Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2

Příspěvek od veigy » sob čer 21, 2014 10:27

Zkusit reklamaci můžeš, ale dělá to všem na L920 (potažmo na LTE telefonech) u Vodafonu... Obzvlášť na místech s blbým signálem... Ale za sebe musím momentálně říct, že se situace docela zlepšila poslední dobou...

chytil123
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Zařízení: Lumia 920

Příspěvek od chytil123 » sob čer 21, 2014 10:46

Takže jestli to dobře chápu, dřív mi to nedělalo problémy protože tu LTE nebyla (Olomouc - Litovel), teď když ji sem rozšířili tak mi 3x denně bude na L920 na hodinu vypadávat signál? To mi říkejte, že to je normální a dělá to všem.

Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení: iP 8+

Příspěvek od Petulinek » sob čer 21, 2014 11:14

S reklamací nic nevyřešíš... Maximálně Ti přehrají soft v telefonu. To ale nevyřeší mizernou vodafouní síť.

Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Příspěvek od Menty » sob čer 21, 2014 11:35

To me moc netesite chlapci, ja se chtel zeptat, zda tenhle telefon jeste stoji s WP za koupi, ale problemy s LTE, ktery chci docela pouzivat (pokud to bude mozny)....jde o to, ze se mi nedavno rozbil ATIV S a bohuzel nejde spravit. A protoze jsou Nokie s WP vice rozsirene, i 920 se da jeste dneska poridit. Chtel bych se zeptat proto, jestli to za to stoji. Muj pozadavek byly sice SD karty, jenze takova Nokie rekneme Highend neni, proto bych nechtel 925, protoze ma jen 16 GB pameti. Co myslite, vyplati se do 920 za ty prachy (neco pres 6 tisic) jit, nebo je "vyhodnejsi" vysolit 14k za novy model 930?

mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení: Nokia Lumia 950XL

Příspěvek od mimonaut » sob čer 21, 2014 12:08

Já jsem s 920 hodně spokojený a když za cenu 930 můžeš mí víc jak dvě, je to na zvážení. Každopádně 920 mám rok a půl a pořád je to super telefon, odolný, trvanlivý, splolehlivý..
Nicméně určitě za půl roku a víc do l930 půjdu. Záleží dle mého jen na penězích. Když jsi měl 925, nevím, jestli tě nebude štvát, že si prakticky nepolepšíš. :-)

Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Příspěvek od Menty » sob čer 21, 2014 13:06

To ses asi prekoukl, ja jsem mel Samsung ATIV S, ne Lumii 925. Jenom jsem rikal, ze 925, i kdyz je novejsi, nez 920, tak ze bych nad ni neuvazoval, 16 GB pameti je na me malo. Uvidim teda, HW 930 me laka, zase na druhou stranu, jde i o tu cenu, jak moc se to vyplati.

mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení: Nokia Lumia 950XL

Příspěvek od mimonaut » sob čer 21, 2014 13:33

Nevyplatí, jako ostatně žádný nový model, pokud ho chceš mít hned.. ale fandové to neřeší :)

flejmendr
přispěvatel
přispěvatel
Zařízení: Lumia 920 Black

Příspěvek od flejmendr » sob čer 21, 2014 14:06

Zdravím ted jsem po dlouhe dobe zapnul Here maps+ a nemluvi se mnou :( nevite v cem by mohl být problém . Mam dojem ze to tu nekdo řesil, ale nenasel jsem to. Díky za rady. Ptal jsem se i na wp 8.1 tematu a mrtvo tak to vyzkosim i tady. Díky

Eli.Wallace
přispěvatel
přispěvatel
Zařízení: Galaxy S9 One UI Beta, Galaxy S10

Příspěvek od Eli.Wallace » sob čer 21, 2014 14:13

Menty píše:To ses asi prekoukl, ja jsem mel Samsung ATIV S, ne Lumii 925. Jenom jsem rikal, ze 925, i kdyz je novejsi, nez 920, tak ze bych nad ni neuvazoval, 16 GB pameti je na me malo. Uvidim teda, HW 930 me laka, zase na druhou stranu, jde i o tu cenu, jak moc se to vyplati.
Ta L925 se dá sehnat i v 32Gb verzi u Vodafonu. :) :) Jinak já mám také L920 a jsem s ní (překvapivě :D) spokojený....

Stevicek
nováček
nováček
Zařízení: HTC Desire

Příspěvek od Stevicek » pon čer 23, 2014 9:13

Ahoj,
došla mi nová lumia 920 a nešela zapnout. Asi ležel někde na skladě 2 roky. Hodil jsem to na nabíječku a ani to neukázalo nabíjení. Asi po 5ti hodinách se to chytlo, nabyla se baterka, první den baterka párkrát poskočila asi o 20-30 % ale už se asi nějak zkalibrovala. Myslíte že to té baterce mohlo nějak víc ublížit? prostě jestli ten pasivní odběr toho telefonu muže tu baterku vyždímat že jí to ublíží, nebo tam byla nějaká pojistka aby se neodrovnala. Přemýšlím jestli ho mám poslat zpět nebo ne.

Dík

_miv_
přispěvatel
přispěvatel
Zařízení: Microsoft Lumia 950 & Nokia Lumia 1020

Příspěvek od _miv_ » pon čer 23, 2014 9:16

flejmendr píše:Zdravím ted jsem po dlouhe dobe zapnul Here maps+ a nemluvi se mnou :( nevite v cem by mohl být problém . Mam dojem ze to tu nekdo řesil, ale nenasel jsem to. Díky za rady. Ptal jsem se i na wp 8.1 tematu a mrtvo tak to vyzkosim i tady. Díky
HERE Maps nema hlasovu navigaciu. V nej si najdes cielovy bod a nasledne mozes cez nu spustit hlasovu navigaciu HERE Drive.

JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení: ***

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom » pon čer 23, 2014 9:39

Stevicek píše:Ahoj,
došla mi nová lumia 920 a nešela zapnout. Asi ležel někde na skladě 2 roky. Hodil jsem to na nabíječku a ani to neukázalo nabíjení. Asi po 5ti hodinách se to chytlo, nabyla se baterka, první den baterka párkrát poskočila asi o 20-30 % ale už se asi nějak zkalibrovala. Myslíte že to té baterce mohlo nějak víc ublížit? prostě jestli ten pasivní odběr toho telefonu muže tu baterku vyždímat že jí to ublíží, nebo tam byla nějaká pojistka aby se neodrovnala. Přemýšlím jestli ho mám poslat zpět nebo ne.

Dík
Baterce na 99 % nic není...

flejmendr
přispěvatel
přispěvatel
Zařízení: Lumia 920 Black

Příspěvek od flejmendr » pon čer 23, 2014 9:55

_miv_ píše:
flejmendr píše:Zdravím ted jsem po dlouhe dobe zapnul Here maps+ a nemluvi se mnou :( nevite v cem by mohl být problém . Mam dojem ze to tu nekdo řesil, ale nenasel jsem to. Díky za rady. Ptal jsem se i na wp 8.1 tematu a mrtvo tak to vyzkosim i tady. Díky
HERE Maps nema hlasovu navigaciu. V nej si najdes cielovy bod a nasledne mozes cez nu spustit hlasovu navigaciu HERE Drive.
Ano já vím a to je ten muj problem takto jsem to delal na wp 8 a vzdy to slo, ale ted jak jsem presel na dp ->wp8,1 to prave nefunguje prepne se mi to do drive+ a ta uz nic nerika. Tak jsem v here drive+ odinstaloval stahnul nove hlasy, smazal a stahnul mapy a nic nemomohlo proste se mnou drive+ nemluví tak se ptam jesli treba navis co stím. Dodavam ze jsem delal cistou instalaci. Predem dekuji za odpoved

veigy
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2

Příspěvek od veigy » pon čer 23, 2014 10:05

Jirka_t píše:
Stevicek píše:Ahoj,

Dík
Baterce na 99 % nic není...
Tohle bych tedy s takovou jistotou neřekl. Nízké nabití moderním bateriím velice škodí, o to víc, jestli ten telefon ležel 2 roky ve skladu, tak přirozený úbytek proudu dostal baterii do velmi kritické hodnoty nabití.

JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení: ***

Příspěvek od JirkaTom » pon čer 23, 2014 10:14

veigy píše:
Jirka_t píše:Baterce na 99 % nic není...
Tohle bych tedy s takovou jistotou neřekl. Nízké nabití moderním bateriím velice škodí, o to víc, jestli ten telefon ležel 2 roky ve skladu, tak přirozený úbytek proudu dostal baterii do velmi kritické hodnoty nabití.
Ty baterie mají na sobě elektroniku, která nedovolí hluboké vybíjení. Samozřejmě, ve chvíli kdy klesne napětí samovybíjením na kritickou mez, tak veškerá elektronika je nefunkční. V té chvíli se už baterie vybíjí jen vnitřními chemickými pochody. Zda ji za ty dva roky samovybíjení poškodí je otázka. Moderní baterie by to ale měly přežít téměř bez úhony.

_miv_
přispěvatel
přispěvatel
Zařízení: Microsoft Lumia 950 & Nokia Lumia 1020

Příspěvek od _miv_ » pon čer 23, 2014 10:25

flejmendr píše: Ano já vím a to je ten muj problem takto jsem to delal na wp 8 a vzdy to slo, ale ted jak jsem presel na dp ->wp8,1 to prave nefunguje prepne se mi to do drive+ a ta uz nic nerika. Tak jsem v here drive+ odinstaloval stahnul nove hlasy, smazal a stahnul mapy a nic nemomohlo proste se mnou drive+ nemluví tak se ptam jesli treba navis co stím. Dodavam ze jsem delal cistou instalaci. Predem dekuji za odpoved
Ja mam tiez WP8.1 dokonca bez cistej instalacie a vsetko funguje tak ako ma - vyhladam/naplanujem v HERE maps a potom dam spustit navigaciu autom, spusti sa HERE Drive+ a navigujeme ma to ci uz offline s hlasom alebo online s hlasom a aj s dopravnymi informaciami.
Nenapada ma bohuzial co by ti pomohlo...

sasmen
nováček
nováček
Zařízení: Nokia Lumia 920

Příspěvek od sasmen » úte čer 24, 2014 14:21

Ahoj tak dnes sem si vyzvedl telefon po reklamaci, ta mi byla nakonec uznána a telefon mi byl opraven výměnou základní desky. Ale mám další problém telefon sem dovezl domů a po rozbalení z folie sem zjistil že je na displeji škrábanec. Tak se chci zeptat jestli mám možnost to nějak vyřešit, jelikož je mi jasné že toto sem měl zkontrolovat při přebírání telefonu, ale bohužel sem tak neučinil.

Petulinek
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od Petulinek » stř čer 25, 2014 13:27

Jen pro informaci kdo má problémy s VF. Reklamoval jsem to již několikrát a dnes z nich vypadla konečně trochu rozumná zpráva:

Problém s nemožností odeslat SMS nebo volat z telefonu Nokia Lumia je způsoben nekompatibilitou mezi konkrétním telefonem a SIM kartou. Hledali jsme příčinu tohoto problému a pokusíme se jej vyřešit změnou nastavení dvou parametrů na SIM kartě bez nutnosti měnit telefon. Máme již potvrzeno, že tato změna vyřeší problém, ale chceme si být jisti, že nebude mít negativní dopad na jiné Vámi využívané služby. Tuto aktivitu právě děláme. Jakmile budeme mít jistotu, že změna nebude mít negativní dopad, okamžitě ji aplikujeme.

Určit konkrétní datum opravy je v tomto případě velmi obtížné, protože je nutná spolupráce s dodavatelem SIM karet a výrobcem telefonů. Nejrychlejší způsob, jak se chybového stavu telefonu zbavit, je v menu telefonu vypnout mobilní data a poté je znovu zapnout. Není potřeba restartovat telefon.

Daff_Cz
smartguru
smartguru
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black

Příspěvek od Daff_Cz » stř čer 25, 2014 13:39

Parada, takze uz vime aspon proc. Dik. Jinak to tedy znamena, ze az budou mit hotovo, tak si budem muset jit pro novy simkarty??

Petulinek
smartmaniak
smartmaniak

Příspěvek od Petulinek » stř čer 25, 2014 13:44

No v to plně doufám, protože se s tím potýkám několikrát denně.

Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“