Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dr.Y »

Dovedl by nekdo poradit? Na zalohu a prenos kontaktu pouzivam sluzbu phonecopy.com, zajima me, jestli jdou kontakty z telefonu nejak dostat na email od MS. Diky.
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

TO: Rehor J Zacek.

WP doručenky umí asi tak jako můj první mobil SONY. To, že umí zobrazit zprávu o tom, že zpráva byla doručena, ale už jaksi neuvede komu, to je opravdu funkce hodna "chytrého" telefonu 21. století. To je asi stejné, jako když první GSM mobily zobrazovali číslo volajícího, ale už ho nedokázaly přiřadit ke jménu z adresáře. Opravdu by mě nenapadlo, že dnes ještě existuje mobil, který nedokáže přiřadit číslo ke jménu z adresáře. Bohužel WP mě z tohoto omylu vyvedl a až si budu příště vybírat mobil, budu vědět, na co dávat pozor.

Co se týká výpisu hovorů, tak to je tragédie, je pravda, že jako přehled to dostačuje, ale když člověk potřebuje více podrobností, tak je nenajde ani v historii u kontaktu jak píšeš. Jako informace "3 hovory, Mobil 14:05" je sice pravdivá ale nedostatečná. Poslední hovor byl ve 14:05, ale kdy byl předešlý? Jak dlouho ten hovor trval? A co mi přijde úplně na hlavu, že místo data u těch údajů píše " Hovor, Mobil, út".

Kdyby to přepínání do tichého režimu fungovalo jak píšeš, tak by mi to vyhovovalo a určitě by to složité nebylo. Jenže ono to tak nefunguje, teda alespoň mě ne. Když stisknu hlasitost a ťapnu na ikonu zvonečku, tak vypnu zvonění, ale zůstanou zapnuté vibrace, takže musím do nastavení a vypnout vybrace v nastavení, což až tak jednoduché rozhodně není. A mít vypnuté vibrace stále rozhodně řešením není.

Energii ikonka sice ukazuje, ale protože má jen čtyři kroky (plno, tři čtvrtě, půl a čtvrt), tak tu informaci považuji za celkem nedostatečnou. Ano, stačilo by toto grafické znázornění i když vyjádření v procentech je lepší, ale kdyby těch kroků bylo víc.

Ano, na odemykací obrazovce to stále svítí, ale stejně jako na té domácí, jen čtyři kroky je málo. Píšeš, že tobě vyhovuje to a ono, že na zamykací obrazovce nepotřebuješ kalendář a počasí, ale jsou jiní, kteří to potřebují, každý používá něco jiného, každý potřebuje jiné funkce a jiné informace, každý má jiné priority co potřebuje vědět jako hlavní. Někdo má jako hlavní prioritu informace o událostech na facebooku a jiný zprávy ze světa. Osobně jsem nikdy neřekl, že WP je špatný, ale rozhodně nejsem takový nadšenec, nebo dokonce fanatiky, abych obhajoval i jeho zjevné nedostatky, nedodělávky a nedomyšlenosti.

A jak tak pročítám různá fóra, tak nejsem rozhodně sám, kdo má podobný názor. A tvrdit, že MS to dělá takhle tak se přizpůsobte, nebo používejte jiný systém je postavené na hlavu a oblíbenost a prodejnost telefonů s WP to rozhodně nepomůže. Výrobce se musí přizpůsobovat požadavkům zákazníků, zákazníci tvoří poptávku a ten kdo ji uspokojí bude úspěšným, kdo na požadavky zákazníků kašle dopadne asi jako NOKIA.
Uživatelský avatar
miramares
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte zář 27, 2005 11:13
Zařízení: HTC HD2, LG E900, Nokia Lumia 920, MS Lumia 950

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od miramares »

Výrobce se musí přizpůsobovat požadavkům zákazníků, zákazníci tvoří poptávku a ten kdo ji uspokojí bude úspěšným, kdo na požadavky zákazníků kašle dopadne asi jako NOKIA.
Vidím, že jsi používal HTC HD2, takže WM6... a proto tu teď máme WP, protože se výrobce přizpůsobil zákazníkům :wink: spíš je třeba se zamyslet, jaký já jsem zákazník a jestli se ten výrobce přizpůsobil mě.
Upřímně mi tato diskuze přijde o ničem. Nikdo nikomu nic nevnucuje a každý si může vybrat z několika mobilních platforem podle toho, co mu vyhovuje. Mě osobně se z androidu, iOS a WP líbí právě WP :smile:
Wodewer
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob říj 29, 2011 7:52
Zařízení: Nokia Lumia 920
Bydliště: Vidče
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wodewer »

Když budu vracet zařízení a pak si jej objednám z jiného obchodu znovu (tedy nový kus), mám smazat zařízení z windowsphone.com nebo ne?
sambo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: čtv zář 12, 2013 8:34
Zařízení: nokia lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od sambo »

mate aj vy ten problem na telefone ze vam v nom nieco cerka ked s nim trasiete ? lebo mne to tam cerka ako keby tam bla niejaka srubka uvolnena alebo odpadnuta tak neviem ci je to aj u vas tak alebo iba umna lebo este telefon mozem stale vratit tak aby som vedel ci je to chyba v telefone alebo to tak ma byt pytam sa to aj preto lebo na lumii 1020 dostavate k telefonu taku prirucku kde pisu ze v telefone ma cerkat
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Ano, je to plovoucí optika ve fotoaparátu. Není to závada...
sofair
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: ned črc 24, 2011 14:32
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od sofair »

Wodewer píše:Mám problém. Semtam mi mobil jak kdyby bliká. Prostě se jakoby třese obraz. Nevíte čím to může být?
Jestli to je při scrollování tak stačí v nastavení vypnout lupu. Taky mi to dělalo a po vypnutí lupy je vše v poho.
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mlndsk »

Wodewer píše:Mám problém. Semtam mi mobil jak kdyby bliká. Prostě se jakoby třese obraz. Nevíte čím to může být?

Taky mi to občas dělá. Už druhý kus.

Každý vás tu bude přesvědčovat ze jemu to nedělá.
Buď reklamace nebo s tím žít.
patrabus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv lis 08, 2012 20:30
Zařízení: Sony Xperia Z1 Compact White
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patrabus »

Taky mi to občas poblikává, ale co jsem četl na zahraničním fóru dělá to každý druhý kus, jeden tam psal, že první byl v poho, měl s ním ale jiný problém, pak měl další dva kusy a ty zase poblikávali.
Wodewer
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob říj 29, 2011 7:52
Zařízení: Nokia Lumia 920
Bydliště: Vidče
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wodewer »

Aha. Tak ono to není zase tak strašné, že by se s tím nedalo žít. Ale jak je tam ta chyba, tak já furt koumám jestli tam je, takže ji tam furt vidím a tím jak to řeším, tak mi to vadí :D.
Asi to zkusím vrátit, koupit jinde a uvidím, pokud to bude dělat znovu, tak se rozhodnu buď to nechat nebo vyměnit typ mobilu.

Vyměním to a jestli to bude dělat i u dalšího kusu, tak kupuju jíný stroj. Přece jenom, za 8000 si představuju trošku jinou kvalitu
sambo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: čtv zář 12, 2013 8:34
Zařízení: nokia lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od sambo »

no neviem ci je to ta cocka lebo vsimol som si to az po piatich dnoch mozete mi este niekto napisat ci vam tiez nieco cerka v telefone ?
MiroS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 04, 2010 9:18
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MiroS »

Mal som čiernu lumiu, jednu s tých prvých revizi a ano Cerkal mi fotak, skripala mi konštrukcia, presvitali senzorove klavesy a chrcal vibracny motor..... nastval som sa, predal pod cenu a kúpil Grey...... A tu už je ta kvalita diametrálne odlisna, nič nehrka, nepresvita, nechrci proste parada, aj konstrucia je ina, je cítiť ako sú boky vystuzene oproti tej čo som mal, takže konečne som spokojny
sambo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: čtv zář 12, 2013 8:34
Zařízení: nokia lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od sambo »

takze vravis ze ked si mobil chytis a zacnes s nim triast nic v nom necerka ? ziadne zvuky ? takze ked to je tak mam chybu v mobile ja
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

V každém to trochu rachtá. Je to modul fotoaparátu, jeho autofocus (a nikoliv plovoucí čočky - ty jsou v oleji). Je to normální, pokud to není nějak výrazné. V podstatě to dělají téměř všechny telefony, které mají autofokus. Některé víc, některé míň.
sambo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: čtv zář 12, 2013 8:34
Zařízení: nokia lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od sambo »

mobilnet na unboxingu lumii 1020 ukazuje ako to cerka v nej a je to pocut dost a tak nejak to cerka aj mne len mobil mam normalne zapnuty ale ked zapnem fotak a dam spust fotoaparatu do prvej polohy kedy len mobil zaostruje je to o dost slabsie ale stale to pri zatraseni pocut ale ovela ovela slabsie
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

No, to je ono. Je tam cívka, která při ostření vytváří elektromagnetické pole a tím posouvá čočku a fixuje ji v zaostřené vzdálenosti. Když nefotíš, čočka není fixovaná, ale volná, proto je při zatřesení slyšet. Tedy hodně zjednodušeně řečeno.
Deaktivovaný účet (01.2014)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2014) »

Kdykoli jsem položil iPhone 4/4S/5 na záda, slyšel jsem AF.
Takže žádná věda :)
friend66
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon čer 24, 2013 7:00
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od friend66 »

Možná se zeptám úplně jako blbec, ale co přesně znamená v nastavení položka Bonusy+info ?
To jako , že už to v tom telefonu mám, nebo si to tam můžu teprve stáhnout ?


BTW: minulý týden jsem si přes NSU stáhnul Amber a naprostá spokojenost.Teda až na první malý šok s výdrží baterie. Šla rapidně dolů. Po restartu ale O.K.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Bonusy + info už tam máš v mobilu , pro jistotu se podívej a zaktualizuj si ji :-)

http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... ignin=true" onclick="window.open(this.href);return false;
friend66
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon čer 24, 2013 7:00
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od friend66 »

Děkuji za odpovědi.

Myslel jsem si to, ale nebyl jsem si jistý.
Ano právě jsem si to aktualizoval. Už mám i filtr hovorů + SMS .
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 hostů