Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
MikeyMCZ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 232
Registrován: sob úno 02, 2013 0:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MikeyMCZ »

Je to známý problém. Již zde hodně diskutováno.
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od finchcz »

aha, takze se s tim budu muset naucit zit... reklamovat se mi moc nechce, i kdyz pocitam, ze by nemel byt problem...
Slide
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 03, 2013 10:26
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Slide »

Díky za odpovědi týkající se Nokia účtu. L920 má už týden a celkem spokojenost, nicméně jsem narazil na "pískání", které je zmiňováno o 2 stránky zpět. Zvuky mi vychází při zapnutém displeji ze spodních reproduktorů, někdy i z horního a při zapnutí některých aplikací zvuk výrazně zesílí, skoro jako by se tam točil nějaký větráček. Proto bych se chtěl zeptat, jestli jste to už někdo zkoušeli reklamovat případně jestli by mělo cenu rovnou odstoupit od smlouvy, když tu možnost ještě týden mám.
A ještě bych se chtěl zeptat na zahřívání v oblasti procesoru, už se to tu rozebíralo, ale nejsem si jist, jestli je standartní, aby se mi telefon celkem slušně zahříval už při prohlížení webu.
Mám hardwarovou revizi 1.0.0.0 a firmware 1232.5957.1308.0001
Díky za případné odpovědi. :wink:
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

Zvuky potvrdzujem aj ja, zvuk zrovnávam ako keby s chodom počítača?..je to ako s tými flekmi na amolede na bývalej L800..keby som sa to tu nedočítal ani by som si to nevšimol. :D
Wodewer
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob říj 29, 2011 7:52
Zařízení: Nokia Lumia 920
Bydliště: Vidče
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wodewer »

Taky slyším tento zvuk, také ze spod a také jenom cca 5 sekund. Jedná se tedy podle mě o vlastnost. Taktéž vrzání krytu v levém horním rohu, kdyby to chtěl podle mě někdo reklamovat vždy, když se mu tato závada projeví, posílal by mobil na reklamaci vždy po 2 týdnech užívání.
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dr.Y »

Blby dotaz, ale jak vytvorim nejaky playlist?
patrabus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv lis 08, 2012 20:30
Zařízení: Sony Xperia Z1 Compact White
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patrabus »

Příště lépe koukat, návod je na stránkách podpory :idea:
http://www.windowsphone.com/cs-CZ/how-t ... a-playlist" onclick="window.open(this.href);return false;
ingi88
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 30, 2013 8:32
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3
Bydliště: Ostrava

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ingi88 »

Tak abych ještě napsal své poslední dojmy - v pondělí jsem teda konečně narazil na dobrý kus, po dnešku jsem celkem nadšený z baterie, první dny to byla slabota ale dnes - cca 2hodiny blbnutí na nákupech s nákupním seznamem v one note, pak různě aplikace (idnes, počasí, tvprogram), odpoledne při úklidu cca 1,5 hod hudba z repráku a pak 2hod přes sluchátka, teď jsem se mrknul na baterku a zbývá 70%, takže za mě vážně paráda, snad to takhle vydrží... Jinak s telefonem spokojenost, prostě po L820 je znát, že jde o vyšší modelovou řadu. No a nemůžu si pomoct, ale když teď vezmu tu rozbitou L820 do ruky tak mi přijde taková... Nějaká malá, ale přitom těžší :tlem: to rozložení váhy dělá vážně hodně...

edit - můžete se někdo prosím mrknout, jestli vám prosvítá displej ve spodní straně telefonu? Na okrajích skrze ten rámeček okolo, zhruba v místech, kde končí pruh s tlačítky... jsem to asi trochu zakřiknul, že mi to tam prosvítá jsem si všiml už dřív, ale nevěnoval jsem tomu pozornost, no bohužel dnes ráno jsem v těch místech kde to prosvítá opět objevil prach pod sklíčkem displeje :-( to už fakt není možné...
ingi88
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 30, 2013 8:32
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3
Bydliště: Ostrava

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ingi88 »

Raději jsem si to vyfotil, aby si někdo nemyslel, že si to vymýšlím. Jde to sice blbě vidět, ale trochu tam ten flek vidět jde.

http://imgup.cz/image/1vF

tady ještě jedna kde to jde vidět líp na denním světle...

http://imgup.cz/image/1vN
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Absolutně nechápu.. :-D
neměl jsem ani jediné zrníčko prachu pod displejem (když neberu proximity a přední kameru po čase používání) u starého displeje z prvních sérií l920, ani teď po čerstvé výměně zbrusu nového displeje po rozbití skla..

buď máš nebetyčnou smůlu, nebo je ten bordel na skle a ne pod ním :-) Ve svém okolí mám 3 Lumie 920 a na žádné není ani smítko prachu pod displejem..
ingi88
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 30, 2013 8:32
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3
Bydliště: Ostrava

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ingi88 »

Leštil jsem to o 106 a bohužel je to pod a nejde to pryč :-( špatné na tom je, že teď je tam jedno smítko, zítra/pozítří už jich tam bude několik...

Já se trochu obávám, že to velké snížení ceny s sebou nese i snížení kvality výrobního procesu, nebo nevím. Nutno dodat, že všechny s prachem pod sklíčkem byly od Setosu, resp. Nokia-obchod.cz - takže nevím, vyčistím ji, sbalím a pojedu na prodejnu vrátit (snad to bude opět bez problémů)...
Na Nokii nicméně nenadávám ani nezanevřu, trochu si připlatím a půjdu hned do L925, i přes chybějící bezdrát a nižší paměť. Nějak to překousnu a v dohledné době (rok) snad Nokia vydá něco podobného L920.
Ono momentálně ani není žádný jiný telefon, kromě L920/L925 o který bych stál, takže výběr je asi jasný... Android už mi domů nesmí a iPhone mě nějak nezaujal, no a 1020 už by pro mě byla zbytečná...
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od finchcz »

Dr.Y píše:Blby dotaz, ale jak vytvorim nejaky playlist?
ja to vyresil jeste jinak, imho pohodlneji, ale funguje je to jen pro nove skladby. takze pokud bys chtel udelat playlist ze skladeb v telefonu, tak je asi zkopirovat do PC, smazat v telefonu a provest nasledujici postup:

1/ pripojit telefon k PC, spustit Windows Media Player (WMP). ihned po pripojeni zacne telefon sam synchronizovat, takze v levem menu klik pravym na "Windows phone" - Options - End sync partnership
2/ v jedne z hornich list dat "Create playlist" a zadat jeho nazev, objevi se v sekci "Playlists"
3/ z knihovny oznacit skladby, ktere chceme do playlistu, pote je pretahneme na nazev playlistu nebo klik pravym na jednu z nich - Add to playlist - nazev playlistu
4/ v levem menu klik na nazev playlistu a zkontrolovat seznam stop
5/ v prave casti WMP prepnout na sekci "Sync" (jsou tam jeste Play a Burn), pote do teto sekce pretahnout nazev playlistu nebo klik pravym na nazev playlistu - Add to - Sync list
6/ v sekci "Sync" kliknout na "Start sync" a pockat na dokonceni
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

opět objevil prach pod sklíčkem displeje :-( to už fakt není možné...
To mas opravdu mega smulu ,jak uz napsal Mimonaut.Je to az neuveritelne po tolika tvych vymenach.
Mam nyni 3ks L920 a ani na jedne neni ani mikrozrnko prachu.
Koudy69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: úte led 10, 2012 21:32
Zařízení: Sony xperia z1c

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Koudy69 »

Chlapi mám takový dotaz na vás. Na lumii mě zaujal fotoaparát. Je vážně tak dobrý za šera jak se píše. A jak je to ze systémem. Mam už asi 15 telefon s androidem a už mě to omrzelo. Je tady někdo kdo přecházel z androidu. Zajímají mě osobní dojmy. Mam teď nexus 4. A u něj mě strašně zklamal fotoaparát. A jak je to s těmi škrábanci na displeji. To je vážně ta gorilla na te nokii tak náchylná na skrabance. Předem díky za odpovědi
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

Ja mám iba vlásočnicové škrabance asi 2 - 3, je to úplne nepatrne..nie je ich vidno ani na priamom slnku, iba z určitého ulha..aj to momentálne čakám na reklamáciu invisible shield, fumgujem bez nej už skoro mesiac a nepribudlo tam nič(hneď po kúpe som tam fóliu nedával, až po mesiaci..)...Mimochodom, telefón nosím vždy v koženej vsuvke..
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

920 a 925 mají GG2, 1020 má GG3

Já tam škrábance mám také, ale abych je viděl, tak musím telefon pořádně vyčistit a přeleštit, pak ho vzít pod zářivku a kousek od očí ho naklápět. Pak jich pár najdu.

Telefon nosím v kapse, hodně pracuji v dílně a podobně, takže je vystaven náročnému prostředí. Ono když pracuješ s rozbrušovačkou, máš ruce celé od rzi a kovu a pak ti někdo volá, tak se telefon zrovna dvakrát dobře nemá. Přesto ty škrábance jsou téměř neznatelné. Při běžném používání nejsou vůbec vidět.

Takže Gorilla Glass náchylná vůbec není (proto je to také certifikované "nepoškrabatelné" sklo).
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hudyss »

Koudy69 píše:Chlapi mám takový dotaz na vás. Na lumii mě zaujal fotoaparát. Je vážně tak dobrý za šera jak se píše. A jak je to ze systémem. Mam už asi 15 telefon s androidem a už mě to omrzelo. Je tady někdo kdo přecházel z androidu. Zajímají mě osobní dojmy. Mam teď nexus 4. A u něj mě strašně zklamal fotoaparát. A jak je to s těmi škrábanci na displeji. To je vážně ta gorilla na te nokii tak náchylná na skrabance. Předem díky za odpovědi
No ze všech telefonu co jsem měl, tak L920 fotí nejlépe a za šera či uvnitř místnosti se ještě k Nokii žádný tlf co jsem měl v ruce kvalitou nepřiblížil.
Jinak L920 mám od ledna, tedy už druhou, jelikož jsem si na měsíc odskočil k Xperii Z, ale rychle jsem se vrátil k Lumii. Takže mě vychází, že mám Lumii 3/4 roku což je na mě výkon, když jsem telefony měnil nejdéle po 3 měsících. Jsem s ní opravdu nejvíce spokojen a musím zaklepat, že jsem ani s jednou neměl žádné problémy, které tu bohužel někteří uživatelé popisují a mají. A v rodině jsou už další 3 Lumie(2x720, 1x620), jak se ostatním líbila má L920 a všichni šli od Androidu. Tedy z levnějších typů, ne všichni běželi koupit novinku jako já.A teď jsou s WP naprosto spokojeni. Já jim dělám na telefonech "servis" tedy jako vždy a oni jsou spokojení uživatelé.
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od finchcz »

Koudy69 píše:Chlapi mám takový dotaz na vás...
mam 920ku ctvrtej den, pocatecni nadseni lehounce opadlo, ale i tak je to perfektni kousek. jak uz zaznelo, vybornej fotak (ja kupoval hlavne i kvuli vybornymu zvuku u videi pro nataceni na party), i kdyz nejsem zadny rambo, tak vyssi hmotnost vubec neni problem, krasnej displej...

co se tyka WP, je videt, ze to je mlady system. oproti droidu podstatne mensi moznosti modifikace, coz ve vetsine pripadu neni na skodu, ale obcas by se to siklo. kazdopadne nic, bez ceho by se nedalo zit...

co me trosku prekvapilo, je celkem spatna graficka stranka aplikaci tretich stran, jakoby to delaly trilete deti, ale funkcnost je nastesti ok...

jinak doufam, ze microsoft zapracuje na par vecech, namatkou rozdilne nastaveni hlasitost pro vyzvaneni, budiky, multimedia; notifikace; lepsi update live dlazdic; moznost lehce vypnout zvuk i vibrace; moznost vypnout/zapnout wifi, BT atd. pouze na jeden tap (quick settings)... nektery z nich by snad mel zanedlouho vyresit update GDR3...

p.s. tohle je muj druhy dotykac, pred timto jsem dva roky pouzival Xperii Ray
ingi88
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 30, 2013 8:32
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3
Bydliště: Ostrava

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ingi88 »

Tak mělo to celkem rychlý průběh - telefon jsem sebral, šel vrátit a už mám doma L925.
Slečna v prodejně Space Ostrava - Avion naprosto v pohodě, koukla semnou na L920 a viděla to taky, bez debat vrácení, tak jsme omrkli bílou 925, zdá se býti v pohodě, zadní kryt sice není úplně slícovaný ale s tím jsem počítal. Sama říkala, že kdyby náhodou bylo něco i s tímhle kusem, tak mám zase přijít.
Paradox na který se tolik nadává - chybí mi váha L920, jako bych v ruce nedržel nic :)
camouflage
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: čtv říj 03, 2013 7:45
Zařízení: Noka Lumia 920 DT- 901 CC 1043 BH 907 All Black
Bydliště: Havířov, Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od camouflage »

To Ingi88: Tak, ať jsi konečně spokojený chlape -Stejnak jsi mrzkej zrádce :evil: . Moje 920 z Datartu jede jek hrom, jsem unešený plynulostí systému, foťákem, bytelností, vahou(fakt se mi to k......líbí), jen jsem zatím nepoladil HF 221 vždy mi to přehraje dvě skladby a pak nic. Jo ten Fatboy mě bere čím dál víc. Nechci předbíhat ale Driod nikdy více - po čtyrech dnech jsem to vzal do ruky a musel se řehnit.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 hostů