Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matoman »

ja nech co robim nedostanem sa pri normalnom pouzivani cez 1 den a 4 hodiny :)
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tade »

Dnes například jsem dobil ráno telefon na 60% a poté ho v práci připojil na DC-16 externí baterku od Nokie. Po pár hodinách jsem kouknul na telefon - baterie plná - odpojil jsem ext. baterku a ... 92%. Připojil jsem baterii hned znovu a začalo to zase nabíjet (alespoň se to tak tvářilo). Po pár hodinách byla baterie opět plná, odpojil jsem ji a stav 75%. Vypnutí/zapnutí 100% a teď jsem po, více jak 3 hodinách na 97% a to jsem prohlížel tak 15 minut web přes wifi. Na baterii od rána ubyla 1/4 kapacity, takže se telefon rozhodně nenabíjel celou dobu, co jsem ho měl v batohu v práci. Je to prostě nějaká chyba v ukazateli stavu baterie. U mě se rozhodně o battery drain nejedná. Dá se s tím žít, ale je to opruz :)
baschiscoo
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pát pro 13, 2013 17:19
Zařízení: Lumia 920 white

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od baschiscoo »

http://sdrv.ms/1c3aRjq (dufam ze vam zobrazi obrazok spravne..) toto som mal dnes rano...tiez mi nejak skace ten battery level a na pozadi mi nebezi ziadna aplikacia, mam len synch. mailov raz za 30 minut a notifikacie z facebooku
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

vždyť tam nic neskáče.. :)

Řešíte IMHO hovadiny..
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vormen »

proste je to jednodenni telefona kdo se s tim nehodla smirit, tak si ho neporizuje. nabijecka pres noc nejlepsi reseni, prip. bezdratova v praci.
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od niki66 »

to aby som odfotil odhadovany cas do vybitia na priatelkynej 920ke :D ta niekedy vydrzi dva tri dni..ale to len vola, cca hodka net, a smsky pocas dna :)
baschiscoo
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pát pro 13, 2013 17:19
Zařízení: Lumia 920 white

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od baschiscoo »

mimonaut píše:vždyť tam nic neskáče.. :)

Řešíte IMHO hovadiny..

pozri na to este raz v case asi od 5:40 do 5:58 rano je ubytok skoro 25 percent to je cas kedy som ho vybral z nabijacky a za 25 minut skoro stvrtina baterky prec mi pride trochu vela, podotykam ze potom som si este lahol spat takze s telefonom som nerobil nic
lordgabriel
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 19, 2013 16:38
Zařízení: Nokia Lumia 920 - Black

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lordgabriel »

Zdravim,
od soboty vlastnim tuto skvelou Nokii a toto forum mi velmi pomohlo rozhodnout se pro jeji koupi. S vetsinou moznych problemu jsem byl seznamen uz predem, precitani fora. Na Windows jsem si rychle zvykl, obcas tapam v menu, ale nic strasneho. Takze muzu rict - 920 byla skvela volba !

Jedina vec co mne nastvala byla synchronizace kontaktu z Facebooku (po instalaci app) s myma kontaktama na outlook uctu. Appka byla odinstalovana, ucet odstanen z Lumie a na FB pouzivam browser. Da se nejak nastavit, aby se tyto kontakty nepromichaly/nesesynchronizovaly?

Stejne to bylo i z FB fotkama. Vechny alba se mi narvaly do telefonu.

Diky za rady :)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Když nechceš mít v telefonu FB kontakty a alba, jdi do nastavení účtu a FB odeber

pokud nechceš takto razantní krok a bude ti stačit nemít FB kontakty mezi svými ostatními, jdi do hubu "lidé", dej nastavení (...) a zvol filtrovat kontakty. Tam můžeš zobrazování FB vypnout (ale při vyhledávání budou dostupné)

příště poprosím otázky týkající se systému (a nikoliv pouze l920) směřuj do patřičného tématu - WindowsPhone - operační systém. :-)
lubo182
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: ned pro 08, 2013 10:37
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lubo182 »

-Pavel- píše:Kolik dnešních telefonů vydrží při normální aktivitě více dnů. Je jich málo. U 920 mám v poklidu den a když je klid i dva. To je super, měl jsem telefony, co nedali ani den.

O vydrži baterie je v tomto tématu napsáno dost, takže radím pročítat téma a né ho plnit pořád tím samým. Že vás baví pořád ladit výdrž baterie a už vůbec nechápu, že máte potřebu o tom dokola psát.
Riesit sa to bude, kedze som si telefon kupoval aj kvoli vydrzi baterie. Pokial viem, vsade sa hovori o super vyladeni WP8, o tom, ako je system nenarocny a ako sa daju manazovat funkcie na pozadi. Moj predchadzajuci telefon Xperia Arc S s 4,2'' displayom a 1500mAh bateriou vydrzal v pohode 3 dni a bol to nevyladeny Android, kde v pozadi boli pospustane kadejake sluzby a aplikacie. Preto ma zaraza, ze niekomu vadi preblikajuci krizik pri listovani spustenych aplikacii ale nutnost kazdy den restartovat telefon, aby ako-tak ukazoval spravnu hodnotu vydrze baterie uz nikomu nevadi. Ved je to dost zavazny bug a je smutne, ze to vyvojari nedokazu odstranit nejakou aktualizaciou.
A ak niekto napise, ze sa mam vratit k Androidu, tak nie, k tomu sa uz vracat nechcem 8-)
cardi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 182
Registrován: ned srp 04, 2013 16:55
Zařízení: Samsung Galaxy S5
Bydliště: Hlučín

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od cardi »

To bych chtel videt co jsi s tim mobilem delal ze vydrzel tri dny :D asi jsi to moc nezatezoval a na netu jsi nebyl casto. to ze ti v pozadi neeco malo bezelo no docela cumim ...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

lubo182: Já ti nevím.. já žádný podobný problém nemám. Baterka mi vydrží s rezervou do večera a to si s telefonem hraju dost dlouho a je rok starý. Žádný jiný smartphone mi nevydržel o mnoho více, spíše byly na výdrž horší. A baterka mi ukazuje správně.. je pravda, to nezkoumám pomocí nějakých aplikací, to mi přijde ujeté. Stačí mi ikonka nahoře a v případě poklesu na kritickou mez upozornění. A když už jsem v nouzi, podívám se v nastavení. A vždycky mi to fungovalo dobře.
Třeba máš vadný kus se špatnou baterkou a třeba to prostě opravdu jen moc řešíš - co když je chyba v tebou používané aplikaci?
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od murder »

Baterku neřeším od příchodu iPhone na cz trh, prostě večer napíchnu a ráno sundám. Je to cena za chytrá zařízení a lobby bateriového průmyslu nic lepšího do světa zatím nepustila...
Už se těším na bezdrátovou nabíječku, ježíška bohužel už nestihne, ale doufam, že přijde co nejdříve. Chytrý Číňan našel stejné PSČ v USA, tak mi ji poslal i s kryty na tel. pro kluky, přes USA, ale je zábavné sledovat jak mi jde balíček z Číny přes Michigan v USA :D
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od M.BoBo »

Pánové (mimonaut., -Pavel-)
Co se tady do něj do chudáka navážíte? Problém s výdrží u Lumie se řeší od počátku, ještě když já jsem Lumii měl. Je pravda, že vydrží, pokud nemáte žádné služby puštěné na pozadí, a nepoužíváte různé notifikace či battery monitory, ale proč bych to měl dělat?? Na Androidu či BB OS 10 jsem to také bez problémů používal, baterie díky tomu nešla radikálně dolů jako zde. Na reklamaci to není (byla by zamítnuta), protože telefon v továrním stavu nejeví známky rychlého vybíjení. Je to problém Lumie a WP a aplikací, které běží na pozadí a WP toto moc nedává.
V minulosti byla rada, vypnout Skype, počasí a battery monitory a bude dobře, ale znovu otázka proč bych se měl omezovat, když jinde to funguje?
Navíc není jediný, ozývaly se zde i jedinci, kterým se přes noc baterka vysosala na nulu, že je ani budík nevzbudil, taky to není vada kusu, ale obecná vada Lumia vs aplikací spuštěných na pozadí.
Na Androidu, díky těmto službám na pozadí, také nejde baterka rapidně dolů, stejně tak se také neplní diskuse na XDA o tom, že výdrž padá při používání aplikací na pozadí, tam se výdrž jako taková řeší kernely apod..
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

mmmm. Hele už mě to fakt nebaví. Podívej se na vlastní příspěvky, kolik z nich bylo konstruktivních nebo k tématu. Pořád se rozčiluješ a neustále osočuješ ostatní, že něco dělají jinak, než si představuješ.. Hlavně že kritizuješ OT, když víc jak polovina tvých příspěvků je OT. Tohle ber jako veřejné varování. Ty různé "Pavly" si prostě odpusť.
A platí to pro všechny. Tečka.
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Také se přikládním k vytvoření samostatného tématu o vybíjení přes noc. Akorát se tím špiní tato diskuze a rád bych si dal téma o vybíjení do seznamu ignorovaných. A ne, že kdykoli přijdu na fórum, je tu 10 příspěvků od mmmm., jak je to katastrofální problém.
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Taky hlasuji pro založení tématu o vybíjení...
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

taktiež som za vytvorenie nového vlákna..tiež mám nejaké skúsenosti s nesprávnym ukazateľom a nočným vybíjaním..
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TMASKA »

jak jsem psal pred casem ze nesu 920 do servisu , jelikoz mi dole po bocich vrzal kryt a slo to jakoby prohnout ten bakelit :)
servis uznal reklamaci , vymenili mi tam nejake konektory , kryt a vse je tet pevne jak ma byt
jestli ma nekdo podobny problem tak se reklamace nebojte
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od murder »

O bateriích a výdrži diskutujte zde:
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=170&t=34678" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů