Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
McJobs
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř úno 08, 2012 19:48
Zařízení: iPhone 13 mini

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od McJobs »

tu na tejto stranke je dostupnost, SR/ČR tam samozrejme nie je

http://www.nokia.com/global/products/ph ... ilability/" onclick="window.open(this.href);return false;

Dear Nokia,

F*ck Off.

Sincerely, Everyone
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od _iNTERFACE »

mozem sa spytat aky system, sposob, bol pouzity na prezentacii na prenesenie obrazu z mobilu na porjektor?(resp v beznom priapde tv) je to microusb redukcia na hdmi? respektive inak, je mozne wp8(odhliadnuc od nokie) spojit s telkou a prezerat si trebars internet?

a tesi ma funkcia displaya pri pouzivani lyzicky aj rukavic, uz miestni panici onanujuci nad resistivnym displayom nebudu mat co povedat...hovoril som vam par rokov do zadu ze odporovy display je mrtvy, tu je jasny dokaz o tom ze som mal pravdu... :wink:
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nofu »

Předpokláfám, že L920 má také USB konektor, půjde přes něj nabíjet (třebas v autě)? Kdy je umístěn? Stále nahoře nebo ho už někam šoupli?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

_iNTERFACE píše:respektive inak, je mozne wp8(odhliadnuc od nokie) spojit s telkou a prezerat si trebars internet?
vypadá to že ano.. v SDK k WP8 myslím toto nějak bylo obsažené a někde na webu jsem viděl leaknuté screenshoty s dialogovým oknem pro volbu módu usb na video out..
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od _iNTERFACE »

lebo viem ze tato funkcia nie je jedna z hlavnych ale pozriet si internet prelistovat si facebookom atd na velkej fullhd telke je celkom prijemne a pri nabijani bez dtatu, hudby bez dratu by sa zisiel aj obrazk(bez dratu)...ale dakujem za odpoved :wink:
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SirTom »

Tak první dojmy jsou velmi pozitivní. Nokia představila skutečně zajímavé fce (foťák, displej, nabíjení) při zachování velmi dobrého designu. Nevím co kdo čekal víc.
Možné problémy:
- co představí konkurence?
- ta velikost / váha, nebude to naživo už moc?
- dostupnost a cena - pokud to zabíjí (alespoň tady) jako třeba s 900, tak to potěš...
(No a jsem zvěda v s čím přijde iPhone.)
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

Líbí se mi, Nokii fandím, WP také. Chtěl bych aby ji bez okolků prodávali na všech trzích ještě před Vánoci a aby měla atraktivní cenu 13 tisíc. Potom by jistě rozvířila vody a Samsung i Apple by měly o čem přemýšlet. Bojím se ale, že realita bude opět jinde... :-(
zbynda01
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pát říj 17, 2008 11:19

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zbynda01 »

Včera jsem se díval na celou keynote a moje pocity jsou zase hodně rozporuplné:
- Microsoft a Nokia zase představili něco, co se reálně bude dát koupit Bůh ví kdy a za kolik. Pokud si tedy včera dost lidí řeklo, že tohle by brali, tak než to přijde na trh, koupí se dost z nich něco úplně jiného. Asi je to opravdu jenom ukázka pro akcionáře, aby viděli, že se něco děje, ale pro normální uživatele jsou tyhle předváděčky k ničemu.
- Nechápu proč nemají v publiku aspoň nějaké umělé roztleskávače :) Atmosféra je hrozná a i když třeba ukazovali ty cool věci s foťákem, tak začalo tleskat vždycky možná tak 10 lidí a to ještě dost nesměle. Aspoň v live přenosu to tak vyznělo.
- Ať mi někdo vysvětlí důvod toho, že ukazují, jak budu moct dobíjet mobil ve VIP salónku letecké společnosti. K čemu to jako normálnímu uživateli je? Nebo akcionáři právě těmahle aerolinkama lítají?

Co se týče vlastních telefonů:
- Váha a velikost je dost hrozná. Vím, že je to věc osobních preferencí, ale mám relativně malou ruku a i proto doufám, že Apple nebude blbnout a nepředstaví nějaké obří pádlo. 4,3 displeje a výš já prostě za mobilní telefon nechci. Ale chápu, že to každý má jinak, spíš mě štve, že neexistuje našlapaný smartphone s 3,7 palců nebo nečím podobným.
- Pokud bude fungovat foťák tak, jak ukazovali, tak proč ne. Zrcadlovka je sice zrcadlovka, ale mít použitelný foťák pořád u sebe je fajn.
- Ovládání v rukavicích je super.
- Dálkové nabíjení proč ne, ale osobně jsem spíš proto, abych mohl obecně mobil dýl používat v terénu.
- Offline mapy jsou fajn.
- Ostatní věci mě přijdou jako relativně standardní, takže mě to zrovna na zadek neposadilo.
- Jinak těžko hodnotit systém - je vidět, že je pořád ve stadiu vývoje a MS a Nokia prostě jenom potřebovali zase rychle něco představit.

Celkově je škoda, že nepředstaví něco s hardwarovou klávesnicí ideálně přímo pod displejem v blackberry stylu. Tyhle stroje mám stejně nejradši a co se psaní týče, tak klávesnice prostě pro mě nemá konkurenci.
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dark_hood »

hmm, toto Nokii moc nepomôže

Kód: Vybrat vše

http://mobil.idnes.cz/nokia-se-chlubi-falesnymi-fotkami-a-videem-z-lumie-920-fh3-/mob_nokia.aspx?c=A120906_114105_mob_nokia_vok
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

Zbynda01: Obdoba Blackberry s klavesnici po displejem by se tezko dala pouzivat. Windows Phone se daji ovladat pouze dotekem, veskere prvky jsou hodne velke a na 2,6 ci 2,8" displej by se toho tak moc neveslo. Realne bych spis videl neco s vysuvnou klavesnici a 3,5" ci trochu vetsim LCD, jako delalo HTC ci LG. Pripadne neco prerostleho s displejem na vysku jako mel Dell
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od fredysz »

nofu píše:Předpokláfám, že L920 má také USB konektor, půjde přes něj nabíjet (třebas v autě)? Kdy je umístěn? Stále nahoře nebo ho už někam šoupli?
Všechny zatím predstavene WP8 telefony mají USB konektor na stejnem miste, a to uprostřed spodni strany. Nejspis další pravidlo MS...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

dark_hood píše:hmm, toto Nokii moc nepomôže

Kód: Vybrat vše

http://mobil.idnes.cz/nokia-se-chlubi-falesnymi-fotkami-a-videem-z-lumie-920-fh3-/mob_nokia.aspx?c=A120906_114105_mob_nokia_vok
To je docela trapas,ono je videt na detailnejsich fotkach i videii tech prototypu,ze cip je na chlup vypadá uplně totožně jako na Lumii 900.
Uvidime co ukaze prvni rozborka Lumie 920..Zatím prezentované fotky i video podvod..aneb jak za každou cenu protlačit Lumie.
Jabarkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 17, 2012 18:38
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jabarkas »

První info o cenách nových nokií. 600 a 450 euro (možná i o něco méně ve verzích bez LTE). Ale s dostupností pro ČR to nevypadá nijak skvěle (nejoptimističtější varianta je, řekl bych, někdy v listopadu).
http://wmpoweruser.com/european-nokia-l ... and-dated/" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Cena 820 je ještě v rozumných mezích (na Nokii), ale 15 litrů za 920 dá asi opravdu jen velký fanda.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

15 tisic neni nijak mnoho,prumerna cena za "top" model.Znam lidi co dali 14tis za Lumii 900.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od fredysz »

Jabarkas píše:První info o cenách nových nokií. 600 a 450 euro (možná i o něco méně ve verzích bez LTE). .
Pochybuju ze budou verze bez LTE, jednak proto ze je soucasti použitého chipu, a za druhé podporuje i evropske LTE pasma...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Důvod proč nedostala Lumia 920 microSD slot je design,zkazil by ji.. jak uvedl výkonný viceprezident společnosti Nokia Kevin Shields.Tomu říkám politika do budoucna..design je důležitější než technická stránka/vybavenost..

http://www.phonearena.com/news/Here-is- ... ot_id34178" onclick="window.open(this.href);return false;
ChilliMeat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: stř úno 02, 2011 16:16
Zařízení: Apple iPhone 4S 64GB
Bydliště: Šitbořice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ChilliMeat »

htcjirka píše:
dark_hood píše:hmm, toto Nokii moc nepomôže

Kód: Vybrat vše

http://mobil.idnes.cz/nokia-se-chlubi-falesnymi-fotkami-a-videem-z-lumie-920-fh3-/mob_nokia.aspx?c=A120906_114105_mob_nokia_vok
To je docela trapas,ono je videt na detailnejsich fotkach i videii tech prototypu,ze cip je na chlup vypadá uplně totožně jako na Lumii 900.
Uvidime co ukaze prvni rozborka Lumie 920..Zatím prezentované fotky i video podvod..aneb jak za každou cenu protlačit Lumie.
Ano, podvod to byl, ale stále to vypadá, že fotky a videa lezoucí z Lumie 920 budou to nejlepší co lze dnes, či v blízké budoucnosti, sehnat (snad kromě Nokie 808):

http://www.youtube.com/watch?v=jFhhBJ1URCg
culis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 145
Registrován: úte říj 27, 2009 2:12
Zařízení: Galaxy S7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od culis »

To na tom videu vypadá dost neuvěřitelně. Ten rozdíl mezi 920 a ostat. telefony se mi nezdá. Na tom videu určitě a možná ani na displeji telefonu to nepůjde vidět, ale na snímku bude buď brutální šum a nebo (a to je pravděpodobnější) to bude krásna odšumělá omalovánka.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Pokud tak budou i fotit telefony v "prodeji" pak se necham mile rad prekvapit.Ale vime jak to je s tim marketingem.Kdybyto tak super fotilo tak neudelaji podvod s prezentacnimi fotkami a videem.
Z N808 byly na webech take "dechberouci" fotky a ve skutecnosti,ano foti velice slusne na pomerny mobilni,ale zase takovy zazrak jaky byl prezentovan to neni.
Jabarkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 17, 2012 18:38
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jabarkas »

htcjirka píše:15 tisic neni nijak mnoho,prumerna cena za "top" model.Znam lidi co dali 14tis za Lumii 900.
Fakt? :grin: No, říkal jsem si, že nějací musí existovat, když to Nokia za ty prachy zkusí.
Nicméně z určitého subjektivního hlediska mi přijde 920 jako neúspěch (ergo cena se mi zdá vysoká). PureView je dobrá zpráva, ale machinace s fotkami a videem vůbec dobře nepůsobí (pokud je telefon skutečně tak dobrý, tak by si ušetřili trable, kdyby jej použili místo těch foťáků). Ta absence paměťovky rovněž zamrzí. Nejhorší mi však přijde váha. Chápu, že ten polykarbonát něco váží, ale vrcholový model by měl i v tomto ohledu splňovat určité nároky. A 180g už je cihlička (ruka z toho ale neupadne) a telefon tím rázem ztrácí další část své přitažlivosti vzhledem ke konkurenci.

fredysz: J, je ale možné, že dají do telefonu i jinou verzi Snapdragonu S4 (MSM8260A?).
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů