Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nofu »

No jo, ale kdo to měl vědět, u těch updatů je to sázka do loterie, příště to zas může bejt naopak.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ne u ceske/slovenske distribuce,neni to tak jiz od prvnich modelu Lumii a to uz je nejaka doba.
Ceska pobocka stoji za prd od servisu,cen az po updaty,dlouhodobe.
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Nejenom od prvních modelů Lumií. Už u Symbianových telefonů to české pobočce trvalo až hanba...
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nofu »

Holt sme pro ně okrajovej trh :( Kdybych měl nějakou globální firmu, tak se taky soustředim primárně na ty velké trhy.
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Jenže to není problém světové/finské Nokie, ale českého zastoupení.
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dr.Y »

Si vem priklad z Applu, ktery to zvladne za den, cela Nokia to nezvladne v radech mesicu, ceka se na to az se tam asi nekdo dobre vyspi a pak udela klik a hotovo.
rejdn
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pát úno 24, 2012 11:05
Zařízení: Lumia 950 XL

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od rejdn »

Zdravím všechny.

Ačkoliv jsem byl od letošního jara velmi spokojeným uživatelem Lumie 800, ignorace Microsoftu i Nokie ohledně podpory WP7.8 mě donutila přemýšlet o upgradu. Lumia 1020 by se mi sice moc líbila, ale když jsem dnes objevil na mall.cz Lumie 920 v akci za 7490,-, navíc v oficiální distribuci, tak jsem prostě neodolal (i když ji nedělají v barvě Cyan, ale naštěstí se dá pořídit v této barvě pouzdro :) ). Tímto krokem jsem tedy povýšil na podporovaný systém WP8 a na toto konto se mi tu nahromadilo pár otázek. Sice jsem se snažil pročítat fórum, ale vzhledem k jeho rozsahu mám po pár hodinách víc nových otázek než odpovědí. Proto doufám, že se nade mnou nějaká dobrá duše smiluje a odpoví mi tady :)

1. Ve WP7.8 se k synchronizaci s PC používal software Zune. Pokud tomu dobře rozumím, WP8 už Zune nepoužívá. Existuje nějaký ekvivalentní SW pro WP8? Pokud ano, jak se jmenuje? Pokud ne, jak do telefonu dostanu například vlastní vyzvánění atd?

2. Některé aplikace vyžadují vytvoření Nokia acountu. Je vytvoření tohoto účtu nutné pro plnohodnotné využívání funkcí telefonu? Co registrací získám?

3. Po vybalení měl telefon cca polovinu baterky, takže jsem ho ještě nenabíjel. Co mě zaráží je to, že podle telefonu byl naposled nabíjen před 210 dny a přitom už obsahuje aktualizaci Amber. Není to divné?

4. Když mám zapnutá mobilní data a zároveň jsem na wifi, preferuje se wifi automaticky, nebo se dá někde explicitně nastavit preference mezi mobilními daty a wifi? Momentálně mám zapnuté obojí a připojení mi připadá pomalé (například stahování mapy ČR pro Nokia Drive), takže nevím jestli jedu přes mobilní data nebo přes wifi.

5. Česká QWERTY klávesnice asi pořád není základní součástí systému, je to tak?


Momentálně mě nic dalšího nenapadá, ovšem byl bych vděčný za jakoukoliv pomoc s mými dotazy.

Děkuju :)
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

Dr.Y píše:Ano, spoustu toho neumi zatim, to je fakt. Ale prece si nebudu kupovat telefon s OS, ktery neumi to, co chci a pak si na to stezovat, trosku fucking logic ne? Proste to neumi a smirim se s tim ze to tak proste je anebo sahnu jinam, jak jednoduche. Sorry za ot.
To máš pravdu, problém je ovšem v tom, že člověka nenapadne zjišťovat jestli má telefon funkce, které uměl každý telefon už před X lety, v tom bude ten zakopaný pes. Mě na WP některé věci taky dost vadí a jsou to věci, o kterých jsem si myslel, že jsou naprosto samozřejmé, z čehož mě WP vyléčil. Co čtu na jiných fórech, tak nejsem sám, komu některé funkce schází a stejně jako ostatní jsem si myslel, že je MS třeba dodělá, ale když čtu co změní GDR2 a GDR3, tak ze mě veškeré iluze vyprchávají. I když naděje umírá poslední, tak budu dál doufat.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

rejdn:

1.Aplikace se jmenuje Windows Phone,funkcni na Windows 7 a Windows 8.Na Vistach ci XP pouze MTP protokol.
Jinak telefon lze pripojit i bez dalsiho sw v rezimu MTP ,takze takove vyzvaneni si jednoduse nakopirujes primo do telefonu pres PC pruzkumnika do slozky Ringtones.

2.Neni,ale treba pro synchronizaci tras vytvorenych na pc(Nokia Mapy/Autem) ci jejich zalohu je dobre ho mit.Je to dobre i pro dalsi doprovodne sluzby ktere jsou od Nokie.

3.Ne neni.

4.Wifi ma vzdy prioritu,jinak v dalsim fw 3049 se dokonce daji natvrdo zakazat mobilni data pokud budes pripojen k wifi,ale nahle by prestala tect data(router by zlobil nebo data nemel apod.)

5.Ano neni
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martintrojanek »

rejdn píše: 1. Ve WP7.8 se k synchronizaci s PC používal software Zune.
WP8 už Zune nepoužívá. Pokud telefon připojíš k pc, dostaneš v průzkumníkovy normální "disk" se složkami, kam můžeš nahrát zvonění (Ringtones), dokumenty, hudbu atd... Nebo pro Windows 8 http://apps.microsoft.com/windows/cs-cz ... e469ae3009 (nevím, zda existuje i pro Desktop)

2. Některé aplikace vyžadují vytvoření Nokia acountu. Je vytvoření tohoto účtu nutné pro plnohodnotné využívání funkcí telefonu?
Jen minimálně, např. pokud používáte aplikaci Nokia Mapy, můžete si ukládat a sdílet s počítačem oblíbené položky. Pak máte přístup k Nokia BetaLabs, atp. Ale obecně nic zásadního.

3. Po vybalení měl telefon cca polovinu baterky, takže jsem ho ještě nenabíjel. Co mě zaráží je to, že podle telefonu byl naposled nabíjen před 210 dny a přitom už obsahuje aktualizaci Amber. Není to divné?
Není po vybalení nastavený nějaký základní datum od jterého se tento výpočet odvíjel? Nicméně, jistý si nejsem, můžes zkusit analýzu IMEI http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr, mělo by to zjistit kvartál a rok výroby

4. Když mám zapnutá mobilní data a zároveň jsem na wifi, preferuje se wifi automaticky, nebo se dá někde explicitně nastavit preference mezi mobilními daty a wifi?
Preferovaná je vždy Wi-Fi před mobilními daty pokud je připojení v pořádku a s routerem komunikuje bez problémů. Nijak explicitně se vynutit data nebo wifi nedá (max. zakázáním mobilních dat)

5. Česká QWERTY klávesnice asi pořád není základní součástí systému, je to tak?
česká QWERTY víceméně ani neexistuje http://cs.wikipedia.org/wiki/Rozlo%C5%B ... l%C3%A1ves. Jemožné zapnout anglickou klávesnici, kde QWERTY je ale není diakritika, jinak zatím české QWERTY není.

snad jsem trochu pomohl :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Nebo pro Windows 8 http://apps.microsoft.com/windows/cs-cz ... e469ae3009" onclick="window.open(this.href);return false; (nevím, zda existuje i pro Desktop)
Samozrejme ,ze je i pro desktop a Windows 7 jak uz jsem napsal.
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martintrojanek »

htcjirka: byl si rychlejší ve psaní :)
rejdn
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pát úno 24, 2012 11:05
Zařízení: Lumia 950 XL

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od rejdn »

Díky moc, pánové!
ingi88
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 30, 2013 8:32
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3
Bydliště: Ostrava

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ingi88 »

Tak, dneska jsem žlutou Lumii vrátil, dostal peníze a hned běžel pro objednanou L920 přímo od Setosu skrze nokia-obchod.cz, nakonec se mi více zalíbila bílá varianta (stejně mám žlutý CC kryt) takže až dorazím domů tak ji hned ozkouším, snad už bude vše OK a bez problémů a potěší i ušetřených 1200 Kč...

Jinak k reklamaci na alfa.cz - bez problémů a zbytečných diskuzí vrátili peníze v rámci 14ti denní lhůty. V tomhle jsou opravdu super, škoda, že s kvalitou zboží to šlo za poslední dva roky hodně dolů.
cisarx.xx
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 01, 2013 15:06
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od cisarx.xx »

Dalsia vec co ma trapi je, ze potvrdenie odoslania sms vam to zobrazuje odosielatela orange a v nom text, ze toto sproste cislo dostalo vasu sms. Horsie je to ked vam po par dnoch pride, ze toto cislo nedostalo vasu mms a vyprsala jeho platnost a musite pracne zistovat kua, ze koho je to cislo. Musim si to cislo vyvolat aby som zistil komu patri v zozname. Zabijem tychto dementov z redmontu. Tel za 100€ to robi s nadhladom, ze spaja tie cisla so zoznamom.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Manek49 »

Koukám, že jsem si ušetřil spoustu nervů, když jsem před několika lety přestal výpisy o doručení používat :-)
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jkubovic »

Týmto trpel už Windows Mobile, ale tam to aspoň vyriešilo doinštalovanie ďalšieho softvéru.
Je smutné, že veľa chýbajúcich vecí ohľadne telefónnej časti, ktoré boli kritizované vo WM, sa prenieslo aj do WP.
Aj keď existuje Data Sense, tak nie všetci ho majú a nie všetkým počíta aj minúty.
Je to škoda, v tomto musím s kritikou konkurencie súhlasiť - a ťahá sa to už dlhé roky.
cisarx.xx
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 01, 2013 15:06
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od cisarx.xx »

Ked vypnem tel a znova zapnem, tak tam mam zly cas a datum tak polroka dozadu. boha jeho. mam zapnuty atomaticky cas. skrz toho sa mi nic nesynchronizuje. musi prepnut manual a zmenit cas a potom to hodim do automaticky a **** po vypnuti to iste. ***** su tam :)

prosím vyjadřuj se slušněji.. Díky. Mimonaut
Uživatelský avatar
Stimpi
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 22, 2013 0:06
Zařízení: Lumia 920, Nexus 7
Bydliště: Maranello/Pardubice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Stimpi »

Nevim jak u tvojeho operátora... Já Mám cz Voo-Doo Foun ... Ale když v doručence kliknu na číslo tak mě to Automaticky otevře kontakt ke kterému patří...
JiriE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: úte lis 01, 2011 10:30
Zařízení: Lumia 930

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JiriE »

No fakt. Do frasa, to jste to tu někdo nemohli napsat dřív?
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 hostů