Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Chce to mit nezasekane nezaprasene pc a v poradku kodeky.Prehravam v originalnim Windows Media Playeru ci Media Player Classic.
Lord de Wolf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: sob říj 18, 2008 15:43
Zařízení: HTC 8X (DEAD)/ Lumia 920 Black + Nokia 100

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lord de Wolf »

Kolegové, dotaz: Jak je možný, že 920ka nemá funkci "ztlumení vyzvánění" tím že se telefon obrátí displayem dolů? U HTC 8X jsem to využíval četně. takže wtF? A co se týče sekání se videa - asi to chce lepší procesor než nějaký old-school Atom, Centrino a podobně... :) :-D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Nema,bude v dalsim velkem update,ktery prinese podporu FM radia,odemknuti dvojim kliknutim a jine.
K videiim,presne,vetsinou se to seka na old slabych sunkach,neni to video podrade kvality a nekterym strojum da zabrat :tlem:
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

ako spomenuli vyssie.. v dalsom update bude... jun - jul.. takze coskoro
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Po cca.dvou týdnech po instalaci FW 1308 ofiko OTA mám problém se samovolným vybíjením baterie, stalo se to již několikrát.
Včera 52% v 17h , pak pár fotek s bleskem a rázem v 18h baterka 36%, v 22h režim letadlo (baterka 30%) a ráno v 5h ráno vybito !!!!!!!!!!!!!!!!! Na pozadí nic neběží a veškerá komunikace vypnuta. Zaktualizovány mám všechny appky Nokie. S FW Portico se mi tohle nikdy nestalo. Žádnou appku na stav baterie nepoužívám. Opravdu nevím co tohle může způsobovat a celkem mě to štve, nemohu se na mobil spolehnout - když večer je na 30% a ráno 0% !!!!! Uvažuji o továrním nastavení - reset. Má někdo nějaký tip co s tím ? Abych se přiznal nejraději bych downgradoval na FW Portico, ale to asi půjde jen přes NSC ?
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karelchadim »

mě se nedávno akutalizovala appka WiFi Live Tile a Cellular Live Tile a po update se nějak nedařilo aktualizovat live tile u WiFi, nevěnoval jsem tomu pozornost ale telefon se neúměrně rychle vybil... takže bych doporučil poohlédnout se i po aplikacích, které mají live tile a z nějakého důvodu se jim nedaří aktualizovat
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Pravda , používám : Connectivity Tiles a nedávno proběhla aktualizace , zkusím odstranit a uvidíme. To mě teda nenapadlo. Je pravda , že tuhle appku jsem nainstaloval, pak v poho a přišla FW 1308 a poté update na tuto appku a od té doby to nějak hapruje. To jsem si říkal, že tahle appka by na tohle vliv mít něměla, nikde na net to nesahá...........Odeberu a uvidíme Díky za tip!
Lord de Wolf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: sob říj 18, 2008 15:43
Zařízení: HTC 8X (DEAD)/ Lumia 920 Black + Nokia 100

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lord de Wolf »

Co se týče výdrže, tak jsem taky zatím nepříjemně překvapen. Od pondělka jsem nabíjel snad už 4-5x. Ale je pravda, že si s ním docela dost hraju. Frčím na 3G non-stop, wi-fi doma a GPS jsem testoval v úterý na služebce (sakra fix to má hodně rychlej).

Dotaz: Jakou appku používáte na IM? Mělo by mi tam běžet: gmail, icq, FB.

Thx
cyppisek
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon říj 03, 2011 19:07
Zařízení: lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od cyppisek »

muzete mi poradit co delam spatne? v IE nastavein jsem si nastavil vychozi hledani v googlu, ale kdyz mackam lupicku tak se mi stejne porad otevira bing - mozna je tohle vlastnost WP8, ale vim, ze na 7.8 jsem to takhle nastavil a lupicka otevirala google no
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

To co si nastavíš v IE, funguje pouze v IE - je to hledání z adresního řádku. Místo adresy napíšeš hledané slovo.
jinak doporučuju dát bingu šanci, je to úplně něco jiného než na wp7.x. Umí totiž český region, takže výsledky jsou přinejmenším srovnatelné s Googlem, a to i ve vyhledávání českého kontentu.
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od František Šafr »

U mě také není výdrž nejlepší. Sice si s telefonem hodně hraji, ale pokud více používám aplikaci "WhatsApp", tak jde baterie rychle dolů (ale o tom se zde již psalo). "Connectivity Tiles" mám také, tak zkusím odinstalovat a uvidíme, zda se výdrž zlepší. Zatím jsem na 10 hodinách a to je sakra málo. S Lumií 900 jsem vydržel celý den (15 hodin a ještě mi kousek zbylo) a používal jsem skoro to samé, co u Lumie 920.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Mi výdrž drží a pak z ničeho nic ze dne na den spadně o 30-40% ...šílený propad.
Nejsem si vědom ničeho, co by se chtělo připojovat na net, nebo chtělo aktualizovat v noci atd, ale i kdyby tak přes den fičí wifi a na noc vypínám a vše vypínám. Přes den fičí max. Fb sem tam, jinak mám tam ještě TV program, ale ten nedělal nikdy problém, aktualizoval se pouze když se spustil. No jelikož má mobil doma přítelkyně, dneska odpoledně vypíšu sem všechny appky, které mam nainstalované. FW Portico bylo bez problémů :-). Jedinné + u FW 1308 je kontrola uložiště, fotky se mi zdají stejné, někdy možná horší ........
Lord de Wolf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: sob říj 18, 2008 15:43
Zařízení: HTC 8X (DEAD)/ Lumia 920 Black + Nokia 100

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lord de Wolf »

Dotaz č.2: Funguje Vám fce "najít můj telefon" ? Když si najedu na windowsphone.com kliknu na "najít můj telefon" --> Poloha telefonu --> Najít telefon = TELEFON NENALEZEN. (GPS zapnuto, data zapnuto). A rád bych přes web instaloval appky do mobilu, bohužel to taky nejde.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Battery management maji wp8 telefony divnej. Nabiju telefon, udelam reboot a ze 100% baterky je 91%. Nastoupil jsem do letadla, telefon rikal 80% ci tak neco. Vypnul jsem ho, zapnul po 2 hodinach na miste a telefon rikal 65%. Viditelne jsou to orientacni hodnoty co to ukazuje :-)
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karelchadim »

Lord de Wolf píše:Dotaz č.2: Funguje Vám fce "najít můj telefon" ? Když si najedu na windowsphone.com kliknu na "najít můj telefon" --> Poloha telefonu --> Najít telefon = TELEFON NENALEZEN. (GPS zapnuto, data zapnuto). A rád bych přes web instaloval appky do mobilu, bohužel to taky nejde.
v telefonu musí být nastaveno pod položkou "najít můj telefon" > odesílat aplikace do telefonu pomocí nabízených oznámení (nikoliv SMS)
Dotaz: Jakou appku používáte na IM? Mělo by mi tam běžet: gmail, icq, FB.
vrátil jsem se k používání IM+ s novým updatem přišla možnost zobrazovat zmeškané zprávy na lock screenu a v režimu kdy aplikace přímo neběží a je v módu push notifikací se nechá nastavit status away
Lord de Wolf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: sob říj 18, 2008 15:43
Zařízení: HTC 8X (DEAD)/ Lumia 920 Black + Nokia 100

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lord de Wolf »

Oprava: Už to jde. Ale nejde mi to přes celý seznam "Historie nákupů", ale musím najet na jednotlivé aplikace a dát "přeinstalovat". Šlo mi o to, že přítelka pařila gamesu - Dalton a ona teď stojí 21,- kč. A když jsem ji měl minule zdarma, tak mi ted stačilo ji přeinstalovat a je zase zdarma :)
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomasSX1 »

Šlo mi o to, že přítelka pařila gamesu - Dalton a ona teď stojí 21,- kč. A když jsem ji měl minule zdarma, tak mi ted stačilo ji přeinstalovat a je zase zdarma
Nemusis davat preinstalovat. Staci ked si ho raz zakupis (aj ked je free a potom uz nieco stoji), tak ho uz budes mat stale zakupeny. To znamena ze ked si dal napr. factory reset a zajdes do obchodu kde si tu danu appku najdes a pise tam ze daco stoji, tak das buy/zakupit, ono si to checkne ci ho nahodou uz nemas zakupeny a ked hej tak ti ho dovoli nainstalovat bez dalsieho zakupenia ;)
Lord de Wolf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: sob říj 18, 2008 15:43
Zařízení: HTC 8X (DEAD)/ Lumia 920 Black + Nokia 100

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lord de Wolf »

Good to know... Já jsme na to šel přes "přeinstalovat", ale pokud to jde i takhle, o to lépe. Thx. Ted jsem byl 2 hodiny na meetingu a baterka klesla z 46% na 20% a to jsem na něj ani nesáhl. Damn... :evil:
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomasSX1 »

Mne dnes baterka dala rekordnych 27hodin. A to som ho dal pri 15% nabijat lebo som uz nechcel riskovat. A to som ho pouzival ako vzdy :)
carnegie
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 02, 2013 19:00
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od carnegie »

Zdravím, som tuna nováčik a je mi blbé hneď žiadať o radu, ale nemám sa s kým iným poradiť. Snáď ma chápete. Mám taký menší problém, respektíve dilemu:

Zohnal som si novú Lumiu 920 z eBay z USA za celkom prijateľnú sumu. Lumia je úplne nová, braná z AT&T bez kontraktu. Je blokovaná. AT&T bude od 9. mája, čiže o 7 dní na požiadanie dávať kódy na odblokovanie zariadenia. Moja dilema spočíva v tom, že, či mám čakať na ten kód a následne ju flashnúť iným FW, alebo flashnutím na iný FW sa automaticky odblokuje zariadenie? Ďalšia otázka je, že ktorý FW je pre mňa najlepší? Je k dispozícií nejaký s SK lokalizáciou? Resp. čo by ste robili na mojom mieste?

Ďakujem pekne za všetky odpovede :) Je to môj prvý WP a snáď tu budem prispievať častejšie :)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů