Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
henda
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned říj 20, 2013 21:24
Zařízení: Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od henda »

mám tohle a jsem max spokojen:
http://www.ebay.com/itm/221280750497?ss ... 1497.l2649" onclick="window.open(this.href);return false;
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kormoran »

Zdravím.
Rád bych si pořídil Lumii 925, před časem jsem si pohrával s kamarádovou 920kou a WP8 jako systém mi přijde hodně dobrý, rychlý stabilní a vyladěný.

Měl bych na majitele 925 tyto otázki pokud mohu:

1/ Výdrž, je reálný při rozumném používání dosáhnout alespoň dvou dnů?

2/ Bojím se AMOLEDu prý se časem statické místa vypálí je to stále pravda nebo se to týkalo těch prvních třeba v Samsung wave 8500

3/ Konstrukce, v recenzích je často kritizován zadní kryt (je normálně odnímatelný?) ýe prý tam jsou mezery a je to snad u každého kusu jiné

4/ Displej má snad gorila glass, ja je na tom s odolností proti poškrábání, pokud jej budu slšně používat a jen občas přeleštím hadříkem nebo tričkem? má smysl se trápit s lepením folie?

5/ Maximální hlasitost vyzvánění, je dostatečná nehraje potichu nepřeslechnu telefon třeba v kapse?

Recenze na tento telefon jsou zde:
http://smartmania.cz/recenze/recenze-no ... ideopohled" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.mobilmania.cz/clanky/nokia-l ... ticleStart" onclick="window.open(this.href);return false;
http://mobilenet.cz/clanky/recenze-noki ... okna-12709" onclick="window.open(this.href);return false;
http://mobil.idnes.cz/recenze-nokia-lum ... _nokia_vok" onclick="window.open(this.href);return false;
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Re: Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kormoran »

Nikdo?
AceAzzameen
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv říj 10, 2013 11:41
Zařízení: Lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od AceAzzameen »

Opravdu jen ve stručnosti:
1) Dá. Běžně dosahuji výdrže kolem jednoho a půl dne. Maximum bylo kolem 3 dnů a 6 hodin. Minimum bylo asi hodin deset, ale to jsem většinu doby hrál a poslouchal hudbu.
2) Stát se to časem může. Na svém kousku, který mám zhruba 3 měsíce, zatím nic nepozoruji. Záleží dost na tom, jak dlouho budou na displeji zůstávat minimálně se neměnící prvky, které by se na něm mohly vypálit. Při používání, které by bralo v potaz vlastnosti AMOLED displejů, by nemělo dojít k žádným větším potížím.
3) Zadní kryt normálně odnímatelný není. V některých rozích lehce povrzává, mezery jsou též individuální kus od kusu - vnitřnosti telefonu ale skrze ně vidět nejde. Tohle se v tomto tématu probíralo mnohokrát, pokud tě budou zajímat podrobnosti, tak si přečti předchozí stránky.
4) Displej je kryt Gorilla Glassem 2. A to není zrovna sklo, které by bylo primárně určené k tomu, aby odolávalo poškrábání. Větší škrábance se na něm jen tak neudělají, ale menší, vlasové se objevují na Lumiích relativně často. Fólii na telefonu nemám a na displeji už pár takovýchto jemných škrábanečků mám (a nemám nejmenší ponětí od čeho). Takže tady záleží na vlastním uvážení.
5) Když si člověk dá vyzvánění na maximum, tak ho zaručeně nepřeslechne. Na poloviční výkon to už je někdy horší. Reproduktory jsou na Lumii 925 navíc směrovány dolů, takže když telefon leží např. na pouzdru, tak je zvuk opět o něco utlumenější.

Jinak je Lumia 925 naprosto úžasný telefon. Můžu jen doporučit. :wink:
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kormoran »

Moc ti děkuji :wink:
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vitezslav2 »

Chtěl bych se zeptat majitelů Lumia 925,jestli máte taky vůly v zadním krytu. Když ho u krajů mačkám,tak se trochu propadá. Je to normální?Díky za info.
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kormoran »

Bude to kus od kusu v jedné recenzi jsem to zahlédl že tam měli taky vůli, tohle je asi jediná chybka u 925ky a taky co psali tak je tam na každé starně jinak velká mezera a snad není problém ten plast prohnout až na baterii...jako u founu za 10k to trošku zamrzí no.
AceAzzameen
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv říj 10, 2013 11:41
Zařízení: Lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od AceAzzameen »

Lehce se mi kryt chechlá jen v levém horním rohu. Zbytek drží jak přibitý.
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kormoran »

Prosím jak ti 925ka vzhledem k velikosti sedí v ruce? dá se jí pohodlně ovládat nebo je to lepší oběma a má tendenci vyklouzávat?
Mám 625ku a ovladatelnost jednou rukou není moc pohodlná.
Oproti 625 má 925 na výšku o 4 a na šířku o 3mm méně tek jestli je to nějak znát, viz. srovnání tady: http://www.phonearena.com/phones/compar ... /7850,8027" onclick="window.open(this.href);return false;
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od niki66 »

no u mna ovladanie jednou rukou ide, ale je to narocnejsie ako dvoma samozrejme, ma aj tendenciu vyklznut, ale ak ma niekto lopaty ruky tak to zvladne aj tou jednou. Ale zalezi na tom, co sa s telefonom chystate robit. Su operacie ktore jednou rukou uplne v pohode a su take co musite polamat prsty a robit neuveritelne manevre :D
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kormoran »

Jo takže plus mínus stejný a těch pár mm nebude hrát roli myslel jsem si to, oni jsou obecně telefony s displeji od 4.5" výše, při některých situacích hůře ovladatelné.
Na druhou stranu mi to zas tak nevadí a nic nebrání tomu pro pohodlnou práci, vzít telefon do levé a pravou ovládat, o no i z prcka oproti 625ce tedy iP4s po čase bolí palec, jak jej člověk nepřirozeně kroutí no...
jerzybrot
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: sob pro 07, 2013 19:33
Zařízení: Microsoft Lumia 640 XL LTE

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jerzybrot »

Zdarec, jakou máte verzi FW? Já mám 3047 a vím, že existuje i 3049, 3050 a přitom mi telefon hlásí, že je aktuální. Vím, že je to momentálně jedno, když za měsíc bude ofiko GDR3 s Blackem, ale i přesto je to zajímavé.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Existují různé mutace Amber update, někde je snad ještě přidáno, aby šla vypnout přímo data při používání WiFi natvrdo (3049), je to závislé na distribuci a operátorovi.
kefozo
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: sob led 04, 2014 16:49
Zařízení: lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kefozo »

nazdar všem zajímalo by mě jestli někdo neví jestli se dá lumia 925 přidat do PC sítě
mceza

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

A co tím myslíš?
kefozo
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: sob led 04, 2014 16:49
Zařízení: lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kefozo »

myslím jako wifi síť mezi telefonem a pc abych mohl přesouvat soubory
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

DLNA hej
kefozo
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: sob led 04, 2014 16:49
Zařízení: lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kefozo »

nevím jestli je zrovna potřeba DLNA
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Nedá. Jsou určité situace, kde to funguje u jednotlivých aplikací - např. u moliplayeru přes stejnou wifi nahráváš do telefonu soubory (http), nebo naopak u wptorrentPro přes stejnou wifi sdílíš stažené soubory pro jiná zařízení (opět http).

a poprosím příště dát podobný dotaz do správné sekce, kde si založíš téma, popř. najdeš to správné. (viz můj podpis). Díky.
kefozo
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: sob led 04, 2014 16:49
Zařízení: lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kefozo »

tak sorry příště už to neudělám a Díky
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 83 hostů