Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petiisek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: úte dub 05, 2011 14:05
Zařízení: Samsung Ativ S

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petiisek »

A myslíš, že bych udělal chybu tim Samsungem? Zatim co sem obvolával O2 tak v Českých Budějovicích jí nikde nemaj a nevim jak dlouho by trvalo než by ji objednali.
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pinhead »

Já vím , ze je Samsung kvalitni a chybu neudělá . Ale jak říká Pavel,pro Nokii hraje spousta věci co Samsung nemá . Kvalitni aplikace a podpora. Samsung s podporou na tom byl vždy bídně .
mr.joly
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: ned čer 30, 2013 11:57
Zařízení: Nokia LUMIA 520

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mr.joly »

Přeji dobrý den,
Tatovi jsem doporučil koupit 925 sám mám 520 a jsem max. spokojený ale mám takový problém. Podle mě by system měl byt přibližně stejny na obou strojích tak nevím proč u 925 když najedu do složky LIDÉ a tapnu na nějaký kontakt tak se mi rozbali ale oproti 520 se mi zobrazi jen telefoni čislo, e-mail, fcb atd. ale položka SMS nikde.( na 520 normálne položka sms je) A to u žádného kontaktu. Takže to zhoršuje užívání telefonu a vypadám jak tydyt že jsem poradil blbě :) Tak nevím jestli se to někde nenastavuje zvlášť nebo tak. Dík za radu a pomoc.
MikeyMCZ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 232
Registrován: sob úno 02, 2013 0:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MikeyMCZ »

Zaleží, jak je číslo kontaktu uloženo. Mělo by být uloženo jako "mobilní telefon", pak se u kontaktu zobrazí i možnost odeslat SMS.
mr.joly
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: ned čer 30, 2013 11:57
Zařízení: Nokia LUMIA 520

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mr.joly »

Jo takhle tak ja na to mrknu jak budu doma. Zatím moc děkuji.........Tak jo bylo to tim děkuji
AceAzzameen
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv říj 10, 2013 11:41
Zařízení: Lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od AceAzzameen »

Dnes mi konečně přišla Lumia 925. Je z české distribuce, ale bonusy+info jasně ukazují, že se jedná o maďarskou odemčenou variantu (000-HU). Trochu jsem hledal po internetu a zjistil jsem, že kód s CZ mají jen Lumie 925 od Vodafonu. Předpokládám, že je tedy vše v pořádku (v zapečetěné krabičce byl krom maďarského návodu i český a slovenský), ale rád bych si to ověřil i u ostatních. Jakého máte uvedeného operátora?

Předem děkuji za odpověď. :wink:
geronimoo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 16, 2013 7:29
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od geronimoo »

a máš už plnohodnotný update Amber?
Já 925 mám od GB Orange a ještě na ní čekám :(
AceAzzameen
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv říj 10, 2013 11:41
Zařízení: Lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od AceAzzameen »

925 by měla mít Amber už v základu. Ještě jsem neaktualizoval jednotlivé programy nastavení, abych mohl z Amberu naplno těžit, ale od mé staré 620, která Amber měla, jsem si žádných větších rozdílů nevšiml. Takže předpokládám, že ano. :)
geronimoo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 16, 2013 7:29
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od geronimoo »

Některá 925 mají beta amber,chybí třeba filtr hovorů atd,já třeba v bonus+info, amber nemám,mám jen soft 30.40...
amber mám tuším 30.47....
AceAzzameen
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv říj 10, 2013 11:41
Zařízení: Lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od AceAzzameen »

Zpočátku se mi též nezobrazovaly, ale poté, co jsem aktualizoval větší část programů v nastavený (přes SysAppPusher), se mi tyto možnosti sami odemknuly (kupříkladu ono blokování hovorů). Firmware mám 3047.0000.1326.2001.
ingi88
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 30, 2013 8:32
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3
Bydliště: Ostrava

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ingi88 »

Ahoj, mohl by mi někdo prosím napsat, jak je to se zpracováním L925? Myslím tím ten ne úplně dobře slícovaný zadní kryt, vrzání, prach v mobilu, co vydrží hliník a jak je to se signálem. Mám sice L920, ale běží mi 14 denní lhůta na vrácení a začal jsem pokukovat ještě právě po L925.

Díky moc!
geronimoo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 16, 2013 7:29
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od geronimoo »

Ahoj, tak zpracování je u mě tak půl na půl... slícování je parádní, zadní strana sedí hezky rovnoměrně.
Hliník i displej je zatím bez škrábance, signál je nepatrně slabší než u N9.Jediné mínus je vrzající zadní kryt u fotoaparátu, ale musí se to stlačit na určitém místě, aby to cvaklo, takže jsem se s tím smířil...
AceAzzameen
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv říj 10, 2013 11:41
Zařízení: Lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od AceAzzameen »

ingi88 píše:Ahoj, mohl by mi někdo prosím napsat, jak je to se zpracováním L925? Myslím tím ten ne úplně dobře slícovaný zadní kryt, vrzání, prach v mobilu, co vydrží hliník a jak je to se signálem. Mám sice L920, ale běží mi 14 denní lhůta na vrácení a začal jsem pokukovat ještě právě po L925.

Díky moc!
Z hlediska zpracování se liší kus od kusu. Moje je slícovaná velmi dobře, hlasité vrzání se z ní též neozývá (ačkoliv když ji mám u ucha a zmáčknu pravý horní roh, tak mohu slyšet, jak se to pnutí rozléhá rámem, ale není to nic rušivého). Hliník se relativně snadno škrábne (nožem bych po něm nepřejížděl) a ťukne (ani po kachličkách bych s ním zrovna neházel), poškodit to ale může jen estetický vjem z mobilu, z hlediska funkčního je mobil chráněn velmi dobře. Jediným negativem hliníku je to, že se velmi rychle rozžhavuje. :???: Ale o to rychleji pak i chladne (teplo naakumulované po deseti minutách hraní Halo uniklo do prostoru během dvou minut, kdy mobil ležel uspaný) - chvíli odstavený mobil je na omak dokonce až ledový. :D Se signálem je to taky jak kdy a jak kde. Doma mám obecně velmi špatný signál - v některých částech bytu mám čtyři čárky, v jiných jednu, a dokonce jsem na chvíli signál už i ztratil (u Lumie 620 jsem měl doma nejhůř jednu čárku).
Dlouho jsem se rozhodoval mezi Lumiou 920 a 925. Nákupu vyššího modelu nelituji, ačkoliv mě trochu zklamalo, že z deklarované 16GB paměti, je 1,9 GB zabráno systémem (s tím jsem ale počítal) a celé 1,5 GB jsou nepřístupné sektory (ale i 620 měla z 8 GB nepřístupných 800 MB, takže to vesměs sedí). :???:
ingi88
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 30, 2013 8:32
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3
Bydliště: Ostrava

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ingi88 »

Díky za postřehy, nakonec jsem si v práci s kolegou udělal malý rozbor a došli jsme k názoru, že se mi momentálně nevyplatí za L925 připlácet. Takže si počkám, co Nokia/MS v budoucnu oznámí a pak se budu rozhodovat :)

edit - tak se to od včerejška změnilo, ráno jsem našel pod sklíčkem displeje zrnko prachu na L920, tak jsem ji šel vrátit a rovnou už vzal L925 :tlem:

ještě jeden edit - L925 nevibruje :tlem: takže zase vrácení, nebo neví někdo o podobném problému a řešení?
wladik
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát čer 12, 2009 13:34
Zařízení: NOKIA Lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od wladik »

Tak tu mám před sebou novou 925 a jsem trošku zklamaný, protože se signálem je fakt zlý. Podle ohlasů jsem tušil, že bude signál trošku slabší, ale že až takhle...

Doteď jsem měl Lumii 800, a s tou tu doma na stole mám 3 čárky z 5 a HSPA. A když jsem SIMku přehodil do 925, tak ta jen nahlásí, že žádná síť nenalezena. Kdž jsem s ní popošel k oknu, tak jsem získal jednu čárku a síť je jen na EDGE.

Je to normální, takovýhle propad?

EDIT:
Zkusil jsem místo své ořízlé SIMky do L925 strčit jinou, už originál MicroSIM z výroby, stejného operátora, a výsledek se signálem stejný. Zkoušet hard reset asi bylo taky naivní, taky žádná změna. Takže má cenu zkoušet reklamaci, nebo rovnou vrátit? :-( Ale jinak je ten telefon super, ale pořád ještě od telefonu čekám, že telefonovat by měl zvládnout :)
AceAzzameen
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv říj 10, 2013 11:41
Zařízení: Lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od AceAzzameen »

A nemá signál jen když ji držíš? Nebo i když leží volně na stole? :???: V určitých částech bytu, pokud ji delší dobu držím v ruce, tak ztrácí signál, pokud ji ale odložím a zkontroluji o chvíli později, tak signál zase má. Teď, v Olomouci, mám ale plných pět čárek nehledě na to, jestli ji držím a nebo ne. :grin:
Reklamace podle mě nic nespraví, je to problém, se kterým se potýkají všechny 925. Takže asi bude nejrozumnější ho pak vrátit.

Ingi88> A nemáš ty vibrace jen vypnuté? :grin: Každopádně ty máš na ty vadné kousky vážně štěstí. :grin:
wladik
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát čer 12, 2009 13:34
Zařízení: NOKIA Lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od wladik »

Právěže i když jen leží volně na stole, tak ten signál není.
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomet »

Ten rozdíl mi přijde až moc velký. Já mám srovnání L925 a Omnia W. U L925 je signál někde stejný a někde o čárku horší. Ještě zkus v nastavení - mobilní síť - nejrychlejší síť, přepnout ze 4G na 3G nebo 2G.

edit : zbyla mi po L925 dvě pouzdra a folie na displej, kdyby někdo chtěl - http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=33991" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ja mel soucasne L920 + L925 a vzdy byla L925 o tu carku na tom hure.
wladik
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát čer 12, 2009 13:34
Zařízení: NOKIA Lumia 925

Nokia Lumia 925: Všeobecná diskuze

Příspěvek od wladik »

Jojo, právě s propadem jedné čárky jsem tak podle reakcí ostatních počítal, ale s tím, že nebude žádnej, to už bylo překvapení větší.. Ale nejvíc mě asi překvapilo to, že kde s 800 chytám HSPA v pohodě na 3 čárky, tak 925 dává Edge na jednu.

Každopádně přestal mi na ní hrát i reprák, tak už kvůli němu jsem ji dal do servisu, tak jsem jim zmínil i to se signálem, tak uvidím.

Zajímalo by mě, jestli tu je někdo spokojený uživatel 925, nebo se jí zbavují postupně všichni? :-)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů