Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od fredysz »

htcjirka píše:Z N808 byly na webech take "dechberouci" fotky a ve skutecnosti,ano foti velice slusne na pomerny mobilni,ale zase takovy zazrak jaky byl prezentovan to neni.
Dej jakykoliv fotak profesionálnímu fotografovi a to co s nim "vykouzli" neuveritelne bude...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

I o tom to je ;-)
culis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 145
Registrován: úte říj 27, 2009 2:12
Zařízení: Galaxy S7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od culis »

To je sice pravda, ale jsou jisté technické možnosti snímacího čipu, které vyniknou právě při nízkém osvětlení. A věřte mi, Nokia zázraky neumí. Navíc, když samozřejmě celý snímací systém nakupuje a těch výrobců zase tolik není. Světelnost objektivu u 920 je sice pěkná, cca + 1 EV oproti ostatním mobilům, ale rozhodně to nakonec zůstane na tom čipu, jak se s tím popere.
Jsem fotograf, takže snímací možnosti profesionální techniky znám, je to můj denní chleba. :wink:
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milennium »

Jo, říkám si, ten OS WP8 vypadá fakt dost dobře, ale viděl někdo víc než jen ty dlaždice ???
Takže, sakra, když chci něco prodat, musím to prezentovat ve vší kráse. Udělat super HW umí opravdu každý. Zvlášť dnes když to stojí pár USD. To fakt dokáže kdejaká firma v Číně. takže prezentovat NFC a nebo bezdrátové nabíjení je fakt k smíchu... To umí staré Pré se zadním krytem a HP Pré staré víc jak rok taky. Suma sumárum, postavit prezentaci na "novém" HW je amatérismus a na nedokončeném OS, jak bysmet...
Jako zákazník, to prostě chci hned, co nejdřív, protože jinak si fakt koupím něco jiného... Tohle Nokia neví ? To nikdo těm "kravaťákům" nedokáže říct ? Říct jim, "hejbněte prdelema nebo máte padáka" !!! Asi ne...
Jak říká Belmonďák v jednom filmu, "Doba je zlá, Kamile"...
Když chceš uspět, musíš bejt žralok a ne sardinka...
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od HanysR »

Podepisuju v celém rozsahu.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Standa »

_iNTERFACE píše:a tesi ma funkcia displaya pri pouzivani lyzicky aj rukavic, uz miestni panici onanujuci nad resistivnym displayom nebudu mat co povedat...hovoril som vam par rokov do zadu ze odporovy display je mrtvy, tu je jasny dokaz o tom ze som mal pravdu... :wink:
Jde o to, že jsi celou situaci vůbec nepochopil. Nejde o technologii samotnou, jako spíš o soubor vlastností, kterými se kapacitní displej tehdy nemohl rezistivnímu rovnat, a to: univerzální ovládání (prst, stylus, nehet, cokoli) a přesnost (ovládání tenkým stylusem). Dnes Nokia přišla s kapacitním univerzálním ovládáním a Sony přišlo s kapacitním displejem ovládaným tenkým přesným stylusem, pokud se nepletu. Až přijde nějaký výrobce s oběma těmito výhodami najednou, pak teprve ztratí rezistivní displej v mobilní spotřební elektronice své místo úplně, protože teprve pak se mu konečně kapacitní displej nejen vyrovná, ale i překoná.

Naopak my, co jim říkáš "panici", vidíme, že ovládání jen prstem nebylo nic geniálního a hlavně dostačujícího, jen klasicky marketingová nafouknutá bublina, protože výrobci se pomalu ale jistě vracejí k univerzalitě a přesnosti. Čili to, co vy jste tak horlivě nepotřebovali a teď budete znova objevovat tyto přednosti. Holt marketing s vámi mává tvrdě a neúprosně :-)

Tvoje "pravda" byla asi na takové úrovni, jako kdybych řekl, že Snapdragony, jak je známe dnes, jsou mrtvé, protože za tři roky budou úplně jiné :-D Příště trochu přemýšlej...
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Je smutne jak nejvetsi softwarova firma na svete tape. Microsoft je v rychlosti vyvoje opravdu moloch a Nokia ke moloch ve vyrobe telefonu. Hodi se k sobe.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Standa »

Opravdu? Podívej se na Apple: v roce 2007 jeden velký skok, od té doby jen pomalé šourání. Tak trochu podoba s Windows Mobile ve své době (a poplatně době!). Ani po pěti letech žádná změna v gui (to už je cca půlka životního cyklu WM ve spotřební elektronice), opravdový vývoj jen velmi pomalý. Tedy s tím rozdílem, že iOS je pohodlný a kvalitní OS pro nenáročné a WM (či jeho základ) byl univerzál jako pro osobní použití, tak pro průmysl, kde fičí dodnes.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nofu »

fredysz píše:
nofu píše:Předpokláfám, že L920 má také USB konektor, půjde přes něj nabíjet (třebas v autě)? Kdy je umístěn? Stále nahoře nebo ho už někam šoupli?
Všechny zatím predstavene WP8 telefony mají USB konektor na stejnem miste, a to uprostřed spodni strany. Nejspis další pravidlo MS...
Pozitivní zpráva, díky!
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Podstatne je, ze iOS chce Apple takovyhle mit. MS chce neco jineho, ale nez se k tomu doberou, to je hruza. A hlavne. Zadne terminy.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

culis píše:To je sice pravda, ale jsou jisté technické možnosti snímacího čipu, které vyniknou právě při nízkém osvětlení. A věřte mi, Nokia zázraky neumí. Navíc, když samozřejmě celý snímací systém nakupuje a těch výrobců zase tolik není. Světelnost objektivu u 920 je sice pěkná, cca + 1 EV oproti ostatním mobilům, ale rozhodně to nakonec zůstane na tom čipu, jak se s tím popere.
Jsem fotograf, takže snímací možnosti profesionální techniky znám, je to můj denní chleba. :wink:
Jistě, ale použitelná fotka za normálních podmínek je pro mě momentálně u telefonu dostačující. Na focení ve tmě mám FujiFilm X100, kde je optika F2 a čip mnohonásobně větší - tam se foťák v nejbližších pár letech nemůže dostat.
culis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 145
Registrován: úte říj 27, 2009 2:12
Zařízení: Galaxy S7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od culis »

steelspace: Jj. Já jen, aby si lidé nedělali přehnané iluze, zázraky se nedějí. Ale rád se nechám překvapit, až budou dostupné reálné fotky.
Jinak X100, dobrá volba. ;-)
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dark_hood »

Kód: Vybrat vše

http://mobilmania.azet.sk/bleskovky/nokia-zatvori-slovensku-kancelariu-pre-zakaznikov-sa-nic-nemeni/sc-4-a-1129071/default.aspx
skôr by mohli prečistiť vedenie a hodiť ich za výrobný pás, aby stíhali dodávať zariadenia na trh včas :???:
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Standa »

mberdych píše:Podstatne je, ze iOS chce Apple takovyhle mit. MS chce neco jineho, ale nez se k tomu doberou, to je hruza. A hlavne. Zadne terminy.
Mně je fuk jaký chce mít ta která společnost svůj OS. I kdyby podle tebe MS nevěděl, co chce (vycucáno z prstu?), pro mě jako zákazníka je důležité, že MS po puhých pár letech vývoje nabízí OS, který je oproti výrazně staršímu Applu rychlejší, stabilnější, ergonomičtější, nemá v nabídce pouhý jeden 3.5" pididisplej a konečně WP sám není plný omalovánek (subjektivní, někdo má naopak omalovánky rád). Další věci jako ovládání nejen prstem, bezdrátové nabíjení a snaha o opravdové vylepšení foťáku jsou ne třešinkou, ale velkou třešní na dortu.
Ano, Apple kdysi přinesl několik důležitých novinek, jako blbuvzdorný OS, pohodlný způsob distribuce aplikací, a vůbec to celé posunul někam jinam. Teď už ale jen přešlapuje. Technologie táhnou jiní...
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od biscuit84 »

Podstatne ale je, ze v pocte predaja zariadeni Apple opat zadupe MS do zeme. Naco by menil nieco, co stale pritahuje masy? Az bude novy iPhone prepadak, potom pride cas na radikalne inovacie...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Standa »

Až budu akcionář/spolumajitel Applu, budou pro mě nanejvýš podstatné počty prodejů. Dokud jsem realisticky uvažující zákazník, zajímají mě produkty samotné. Nedostatek funkcí/schopností/kvality telefonu mi totiž jeho prodeje nenahradí.
cicolably
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: stř bře 10, 2010 14:37
Zařízení: Lumia 735 , MS Band , iPad mini
Bydliště: Praha 9

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od cicolably »

nie je toto o Nokii 920
EGO asi nedovolí
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Standa: ja ten system jeste nevidel, ty uz ano? Myslim wp8 :-) sorry, zbytecna diskuze.
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od biscuit84 »

Stando,konecne uz pochop, ze majitelov a akcionarov Applu nejaky Standa z hornej dolnej ani trochu nezaujima,kazdemu sa nezavdacis. Pokial bude iPhone najpredavanejsim smartom na trhu, nie je co riesit :) sorry za ot :)
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

Zpět k 920ce. Proč finové nemůžou nasadit u svého špičkového zařízení stejnou cenu jako kupříkladu HTC nebo LG se svými androidími high endy, to je oficiálních 13 500 kč? Samsung i Apple jsou top, ti si můžou s cenou dělat téměř co chtějí, ale těžko někdo další, tím spíš Nokia...
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů