Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Po víc jak půl roce intenzivního používání se mi na bílé taky vůbec nic nekoupe. Stále vypadá prémiově a precizně. Nějaké škrábanečky sice jsou, ale při běžném používání si jich člověk nemá šanci všimnout. Nemám žádné pouzdro a telefon nešetřím.
Obecně můžu říci, že je l920 odolný telefon.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SirTom »

Jj, moje taky drží a odolná je dost. Teď mi fakt nepěkně spadla na tvrdé (přesně na roh) a má jen velmi drobné zmáčknutí, na první pohled si člověk ani nevšimne.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od M.BoBo »

Taky se mi bila L920 loupala okolo plisku fotoaparátu, na záruku ti to nevemou, a musím říct, že mi ani jednou nespadla.. mikroskrabance se objevily už po pár dnech stejne jako u Samsungu (sgs3 a sgn2).. nejlepsi je podle me pogumovaný povrch jako má např htc nebo BlackBerry z10..

PS mel sem první sérii z listopadu..
antarian
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 07, 2012 7:54
Zařízení: Galaxy S, Zopo C2 platinum, Lumia 920, Xiami Mi2s

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od antarian »

Ja mam treba cervenou barvu a myslim ze telu a displeji nelze nic vytknout. (myslim, ze co se odolnosti tyce patri lumia 920 mezi to nejlepsi)
Kryt ma sice mikroskrabanecky ale jinak je jako novy:-) Ale rozhodne se nic neloupe ani nic podobneho a mam jeden maly skrabanecek na displeji (skoro od zacatku, nechapu jak se tam objevil:-))) )

k tomu zvuku:
Jeden kamos ma to same co ja... a druhej ma zvuk naprosto perfektni at s telefonem delame cokoliv.

Problem je v tom, ze ten servis je naprosto natvrdlej, ukazete jim pri prebrani jak to blbne, ze jinej kus neblbne a oni vam to po tejdnu vratej s tim ze se zavada neprojevila, nebo ze vymenili nejakou ptakovinu a je to opraveny, vezmete telefon a je to na chlup to same:-)

problem je ze vam v servisu reknou, ze je to vlastnost telefonu a clovek by jim to nejradsi omlatil o hlavu:-)

Takze jim asi rovnou rict, jestli nemuzou vymenit mikrofon a treba budu mit klid :-) (zatim jsem to vyresil tak ze jsem tam dal simku co moc nepouzivam, coz je taky reseni)
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

Tak som zvedavy.. vraj 8.7. sa ma zacat distribuovat GDR2 pre L920 a pre L520 15.7...
streethawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv led 05, 2012 11:47
Zařízení: Nokia Lumia 920 black, Nokia Lumia 820 white
Bydliště: Žilina

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od streethawk »

Tak už som si objednal nahradný zadný kryt v červenej farbe...neviete ako to je s tým bezdrôtovým nabíjaním u L920? Dá sa normálne preložiť do iného krytu? Asi áno, veď celá 920-ka je skladačka, všetko sa dá vymeniť pomerne jednoducho...alebo?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Je to lepene,musis nahrat a neznicit elektroniku civky,na civce samotne neni co znicict,ale take opatrne..proste pomalu a trpelive.
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Já jsem měnil kryt minulý týden za žlutý a je dobré to opravdu nahřát horkovzduškou asi na 70 stupňů, tedy co udržíš, a pak opatrně páčit třeba plastovým nožíkem odspodu. Bacha na hořejšek, tam je elektronika... Jinak je to v pohodě.
Zawe
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: ned srp 14, 2011 19:57
Zařízení: Lumia 950 DS

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Zawe »

Zdravim, mam takovej problem, nejak mi zmizelo v nastaveni "mobilní síť" přepínání mezi edge, 3G a 4G. http://sdrv.ms/126GQaq

Jediný co mě napadlo, tak jsem si dal testovani 4G od T-Mobilu. No a ani nemuzu testovat, ptz mam nastaveno edge a nemam to jak zmenit :-(

Jinak soft reset nepomaha a hardreset se mi nechce delat :-(

EDIT: vyřešeno. Pořád mě to otravovalo s naistalovaním naseptavace, tak jsem ho dal a ono to asi nebylo jenom tim naseptavacem, ale uz to vse jede spravne.
carlito
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob dub 13, 2013 0:48
Zařízení: nokia lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od carlito »

Prosil bych o pár rad od zkušenějších lumiáků.

Telefon mám sice přes měsíc a už hodně prozkoumaný ale do čeho jsem se ještě nepouštěl je hudební přehrávač. V mobilu jsou dva "hudba a videa" od microsoftu a "nokia hudba" od nokie. Zdají se mi téměř totožné pro přehrávání (vyhledávání a fce identické).

Je v nich nějaký rozdíl, jaký používáte?

Dále bych si chtěl sestavit vlastní playlisty, které budu poslouchat, tak jak jsem zvyklý. Je to možné v těchto přehravačích?

Nebo doporučujete používat nějaký jiný přehrávač ze store, který se vám zdá lepší?

Děkuji mockrát za odpovědi.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Používám ten vestavěný. Playlisty se sice dají dělat, ale je to takové kostrbaté.. Musíš si v seznamu skladeb nejdříve zobrazit checkboxy, označkovat skladby co chceš do playlistu, pak v menu (...) zvolit "přidat do přehrávání", vyskočit do hlavní obrazovky a přepnout se do přehrávače (např. kliknutím na obrázek alba v menu KOLEKCE) a po té v menu (...) dát "uložit jako seznam stop"

takže je vlastně jednodušší si playlisty vytvořit v PC a kopírovat je do telefonu.
carlito
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob dub 13, 2013 0:48
Zařízení: nokia lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od carlito »

Děkuji za rady, sice se to tedy dá, ale zkouším, že to pohodlné opravdu není. Je nějaká možnost z toho seznamu stop vymazávat jednotlivé skladby?
no doufám, že snad toto nějak vylepší nebo se ve store objeví nějaký šikovnější program....
Bender1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: stř črc 18, 2012 19:50
Zařízení: Sony

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Bender1 »

Mimonaut: V čem děláš playlist? Přes soubory .pla nebo je nějaký praktičtější způsob?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Já abych se přiznal playlisty nikdy nepoužíval.. Pustím album a nechám ho hrát. Ale vzhledem k tomu, že mám opravdu velkou sbírku mp3 (cca 180 GB), pro organizaci, přehrávání a synchronizaci na PC používám dle mého nejlepší program MediaMonkey gold a ten dle mého umí i synchronizovat podle playlistu (mám v PC playlist, dám ho synchronizovat a mám ho v telefonu). Ale jak říkám, házím si to do telefonu přes MM po albech, max. po jednotlivých skladbách. Každopádně .pls se dají do telefonu normálně nakopírovat a fungují.
Semry
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob črc 06, 2013 9:51
Zařízení: NL920, E90 + 16Gb
Bydliště: Praha 2 Vinohrady - Vysočina Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Semry »

Zdravím zdejší borce. Jsem novým majitelem L920 a protože jsem se dlouho rozhodoval ke koupi, zlákala mě cena, takže jsem jí dohnal veškerým možným příslušenstvím. :)

První 2 dny měl ale jímá zoufalost. Dokonce jsem napsal i zoufalý email Radkovi Hulánovi, neb jeho blog mě inspiroval k přechodu z mé dosud dokonalé Nokie E90 communicator. Takže k věci:

Prověřoval jsem možnosti telefonu předem, byl jsem si ho vyzkoušet, zejména mě zajímalo jak se na tom píše apd. Dostalo mě bezdrátové nabíjení ve stolečku (radkův blog) integrace do W8. Bohužel jsem neprověřil funkce, které jsem na E90 považoval jako samozřejmost a bohužel jde o funkce denního používání.

Zejména věci kolem kalendáře a synchronizace - prostředí dlaždic mi vyhovuje, nic proti němu nemám. O to větší překvápko bylo že synchronizovat se dá jen přes cloud a to mi stále nefunguje, mám Outlook 2013 ten neumím synchronizovat s hotmailem (jak jsem se dočetl) a poté s telefonem. Za druhé se mi nelíbí, nechávat všechny data na cloudu. Ale budiž. Pak jsem tu objevil nějkou alternativu, před domácí wifi - musím vyzkoušet. Snad to bude pohodlné jako u E90 a PC suite.

Další ránu jsem dostal s Nokia Suite - nepodporuje Lumii, místo toho náhrada za nějakou aplikaci W8, která nezlobte se na mě je tragická a nic neumí. Píchlo mě u srdce, když jsem zjistil že nelze odesílat ani přijímat SMS do PC. To mám sakra denně opisovat manuálně kody z Ebankingu? Přes BT tedy nefunguje nic abychom si rozuměli, pře kabel taktéž ne, žadné stahování map přes PC, přenos dat apd. Navíc představa že sedím u PC a musím přijímat hovory na telefonu? U E90 stačí zmáčknout tlačítko na ploše a telefon přijme hovor do BT handsfree (907 mi ještě nedorazilo) či ho odmítne. Bohužel.

Největší naděje jsem vkládal do kalendáře, protože by měl být podobný tomu v Outlooku 2013 i s barevným zatrháváním. Nevím - zatím nejsem přesvědčen.

One note - asi spokojenost na to jsem se těšil, používám v PC na všelijaké poznámky. Poznámky z Outlooku jsou pryč - nechápu.
Word - excell - na nahlížení asi dobré, editovat asi nikdo nic moc nebude.

Spousta dalších funkcí a aplikací - líbí se mi GPS - je rychlá to mi na E90 moc nefrčelo.

Celkově se mi ten telefon líbí, nicméně prostě některé věci chybí. A přijde mi že toho chybí dost. Takže jsem pořád na vážkách zda si přístroj nechat a bojovat.

Ted třeba bych potřeboval připomínky komu a kdy volat, aby mi vyskočila připomínka s jménema já jen stiskl volat. Lze
to?

Příspěvek prosím neberte jako útok na zdejší komunitu, mám telefon chvíli, beru každou dobrou radu, android nechci. Ten mi nesedí vůbec.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Outlook 2013 se samozřejmě s hotmailem synchronizovat umí, nově i bez doplňku. Google nebo bing ti pomůže najít řešení, já na první pokud našel toto: http://www.slipstick.com/outlook/olc-ho ... tlook-com/" onclick="window.open(this.href);return false;
jinak chápu, že jsi rozmrzelý z nemožnosti manažerovat SMS, to prostě nejde. Dnes se prostě tlačí na jiný způsob používání - všechno online a v cloudu. Bohužel, ne každá banka má zatím pro WP svou aplikaci, takže kódy ze SMS budeš muset asi opravdu opisovat. Ještě mne napadá posílat si je nějakým messengerem (skype apod.), nebo mailem, asi by se nějaký způsob najít dal.. Ale není to asi tak jak jsi byl zvyklý..
Semry
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob črc 06, 2013 9:51
Zařízení: NL920, E90 + 16Gb
Bydliště: Praha 2 Vinohrady - Vysočina Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Semry »

Děkuji, zatím je to tak 50/50. Beru telefon spíš jako pracovní nástroj, bouřlivým obdobím aplikací jsem si prošel u symbianu. Další věc. Jak se posílají vizitky?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Na to je ve Store hafo aplikaci,Contact Sender,Forward Contact,Poslat kontakt apod..
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Pokud budeš chtít poslat kontakt na smartphone, je možné toto udělat přes QR kód (např. aplikací CONTACTILE http://www.windowsphone.com/s?appid=f5e ... fd11cd36da" onclick="window.open(this.href);return false; ), přes NFC (přímo v kontaktu / sdílet / přiblížit a odeslat)
pokud chceš kontakt poslat přes SMS, bude se ti hodit aplikace typu CONTACT SENDER. http://www.windowsphone.com/s?appid=d04 ... abcac6a812" onclick="window.open(this.href);return false;
kontakt jde poslat i přes Bluetooth, jen musí být zapnutý. Pak se ti po rozkliknutí kontaktu v menu sdílet objeví i možnost Bluetooth.
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Vizitky: vybrat kontakt/sdílet kontakt/potvrdit/odeslat z ... Vybereš, jak chceš kontakt sdílet...
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů