Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Ja jsem k Nokii skeptik. L800/900 se prsili, jaka ze je to trida a skutek utek. Bezny prumer. Pak vykladali jak poladi firmware a skutek utek. Neberte to spatne, L920 foti OK, ale po tom hypu jsem mel ocekavani asi moc velka. Jediny rozdil je ve tme a to fotim jednu fotku ze 100, protoze ani z Lumie nebude tak skvela, ze bych ji chtel archivovat.
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od antarian »

tak mam dalsi trochu spatnou vlastnost ... pravdepodobne pro windows phone 8 ....
pri psani sms obcas, chte nechte preskocite na polovicni pocet znaku a je uplne jedno, ze mate vsechny hacky a carky vymazane...
Co je hodne zajimave tak pro nektere kontakty to automaticky doplnuje bez hacku a carek a pro jine kontakty to vyplnuje s hackama ...

vi nekdo kde se to nastavuje, aby se nedoplnovali specialni znaky pri psani sms?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Dá se nastavit v aplikaci / nastavení síť+ omezená sada znaků pro sms, takže to vyhází veškerou diakritiku před odesláním. Alespoň myslím že to takhle funguje
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Nefunguje.
A potvrdzujem. Tiež mi niekedy prepne na 70 znakovú správu aj keď vymažem diakritiku.
A reduced sada mi nefunguje.

Píšeš, źe ti to ide pri niektorých kontaktoch? Žeby kukalo na ich adresu? Načo sa MS snaží robiť veci inteligentne? Nakoniec je to nepoužiteľné. Ak zapnem REDUCED, malo by mi to orezávať pri SMS stále. Mne neorezáva nikdy.
Našťastie už budem mať paušál s nekonečnými volaniami do všetkých sietí vrátane nekonečných SMS a internetu za 30€, takže budem mať pokoj.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Tak teď jsem posílal testovací sms sám sobě a fungovalo to. SMS měla normální velikost a přišla bez speciálních znaků.. Nevim, kde je chyba.. Restart?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

janac_marek píše:Nefunguje.
A potvrdzujem. Tiež mi niekedy prepne na 70 znakovú správu aj keď vymažem diakritiku.
A reduced sada mi nefunguje.

Píšeš, źe ti to ide pri niektorých kontaktoch? Žeby kukalo na ich adresu? Načo sa MS snaží robiť veci inteligentne? Nakoniec je to nepoužiteľné. Ak zapnem REDUCED, malo by mi to orezávať pri SMS stále. Mne neorezáva nikdy.
Našťastie už budem mať paušál s nekonečnými volaniami do všetkých sietí vrátane nekonečných SMS a internetu za 30€, takže budem mať pokoj.
Zajimave,dnes jsem poslal minimalne 5 sms s diakritikou sve polovicce a zpravy se spravne orezaly,tak tomu u tebe nerozumim..
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Balrog »

[/quote] Mimochodem netusi nekdo jak sparovat windows live account (mam stejny na compech (win8) a nokii920, ale na xboxu mam jinej a to sparovani za boha nejde a nikde nemuzu najit jak to dat do kupy kdyz to mam zaregistrovany na jinej email a telefoni cislo na microsoft podporu jaem hledal marne a neuspesne.)[/quote]

Mám stejný problém nevíte někdo řešení? Děkuji
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od M.BoBo »

musím se zastat janac_marek, taky mam zapnuto "reduced" a zpravy taky zkracuje, podle toho naseptavace mi to pise slova s diakritikou, a taky je tak odesle:(
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Balrog »

mám to také stejně. Ať zaškrtnu cokoli tak se mi sms zkracují a odešlou se i s diakritikou.
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od antarian »

To slouceni ruznejch accountu prej nejde. musis se prihlasit na stejnej account jako mas na mobilu.

Blbe je pokud mas na puvodnim accountu uz nejake clenstvi :-))) prej zazadat microsoft jestli ti to neprevedou.

tak jako tak to hodne lidem to stejne nefunguje i kdyz tam mas stejnej account jak na xboxu tak na phone...

treba z compu ten smart glass normalne funguje, ale tam si to vyuziti nejak nedovedu predstavit
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od iljusin66 »

Ořezávání znaků SMS je evidentně rozbité. Místo aby to ořezávalo nabodeníčka, tak SMS nesmyslné rozděluje i při výskytu některých běžných znaků (některá velká písmena). Dokud to neopraví (snad o tom vědí), bude lepší si tu volbu asi vypnout.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Jak už jsem psal, zkusili jste po zaškrtnutí reduced sms restart? Je potřeba. Bez toho to opravdu nefunguje.. I to tam myslím bylo napsané..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak,me orezavani sms funguje korektne.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Balrog »

já jsem pouze vypnul telefon. Stačí to?
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od M.BoBo »

tak sem tomu dal ještě šanci, zapnul reduced, vypnul zapnul telefon, odeslal zprávu a dorazila s diakritikou, takže to nefunguje:(
(mám finský fw 1232.2110.1244.3001)
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Balrog »

Já také zapnul reduced, vypnul zapnul telefon a manželce sms dorazila s diakritikou. Mám (mám polský fw 1232.2109.1242.1001)
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od iljusin66 »

mimonaut píše:Jak už jsem psal, zkusili jste po zaškrtnutí reduced sms restart? Je potřeba. Bez toho to opravdu nefunguje.. I to tam myslím bylo napsané..
Samozřejmě. Zkusil jsem funkci vypnout -> restart, zapnout funkci -> restart a nic.
Ještě pro jistotu, jestli se vůbec bavíme o stejné věci. Nastavení -> Síť+ -> Sada znaků pro SMS: Omezená. Píšeš o Reduced, ale já to mám normálně v češtině. Máš zapnuté české prostředí? Jestli to nezlobí jen v něm.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od M.BoBo »

já to mám taky v síť+ -> Sada znaků pro zprávy SMS -> Omezená (další možnosti tam jsou: úplna, optimalizováno pro portugalštinu, španělštinu a turečtinu).. ale pořád to sms zkracuje
Gideonn
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř lis 14, 2012 15:15
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gideonn »

mě na L920 FW Německo chodí doručenky až po zapnutí Skupinová MMS tak asi překlad či co, jinak SMS mi zkracuje i po zapnutí omezená v nastavení Sít´+ a restartu.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Ja mám jazyk v mobile angličtina. Možno preto mi reduced nefunguje? Toto som ešte neskúšal. Ale odmietam mať iný ako eng jazyk. Snáď to MS zapracuje aj v EN jazykovej mutácii ak píšem an SK klávesnici.

PS: Podarilo sa niekomu natočiť v noci dobré video? Mne to netočí o nič lepšie ako na Lumii 800 - teda tmu. Fotky fotí krásne.
Chcem vedieť natočiť takéto video, ale vo video settings nemám night režim:
http://www.youtube.com/watch?v=d6g4wY08RVI
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů