Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
jardas
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: ned led 29, 2012 21:31
Zařízení: HTC Diamond, NOKIA Lumia 920
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jardas »

Odpojování od sítě. Již několikrát se mi stalo, že po odemčení telefonu a rozsvícení displeje, mám přeškrtnutou ikonu síly signálu a telefon je při volání zvenku nedostupný a tím pádem všechny příchozí hovory končí ve schránce. Podotýkám, že jsem v místě s dostatečným signálem. Pokud se pokusím zavolat, tak se telefon po chvíli přihlásí do sítě, naskočí ikonka se signálem a hovor se uskuteční, ale pokud neuskutečním hovor, nebo telefon nepřihlásím do sítě ručně, jsem nedostupný !!!
Nemůže to dělat SIMka ? Při koupi 920ky jsem si nechal starou ostřihnout, ale nepovedlo se, tak mám novou od T-Mobilu cca týden. Hned ji vrazim do jiného mobilu a pokud se neodpojí běbem dopoledne, tak asi telefon vrátím. Nemůže to být nastavením telefonu ? Abych prodejce zbytečně neprudil . Dík za každou radu.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Může a pravděpodobně i dělá. Vyzkoušej ještě jinou, jestli máš možnost.
můžeš zkusit telefon ještě znovu resetovat.
jinak v nastavení není ohledně telefonu moc voleb. Snad jen automatická volba operátora.
jsi si jistý, že ten signál nemůže kolísat? A máš již novou verzi SW (portico)?
jardas
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: ned led 29, 2012 21:31
Zařízení: HTC Diamond, NOKIA Lumia 920
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jardas »

Ale vždyť píšu že mám novou SIMku. Je to univerzální velikost a zní vyloupnu buď standart , nebo mikro velikost.
jardas
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: ned led 29, 2012 21:31
Zařízení: HTC Diamond, NOKIA Lumia 920
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jardas »

Mám verzi SW 1232.5951.1249.1001 - je to portico ? Do 920ky dávám hned jinou SIMku a zároveň sní budu dnes nosit jinej telefon, do kterého dám tu SIMku z 920ky. A uvidím. Můžu ještě něco udělat, než budu vracet ?
Pokud by to bylo signálem, tak o vrácení nepřemejšlím a 920 letí zpátky, protož ve stejných místech se stejným operátorem jsem během asi půl roku používal asi pět telefonů a žádnej neměl podobný problém.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Mas jiz Portico,na xda presne toto popisovalo par jedincu,vsem pomohlo v menu nastaveni-mobilni sit vypnout LTE.
Jinak ani nova sim nic neznamena,v minulosti T-mobile mel nescetnekrat problem se simkami a to i novymi kusy.
xjohny
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte lis 27, 2012 8:43
Zařízení: Žlumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xjohny »

Tak dneska jsem konečně objednal červenou 920 z max-shopu. Těšim se jako malej :-D
Jsem zvědav, jestli tam bude už i Portico. Akorát budu muset ještě skočit někam, kde mi oříznou slimku.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

zajdi za operátorem a nech si ji vyměnit. Je to zdarma a na počkání (alespoň u VF). To ořezávání často nedělá dobrotu..
jardas
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: ned led 29, 2012 21:31
Zařízení: HTC Diamond, NOKIA Lumia 920
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jardas »

Teď jsem mluvil s operátorem a potvrdil mi, že to může být kartou. LTE nemám možnost v menu zapnout. Operátor mi poradil, abych přepnul z 3G na 2G. Pokud to přestane zlobit, je to sw na kartě. Jinak jsem SIMku s kterou to zlobilo měl v jiném mobilu a tam se mi v místech s malým signálem ukazovalo že se nelze připojit ke službě GPRS, ale stačilo odkliknout. Přitom tel. ukazoval že je pořád na síti.
xjohny
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte lis 27, 2012 8:43
Zařízení: Žlumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xjohny »

xjohny píše:Tak dneska jsem konečně objednal červenou 920 z max-shopu. Těšim se jako malej :-D
Jsem zvědav, jestli tam bude už i Portico. Akorát budu muset ještě skočit někam, kde mi oříznou slimku.
No já mám VPN simku, takže nevim jestli to bude s výměnou tak jednoduché. Ale tak uvidím, ona je stejně cca půl roku stará, tak by jí teoreticky ořez neměl vadit.
jardas
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: ned led 29, 2012 21:31
Zařízení: HTC Diamond, NOKIA Lumia 920
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jardas »

Problém s ořezem mají prý všechny karty. Starší mají větší čip a proto jsou problémy větší. Jelikož se to dělá takovejma kleštěma na principu děrovačky, dochází v karě k pnutí, které může poškodit čip. Proto operátoři , pokud zákazník nepotřebuje z nějakého důvodu starou kartu, raději dávají novou. Ale ani to není jistota, jak ukazuje můj případ.
xjohny
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte lis 27, 2012 8:43
Zařízení: Žlumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xjohny »

Ok, díky za podněty. Budu tedy radši žádat novou.
jardas
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: ned led 29, 2012 21:31
Zařízení: HTC Diamond, NOKIA Lumia 920
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jardas »

Jestli sledujete někdo můj problém s odpojováním za sítě, tak jsem dal SIMku zpět do 920ky a přepnul na radu operátora ze 3G na 2G a uvidím. Ať to bude dělat dál, nebo se problém eliminuje, řešení je to jen dočasné a zítra kartu stejně vyměním. Chci jen vyzkoušet, jestli se přepnutím na 2G problém vyřeší i když to není řešení nejčistší.
blodiac
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: čtv lis 08, 2012 18:37
Zařízení: nokia e6

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od blodiac »

Nemáte někdo zkušenost jak dlouho trvá restart do továrního nastavení? Měl jsem tam 8GB dat, a běží to už asi dvě hodiny. Na displeji jsou dvě rotující ozubená kolečka. Mezi tím jsem to jednou restartoval...

Chci ho dnes odnest reklamovat, proto ho mažu
ityny
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon lis 12, 2012 15:21
Zařízení: NOKIA E52,NOKIA Lumia 900 white

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ityny »

jardas píše:Jestli sledujete někdo můj problém s odpojováním za sítě, tak jsem dal SIMku zpět do 920ky a přepnul na radu operátora ze 3G na 2G a uvidím. Ať to bude dělat dál, nebo se problém eliminuje, řešení je to jen dočasné a zítra kartu stejně vyměním. Chci jen vyzkoušet, jestli se přepnutím na 2G problém vyřeší i když to není řešení nejčistší.
Vypni příjem signálu 3G a hned ti to pofrčí. Já řešil to samé. Jak jsem zapnul 3G měl jsem tam jenom dvě čárky.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

blodiac píše:Nemáte někdo zkušenost jak dlouho trvá restart do továrního nastavení? Měl jsem tam 8GB dat, a běží to už asi dvě hodiny. Na displeji jsou dvě rotující ozubená kolečka. Mezi tím jsem to jednou restartoval...

Chci ho dnes odnest reklamovat, proto ho mažu
Mazal jsem daleko víc přímo na servisu a trvalo to asi 3 minuty..
jardas
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: ned led 29, 2012 21:31
Zařízení: HTC Diamond, NOKIA Lumia 920
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jardas »

ityny píše:
jardas píše:Jestli sledujete někdo můj problém s odpojováním za sítě, tak jsem dal SIMku zpět do 920ky a přepnul na radu operátora ze 3G na 2G a uvidím. Ať to bude dělat dál, nebo se problém eliminuje, řešení je to jen dočasné a zítra kartu stejně vyměním. Chci jen vyzkoušet, jestli se přepnutím na 2G problém vyřeší i když to není řešení nejčistší.
Vypni příjem signálu 3G a hned ti to pofrčí. Já řešil to samé. Jak jsem zapnul 3G měl jsem tam jenom dvě čárky.
Dořešil jsi to pak ještě , nebo prostě jedeš dál na 2G ? Co kartu, tu jsi vyměnit nezkoušel ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

3G musi bez potizi fungovat a nezpusobovat zadne vypadky apod.Sam pouzivam 3G na obou Lumiich,jenda jest O2 druha T-Mobile.
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bouskat »

pročítám si tak wikipedii akoukám že je nebo bude verze Lumia 920T píšou že má 1,7Ghz a GPU Anredno 305...
http://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_Lumia_920" onclick="window.open(this.href);return false;
MikeyMCZ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 232
Registrován: sob úno 02, 2013 0:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MikeyMCZ »

Pokud vím, tak 920T je exkluzivně pro Čínský trh.
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Massik »

crisp píše:Zdravim, vím, že se to tu řešilo už kolikrát, ale moc rád bych aktulání pohled, pokud někdo z vás má.

Rád bych pořídil L920 matně černou a sice od Max-Shopu, ale chtěl bych se zeptat, jestli tu je někdo, kdo si tam tuhle matně černou koupil a jestli bylo vše ok. Nemyslím teď ani jednání obchodu, ale spíš, jestli to co prodávají nejsou ještě kusy z nějaký první výrobní série, abych nemusel za chvíli letět na reklamaci s proximity, vibracema nebo něčím jiným.

A pak taky, jestli to co prodávají (píšou Polská distribuce), tak jestli to má rozšířený nastavení uploadu fotek na skydrive, četl jsem, tady dřív, že se to složitě řešilo změnama regionů atd... moc děkuju za odpověď.
Taky mám od max-shopu černou. Žádný problém, byl to nemecky Vodafone. Nekdy se mi ale stane, ze me druhy prý spatne slyší. Většinou je to ok, tak nevím, v cem je problém. Signálem to není.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů