Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zlieva »

Pokiaľ sa jedná len o váhu, tak sa toho netreba báť. Je síce zrejme vyššia ako u iných podobných telefónov, ale vrecko ti neodtrhne a k uchu ho tiež celkom v pohode zdvihneš. Na druhej strane ale naozaj cítiš, že ten telefon je kus poctivého výrobku a nie tintítko, kde sa bojíš, že ho zlomíš, rozpučíš....mám L920 cez 2,5 roka, a žiaden problém z tlačítkami, a ani na displey nepozorujem nejaké zmeny. Ta výdrž je ale už asi slabšia....takže L920 by som a nebál, je to stále fajn telefón.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Z dnešního pohledu má L920 problémy:
1. Pomalejší, než telefony s SD400 (třeba L735)
2. Žloutnoucí displej (mě to potkalo přesně po 2 letech, když skončila záruka)
3. Slabší výdrž
4. Pomalý foťák

Zato ale:
1. Skvělé fotky, hlavně za tmy
2. Velmi bytelnou konstrukci
3. Pokud nechytneš zažloutlý displej, tak je jinak super
4. Ovládání v rukavicích
5. Odolné sklo na displeji (subjektivně odolnější, než třeba na L930)
6. Bezdrátové nabíjení
7. Plnou podporu LTE

Ale k té velikosti: Nenech se zmást. L920 má sice jen 4.5" displej, ale tělo telefonu je stejně široké jako L930 s 5" displejem!
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od finchcz »

A taky asi o centimetr kratsi...
hotovyrado

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hotovyrado »

L920 si nemyslím, že je míň výkonná, než telefony s SD400 (L730/640/830)...

Naopak, plusem je jednoznačně displej (pokud netrpí žloutnutím), výbava, foťák, QI nabíjení, o celkovém provedení se bavit nemusíme. Hlavní je koupit přístroj s perfektním displejem (obrazově i mechanicky bez škrábanců) , zbytek (korpus i s tlačítky, baterie) se dá koupit za pár šupů a máš prakticky nový telefon, na který se přístroje 730/640 a nižší nechytají ani dnes
dssj
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: čtv črc 16, 2015 6:03
Zařízení: Lumia 520

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dssj »

Opravdu je pomalejší? Mě přijde, že teoreticky by měl být 2x Krait 1.5GHz výkonnější než 4x A7 1.2GHz. A že je širší než 830 nebo 930 vím. Proto nechci 925. Ta už se nedá držet v roce. Ale 920 díky zaoblené konstrukci ano. Proto mi ta šířka nevadí. Důležité je, že když telefon držím, dokážu palcem víceméně stáhnout stavovou lištu i zmáčknout tlačítko zpět.

A ještě k tomu žloutnutí. Pokud má telefon tendenci žloutnout tak už se to na něm projevilo? Takže když půjdu teď do obchodu, koupím telefon bez zažloutlého displeje, tak už nezažloutne?

Mimochodem, když bych dal na displej tvrzené sklo, tak to asi bude vypadat hrozně, ne?
hotovyrado

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hotovyrado »

Pokud dáš na L920 tempered glass, bude to vypadat jako pěst na oko, neboť sklo L920 se po stranách zaobluje, navíc jak bylo psáno výše, origoš sklo od L920 je velmi odolné, mám jej rok, nosím v motorkářské vestě po cestách-necestách pod Kavkazem a nikde ani škrábaneček.

Pokud má být displej zašloutlý, tak je regulérně flekatý a na bílé stránce to pozná i slepý :-)
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zlieva »

Nemyslím že treba sklo, u mňa 2,5 roka bez nejakej ochrany a bez škrabancov. A to padol displejom na betón....malý kamienok rozdrvený na displeji ale displej prežil bez škrabanca..
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vormen »

920ka byla asi nej lumia všech dob. máme doma dvě asi dva a půl roku. u obou odešel hlavní mikrofon, oprava cca 50Kč svépomocí. jsou opravdu velice odolné a těch pádů mají ty naše za sebou nespočet a na těle ani známka po poškození. jenomže, je ten telefon fakt strašně těžkej, velkej a tlustej, proto už ho nepoužívám. navíc baterka sotva dá jeden den a hlavně BT žere nehorázně baterku. než dojedu do práce, tak s HF v autě klidně 10% dolů, novější telefony 0-1%. můj názor je, že už v dnešní době tohle nemá cenu kupovat a když, tak leda by byla cena kolem tisícovky. výkonově je na tom pořád dobře, jenže to starý železo prostě hodně žere baterku.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Já nemluvím o celkovém výkonu, ale o rychlosti systému. Ta je prostě u SD400 lepší, než S4Pro... Jinak sklo je opravdu odolné :) já jsem si celé dva roky říkal, jak sem úplně v pohodě, že je displej nádherný, ale najednou padla záruka a displej má dva fleky :(
dssj
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: čtv črc 16, 2015 6:03
Zařízení: Lumia 520

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dssj »

Hmm, no dnes jsem ji zkoušel. Displej je docela hluboko pod sklem. A bílá je taková zrnitá. Jako na starším AMOLED displeji. No a velká s malou baterií.
Je pravda, že jediná výhoda 920 oproti 735 je foťák. Ještě se podívám, jak 735 fotí, a pokud mě uspokojí, asi ji dám přednost. A místo OIS pořídím skládací stativ :)
A taky se mi líbí navigační lišta. Narozdíl od Androidu ji vnímám jako +, protože jde snadno schovat.
Michal_80
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 18, 2016 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Michal_80 »

Měl jste někdo problém s připojením na nějaké WiFi? Teď jsem byl v zahraničí apřipojil jsem se na 2 z 5 ti sítí (připojení k síti se nezdařilo) a signál u všech byl docela dobrý. Kamarádka s L720 se připojila hned (myslel jsem ze router má zabezpečení které WP nepodporuje) ,ale ostatní s androidem a iPhonama také bez úroblému. Zkoušel jsem i restart a nepomohlo. Jednalo se o veřejné sítě v restauracích atd. Tak jestli se s tím někdo taky nesetkal :???:
nasko
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř led 06, 2016 18:07
Zařízení: 2xLumia920 w8.1, 2xLumia920 W10M
Bydliště: Boskovice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nasko »

Prosím vás da se srovnávat L920 a L640 lte?
Diky za vaše názory.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ijon »

Srovnávat samozřejmě můžeš, 920 byla ve své době špičkový mobil, 640 je "spotřebka". 920 má navíc bezdrátové nabíjení, což je velmi návyková fičura. Má menší displej (4,5 x 5.0"), což může být pro někoho rozhodující, je ale těžší, stejně široká, jen "kratší".
640 má větší baterku a teky výdrž, ta je u 920 vcelku hraniční, 920 nemá SD kartu, "jen" 32GB RAM, 640 má už dnešní oblíbenou MS konstrukci s plastovou vaničkou...
Jsou to i na pohled velmi rozdílné mobily, 640 je víceméně bezproblémová, z těch asi 15, které jsme rozdali, jedna hned nefungovala (mikrofon).
Pokud uvažuješ o 640, podívej se, jestli bys nesehnat za dobré peníze Lumii 830. Má sice stejný chipset jako 640, ale velmi dobrý foťák, bezdrátové nabíjení a vlastně všechno, co člověk od Lumií očekává.
nasko
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř led 06, 2016 18:07
Zařízení: 2xLumia920 w8.1, 2xLumia920 W10M
Bydliště: Boskovice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nasko »

Ja mam doma 4xL920- 3xW8.1 a 1xW10M. Tu L640 budu kupovat nové za 2600kč, a jestli i mam posílat dal a nebo si i mam nechat a prodávat některou z L920
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od finchcz »

ijon píše:...32GB RAM...
vim, jak to myslis, ale pro klid v dusi... 1GB RAM a 32GB vnitrni uloziste :)
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

Zdravím,
mám problém, včera večer se mi stalo, že se mi vypl mobil, protože došla baterie. Dal jsem ho tedy na nabíječku, rozsvítil se display s nápisem NOKIA a telefon se začal nabíjet. Po chvilce jsem ho chtěl zkusil zapnout, ale telefon jen zhasl display, asi byl ještě málo nabitý na zapnutí.
No a od té doby je telefon totálně mrtvej, nejde zapnout, vyndám zandám nabíječku, nic se neděje, prostě mrtvá cihla.
Co teď s tím? Dá se s tím něco dělat?
hotovyrado

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hotovyrado »

nechat na nabíječce dýl, naskočí po 10ti minutách pokud je totálně vyšťavený
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vormen »

pokud se nezapne ani po delší době nabíjení, tak rozdělat, odpojit konektor baterky od desky, připojit zpět a zase to pojede. měl jsem taky cihlu, ani počítač telefon nenašel, tohle pomohlo.
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

Položil jsem jí na půl hodiny na topení, pak dal na nabíječku a už to jelo :-)
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

Tak mi včera večer má L920 upadla na zem a spadla tak nešťastně, že sklo krycí display nevydrželo. Ach jo :-(
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů