Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
matiqos
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: pon pro 03, 2012 21:32
Zařízení: iPhone 7/Microsoft Lumia 950

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matiqos »

podstatne su 2 slova pri WP a to Microsoft a Windows, zadubenost ludi sa o ostatne postara... keby to MS vydaval pod nejakym pseudonymom mozno by to bolo ine :D
engineer
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: sob črc 27, 2013 10:29
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od engineer »

áno to je tiež pravda, ale fakt neviem či toto je len zlá vlastnosť Slovákov, ale podobnými defektami oplývajú aj ľudia vo vyspelejších krajinách, ale dosť ma to vie rozčúliť, keďže ja som človek čo sa snaží mať triezvy pohľad a byť objektívny. no nič, v osobnej diskusii WP vs ANDROID sa so mnou aj tak nikto nevyháda :)
carlito
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob dub 13, 2013 0:48
Zařízení: nokia lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od carlito »

Už delší dobu sleduju max-shop.cz mají tam celkem dobré ceny české distribuce a rychlé uvedení modelů zahraniční distribuce. (např. Lumia 1020 tam už je). Nemá tady nějaký obchodník zkušenosti z jakého velkoobchodu odebírají zboží? a přibližně cca za jakou cenu oproti maloobchodní? Celkem by mě to zajimalo...
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Stevik »

Proc se jich nezeptas?
miomio
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 12, 2012 12:43
Zařízení: S3, iPad, Lumia 520

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od miomio »

matiqos píše:keby to MS vydaval pod nejakym pseudonymom mozno by to bolo ine :D
Nie mozno, ale urcite. Kazdy bol skepticky ohladne ,,okien,, z pc a prirovnaval to urcite aj s operakom v mobiloch.....bohuzial. Ja som mal dnes prvy krat v rukach mobil s wp8 a bol som milo prekvapeny, urcite su tam chybicky, ktore by sa dali dotiahnut a to uz malo byt dotiahnute, vyvojari su asi pomalsi ako na ostatnych operacnych systemoch, skoda. Aj to robi nie moc dobre meno inak celkom dobremu systemu. Preto aj ceny padaju velmi rychlo dole....
Wp8 mi prisiel o nieco pomalsi ako som zvyknuty, ale bola to len 520, tak mozno aj preto, ale postupne som sa zladil s jeho rychlostou a uz mi to neprislo , ze to je pomale. Potrebujem si ,,ochytat,, 920 a uvidim ci po iOS a androidu zakotvim u WP8 :)
engineer
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: sob črc 27, 2013 10:29
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od engineer »

pomalý WP8? s čím si porovnával plynulosť?
carlito
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob dub 13, 2013 0:48
Zařízení: nokia lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od carlito »

Stevik:
Kdybych mel já takový "prosperující" eshop, tak nevím zda bych na takový dotazi odpovídal. V rámci konkurence to není výhodné jen tak prozrazovat - jiný obchodník by to mohl využít (ja sice obch s mobily nemam, ale to mi nikdo samozřejme nemusí uvěřit). Tak radši se ptám tady, pokud to nezjistím, tak se zkusím zeptat sám tam, ale s odpovědí moc nepocitam :)
miomio
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 12, 2012 12:43
Zařízení: S3, iPad, Lumia 520

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od miomio »

engineer píše:pomalý WP8? s čím si porovnával plynulosť?
S S3, ale moze to byt aj tym , ze som ho startoval, tak sa asi musel sadnut. To bol taky prvotny efekt. Realne to uz nemam ako porovnat, android uz je predany :)
Teraz ficim na E1200 kym sa rozhodnem pre dalsi mobil do zbierky........
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Chodi se maxxz z max-shopu a reaguje, takze se mozna dockas :-)
engineer
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: sob črc 27, 2013 10:29
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od engineer »

miomio píše: S S3, ale moze to byt aj tym , ze som ho startoval, tak sa asi musel sadnut. To bol taky prvotny efekt. Realne to uz nemam ako porovnat, android uz je predany :)
Teraz ficim na E1200 kym sa rozhodnem pre dalsi mobil do zbierky........
lebo ver mi, že som mal v ruke aj S3 a aj S4 a určite neboli rýchlejšie resp. plynulejšie ako moja L920, v tomto určite na ňu nemajú, dokonca S4 som dostal do situácií kde dosť výrazne sekal (v bežnom prostredí) ale niekedy to záleží aj od nainštalovaných aplikácií, verzie FW apod..
psjok3r
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř srp 14, 2013 19:40
Zařízení: Nokia Lumia 920 White

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od psjok3r »

Ja taky mněl před l920 s3,s ten byl stejně, možná stejně plynuly jako Nokia.ale jenom kduy byl po hard reset.kdyz sem tam pro porovnání dal ty sami aplikace už se sekal.a jako když jsem chtel z s3 volat tak dokad se mi ukázali kontakty na l920 už volám nebo někdy i mluvím s volajicim:)takže at nikdo netvrdí ze je android plynulejší.a este s3 je 4 jádro a Nokia "jenom" 2 jadro:):):) tak asi tak.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

mceza píše:"lowendovou 820"? :D :D
No bohužel firemní T-Mobile nic více nenabízí :-( Bylo to za vyreklamovanou N97, ale já si vůbec nestěžuji. Kdybych si mohl vybrat tak jdu také do L920 :-)
_miv_
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: pát srp 30, 2013 21:23
Zařízení: Microsoft Lumia 950 & Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od _miv_ »

Z pohladu ponuky T-Mobile SK je to naozaj "lowend" Lumia 820, pretoze v ponuke bola aj 920, ale ta bohuzial z ponuky vypadla a dopredavaju 820... Hlavne, ze natlacaju posrate samsungy zakaznikom... Skoda... Zrejme dosiahli to co chceli, ponukali samsungom nanutene samsungy a tym padam lumie nemali predajnost a teda ich vyraduju... Uz to tu bolo spomenute... Predajcovia tlacia nutia diktuju zakaznikom chujoviny a odhovaraju dementnymi argumentami od WP8 - osobne mam 2 skusenosti z predajni orange v SC Europa v BB a na namesti v BB. Argumenty proti WP8 boli: pomalost, zamrzanie, nemoznost posielat obrazky cez bluetooth a nemoznost pripojit telefon cez usb k pc a nahrat mp3 do telefonu (hovorili sme o 920tke) a bol ponukany a ospevovany android a konkretne 2 telefony S Galaxy S3 mini a S Galaxy S2plus. Cena s lumiou bola porovnatelna v tom case (jul 2013). Proste som zvracal na pulte a vyzyval predajcu, ze mu to mojou Lumiou 920 natriem v nejakej cinnosti v rozstrele s predajcovou osobnou S Galaxy S2....
proste to je pomoc. Kto neveri nech zajde do orange a povie, ze ma zaujem o smartphone a po ponuknuti urcite androidu, a urcite v prvom rade samsungu, nech sa spyta predajcu "a co tie Lumie".
jejaka
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 04, 2013 6:04
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jejaka »

Ahoj všichni, včera vyšla OTA na ORANGE-PL Lumii920. Stále však nelze nastavit 4G (LTE), chci to jen vyzkoušet a dočetl jsem se, že v AMBER to bude zpřístupněno. Máte někdo podobnou zkušenost? Díky
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

4G je zpristupneno uz od prvnich verzi fw,neni potreba Amber,ovsem zalezi na product code(krajine) ci operatorech,kteri ho mohou zakazat.Nejlepsi je prehat telefon nebrandovanym fw,treba tim ceskym,ktery uz tez ma povolene 4G.Vetsina fw ma 4G povolene od zacatku.
jejaka
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 04, 2013 6:04
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jejaka »

Díky. Cz už má Amber? Případně nemáš jej k linknutí?
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

K linknutí? A co použít třeba NSU, který si ho stáhne sám bez nějakých stupidních linků?
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

_miv_ píše:Z pohladu ponuky T-Mobile SK je to naozaj "lowend" Lumia 820, pretoze v ponuke bola aj 920, ale ta bohuzial z ponuky vypadla a dopredavaju 820... Hlavne, ze natlacaju posrate samsungy zakaznikom... Skoda... Zrejme dosiahli to co chceli, ponukali samsungom nanutene samsungy a tym padam lumie nemali predajnost a teda ich vyraduju... Uz to tu bolo spomenute... Predajcovia tlacia nutia diktuju zakaznikom chujoviny a odhovaraju dementnymi argumentami od WP8 - osobne mam 2 skusenosti z predajni orange v SC Europa v BB a na namesti v BB. Argumenty proti WP8 boli: pomalost, zamrzanie, nemoznost posielat obrazky cez bluetooth a nemoznost pripojit telefon cez usb k pc a nahrat mp3 do telefonu (hovorili sme o 920tke) a bol ponukany a ospevovany android a konkretne 2 telefony S Galaxy S3 mini a S Galaxy S2plus. Cena s lumiou bola porovnatelna v tom case (jul 2013). Proste som zvracal na pulte a vyzyval predajcu, ze mu to mojou Lumiou 920 natriem v nejakej cinnosti v rozstrele s predajcovou osobnou S Galaxy S2....
proste to je pomoc. Kto neveri nech zajde do orange a povie, ze ma zaujem o smartphone a po ponuknuti urcite androidu, a urcite v prvom rade samsungu, nech sa spyta predajcu "a co tie Lumie".
Tak tak u t-Mobile válí Samsung, dostal jsem na výběr telefon do +- 15000 z nabídky T-mobile. Já tomu droidu nevěřím a šel jsem do jistoty L820, nebot nějakou dobu vlastníme L920 a jsem na to zvyklej. Ano L820 je Lowend to beru
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Já kdyš jsem zašel do prodejny aby mi T-mobile řekl, jak se mám připojit na LTE, tak mi prodavač na rovinu řekl, že Windows Phone nesnáší a že to umí rozchodit na iPhone a Samsungu a že na Lumii 920 kašle a že to jsou blbý telefony...

Pak aby se WP prodával dobře...

Btw. když jsem si před rokem do té samé prodejny přišel pro Lumii 800 (byl jsem rozhodnut), tak mi to začal vymlouvat (jiný prodavač) a začal mi nabízet Samšunty. Když jsem se nenechal odbýt a dost důrazně jsem mu řekl, že chci Lumii, tak začal nabízet Titana. Prostě jen proto, abych si nekoupil "tu šuntskou a nekvalitní Lumii"...
engineer
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: sob črc 27, 2013 10:29
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od engineer »

Operátori a najmä obchodné reťazce s elektronikou (napr. Datart) mávajú exkluzívne zmluvy na dané značky, preto ich "musia" propagovať, niekedy až vnucovať na úkor zvyšných značiek. Napríklad Datart mal exkluzívne zmluvy so Samsungom tak preto bola táto značka vždy na prvom mieste.
Veľa záleží aj ako sa daný predajca vyzná v problematike a aký má vzťah k danej značke prípadne modelu. Keď som kupoval zrkadlovku tak predavač nemal rád Nikon, sám používal Canon tak mi radil iba túto značku a všetku špinu hádzal na Nikony a že on by si Nikona nikdy nekúpil. Takže asi toľko :)
BTW: nakoniec som si aj tak kúpil D5100 namiesto 600D.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů