Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Manek49 »

Na tu klávesnici si zvykneš, uvidíš, využívej našeptávač, je fakt dobrej.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jakub Karásek »

Asi zvyknu, ale pro pravy palec je to nyni mnohem narocnejsi. Pozadovana pismena jdsou dal nejen kvuli vysokemu bloku se soft tlacitky, ale jeste navic kvuli blbemu rozlozeni. No, bude to chvili trvat
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spire011 »

Taakze dnes som sa stal majitelom tohto super telefonu. Som nadseny. S androidom, ktory som mal predtym (LG Optimus L9) sa to neda porovnat. Je to rychlejsie a hlavne ovela ovela krajsie. Ale mal by som otazku - mam nastaveny FB, dokonca aj FB messenger, ale ked mi niekto napise, vobec mi to telefon nesignalizuje.. musim si otvorit samotnu aplikaciu, aby sa mi tam zobrazila nova sprava... je to "normalne", alebo tam treba nieco nastavit? Vdaka.
luka440
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: stř říj 30, 2013 16:19
Zařízení: Lumia 925 32GB->Lumia 1020 64G->Lumia 930

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od luka440 »

zdravim, tak od čtvrtka mam zpět svoji lumii 920. Trvalo to 7dni což je docela dobré, reklamace uznána, ale nic neopraveno. Foťák stále narůžovělé fleky u mě doma, display poskakuje při dotyku (pomalém posunu) a vrže pi vyndavání z pouzdra a při zmáčknutí v horní polovině. Nejhorší na všem je, že jsem dal své poslední peníze za tento nový telefon ve víře, že mam alespoň na 2 roky vystaráno a zrovna jsem trefil na kus vyrobený minutu před koncem šichty nebo nevim. Peníze mi už nikdo nevrátí a nezbyde mi nic jiného, než zdlouhavé tahání po reklamacích a zachvilku mi z toho asi rupne v bedně, protože má n95 již dosluhuje a jako náhradu mám starou nokii 5110 :-). Hnus, měli by ihned vyměnit přístroj, vždyť lidé okolo mě maji ten samý typ a nic sním nemaji, vždyť jsem si jej užl jen celkem od koupi jen 3 dny a už zase pomaže na reklamačku, na toto by měl být zákon, hnus. Sice to jsou lehké vady, ale mě to ničí. hlavně ten foťák a to poskakování displaye. Poraďte mi prosím někdo co mam dělat, od nokie odejít nechci, vim, že jsem měl jen smůlu, to se běžně stane i u jiných značek. Nevíte co může dělat to poskakování? Restarty nepomáhaji, a když tak se po chvilku zase objeví. Dělá to všude, v menu, na fotografiich atd... Ono je to spíše takové škubnutí a mam strach že jednou doškubne a to už bych asi psychycky neunesl. Prosim moc o pomoc...
luka440
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: stř říj 30, 2013 16:19
Zařízení: Lumia 925 32GB->Lumia 1020 64G->Lumia 930

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od luka440 »

jako ty fleky se prozatím objevují jen u nás doma a kdyby to tak zůstalo a nikde jinde se neobjevovaly, tak bych to asi taky strávil, jinak to válí opravdu úžasné snímky nez jediného kazu s čistým ostrým obrazem a super makro, vrzání bych poladil sám doma, ale to poskakování-škubnutí obrazu při dotyku to neni sranda. Jen dodám, že telefon je české distribude zakoupen v Setosu v Globusu a reklamován přímo v Nokia care v CB, páč s ženskýma ze Setosu nemám dobré zkušenosti
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

výmena kus za kus?!
luka440
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: stř říj 30, 2013 16:19
Zařízení: Lumia 925 32GB->Lumia 1020 64G->Lumia 930

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od luka440 »

myslíš? mam na to právo se toho domáhat když už mám telefon celkem 10dní (7 na reklamaci a 3 používaný)? to dudou mít holky ze Setosu radost, jedou jsem snimi řešil nokii C7 a nehnul jsem s nimi, zabejčili se a pomohli až kluci z Nokia Care. Tehdy jsem reklamoval že chyběl český návod a argumentovali stim, že to neni jejich chyba a že kdyby mi daly jiný návod, tak by prý chyběl jinému telefonu a nazdar...
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

To s tím návodem je porušení zákonů ČR. U produktu zakoupeného v ČR musí být vždy český návod. Pokud není, vyhrožuj ČOIkou.

Pokud máš telefon 10 dní, tak máš ze zákona nárok požadovat vrácení peněz nebo výměnu za nový kus. Pokud se nepletu, tak toto můžeš požadovat až 6 měsíců od koupě a prodejce ti musí vyhovět. Po 6 měsících to můžeš chtít taky, ale je to už na vůli prodejce.

Evidentně máš vadný kus, požaduj tedy výměnu.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jakub Karásek »

Poskakovani displeje jsem vyresil vypnutim citlivosti dotyku. Predtim se to furt posouvalo kam nemelo
aliax
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 19, 2013 17:08
Zařízení: Nokia LUMIA 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od aliax »

luka440 píše:myslíš? mam na to právo se toho domáhat když už mám telefon celkem 10dní (7 na reklamaci a 3 používaný)? to dudou mít holky ze Setosu radost, jedou jsem snimi řešil nokii C7 a nehnul jsem s nimi, zabejčili se a pomohli až kluci z Nokia Care. Tehdy jsem reklamoval že chyběl český návod a argumentovali stim, že to neni jejich chyba a že kdyby mi daly jiný návod, tak by prý chyběl jinému telefonu a nazdar...
Jak si dopadl?
Doufám že už si tam byl. Já jsem reklamoval v Datartu a byl jsem rád, že to bylo v zákonné lhůtě. Dostal jsem nový kus, ale byl jsem domluvený s Nokií - ať vrátím.
friend66
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon čer 24, 2013 7:00
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od friend66 »

Pro WERKSOLTAN :Telefon mám z volného prodeje a jsem u VF... Data sense se mi po atualizaci na Amber přes NSU objevily samy od sebe :-)
vlk56
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob lis 09, 2013 9:43
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vlk56 »

Zdravím, jsem krok od objednání Lumie a měl bych dotaz. Je tento mobil dobrou koupí do budoucna? Jsem chudý student, který mobil mění tak jednou za pět let, a mám trochu strach, aby za 2 měsíce neskončila pro tento mobil podpora ve smyslu aktualizací a ladění SW. Díky za odpověď.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vormen »

jesti ho chces na pet let, tak bych se bal baterky, ktera neni pristupna a za cca dva roky bude stat ranec vcetne vymeny, pokud si na to netroufnes sam
Rosbo
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: čtv říj 10, 2013 20:43
Zařízení: Lumia 920,black,amber

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rosbo »

Za dva mesiace podpora neskonci,je tam tusim nejaka garancia podpory softu,aplikacii od nokie..24 alebo 36 mesiacov,fakt neviem presne.To je dost velke plus od nokie ze sa novym Lumiam venuje na max.snazi sa o vylepsovanie.Podobne ako Apple.
Obavy o podporu softu su na mieste u Androidu(okrem highendov),kde sa ti moze stat ze to co v nom mas po kupe je prve a aj posledne a dostanes medzi oci osuchane a trapne odovodnenie ze tvoj fon by hw-rovo aktualizaciu neutiahol :wink:
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dark_hood »

lenže tento telefón je na trhu už rok, takže tá podpora už moc dlho asi nebude. dúfam, že sa mýlim
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Vzhledem k tomu, že aktualizace WP8.1 zatím nebyla potvrzena ani vyvrácena pro stávající zařízení a více toho ohlášeného jako podpora není a očekává se větší sjednocení WP s WRT, tak se trošku podpory do budoucna obávat můžeme.

Nicméně L920 je výprodejový telefon, takže očekávat závratně dlouhou podporu přeci logicky nelze, není to nová vlajková loď jako je L1520, která do zajista dostane daleko větší podporu díky novému HW, který telefon obsahuje.

Pokud očekáváte dlouhou podporu rovnou říkám kupte si iPhone, ačkoliv je drahým, tak Vám aktualizace jen tak nepřestanou chodit, nicméně na druhou stranu, na starších zařízeních povětšinou něco u vyšších verzí iOS nejde a nebo je to nepoužitelné viz. iOS 7 na iPhone 4 potažmo 4S, kde se škube...

Další možností je nový Nexus 5, který taky bude mít delší podporu, nebo jeho starší odnoš Nexus 4, ten taky bude mít ještě dlouhou podporu.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

netaraj, bola..
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od M.BoBo »

vlk56:

Vlku, Lumia 920 je v současnosti nejlepší telefon v poměru cena x výkon!

Pokud nemáš moc peněz a nevadí ti Windows Phone (prozatím stále málo aplikací vůči konkurenci), tak bych se do toho jít nebál. I když podpora třeba už nebude valná (ale co by si za ty peníze chtěl), tak ze dne na den přece telefon nepřestane fungovat jen díky tomu, že někde vydají novou verzi OS.
vlk56
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob lis 09, 2013 9:43
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vlk56 »

WP se mi zdá nejvíc použitelným systémem. S ohledem na rychlost vyhledání toho, co potřebuju. Máte pravdu, fotit to bude pořád stejně a fungovat snad taky... Jdu do něj.
luka440
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: stř říj 30, 2013 16:19
Zařízení: Lumia 925 32GB->Lumia 1020 64G->Lumia 930

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od luka440 »

aliax píše:
luka440 píše:myslíš? mam na to právo se toho domáhat když už mám telefon celkem 10dní (7 na reklamaci a 3 používaný)? to dudou mít holky ze Setosu radost, jedou jsem snimi řešil nokii C7 a nehnul jsem s nimi, zabejčili se a pomohli až kluci z Nokia Care. Tehdy jsem reklamoval že chyběl český návod a argumentovali stim, že to neni jejich chyba a že kdyby mi daly jiný návod, tak by prý chyběl jinému telefonu a nazdar...
Jak si dopadl?
Doufám že už si tam byl. Já jsem reklamoval v Datartu a byl jsem rád, že to bylo v zákonné lhůtě. Dostal jsem nový kus, ale byl jsem domluvený s Nokií - ať vrátím.
tak jsem tam rano byl, telefon opet odeslan na reklmaci a prozatim bez naroku an vymenu kus za kus dle sebevedome prodavacky
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 79 hostů