Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
cardi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 182
Registrován: ned srp 04, 2013 16:55
Zařízení: Samsung Galaxy S5
Bydliště: Hlučín

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od cardi »

NA 920tkach to musi fičet parádně ale na moji 720tce pořád fotí lépe vestavěná apl.
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

cardi: Pro tvůj telefon není Nokia Camera ve finální verzi stále k dispozici. Je tedy logické, že nebude fungovat tak dobře, jako ta v 920.
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od myscho »

Dnes mi cez soft Lumia Updater ponuklo update na Camera Pro (nokia camera)
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TMASKA »

tak uz fakt nevim , pred nedavnem jsem psal ze nesu 920 do servisu ze mi vrze a prohyba se dolni obou okrajovy kryt na me 920 , prislo to z ne obycejneho servisu ale ten obycejny servis to poslal na nejaky vyssi level servisu kde mi to uznali , uvnitr vymenily pry nejake konektory atd atd . po par dnech jako vzdy absolutne opatrneho pouzivani zase vse vrze a prohyba se --- zitra servis ale uz asi z nervama naposled , nevim co se minulymu servisu nezdalo ze to poslal na vyzsi instanci ale dela to zase znova , uvidim vysledek , jinak nokia naposled
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vormen »

lepší je takovou blbost nereklamovat. akorát to přijde dodřený a výsledek žádnej. na funkci to nemá vliv, tak vocode.
Uživatelský avatar
chytil123
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 247
Registrován: pon srp 19, 2013 13:51
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chytil123 »

Jde o to že si kupuješ telefon za několik tisíc s nálepkou rychlého sw a kvalitního dílenského zpracování. No a přijde ti "křáp" co vrže! Osobně bych to řešil, naštěstí musím zaklepat že mi nevrže nic...

Edit: upraveno v rámci slušných mravů :)
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TMASKA »

no jeste chvili pockam at se to zas vic rozvrze :) , nechce se mi zas mesic cekat ale fakt to nase.e

tak nakonec takhle opravdu ne , nesu to dnes , kazdym uchycenim do ruky to vrze a prohyba se vic a vic ( jakoby bylo spatne slicovano display s saši , a to 920 nosim porad v silikonovem obalu , takze zadna mechanicka namaha na konstrukci )
ZAS ZA MESIC SEM HODIM INFO JAK JSEM DOPAD :P

dnes mi budou volat z obchodu kde jsem zanesl reklamaci jestli to vubec poslou na reklamaci , dle prodejcu v obchode to je ok , ze jim obou lumie 920 taky vrzou a prohybaji se a ze je to ok , kdyz jsem rekl ze moje 720 co taky mam je pevna jak skala tak odpoved byla ze 720 nema v sobe bezdratove nabijeni tudiz v sobe nema uvnitr vic ruznych ploch , tudiz tam nema co vrzat narozdil od 920 ,
ma prodejce pravo ze zakona neco neposlat na reklamaci ?
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

Nevím jak je to teď od 1.1.2014, ale před tímto datem bych ti odpověděl, že kam to prodejce posílá je celkem jeho problém. Ty reklamuješ tam, kde jsi koupil, s tím máš smlouvu a jemu reklamuješ. Když ti reklamaci zamítl a ty s tím nesouhlasíš, jdi se poradit za právníkem. Většinou stačí jeden dopis od právníka a reklamace je zázrakem uznána :-)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Tohle ale může být u některých prodejců dost risk.
Znám prodejce (megatel a jejich pár dalších přezdívek), kde u několika případů hodili telefon do vody a reklamaci neuznali, protože byl telefon utopený..
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TMASKA »

tet si nejsem jisty jestli jsme se dobre pochopili.
myslel jsem tim co jsem psal o neco vyse , JESTLI MI MUZE OBCHODNIK , PRODAVAC , rict ze se jim to nezda jako zavada a ze mi telefon do servisu nepošlou ? ( prece to nejsou zadni servisaci aby rozhodovali co poslou a co ne do servisu )

presne toto mi bylo dneska receno ze majitel obchodu rozhodne jestli mi foun poslou do servisu nebo neposlou , zatim porad nevim , nikdo se neozvat , tak snad poslali. ( nejaky servis tam maji ale pozarucni , to asi nema zadny vliv na danou situaci)

ano telefon je v zaruce ( mam ho teprve cca 4 mesice ))
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Ne. To nemůže udělat.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Vyjádření k reklamaci bez ohledu na to kde jsi telefon koupil má právo vždy podat prodejce. S nim jsi v poměru kupující - prodávající, nikoliv se servisem. Je hloupost aby ti to neposlali do servisu, ale vyjádření k reklamaci má vždy prodejce.



V te chvíli mas nárok si udělat znalecky posudek a pak s tím jit k soudu, samozřejmě můžeš pozadovat i proplacení posudku, když jsi v právu a soud ti da zapravdu.



Taktéž i když ti prodejce přijme telefon na reklamaci má právo reklamaci řešit dle svého, tedy může ti klidně zamítnout reklamaci (nikoliv záruku, tu zamítnout nelze).

EDIT: Taktéž je otazkou zda-li lze něco povazovat za vlastnost výrobku či za opotřebení způsobené používáním (spotřební věc typicky sluchátka, maji záruku 24 měsíců, ale dle zákona je vlastně je na ne záruka 6 měsíců, protože kabely jsou věc spotřební, která se v průběhu používání opotřebovává), lze takto nahlížet i na volny kryt apod. Je to Otázkou prodejce, servisu, výrobce jal se k tomu staví, je to sviňárna ale může se tomu stát. Toto je velmi složitá problematika a kazdy si zákon vykládá jinak (prodejce, servis, právník, soudce, koncový zákazník apod.)
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kormoran »

TMASKA
Určitě se nenech odbyt on nemá co posuzovat od toho je servisní technik, pokud nemáš servis nějak daleko raději to tam dodnes sám.
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TMASKA »

ptam se zatim jen hypoteticky jelikoz porad nevim co a jak , ale doufam ze to bude ok , obchod mam velice rad a nikdy zadne problemy nebyly , snad poslou , servisak vymeni cely kryt a budou vseci spokojeni :)

920 pouzivam jako druhy telefon takze neni ani moc pouzivany tak 2 krat za mesic ho nekde vemu ale uz podruhe ta sama podle meho zavada , to nastve. ( kdyz uz se nokia chvasta jake nemaji lumie 720 920 925 atd skvelou konstrukci ) nechci pomyslet jak by foun vypadal zas za mesic staleho pouzivani , to by vrzalo a prohybalo se i ve spanku :)

tet jsem si vsim ze lide meli a asi i maji podobne problemy :)
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 8&start=20" onclick="window.open(this.href);return false;

ZMENME TEMA CO ? jak se tesite nebo uz i nekdo mate BLACK ?
Uživatelský avatar
chytil123
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 247
Registrován: pon srp 19, 2013 13:51
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chytil123 »

Zdravím, kamarád shání 920 Black a celkem neúspěšně. Nevíte kde by se dala ještě koupit? :-) děkuji
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matoman »

napr. tu: http://www.max-shop.cz/nokia-lumia-920-black" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
chytil123
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 247
Registrován: pon srp 19, 2013 13:51
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chytil123 »

Ajo, děkuji. Už třetí kamarád co jsi půjčil mou 920ku a tak se mi zalíbila, že jde do ní. :-)
Lukix22
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 22:43
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lukix22 »

Jen takovy dotaz, ma nekdo taky ze pri spusteni app na foceni se optika aktivuje a o neco je vzeprena a kdyz vyjizdi cocka, tak v tom trosku klapne? A dalsi vec, zapnul jsem si glance screen a v noci jsem si vsiml ze vedle predniho fotaku sviti nejaka cervena dioda. To je infra led? Pred zapnutim to nesvitilo.
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Odkud ti vyjíždí čočka? Čočka je akorát stablizována proti otřesům, ale nikam nevyjíždí. To klapnutí by mohlo signalizovat právě to uvolnění pevného uchycení modulu. Když si k foťáku přiložím ucho, tak to také slyším. Jinak ne.
To červené bude nejspíše proximity senzor nebo čidlo jasu. Nevím, jak u jiných revizí 920, ale u mé rozhodně nesvítí. Maximálně se při jistých situacích může odrazit od senzoru světlo a ten se červeně blýskne. Je to ale jen odraz světla.
delfin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte zář 03, 2013 21:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od delfin »

Ta "červená dioda" je proximity senzor.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 57 hostů