Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

Projeď nastavení, ono to tam občas vypadne a musí se znovu nastavit.

Tady je postup - https://www.windowscentral.com/enable-n ... -lumia-950" onclick="window.open(this.href);return false;
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spire011 »

Vdaka - tento postup som uz skusal - nic take tam ja nemam. Na vyber nemam nic z toho. Nemam tam ani tu moznost hore (Skype video). Prikladam printscreen.

https://i.imgur.com/9GfgnGP.png
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Pokud mas vse aktualni, nejsi v zadnem insideru, proved HR bez obnovy.Priste radeji do spravneho tematu.Sem 950XL nepatri.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

A ještě předtím bych zkusil, jestli máš staženou tuhle aplikaci.

https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrfhwkn" onclick="window.open(this.href);return false;
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spire011 »

Sorry ja som mal otvorene 2 témy a zrejme to som napísal do tej nesprávnej. V každom prípade nemienim prísť už o všetky kontakty a aplikácie, keď sa prihlásim bez obnovy, takže HR už robiť nebudem. To už budem teda radšej bez nahrávania hovorov. Mám nový telefón druhý deň, ledva som tam poinštaloval veci, natiahol kontakty a teraz to mám vymazať... ach. No škoda, nechápem prečo nemôže všetko fungovať na prvý raz. Vdaka.

Diktafón mám.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

A ještě předtím bych zkusil, jestli máš staženou tuhle aplikaci
Tak ta je tam preci v zakladu..

Aplikace i kontakty mas sesynchronizovane se svym uctem Microsoft, takze o ne neprijdes.
Je to opravdu zvlastni, ze to tam nemas.
Mas opravdu vsechno aktualizovane?FW, OS, aplikace?
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spire011 »

No zosynchronizovane ich mam (hoci momentalne si nie som tym isty, vypisuje mi, ze moje konto MS nema overenu identitu, a ze sa tak stane az o mesiac bla bla...). No a keby som telefon resetol do vyrobnych nastaveni a potom ho naštartujem bez obnovy, ako si pisal, tak ako ziskam aplikacie a kontakty naspat? Da sa potom tato zaloha nacitat do telefonu, ktory bol resetnuty bez obnovy? No a ci mam vsetko aktualizovane - ja som telefon kupil len teraz, dal som ho do vyrobnych a ci je vsetko aktualizovane - ako to zistim? A co je to "FW"? Ked dam vyhladat aktualizacie, vypise, ze telefon je aktualizovany, to je vsetko... :(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Prihlas se pod svuj ucet na web pres PC do emailu outlook a koukni/prepni se do zalozky lide.Pokud tam uvidis svoje kontakty muzes byt v klidu.Pak staci jen ten samy ucet zadat do telefonu po zprovozneni.
Ve store je tez zalozka - moje knihovna, tam mas vsechny aplikace, ktere jsi kdy stahl vcetne koupenych, tez sparovane s tvym Microsoft uctem.Tato informace je dostupna tez na webu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Naklikas je behem minuty a pojedou samy, natukas je jen pres symbol sipecky, takze to nemusis otevirat.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spire011 »

htcjirka píše:Naklikas je behem minuty a pojedou samy, natukas je jen pres symbol sipecky, takze to nemusis otevirat.
Sakra nieco som stlacil a vymazal som prispevok. Aha no to by bolo potom fajn. Takze pridem asi iba o SMS spravy, ktore som si natiahol z predosleho telefonu cez Prenos mojich dat... hm, ze by som to teda vyskusal? No veru toto je dobra rada, vobec som netusil, ze si viem takto jednoducho obnovit telefon, dakujem. (mam Windows uz vela rokov, vkuse sa s niecim hram, myslel som, ze ho mam 100% prestudovany a aha... no sranda, clovek sa stale uci :)))
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

I sms jsou sesynchronizovane s uctem Microsoft.Spis je divna a nestandardni ta hlaska s overenim uctu..
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spire011 »

No ja som si ucet synchronizoval, ale SMS sa mi nenacitali. Co sa tyka tej hlasky, je to nejako takto. Ja som si dal telefon obnovit zo zalohy a chcelo to odo mna heslo - vraj mi ho poslu na alternativny e-mail, ktory som zadal pri registracii pred rokmi. Lenze tento e-mail uz nemam. Takze som si ako alternativny e-mail nastavil novy mail a vraj tato zmena prebehne az o mesiac (aktualne asi o 28 dni). Takze tak ....

Este detail - ako je to s nastavenim e-mailovych kont? Tie sa mi asi tiez nesynchronizuju. Mam ich v zdruzenej poste asi 7. Ale nastavenia asi zmiznu, ci?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Pokud si to vsechno nastavis, synchronizuje se to vse.SMS se ti nemusely obnovit z predchoziho telefonu, jen pokud to byl telefon s WP8.A pokud jsi prvne pouzil nejakou obnovu ze stareho a jineho modelu, vytvoril jsis tento problem s nefunkcnim nahravanim.Proto HR a telefon spustit bez obnovy.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spire011 »

Hm aha, chapem. No dobre, tak ja to asi teda skusim. Vdaka.
Inak SMS sa mi neobnovili, hoci som prechadzal z WM10 na WM10 (L930 a teraz prechod na L950xl). Ale neviem preco, ved normalne som sa prihlasil svojim Live kontom a nic, SMS sa neobnovili.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

U SMS zalezi jak jsi to nastavil, ano/ne, nebo tyden nebo z celeho obdobi apod.P
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spire011 »

No pre istotu si tie SMS z noveho telefonu este raz prenesiem cez Prenos dát do stareho telefonu a ak by sa mi to nahodou neobnovilo (ponastavujem to, dam cele obdobie, resp. lubovolne - neviem presne ako to tam je), tak si ich znova natiahnem manualne. Totiz mam tam nejake dolezite SMS kody do aplikacii a podobne, tak nech o to nepridem. Dik.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spire011 »

Tak toto je naozaj výborné. Telefón som resetol do výrobných nastavení. Následne som teda ignoroval obnovu, idem do nastavení kont a tu ma čaká super správa - Zmena bezpečnostných informácií, o ktorú ste požiadali, sa dokončí 29.10.2017. Dovtedy sa do svojho konta budete môcť prihlásiť len pomocou svojich aktuálnych bezpečnostných informácií alebo dôveryhodného zariadenia. A krok ďalej nie je. Takže som skončil. Môžem zabudnúť aj na svoje aplikácie aj na všetko, o čom sme sa bavili a budem ako blbec teraz čakať do 29.10, pretože s telefónom vlastne nemôžem nič robiť. Jedine si založiť nové konto Microsoft a všetko tam nahádzať odznova, vrátane kontaktov. Super, že? ...Nehovoriac o tom, že mám platené aplikácie, ktoré sú viazané zrejme iba na moje konto.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Napsal bych na podporu Microsoftu, tohle je zvláštní situace...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Tak o tom jsi vedel jiz predtim, ze nemas druhotny overovaci ucet, ktery uz dnes nemas.Normalni clovek ma jeste zapnute overovani pres telefonni cislo, kod apod.Tech moznost je mraky.A narval jsi predtim do telefonu zalohu jeste ze stareho telefonu.Veskere potize jsi odstaroval vlastne sam.Druhy ucet nezakladej, kdyz k tomuto mas aplikace, kontakty atd..Kontakty vyexportujes a naimportujes do telefonu jednim klikem.Nepropadej panice.
Muzes jit na web a pridat jinou formu bezpečnostních údajů a na zadne potvrzeni se neceka mesic apod.Pridam si tam kolik emailovych adres chci, telefonnich cisle kolik chci a hned je to potvrzeno, zadne cekani.
Zavolej na podporu Microsoftu.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spire011 »

htcjirka píše:Tak o tom jsi vedel jiz predtim, ze nemas druhotny overovaci ucet, ktery uz dnes nemas.Normalni clovek ma jeste zapnute overovani pres telefonni cislo, kod apod.Tech moznost je mraky.A narval jsi predtim do telefonu zalohu jeste ze stareho telefonu.Veskere potize jsi odstaroval vlastne sam.Druhy ucet nezakladej, kdyz k tomuto mas aplikace, kontakty atd..Kontakty vyexportujes a naimportujes do telefonu jednim klikem.Nepropadej panice.
Muzes jit na web a pridat jinou formu bezpečnostních údajů a na zadne potvrzeni se neceka mesic apod.Pridam si tam kolik emailovych adres chci, telefonnich cisle kolik chci a hned je to potvrzeno, zadne cekani.
Zavolej na podporu Microsoftu.
No tak "normalny clovek" - ja sa nahodou povazujem celkom za technicky zdatneho, ale ziadnu moznost na overenie som nikdy neriesil - beztak moje telefonne cislo tam urcite mam, tak neviem, co je za problem. Urcite som tam svoje cislo mal aj pre overenie identity - ved mi odtial hocikedy chodili SMS s overovacim kodom, dokonca mi na to cislo aj volali jeden kód, ked mi dlho nechodila SMS. Skratka mi teraz neponuka ziadnu inu moznost, len cakat. A okrem toho neurobil som nic take strasne - overovaci mail uz neexistuje (hosting skoncil uz pred rokmi), tak som ten mail zrusil a nahradil novym kontom (len skoda, ze az pri natahovani zalohy do noveho telefonu). A co sa tyka toho, ze som narval zalohu zo stareho telefonu - na to snad obnova udajov je, ci nie? Ze zalohu "narvem" z predchadzajuceho telefonu. Na webe neviem tiez nic pridat, ziadne doplnujuce udaje - nic, moje konto je na toto zamknute, neviem robit nic. Na webe som zistil prave to, ze "K tomuto kontu nie sú priradené žiadne telefónne čísla" - to neviem co znamena, v kazdom pripade mi na overovanie identity bola zasielana SMS milionkrat.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů