Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

V roce 1999 měly PocketPC seriový port a dneska ho nemají. Dneska máme web a na webu má každý operátor informace o volání, takže by bylo zhola zbytečné tuto funkci duplikova v telefonu, který ani nemá možnost zjistit, kolik tenm hovor stál.
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Cheetah007 píše:možná je konečně trklo že konkurence tu stále je a jede v "rozjetém pendolinu", ms+nokia zatím jedou "cityelefantem" ale zdá se že pracují na nových motorech a brzy "stařičké pendolino" doženou, zvláštní příměr ale lidi co znají poměry na dráze piochopí že pendolino je dnes už postarší....zadání bylo někdy v osmdesátých letech.
Začínám se o to trošku za s zajímat od doby co jsem dal 520 dál, protože přítelkyně má zálusk na něco nového a čeká jak se rozhoupe sony....no pokud sony udělá tel s WP a nějakou nadstavnou prostě vzhled překope (tedy androidí ikonk a pod tím WP nebo podobně) nebránil bych se, designově jsou X nadherné ale to jsem silně OT no.....
Opět jsi zcela mimo.

Lumie českého zastoupení sice dostávají updaty pomalu, ale oproti obrovskému množství telefonů konkurence alespoň updaty dostávají. 920 je na trhu už skoro rok a půl. Za tu dobu dostala dva updaty od Microsoftu a jeden od Nokie. Oba přidaly spoustu funkcí. Ty Nokiácké navíc přidaly něco, co konkurence (ani u WP ani nikde jinde) nemá. Teď je na cestě GDR3+Black, který opět pozvedne funkčnost telefonu. A bude to třetí velká aktualizace.

O tom Pendolínu mluvíš dost z cesty.

Sony zprávu o přípravě WP telefonu dementovalo. A díkybohu není v Microsoftu nikdo takový idiot, aby se na WP dávaly nějaké Androidí ikonky. Kup přítelkyni Android a nepřemýšlej nad neuskutečnitelnými nesmysly.
main
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř říj 16, 2013 12:14
Zařízení: Nokia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od main »

steelspace píše:V roce 1999 měly PocketPC seriový port a dneska ho nemají. Dneska máme web a na webu má každý operátor informace o volání, takže by bylo zhola zbytečné tuto funkci duplikova v telefonu, který ani nemá možnost zjistit, kolik tenm hovor stál.
jasne, srovnavat roky nema smysl, ale tenhle priklad mi prijde mimo a myslim, ze prosta informace o delce volani, naprosto patri do telefonu, bez nutnosti chozeni na web, staci jen cas, cena mi je ukradena. Pokud to uz mam svalovat na operatora, tak ma byt v telefonu apka od nej, kdyz neni tak takova malickost jako pocitac hovoru jako driv by tam mel byt od vyrobce systemu jako za starych casu. Je to skoda.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Takových funkcí, které "by tam měly být" jsou stovky. Já si nedokážu vymyslet, k čemu by mi to bylo. (Mimochodem, v průběhu a po ukončení každého hovoru tam délka je).
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od finchcz »

a proc bych mel kvuli prehledu volani lezt na web operatora? primarne to je porad telefon, cili predpokladam, ze bude mit nejakou statistiku o hovorech, sms atd. ale asi chapu, ze v cizine tohle moc neresi s jejich tarifama...
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Krayzie »

Ja si myslim, ze pocitadla by mali byt vecou operatora formou nativnej aplikacie. Predpokladam, ze pocitadla kazdy riesi kvoli prehladu prevolanych minut/poslanych SMS. Ale naco mi bude pocitadlo ako funkcia OS, ked polovicu prevolanych cisel mam na cisla, kde sa mi neuplatnuje ziadny tarif a dalsiu porciu volani mam so zvyhodnenym tarifom? Ak by mal OS mat nejake pocitadlo, muselo by byt riadne nastavitelne (cisla zadarmo, zvyhodnene cisla, volania v slabsich prevadzakach, ...) a aj tak by to nemuselo vyhovovat kazdemu. Preto najelegantnejsie riesenie je nativna app od operatora. Skoda len, ze neviem o ziadnom SVK operatorovi, ktory by takuto appku na WP mal k dispozicii.
Uživatelský avatar
Filippo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř led 24, 2007 14:12
Zařízení: Nokia 920
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Filippo »

Dá se někde vypnout ten otravný zvuk při připojení telefonu do nabíječky?
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od finchcz »

@Krayzie trosku OT. podporuji tohle WP vubec?
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Filippo píše:Dá se někde vypnout ten otravný zvuk při připojení telefonu do nabíječky?
,

Jedině vypnutí všech zvuků-případně ztlumení hlasitosti a nebo v nastavení zvuků a tam všechna ostatní oznámení, samostatně někde v menu nelze.
Uživatelský avatar
Filippo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř led 24, 2007 14:12
Zařízení: Nokia 920
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Filippo »

Právěže "všechna ostatní oznámení" mám odškrtnuté a pořád ten zvuk dělá...
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Tak jedině ztlumit zvuk tlačítkem na boku telefonu a jinak určo nelze jinak.
Jak často nabíjíš že ti to tak vadí? :) Pokud máš bezdrátovou nabíječku tak vypni NFC a nemělo by se to nabíjet.
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

"Pokud máš bezdrátovou nabíječku tak vypni NFC a nemělo by se to nabíjet."

TCo je tohle za chujovinu? NFC nemá s bezdrátovým nabíjením nic společného!
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

:???: ehm ......myslel jsem že to tato funguje, tak jsem se spletl. Dík za info :!:
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Nee. NFC je NFC a Qi je bezdrátové nabíjení. Qi nabíjí vždy. Oboje jsou sice příbuzné technologie, ale fungují jinak a nejsou na sobě nijak závislé. Qi je navíc pasivní, takže nic nežere a proto není důvod ho vypínat (asi jako není důvod odpojit USB port).

Každopádně jsem právě teď vyzkoušel, že ani po vypnutí všech ostatních oznámení, opravdu nedojde k vypnutí zvuku při nabíjení. Ten je vypnut jen když je vypnuta hlasitost úplně (ať už úrovní na 0/30 nebo přepnutím na vibrace). Popravdě jsem to nikdy nezkoumal, protože mě osobně ten zvuk neobtěžuje. Jeho hlasitost podléhá systémovému nastavení, takže když budeš mít třeba 15/30, už skoro není slyšet. Bohužel zas musíš posoudit, zda uslyšíš příchozí hovory a notifikace...
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Krayzie »

finchcz píše:@Krayzie trosku OT. podporuji tohle WP vubec?
Bavili ste sa tu o pocitadlach, tak preco OT? A preco by to WP nemal podporovat? Data by sa predsa tahali zo servrov operatora.
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

OT to je, protože se to netýká jen Lumie 920, ale WP8 všeobecně.

WP určitě nějakým způsobem data, hovory a SMS počítá. Jenže kam a jak je ukládá je otázkou vnitřního provedení WP a neexistuje žádné API, které by to umělo vyčíst, natož pak API, které by ta data umělo zobrazit, upravit, nastavit... Aplikace třetích stran samozřejmě z bezpečnostních důvodů nemohou do hovorů a SMS přímo zasahovat, takže zde také možnost není.
Když MS nějaká počítadla dodělá, tak se opět najde nespokojená skupina uživatelů, protože ať to udělají jakkoli, tak vždy budou nějaká data chybět, nějaký tarif nebude tomu stylu počítání vyhovovat atd. atd.
Vzhledem k tomu, jak složité a celosvětově různorodé jsou tarify, je opravdu nejjednoduší toto přešit pomocí aplikace od operátora, která si to bude stahovat přímo z databáze operátora.

Ono totiž není důležité, kolik minut jsem provolal a kolik SMS poslal, ale jak mi to operátor naúčtuje...

Jeden příklad za všechny:
Mám v telefonu tato počítadla:
- Počet uskutečněných hovorů
- Počet provolaných minut

Můj operátor však účtuje první minutu celou, další po vteřině. Informace z telefonu jsou tak pro mne zcela zbytečné. Musel bych si to přepočítat a i tak by se jednalo o průměrnou hodnotu, která by neodpovídala naúčtované skutečnosti.

Navíc telefon bude počítat od zahájení hovoru, operátor od určitého času. Co volání na bezplatné linky, co zpoplatněné linky? Telefon to nemá šanci poznat. Když se budu půlhodiny "vykecávat" s automatem na bezplatné lince operátora, počítadlo telefonu se mi zblázní. Ale operátor nic nenaúčtuje...

Takových speciálních případů, výjimek a problémů je tolik, že jakékoli počítadlo řešené přímo operačním systémem bude většině lidí k ničemu.

Možná by se mohla ukazovat délka hovoru v historii (teď je tam jen čas uskutečnění). Ale nevidím to jako zásadní. Délka hovoru je vidět ještě chvíli po jeho ukončení.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Tohle může dělat normální aplikace od operátora. K tomu není třeba žádná odpora ze strany OS, a taky proto tam žádná není.
Lion
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř říj 23, 2013 20:28
Zařízení: Nokia Lumia 830 + Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lion »

Kde je ta dnesni slibena aktualizace Black pro českou distribuci? :-(
Bender1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: stř črc 18, 2012 19:50
Zařízení: Sony

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Bender1 »

Lion: Podle Twitteru Nokia postupně dnes (kdo ví) viz. https://twitter.com/nokia_cz/status/423739260470960128" onclick="window.open(this.href);return false;
Lion
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř říj 23, 2013 20:28
Zařízení: Nokia Lumia 830 + Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lion »

Bender1: Díky za info, to bude dlouhá noc ;-)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů