Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
xorcos
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: ned úno 19, 2012 22:27
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xorcos »

Zdravím,

Mám pár otázok ohľadne Lumie 920. Dávnejšie som si ju chcel kúpiť, no kvôli nedostupnosti a vysokej cene som siahol po SGS III. Keďže som však "nešťastne" rozbil displej (oprava 170€), pozerám po novom telefóne. Hneď som si spomenul na Lumia 920 a preto by som sa rád opýtal, či ešte stále trpí niektorými problémami, ktorými trpela na začiatku ako napr. rýchle vybíjanie baterky, nedostatočná kvalita fotiek a pod. Podarilo sa tieto bugy opraviť updatami?

Druhá vec, čo sa týka podporovanosti a nástupcovi, oplatí sa teraz kúpiť Lumiu 920?

Pozeral som obchody na heureke otázka, kde ho kúpiť? (veľa obchodov vraj dováža lumie "načierno")Lumiu 820 majú skoro všade s SK distribúciou, no toto je podľa všetkého zahraničná EU distribúcia (asi Nemecko). Oplatí sa kúpiť takú lumiu? Čo by to znamenalo v prípade reklamácie - možnosť reklamovať len v obchode, kde bol zakúpený?

Ešte posledná otázka, má Nokia nejakú medzinárodnú záruku?

Ďakujem za odpovede.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Vezmu to odzadu:
Ano, lumie mají stále záruku celoevropskou, i když ojedinělé případy odmítnutí přijetí telefonu do záruční opravy se vyskytnou. Stačí většinou jít jinam. Ale jak říkám, jdou to jednotky případů.
ve většině servisů ti EU distribuci bez problémů vezmou.

co se týká nástupce, ten bude představen až za pěkných pár měsíců, zatím byla představená pouze modifikace L925, která je tenčí a lehčí a má hliníkový rámeček. Ale ta se tu bude prodávat oficiálně nejdřív na podzim, šedý dovoz v létě, a bude drahá.
takže za mne Ano, nokii lumia 920 se teď vyplatí kupovat. A to i vzhledem k tomu, že bude ještě přinejmenším rok (tipnul bych déle) dostávat aktualizace OS na vyšší verzi. Cena je rozhodně dobrá a dramaticky už zlevňovat nebude. Kolem 9000 je to OK a do příchodu opravdového nástupce IMHO pod 7000 neklesne.

vybíjení baterky závisí na aplikacích, když je blbě napsaná, nebo nastavená, výdrž klesne. WP má výhodu, že to většinou není extra dramatické vycucnutí, jak může člověk zažít jinde..

fotky si prohlédni ve fóru - je tomu jedno vlákno věnované..

...a teď vás opustím, jede mi bus, zbytek doma, nebo někdo jiný :-)
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

mimonaut píše:K čemu v Čechách LTE? Zatím reálně není využitelné a do konce roku IMHO ani nebude..
u nas je to podobne, ale som zato aby tam ta LTE moznost bola.. jednoducho nestaci mi, ze clovek ma LTE device ready a nie enable.. pripada mi to ako buzeracia..
Dajme tomu, ze buduci rok bude LTE, avsak ziaden minoritny update na LTE nevyjde... co z takeho LTE ready mam ? Nic..
A okrem toho, LTE mame i my i vy.. O2 ma male %, tam je problem ten, ze vyuzivaju zatial iba datovu siet, nie hlasovu. Myslim, ze toto je dovod blokacie... Telefon by sa sam prepinal do LTE siete a hlas nevedel v 2G/3G prijat..
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Jen pro zajímavost baterie... Mám 4x push mail, FB chat online, Viber, Skype, ICQ a Lync 2013, k tomu počasí a pár dalších appek na pozadí, pár kratších telefonních hovorů...

https://skydrive.live.com/redir?resid=B ... BQ0gugWuww
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od katraris »

Petulinek píše: Lync 2013
Nedaří se mi připojit k serveru Lync 2013. Nemáte zkušenost s nastavením? Už si s tím hraju bez výsledku dlouho.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Záleží, zda se jedná o řešení on premise nebo o Office365.
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od katraris »

Máme Lync 2013 server. Takže ne Lync Online/Office365
xorcos
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: ned úno 19, 2012 22:27
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xorcos »

mimonaut: ďakujem za odpoveď. Totiž cena distribúcie EU je okolo 410-420€ pričom cena SK distribúcie je 550-600€. Zaujímavé je, že 820 je v normálnej cene aj s SK distribúciou ...

Takže ako pozerám, baterka by nemala byť nejaký problém. (S3 mi s Cyanogenom vydržala deň s tým, že večer ostalo cca 20-25% baterky).

Čo sa týka fotiek pozerám rôzne stránky aj tu na fóre fotogalériu a je tam vidno zlepšenie, ale ja som sa pýtal tak všeobecne subjektívny názor, Vás, či ste spokojný s updatami a s tým, ako to to teraz fotí : )
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

katraris píše:Máme Lync 2013 server. Takže ne Lync Online/Office365
Pokud Ti to nefunguje, bude chyba v nastavení domény nebo serveru. V doméně musí být nastavené v DNSce správné záznamy počínaje autodiscovery a konče sip záznamy. Na serveru je těch nastavení více, každopádně pokud je vše v pořádku, klient funguje...
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od katraris »

OK. Dík. Zkusím to tlumočit.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Neni zač, já když jsme ještě používali vlastní Lync, tenkrát to byl ještě Communicator server, jsem to rozchodil v pohodě, ale záleží na adminovi... Není to úplně snadné vše odchytat (nastavení serveru, porty, díru skrz firewall, DNS záznamy atd) :-)
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nyny »

Lidi mám telefon z české distribuce, a stále nemám možnost zálohy fotek na SkyDrive v plném rozlišení. Vám to někomu funguje?
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karelchadim »

ono to opravdu chvíli trvá, když už se tu jásalo, že mají lidi tu možnost zálohovat v plné velikosti na skydrive, tak mě tam chyběla, co chvíli jsem to kontroloval, zkoušel restartovat telefon apod. marně... nedávno jsem se tam ze zvědavosti opět podíval a možnost už tam byla
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mlndsk »

Petulinek píše:Neni zač, já když jsme ještě používali vlastní Lync, tenkrát to byl ještě Communicator server, jsem to rozchodil v pohodě, ale záleží na adminovi... Není to úplně snadné vše odchytat (nastavení serveru, porty, díru skrz firewall, DNS záznamy atd) :-)

na office365 je to izy, v podstate 4 DNS zaznamy a nastaveni fw. Me to jede s custom domenou a O365 uplne nadherne.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

mě to funguje od prvního dne, co se ta zpráva objevila..
ale mám polskou..
Funny
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: čtv dub 25, 2013 10:28
Zařízení: Lumia 920,Lumia 1520

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Funny »

Lidi,jak se signalizuje plne nabita baterie u L920.vydá při dokončeném nabijení nějaky zvuk?a ještě jeden dotaz.Jak je signalizováno na bezdrátové nabíječce DT-900,zhasne po dobití nebo ne?
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

fakt netusim ani ja :D
ked nemas nato APP..

ale tusim, ze ti neukazuje to logo nabijacky ? neviem teraz.. stale idem do nastaveni a pozriem, ze ci na 100% :D
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Funny píše:Lidi,jak se signalizuje plne nabita baterie u L920.vydá při dokončeném nabijení nějaky zvuk?a ještě jeden dotaz.Jak je signalizováno na bezdrátové nabíječce DT-900,zhasne po dobití nebo ne?
L920 plné nabití nijak navenek nesignalizuje - jenom stavová ikonka je plná.
Bezdrátová nabíječka při nabíjení svítí, při plném nabití pomalu bliká (rychlé blikání signalizuje chybu).
martkono
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv lis 22, 2012 11:02
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martkono »

Ked je baterka plna, tak sa ikonka stavu nemeni, t.j. stale ukazuje plnu baterku s logom nabijacky. Ked sa nabija, tak sa ikonka preblikava medzi nabijanim a stavom baterky.
Funny
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: čtv dub 25, 2013 10:28
Zařízení: Lumia 920,Lumia 1520

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Funny »

Někde sem četl,že ta bezdrátová nabíječka by se měla po nabití po určité době vypnout (zhasnout dioda).
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů