Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Naopak, voi-ip aplikace (na WP na rozdíl od iOS) na pozadí vůbec neběží (pouze po vypnutou obrazovkou). Používají push notifikaci.
Já měl vždycky problémy s aplikacemi typu počasí nebo kalendář. Je to asi bug ve windows, normálně by si s tím měl systém poradit.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

naní to až tak jednoduché. Viber opravdu běží v poslední verzi na pozadí, protože využívá "na černo" task z GPS k udržení fokusu, aby chodily správně notifikace, takže zde opravdu vybíjení hrozí. A sníženou výdrž jsem velmi pozoroval i při nainstalovaných starších verzích skype a FB. Skype už nemám a nový FB baterku nežere.
Takže podle mne je nejhorší na baterku kombo Facebook + Viber + Whatsapp + battery level (apod.) + bing weather
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Steelspace: naopak, na iOS na pozadi nebezi. Tam jsou ciste notifikace. Taky whatsapp apod se na vydrzi iPhonu temer neprojevi.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Já používám jak Skype, Viber, ICQ a Lync 2013 krom 3 push mailů a několika dalších aplikací na pozadí (Weather View, Birthdays Diary, Svátky, Battery a pár dalších) a trvale zapnuté WiFi a 3G a v pohodě se při cca hodině denně protelefonované, nějaké online komunikaci dostanu na 2 dny bez nabíjení. Je fakt, že nejnovější FW 1330 udělal ve výdrži obrovský skok proti předchozímu 1226
engineer
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: sob črc 27, 2013 10:29
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od engineer »

Tak pre môj Product Code ešte nie je dostupný novší FW, ale dúfam, že sa to čoskoro zmení. A škoda, že WP8 neumožňuje sledovanie spotreby batérie v prerozdelení na jednotlivé aplikácie tak ako to je na Androide, tam som mohol "nevhodnú" aplikáciu veľmi rýchlo detekovať.
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

"A škoda, že WP8 neumožňuje sledovanie spotreby batérie v prerozdelení na jednotlivé aplikácie tak ako to je na Androide, tam som mohol "nevhodnú" aplikáciu veľmi rýchlo detekovať."

Ano, také by se to hodilo. Ale věřím, že podobně jako u Data Sense je to otázka několika týdnů/měsíců, než to Nokia dodělá :-)
engineer
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: sob črc 27, 2013 10:29
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od engineer »

To by bolo super, lebo napríklad pre mňa je Data sense úplná zbytočnosť - net mám neobmedzený resp. 2GB na mesiac (čo som ani nikdy neprekročil), takže ma táto aplikácia nejaká moc nezaujíma, i keď je mi jasné, že pre niektorých užívateľov je možno až "existenčná" :) Ale fakt by som rád uvítal možnosť sledovania spotreby batérie, myslím si, že potom by vývojári niektorých ("pažravejších") aplikácií sa viac zaoberali ich vplyvom na spotrebu energie.
MiroS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 04, 2010 9:18
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MiroS »

Po cca dvoch mesiacoch pouzivania 920 tky som docela spokojny aj so systemom aj s telefonom, je to jednoduche, rychle, dobre to foti, kvalitny zvukovy vystup.....

len ta konstrukcia, ja si na telefony davam pozor ale aj tak mam telefon rozvrzgany jak staru samicu, na lavom boku, pri fotaku, vsade to vrzga, takze toto ma sklamalo, pomohol sice silikonovy kryt origos od nokie takze vrzganie minimalizoval ale unibody konstrukcia a stale to nevedia....

tak ako manzelkina N9 vrzga jak svina takisto
patrabus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv lis 08, 2012 20:30
Zařízení: Sony Xperia Z1 Compact White
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patrabus »

Je to kus od kusu, holt sériová výroba, mě to např.nevrže, ale zase mi na levý prosvicuje podsvícení senzorových kláves a už jsem našel i chloupek či co pod dotykem.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Dokonce, kdyz si nechate na prodejne ukazat 4 kusy L920,kazda bude jina.Da se vybrat co nejlepsi kus.U kazde je jinak nalepena dotykovka,jina intenzita a barva podsvicenych tlacitek apod.,neni to jen u Nokie.Musim se priznat,ze obe me Lumie se me povedlo vybrat na vybornou a dodnes nic neprosvituje ,nevrze,zadny prach apod.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milennium »

No já musím říct, že jsem se asi strefil do správného kusu a nebo je to tím, že mám US AT&T Lumii 920. Zatím vše OK. Žádné vrzání, žádný prach, vše bez problémů, tedy zatím...
_miv_
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: pát srp 30, 2013 21:23
Zařízení: Microsoft Lumia 950 & Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od _miv_ »

engineer píše:Máte skúsenosti s nejakou aplikáciou, o ktorej viete, že bola zodpovedná za zvýšenú spotrebu batérie? Lebo sa mi zdá, že po AMBER registrujem nižšiu vydrž. HR som spravil bez obnovy, aplikácie používam rovnaké tak ak by ste mali nejaký tip...
ja som aktualizoval na amber cez NSU. Nasledne som vyuzil moznost obnovenia zo zalohy na SKDRV. To vsak presne ako to tu je v minulosti popisane bolo dovodom zvysenej spotreby baterie. Nasledne som urobil HR a naistalloval niektore aplikacie cez konto WP. Bateria sa javila mat ovela lepsiu vydrz. Avsak nasledne nabehla po cca 24 hodinach ponuka na aktualizaciu niektorych aplikacii a tiez poloziek menu v nastaveni a po tejto aktualizacii pozorujem tiez vyssiu spotrebu baterie ako pred prechodom na Amber. Myslim si, ze niektora z aktualizacii poloziek v Nastaveni nie je v poriadku. Mam verziu 3047.0000.1326.2002.
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dark_hood »

niečo na tom bude. pred amber mi telefón z času na čas ukazoval predpokladanú dobu výdrže (áno viem, že je to len, približný, informatívny údaj a nebol v nabíjačke) aj 2 dni, niekedy aj viac (najviac bolo až 10). s amber a tých istých app, nastaveniach mi lumia ukazuje nanajvýš 1 deň a 4 hodiny :???: ale to musí byť čerstvo z nabíjačky
engineer
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: sob črc 27, 2013 10:29
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od engineer »

Hm, môže byť, lebo tiež nemám nainštalované aplikácie typu Bing Weather a rôzne battery statusy, ktoré by mohli byť zodpovedné za zvýšenú spotrebu energie, tiež si preto myslím, že to bude asi nejaká systémová chyba, dúfam, že len v tomto FW a že nasledujúcou aktualizáciou FW sa to zmení k lepšiemu.
crespo23
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 31, 2013 11:37
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od crespo23 »

No mne to tiez trochu presvecuje pri klavesach.Niako to neriesiem mam to v tom silikonovom kryte.
patrabus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv lis 08, 2012 20:30
Zařízení: Sony Xperia Z1 Compact White
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patrabus »

Já silikonový obal používal asi 2 dny a dal jsem ho pryč, vadila mi horší dostupnost bočních kláves a větší tloušťka, naopak telefon nevykluzoval tolik z ruky.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

já ho navlíkám když jedu autem. Strkám ve feldě telefon na výšku do otvoru držátka kastliku kvůli navigaci, ale když je bez obalu, při rychlejším manévru vyskočil. Se silikonem drží :)
_miv_
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: pát srp 30, 2013 21:23
Zařízení: Microsoft Lumia 950 & Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od _miv_ »

engineer píše:Hm, môže byť, lebo tiež nemám nainštalované aplikácie typu Bing Weather a rôzne battery statusy, ktoré by mohli byť zodpovedné za zvýšenú spotrebu energie, tiež si preto myslím, že to bude asi nejaká systémová chyba, dúfam, že len v tomto FW a že nasledujúcou aktualizáciou FW sa to zmení k lepšiemu.
aku dalsiu aktualizaciu FW mas na mysli? Podla mna nic ine novsie ako to co mas nebude. Jedine ak GDR3 + "LUNA". Apropo BING pocasie som mal pred GDR2 nainstalovany spolu s accuweather a meteosercis lite a este s Meninami tie bezali aj s live tile aktualizaciami na pozadi a nezralo to bateriu. Cize Bing mam odskusany a ten mne nezral bateriu nijak ocividne.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Je novější update po Amberu, verzi mám v podpisu, ten mi výdrž baterky znatelně prodloužil oproti prvotnímu Amberu
_miv_
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: pát srp 30, 2013 21:23
Zařízení: Microsoft Lumia 950 & Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od _miv_ »

A aktualizoval si najprv na verziu 3047.0000.1326.2002 a nasledne opat predpokladam ze cez NSU na 3047.0000.1330.0006 ?
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 hostů