Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Johnnny
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř čer 20, 2012 9:38
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black + iPad Mini WiFi 16GB

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Johnnny »

V zasade nic, ja office nepouzivam, ale ked si na iPade stiahnem nejaky open office, alebo rozne free alternativy, je tam tych moznosti daleko viac. Tu konkretne hovorim o worde v ktorom som videl len zakladne moznosti editacie textu. Nechcem to kritizovat, skor ma to trochu zarazilo a zaujima ma, ci nieco robim zle ...

K SAMOLEDU. Tie farby su divoke, ale na Omnii W som si jedna zvykol a hlavne idu na Lumiach trochu upravit. Inak sa mi IPS velmi paci, ale hrozne ma stve ten glance screen ktory v tme proste nevyzera dobre :/ No, dostal som k telefonu aj "fat boya" tak v pripade, ze by v dohladnej dobe L925 padla na cca uroven L920, mozno by som ich vymenil :)
FraDiavolo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: pon led 07, 2013 20:23
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od FraDiavolo »

U Office si taky myslim, že by mohl Microsoft trochu rozšířit použitelnost, zejména v Excelu. Mrzí mě že telefonní Excel má minimální podporu funkcí, což znamená, že poté do takového dokumentu, který funkce z počítače obsahuje, nemůže člověk udělat na telefonu žádné doplnění údajů. Zobrazení je fajn, ale občas se hodí tam i něco editovat.
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Mě by spíš potěšila možnost otevírat zaheslované oddíly v OneNote. Ale to už jsme opravdu v OT a žádám o přesunutí :-)
Johnnny
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř čer 20, 2012 9:38
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black + iPad Mini WiFi 16GB

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Johnnny »

Mna by len zaujimal ten problem s prehravanim. Mam napriklad Avantasiu a ked na nu kliknem, prehravanie zacne, ale chvilu sa nic nedeje a az potom ma hodi do "menu albumu". Mozno tam bude problem s tagmi, alebo niecim podobnym. Stretol sa s tym niekto ?
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Žádný podobný problém jsem nikdy neregistroval.
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od romčo »

Tak zajtra sa stanem majiteľom Lumie 920...teším sa...dúfam, že budem spokojný. Momentálne mám HTC Titan, takže nejaká veľká zmena nebude. Tak sa tu budeme s vami stretávať a riešiť radosti a starosti...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

+1 :-)
tak ať je OK a jsi spokojený.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jakub Karásek »

romčo píše:Tak zajtra sa stanem majiteľom Lumie 920...teším sa...dúfam, že budem spokojný. Momentálne mám HTC Titan, takže nejaká veľká zmena nebude. Tak sa tu budeme s vami stretávať a riešiť radosti a starosti...
Koukám, že v tomto vlákně hodně lidí podstoupilo (nebo podstupuje) změnu Titan - L920. Ještěže se mi podařilo prodat Titana za rozumnou cenu minulej týden, teď se jím budou bazary jen hemžit :tlem:

Ze změny jsem nadšenej, i když pravda změna HTC Vox - HTC Titan pro mě byla zásadnější. Pokud ty dva stroje po týdnu porovnám, tak ten rozdíl mezi WP7 a WP8 není nijak obrovský, pořád jde o svižné uživatelské prostředí, na Lumii o něco málo rychlejší. Přecházel jsem jen kvůli aktuálnosti systému, na sedmičky už dnes výrobci aplikací z vysoka dlabou.
Když provedu rychlé porovnání, tak se připrav na to, že:
- Titan lépe seděl v ruce, přestože má větší displej, tak jsou jeho celkové rozměry (a hlavně tlouška) menší, Lumia je cihlička. Ale zvyknout se na to v pohodě dá.
- Kovový Titan mi tolik neklouzal v prstech jako polykarbonátová Lumie, mám strach, že pád přijde brzy
- WP8 má naprosto strašnou klávesnici, nevím jak slovenskou, ale za tu českou bych někoho zavraždil, nejen za ty čárky, háčky a v pravo, tak za to smajlíkový centrum

Ale jinak převažují výhody - bezdrátové nabíjení je pecka, foťák je taky fajný, a co se systému týče, tak jsou konečně offline mapy napříč celým systémem a výrobci aplikací je mohou použít (např. maaloo geocaching s nimi umí pracovat). A konečně člověk není vázaný na Zune.
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od romčo »

Na Titane som mal nastavenú synchronizáciu Gmail cez Exchange ActiveSync, čiže keď prišiel mail, hneď som o tom vedel.
No počul som, že od 30. januára 2013 to Google stopol pre nové zariadenia WP 8.
Neviete v akom je to stave teraz? Zmenilo sa niečo?

Z článku:
"Služba Google Sync Gmail zastrešovala protokol Exchange ActiveSync od roku 2009 pre hladkú synchronizáciu kontaktov, kalendárov a v neposlednom rade hlásení o nových emailových správ na Gmaile prostredníctvom Push notifikácie (okamžité hlásenie o novej správe) s klientmi a aplikáciami na platforme Windows. Dôsledok ukončenia podpory pocítia najmä užívatelia nových mobilných zariadení so systémom Windows Phone 8, ktorí si nestihnú zosynchronizovať svoj Gmail účet cez EAS do 30. januára 2013. Existujúcim užívateľom Windows Phone s nastavenou synchronizáciou bude Exchange ActiveSync fungovať aj naďalej. Pre tých ostatných bude jedinou možnosťou ako synchronizovať kontakty a kalendáre z Gmailu do Windows Phone zariadení zakúpením jednej zo spoplatnených služieb Google Apps Business, Government a Education."

Google pre zabezpečenie bezproblémovej synchronizácie používa otvorené protokoly CalDAV (kalendár) a CardDAV (kontakty). Tie však Windows 8 a Windows Phone natívne nepodporujú.

Ukončenie podpory protokolu Exchange ActiveSync prináša aj ďalší problém. Absencia Push notifikácie na WP zariadeniach (server zašle okamžite upozornenie o novej emailovej správe).

Gmail aj naďalej ponecháva možnosť synchronizovať email z Gmail účtu cez protokol IMAP, dokonca s možnosťou IDLE príkazu, ktorý zabezpečuje Push doručovanie emailov. Súčasná verzia Windows Phone 8 však podporuje len samotný protokol IMAP (synchronizácia emailov vo vopred určených intervaloch samotnou aplikáciou v zariadení).

Čítajte viac: http://www.mobil.sk/clanok12356-Windows ... z2kTPk9fAY" onclick="window.open(this.href);return false;

Bol som na to navyknutý, tak si teraz celkom neviem predstaviť, že by som mal mať nastavené intervaly sťahovania pošty.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Mně to funguje bez problému v režimu AS stále... A to jsem nedávno dělal HR a nastavoval to znovu, dtto u manželky L820.
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od romčo »

Tak som teda zvedavý...dúfam, že to pôjde aj mne...
Johnnny
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř čer 20, 2012 9:38
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black + iPad Mini WiFi 16GB

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Johnnny »

Chcel by som si do prace zobrat nejaky wireless charger k L920. Idealne nieco za babku z ebay: http://www.ebay.com/itm/NEW-Hi-tech-Wir ... 4acbe074dc" onclick="window.open(this.href);return false;

Je dovod sa tam niecoho obavat ? A ake mate vlastne skusenosti s bezdrotovym nabijanim ?
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

romčo píše:Tak som teda zvedavý...dúfam, že to pôjde aj mne...
Jen to musís nastavovat jinak, ne přímo jako Gmail, ale jako Exchange a v detailech použít název serveru m.google.com
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od romčo »

Áno, veď tak to mám nastavené aj v Titanovi. Len teraz, keď prechádzam na iné zariadenie, tak som zvedavý, či mi to pôjde. Lumiu budem mať až zajtra. Kuriér ju síce dnes prinesie do O2, ale až okolo 15:00 a ja mám ako "na potvoru" poobednú...

14.11.2013 - Lumia 920 yellow je doma...
Scaladek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 146
Registrován: úte led 22, 2013 10:56
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Scaladek »

Pokud si někdo pamatujete, jak jsem zde řešil problém s Me Tile a zastaralou fotkou z Fb, byl to problém který by nyní měl být vyřešen...
@joebelfiore: And.. Facebook fixed the me tile issue. Try updating your me tile / profile photo again and it should update just fine.
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kissman »

Bile silikony popr. hardcase se zn. kvalitni jsem nasel u sveho dlouholeteho dodavatele velice kvalitnich kozenych rucne sitych pouzder (nakupuju od nich pouzdra uz od dob kdy jsem mel s60 a WM). Kvalita stejne ci lepe nez Krussel.

http://www.pdair.com/index.php/soft-pla ... ttern.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pdair.com/index.php/luxury-s ... white.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pdair.com/index.php/shield-h ... matte.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Hledal jsem, jelikoz white bumber original se neda uz sehnat a to co je v cechach v kramech je pekny s*it (odlesky v blesku na fotce atp.)
heunka
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv čer 27, 2013 22:05
Zařízení: Lumia 920 Red

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od heunka »

Pořadí mi prosím někdo, jak mam připojit 920 k pc s win vista. Aplikace windows Phone je pouze pro Win 7@8. Stačí mi,aby se mi mobil zobrazil jako úložiště. Dik za odpověď.
Lord de Wolf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: sob říj 18, 2008 15:43
Zařízení: HTC 8X (DEAD)/ Lumia 920 Black + Nokia 100

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lord de Wolf »

Johnnny píše:Chcel by som si do prace zobrat nejaky wireless charger k L920. Idealne nieco za babku z ebay: http://www.ebay.com/itm/NEW-Hi-tech-Wir ... 4acbe074dc" onclick="window.open(this.href);return false;

Je dovod sa tam niecoho obavat ? A ake mate vlastne skusenosti s bezdrotovym nabijanim ?

Připojuji se ke kolegovi - máte někdo zkušenosti s těmi to LOW-COST wireless chargers? :)

Big thx.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jakub Karásek »

S low cost wireless zkusenost nemam, na Fatboyi se mi ale 920 dost solidne zahriva
Johnnny
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř čer 20, 2012 9:38
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black + iPad Mini WiFi 16GB

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Johnnny »

To aj mne, ale kedze je to oficialne zariadenie, predpokladam, ze je to v poriadku.
Objednal som nakoniec http://www.ebay.com/itm/New-Qi-Wireless ... 58a78c5a38" onclick="window.open(this.href);return false; . Kedze je to pripojene cez USB, verim, ze nabijat sa to bude pomalsie, zahrievat sa to bude menej a k baterii to bude setrnejsie. Nad low-costom som vahal hlavne preto, ze som sa bal pripadneho mozneho poskodenia telefonu. Dufam, ze k nicomu takemu nedojde :-(
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 hostů