Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dr.Y »

Jaky vliv na spotrebu a samotny IPS displej ma vyuzivani funkce zobrazeni hodin pri zamknutem telefonu?
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hudyss »

A jak pročítám poslední stránky, tak bych řekl, že "chytrej jak rádio" je zrovna uživatel mmmm. Všechno ví a zná.
A ať si popíchnu, tak dávám každý večer na nabíječku. Je to jednoduché položit na podložku a nechat nabíjet. A vůbec mi nevadí, že je tam ještě večer třeba 70%. Je to zvyk už od WM a dělám to s každým telefonem.
MartinJ
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv zář 15, 2011 8:08
Zařízení: Lumia 920 white (GDR3)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MartinJ »

Když se tu řeší problém s baterií... Mě se občas stává, že po vytažení mobilu z nabíječky mi úroveň nabití klesne (i na 60%). Po vypnutí a zapnutí telefonu je úroveň 100% :???:
camouflage
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: čtv říj 03, 2013 7:45
Zařízení: Noka Lumia 920 DT- 901 CC 1043 BH 907 All Black
Bydliště: Havířov, Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od camouflage »

Zdarec, taková zajímavost se mi dneska stala. Uložený kontakt s přiřazeným vlastním vyzváněním se mi dnes při příchozím hovoru zobrazil jen jako neznámé číslo se standartním zvoněním. Koukal jsem jako vrána. Volám zpět z kontaktu a zase zobrazení jako na neznámý kontakt. Restartoval jsem Lumču a vše OK. To jsou mi věci :tlem:
Uživatelský avatar
vykouk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: čtv srp 22, 2013 17:54
Zařízení: Lumia 1520

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vykouk »

Nemáš ho tam 2x?
camouflage
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: čtv říj 03, 2013 7:45
Zařízení: Noka Lumia 920 DT- 901 CC 1043 BH 907 All Black
Bydliště: Havířov, Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od camouflage »

Nee nemám koukal jsem.
dkdkdk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: ned črc 14, 2013 8:41
Zařízení: lumia 920 yellow

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dkdkdk »

...a X uživatelů, kteří tento problém nepozorují i přes to, že přes noc nenabíjí.

Takže znovu opakuji to, co už tu zaznělo:
- na noc zkontrolovat vypnutá data, wifi, gps, BT. Pokud se bude MT stále sám RYCHLE vybíjet, není chyba stran systému, ale aplikací, proto...
- odmazávat po jedné aplikace a sledovat vývoj nebo ještě lépe udělat rovnou hard-reset, znovu sledovat stav baterie a po jedné přidávat požadované aplikace.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

OT PROMAZÁNO...
ingi88
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 30, 2013 8:32
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3
Bydliště: Ostrava

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ingi88 »

Já se připojím k Pavlovi a taky musím L920 pochválit. Ačkoliv mám s koupí své problémy, které nemá smysl dále rozebírat, důvod proč nejdu do ničeho jiného je jednoduchý - skvělý telefon, po téhle zkušenosti už pro mě nic jiného než WP v kombinaci s telefonem od Nokie nemá smysl. (snad jen BB v krajním případě)

Hlavní klady?
Design a zpracování, Foťák, Systém, Cena je momentálně obrovské +, SW podpora Nokie, Live Tiles (neuvěřitelně návyková věc), Displej, vybavenost telefonu (NFC, bezdrátové nab.), Outlook, Office 365, provázanost se sociálními sítěmi, Skydrive One Note a celkově provázání telefonu s PC, kalendář a další spousta drobností, které jsou z mého osobního pohledu spíše kladem, ale jinde jsou považovány za zápor - např. váha, některé SW prvky - jednotná hlasitost, žádné kraviny s milionem melodií ke každémmu uprdnutí telefonu, glance, double tap a další...

Zápory?
Těžko hledat, osobně jsem ale nenašel nic, co by mě výrazněji limitovalo, snad bych jen trochu vylepšil Internet Explorer a taky GG2 toho dle mého moc nevydrží, ale to je prostě marketing... (že něco má android či iOS a WP ne neberu za zápor, každému systému něco schází)

Takže za sebe můžu také jen a jen doporučit i přes své komplikace :wink:
Uživatelský avatar
chytil123
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 247
Registrován: pon srp 19, 2013 13:51
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chytil123 »

Taky jsem s 920kou spokojen. :-) super konstrukce, miluju žlutou a foťák bomba. S WP jsem nejdřív bojoval jelikož jsem byl vždy androiďák, ale nakonec spokojenos...jediné co mi na WP opravdu vadí je FB a YT. FB sice teď po aktualizaci lehký krok k lepšímu, ale stále na míle daleko od FB aplikace pro android...a o YT se ani nezmiňuju, sice vím že za to může konkurenční boj s Googlem, ale to nic nemění na tom, že mě jako koncového uživatele nezajímá nějakej boj, já chci funkční aplikaci.

EDIT: Ještě mi velmi chybí offline jízdní řády...to bylo super na Androidu, teď mám smůlu.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

MetroTube, MyTube, Supertube.. :-)
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

ja používam na youtube aplikáciu YouTube HD, dajú sa tam aj sledovať videá offline a je bezplatná..jediné mínus je že je v angličtine, no myslím, že v dnešnej dobe to nie je problém
Uživatelský avatar
chytil123
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 247
Registrován: pon srp 19, 2013 13:51
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chytil123 »

Jj vím o tom, používám myTube. :-) ale osobně se mi moc nelíbí a není to ono prostě...radši bych oficiální YT apklikaci
aliax
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 19, 2013 17:08
Zařízení: Nokia LUMIA 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od aliax »

Ahoj. Jsem zde nový, míval jsem android až do verze 2,4, podpora byla taková jaká byla a tak jsem si vypomáhal Odinem. Vrátil jsem se k symbianu a teď mám Lumii 920. Nemyslím si, že fórum pročítají jen nespokojení. Mám druhou devět set dvacítku (první vrzala po 10 dnech provozu) a jsem spokojený. Hledám poučení a tak pročítám chlapci vaše příspěvky. Díky za ně.
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od finchcz »

zopakuji dotaz kolegy...
Dr.Y píše:Jaky vliv na spotrebu a samotny IPS displej ma vyuzivani funkce zobrazeni hodin pri zamknutem telefonu?
a taky jeden pridam. jak probiha aktualizace live tiles? treba kdyz se rano vzbudim, tak tile pro svatky porad ukazuje svatek pro predchozi den, tile baterie taky neni uplne presna atd. diky
ingi88
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 30, 2013 8:32
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3
Bydliště: Ostrava

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ingi88 »

Pokud je glance zapnutý na IPS, žere baterku - tím myslím zapnutý nonstop - interval, případně náhled je k baterce mnohem šetrnější - osobně jsem měl vždy zapnutý náhled, víc myslím není potřeba, ale záleží na konkrétním uživateli. U Amoledu by to nemělo být tak drastické...

Aktualizace tiles probíhají dle nastavení aplikace, mělo by u ní jít nastavit, jak často má aktualizovat. Konkrétně u svátků nevím jak to je, ale myslím, že jí musíš povolit běh na pozadí aby k aktualizaci došlo, jinak se aktualizuje asi jen při otevření aplikace. Samo ale i tak aktualizace nemusí proběhnout, pak bych to viděl na chybu aplikace a zkusil bych jinou, na store jich je myslím několik...

Jinak nevím, možná záleží na konkrétním uživateli jak má nastavena data, osobně jsem měl vždy zapnuté mobilní data (ani si moc dobře nedovedu představit, že by to měl někdo jinak) + vypnutí wifi po uzamčení obrazovky.
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

upřesním příspěvek od ingi88:

Aktualizace Live Tile je možná v intervalu 30 minut. Pokud se ti tile neaktualizuje, zkontroluj nastavení dané aplikace (může tam být vypnutá) případně je třeba ji povolit v nastavení aplikací běžících na pozadí.
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od finchcz »

beh na pozadi samozrejme povolen je, v aplikaci zadne nastaveni neni. i tak diky za odpovedi, GDR3 ma udajne vylepsovat prave aktualizace live tiles, tak uvidim. zatim to neni nic kritickeho...

edit// tak lepsi aktualizace live tiles ma byt az ve WP 8.1
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od sssugi »

este doplnim ze aplikaciu meniny musis spustit aspon raz za dva tyzdne inak live tile prestane fungovat :)
Uživatelský avatar
chytil123
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 247
Registrován: pon srp 19, 2013 13:51
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chytil123 »

Mě se zdá že nic není úplně live...vše má zpoždění jakoby se to aktualizovalo náhodně...viz % baterky, které se aktualizují jednou za čas jak se tomu zachce. Takže by mě taky zajímalo jak to doopravdy funguje.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů