Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Standa »

mberdych píše:Standa: ja ten system jeste nevidel, ty uz ano? Myslim wp8 :-) sorry, zbytecna diskuze.
Na rozdíl od tebe jsem rok používal WP7/7.5 a iOS cca měsíc, takže dokážu dost dobře oba OS porovnat. A pokud si i přečteš o novinkách ve WP8, tak zjistíš, že změn není tolik, aby to mohlo výrazně změnit uživatelskou zkušenost. A když už, tak maximálně k lepšímu.
biscuit84 píše:Stando,konecne uz pochop, ze majitelov a akcionarov Applu nejaky Standa z hornej dolnej ani trochu nezaujima,kazdemu sa nezavdacis. Pokial bude iPhone najpredavanejsim smartom na trhu, nie je co riesit :) sorry za ot :)
Tobě moc čeština nejde, co? :-) Nikde nepíšu, že bych měl zajímat nějaké akcionáře (ani nevím, proč bych měl). Píšu přesný opak, a to, že pohled akcionáře nezajímá mě - jsem zákazník/uživatel a proto se i chovám jako zákazník/uživatel = zajímám se o to, co mi mohou nabídnout produkty samotné. Jejich prodeje jsou mi opravdu k ničemu (tohle jsou ale základy SŠ ekonomiky).

Hele hoši, já vám taky nechodím do diskuzí o Applu a nebliju tam, jak mi bůhví proč iphone nevyhovuje. Zkuste to prosím taky tak.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Standa: na rozdil ode me :-) Me jsem mesic Omnii 7, 2 mesice Titana, tyden Lumii 800 a mesic Lumii 900. iOS pouzivam asi 3 roky s prestavkama, BB jsem pouzival asi rok. Ja si WP8 zhodnotim, az je uvidim, zatimco ty uz jsi hotov dopredu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ja se tez tesim na zhodnoceni a treba se konecne zmeni i muj podpis :-) proto vice nez rok a pul pisu "zatim".
Ale bez realneho zhodnoceni radsi jeste nepredbiham.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Standa »

Jasně že to může MS pokazit. Ale upřímně: jaká je šance, že se díky novinkám začne víc sekat systém, bude pomalejší, chybovější apod.? MS si rozhodně nebude chtít pokazit pověst nejrychlejšího a nejstabilnějšího mobilního OS (nemluvím teď o funkcích). Stát se to samozřejmě může, ale Microsoft podle mě není v pozici, aby toto riskoval.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin Suchan »

htcjirka píše:Ja se tez tesim na zhodnoceni a treba se konecne zmeni i muj podpis :-) proto vice nez rok a pul pisu "zatim".
Ale bez realneho zhodnoceni radsi jeste nepredbiham.
Problem Nokie a Microsoftu prave je, ze zatimco my tu budeme cekat na zhodnoceni, tak za par dnu bude predstaven iPhone 5 a nez vyjde Lumia 920, tak se ho proda nekolik milionu kusu...
Kdyby byla uz ted ta Lumia v prodeji, tak by to mohla byt jina cisla.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Tak me o cisla nejde,jde o to aby system co nejvice vyhovoval tobe,me ci ostatnim.Jako odpurce dosavadnich WP se na WP8 tesim a opet jim dam sanci bez ohledu co predstavi Apple.
Ale taky souhlas,ze WP potrebuje i nejaka lepsi cisla ohledne uzivani.Tento system potrebuje vice zakotvit v podvedomi uzivatelu nejen pro svou budoucnost a smysl.Ja se spise obavam pocatecnich bugu,na system se bude spechat,nakonec stejne vyjde pozde a bude se za behu doladovat..
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Necroman> souhlasim. Realita bude jinde a ja neverim, ze WP8 nejak zasadne uspeji. Uz jsem to nekde rozvadel. Neni k tomu duvod. Me se WP7 libilo a ani me ta omezeni nevadila, ale aplikaci bylo po malu a nektere detaily byly prece jen otravne. Jenze boj se odehraje na hodne vyspelem trhu, kde jak Android tak iOS maji znacni podil. Co presvedci lidi, kteri jednu z techto platforem nejakou dobu uz maji, aby zmenili system? Rozhodne to nebude fakt, ze je v jadre IE10, realny multitasking ani nic podobneho. To muze zajimat nas, kdo to sleduji a chteji, ale vetsine lidi to bude putna. Jedine co je presvedci je okoukanost stavajiciho systemu (tady je ohrozen iOS, ale zase jeho uzivatele jsou verni), lepsi cena (tam to zatim moc nevypada, ale asi se dokazi dostat nize podle tech poslednich modelu), kvalitni aplikace za rozumne ceny a nebo zadarmo + nejaka konkurencni vyhoda (kterou osobne zatim nevidim, snad krome Nokia navigace). Mozna je sance se zamerit na ty, co smartphone jeste nemaji, ale to bude spise trh levnejsich pristroju. Takze ja osobne se na WP8 tesim, rad si je vyzkousim a kdyz se mi to bude libit, tak to budu pouzivat, ale obecne neverim, ze s tim MS udela diru do sveta.
McJobs
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř úno 08, 2012 19:48
Zařízení: iPhone 13 mini

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od McJobs »

predobjednavka

https://www.smarty.cz/nokia-lumia-920-z ... 47/Produkt" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Jj,už se o předobjednávkách včetně nasší republiky píše i na wmpoweruser

http://wmpoweruser.com/windows-phone-8- ... itzerland/" onclick="window.open(this.href);return false;

Čekám na černou matovou,z těch barviček a lesklé mě nabíhá husí kůže.A CZ distribuci už kvůli ceně vynechávám.Záruka naštěstí opět globálně.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

mberdych: tohle muze bejt docela realne. muj nazor je, ze nokia moc neuspeje a wp bude spise prodavat samsung. nokia vlastne nepredstavila nic prevratneho (teda krom nejtezsiho 4,5 palcoveho founu na svete) a protoze nema nic dalsiho v zaloze, dopadne spatne. samsung zacne pomalu vydavat vic a vic founu s wp a pritom ho to "temer" nic stat nebude: vydelava na androdu. tim se snad wp vice rozsiri.
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od biscuit84 »

Stando, nebol si to nahodou ty, kto tu ako prvy zatiahol iOS? Viac k tomu nemam co dodat: Haters gonna hate... mimochodom cestinu ovladam slovom aj pismom, ale naco tu machrovat, ked sem aj tak chodi vela Slovakov
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Standa »

Uživatel, který vyjadřoval nespokojenost s MS/Nokia měl v podpisu uveden iPhone. Proto jsem pro obhajobu WP použil srovnání právě s Applem, aby to pochopil, nikoli např. s webOS, který uveden nemá a který neznám ani já. Jedná se o zcela základní logiku, takže nebuď paranoidní a uklidni se.
Pokud opravdu ovládáš češtinu slovem i písmem, pochopil jsi i zbytek toho, co jsem ti psal?
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Moje nespokojenost s MS a Nokia byla o tom, ze jim to moc dlouho trva. Ukazat a byt na trhu je rozdil. Kdyz si vzpomenu jak dlouho MS patlal Mango, jak dlouho Nokia uvadela L800 (od predstaveni a nejen u nas), tak to mi hlava nebere. Zvlast kdyz pak byla L800 zabugovana jako prase. A opet, nez byl k dispozici fix, tak mel Android dve dalsi verze systemu (nadsazka) :-)
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od biscuit84 »

Stando, tvoja logika ma vzdy fascinovala, asi si ta dam na ignore list, to bude najlepsie riesenie :)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Standa »

No jasně, od toho ta funkce je. Každopádně pokud mě ještě neignoruješ, zkusím to poslední jednoduchou otázkou:

proč bych měl jako koncový zákazník omlouvat pomalý vývoj produktu tím, že jsou akcionáři momentálně narvaní prachama, takže nemají potřebu svůj produkt někam posunout a neměl bych preferovat produkt, který už teď nabízí skoro ve všech ohledech víc včetně rychlosti vývoje?
Mluvím o zákazníkovi, který nebere v úvahu image a značku a jde mu čistě o to, co nabízí přístroj samotný. Pokud je pro zákazníka image a značka důležitá, je samozřejmě zbytečné se o funkcích/kvalitě/vývoji bavit.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

U rychlosti vyvoje mas na mysli W8? To snad ani nemuzes myslet vazne. Navic, kde porad beres tu jistotu, ze iOS nejake zasadni veci chybi, tim myslim takove, ktere chybi beznym uzivatelum, ne geekum. Apple ten system neustale vylepsuje, neni to revoluce, ale uz evoluce. Z konceptu toho zarizeni a filozofie Apple uz se revoluce cekat neda. MS jen dohani sve konkurenty a o tom jaky ten system opravdu bude a jak bude zajimat bezne smrtelniky se muzeme jen dohadovat. Ale kdo je tu o par let pomalejsi je MS.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Standa »

Promiň, ale nemíním se pouštět donekonečna do zbytečných debat, proč mi iPhone nevyhovuje - tím jsem si prošel x-krát a už mě to nebaví. Proč je pro vás tak těžké si připustít, že ačkoli člověk není geek, může i tak být iPhone nedostatečný?
iPhone ani po pěti letech nedokázal dosáhnout na určitou úroveň mých potřeb a dle slov tehdejšího Steva Jobse ani není zatím naděje, že by dosáhnout měl. Naopak WP (7 až 8), ačkoli je to taky hloupý OS (ano, je hloupý a i přesto ho mám rád), na tuto úroveň dosáhl během dvou let a navíc dle posledních novinek plní věci, které jsem ani neočekával. Proto je pro mě z hlediska mých potřeb jeho vývoj daleko rychlejší.
V této diskuzi nejsou důležité konkrétní funkce a vlastnosti jednotlivých platforem, ale princip. Nebudu zbytečně psát dál. Dej vědět, jestli je pochopitelný můj postoj, pak můžeme přejít dál, jinak to nemá cenu.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

V pohode, zadny problem. Me se widle libej taky, ale na muj vkus se s tim MS prilis tahne.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Zde na tomto videu je videt i nahled do menu aplikaci,nastaveni,skoro by clovek nerekl, ze jsou to WP8

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3or2Le7mTSc[/youtube]
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

To teda.. :)
Ale jak se řiká - co funguje, neměň :)
A nedivil bych se, kdyby to ještě nebyl finální vzhled, protože proč by s tím jinak MS dělal takové tajnosti.. ?
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 54 hostů