříve napsané? :)
Teď používám IOs, Androida jsem měl dříve, k tomu se moc vracet nechci..

Díky moc :)
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od robsol »

tak subjektivně za mě:
1) signál je opravdu hodně slabý - porovnávám s iPhone, L820 nebo Samsungy co mám doma. Někomu to nevadí protože se pohybuje v místech se silným pokrytím, ale mě to dělá problém na vesnici kde je pokrytí dost na hraně.
2) Baterka je jedna z nejslabších co jsem měl možnost na těch desítkách telefonů co jsem měl kdy vyzkoušet. Při mém pracovním používání velmi často nedožije telefon ani do večera :-( a to nehraju žádné hry a nepouštím videa.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radeczek »

Já mám L925 teprve týden, takže mé hodnocení není založeno na dlouhodobém používání, ale já jsem prostě neuvěřitelně spokojený. Jediným slovem paráda! A za ty peníze? Super! Problémy se signálem žádné nemám, ale je pravda, že se pohybuji ve městě. Poslední nabíjení proběhlo při 11% baterie a to po 42 hodinách (několik telefonátů, sms, emailů a chvílemi brouzdání po internetu- wifi a data stále zapnutá, a asi 10 vyfocených fotografií. Žádné hry.)
Uvidíme co se bude dít v budoucnu, ale zatím mohu jen doporučit.
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od niki66 »

Ja pouzivam 925ku takmer rok, kupoval som ju este za nekrestanske peniaze, skoro 2x tolko ako stoji dnes. Co sa pouzivania tyka, tak k tomu signalu mozem povedat, ze naozaj kolise hore dole, ale tak zatial som nemal problem sa niekam dovolat, alebo aby sa niekto nedovolal mne. Ohladom baterie, za mna mozem povedat, ze ak s telefonom surfujem cely den, ozaj ze cely den nieco tukam, prezeram, online videa, tak vecer uz musim dat do nabijacky..tych 18-20h bezne vydrzim s telefonom manipulovat. Podla mna je to vec ktora zalezi od uzivatela. Su dni kedy mi telefon vydrzi aj dva dni, hlavne vtedy ak iba telefonujem, maily, sms a nevenujem vela casu surfovaniu. IE mi zere najviac baterie jednoznacne. Samozrejme ze je to sposobene tym, ze je telefon vkuse zatazeni pri surfovani po nete. Vrzganie toho zadneho krytu, asi to je zavisle od kusu, mne trosicku, ozaj ze trosicku nad bleskom, pamat 16gb mi postacuje, pred troma dnami som ho pouzival bez ochranneho krytu, a vypadol mi z vrecka pri sedeni rovno na dlažbu okrajom, takze prve poskodenie hlinikovej casti dole aj hore, zanedbatelne, zbytok je oukej :) takze v konecnom dosledku som ja taktiez spokojny s telefonom. Vadi mi mozno len to, ze ak ho mam bez krytu, tak sa dost klze v ruke :)
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od robsol »

ano s tim souhlasim, proto jsem psal, ze jsou to me subjektivni pocity z meho pouzivani a to se muze hodne lisit od pouzivani tazatele. takze to brat opravdu s rezervou
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Freeloader »

niki66 píše:Ja pouzivam 925ku takmer rok, kupoval som ju este za nekrestanske peniaze, skoro 2x tolko ako stoji dnes. Co sa pouzivania tyka, tak k tomu signalu mozem povedat, ze naozaj kolise hore dole, ale tak zatial som nemal problem sa niekam dovolat, alebo aby sa niekto nedovolal mne. Ohladom baterie, za mna mozem povedat, ze ak s telefonom surfujem cely den, ozaj ze cely den nieco tukam, prezeram, online videa, tak vecer uz musim dat do nabijacky..tych 18-20h bezne vydrzim s telefonom manipulovat. Podla mna je to vec ktora zalezi od uzivatela. Su dni kedy mi telefon vydrzi aj dva dni, hlavne vtedy ak iba telefonujem, maily, sms a nevenujem vela casu surfovaniu. IE mi zere najviac baterie jednoznacne. Samozrejme ze je to sposobene tym, ze je telefon vkuse zatazeni pri surfovani po nete. Vrzganie toho zadneho krytu, asi to je zavisle od kusu, mne trosicku, ozaj ze trosicku nad bleskom, pamat 16gb mi postacuje, pred troma dnami som ho pouzival bez ochranneho krytu, a vypadol mi z vrecka pri sedeni rovno na dlažbu okrajom, takze prve poskodenie hlinikovej casti dole aj hore, zanedbatelne, zbytok je oukej :) takze v konecnom dosledku som ja taktiez spokojny s telefonom. Vadi mi mozno len to, ze ak ho mam bez krytu, tak sa dost klze v ruke :)
nechce sa mi to tu hladat tak sa opytam, niekto tu pisal ze mu vrzga kryt? :-D tak som neni sam teda, mne tiez zadny kryt "puka" ked ho stlacim na urcitom mieste, dost mi to vadi neda sa to nejak opravit? vyriesil som to sice tym ze som si kupil ochranny priesvitny kryt ale ked ho dam dole tak to opat vrzga
jakarbik
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 28, 2014 10:58
Zařízení: Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jakarbik »

925ky vržou skoro všechny, i když se asi dají najít i nevrzající kusy :-) Ta moje taky puká po stlačení na určitých místech. Nijak zásadně mi to nevadí. Taky mám kryt, z něhož ji vytahuji velmi sporadicky.
Kubas
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon úno 03, 2014 12:21
Zařízení: Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kubas »

Mně vrže kryt po stranách na úrovni foťáku po větším zahřátí (půl hodinky a vice surfování). Jednou se mi i po delším surfování dokonce vyskočil. Jinak "za studena" je to cajk :)
creegl
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 26, 2014 9:16
Zařízení: Iphone 4S

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od creegl »

Díky za info! Zatím jsem teda tak na 80% rozhodnutý, že bych to risknul :))
Ještě by mě zajímalo, co se týče toho zahřívání, mám se toho bát? Telefon používám i jako navigaci, poměrně často, takže bych nerad někde "shořel"...

Díky,
J.
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od niki66 »

urcite nezhoris ;) ked som nainstaloval Dungeon hunter 4, tak som sa od mobilu neodlepil a denno denne hraval :) zahriatie tam bolo kazdopadne permanentne a uplne vsetko v poriadku :) Aj co sa tyka navigacie, uz som ju mal zapnutu a bez problemov aj dlhsiu dobu ;)
Kubas
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon úno 03, 2014 12:21
Zařízení: Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kubas »

Navigace to zahřívá asi nejvíc, v ruce ji udržet je pomalu na svářečský rukavice :D Každopádně telefonu to asi nevadí, funguje po delším používání než problému..
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Freeloader »

z mojich skusenosti sa najviac zahreje vtedy ak ho date nabijat a zaroven snim nieco robite (hrate, surfujete atd)

takze neodporucam zaroven nabijat a zaroven ho pouzivat vtedy mate pocit ze sa ide roztavit :lol:
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od niki66 »

Tak huntera som takto hraval nonstop :) napojeny zo siete a ides :D pohoda si myslim tak ci tak..urcite nevybuchnes, toho sa nemusis bat, ale zahriatie ke tam riadne :D
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Freeloader »

no neviem mna z toho dost palili uz ruky a ked som ho mal dlhsie polozeny na stehne tak to tiez zacinalo palit :lol:
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů