Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
xorcos
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: ned úno 19, 2012 22:27
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xorcos »

stm01 píše:Domnívám se,že Nokia vyrobila dostatečné množství,ale prodejci se záměrně zásobily méně,co kdyby se Lumie moc neprodávaly.
Ako neviem, ale predáva sa dobre - a to je jedno, o aký trh ide. Len treba zvoliť správne množstvo. A nepsolať do ČR+SR žiaden kus do predaja? Veď sme pomerne malý trh a nejaké tie kusy sa mohli újsť aj pre "nás". Napr. nokii musí záležať na predajoch hlavne v ČR, keďže sme boli svedkami masívnej kampane na lumiu 800, tak človek by povedal, že v tom budú pokračovať.

Keďže sa však nepredávajú, tak ľudia sú nútení riešiť kúpu inými cestičkami, napr. dovoz a podobne - a to nie je ani pre nich to najlepšie, ani pre koncového zákazníka.

Ja viem, že Nokia nie je Apple, ale mali by na tom popracovať. Napr. neočakvám, že sa tak skoro dostane k operátorom, možno si počkáme nejaké tie mesiace po voľnom predaji.

Inak nechcem vyvolávať flame, ale pravdepodobne sa Nokii nepáčia výsledky, ktoré dosiahli s lumiou. Keďže vraj zvažujú androidový telefón, resp. plánujú.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Prosimte dnes vysla zprava kde to hned bylo dementovano (s tim Androidem),byla to hypoteza,blaf jednoho blogu,vsechny weby to skopirovali a hned je poplasna zprava na svete na zaklade inzeratu,ze nokia najme senior experta pro Linux,Gizmondo si spojilo Linux + Android a poplasna zprava je tu :tlem:

Obrázek

Takze vrat se zpatky na zem,nokia nehodla delat telefon s Androidem.

UPDATE: Nokia uz oficialne oznamila duvod,je to kvuli ZDE mapam,nikoliv proto,ze by chystala Android telefon.
Klasika,zejmena Gizmondo je posledni dobou studnici neskutecnym fam.

http://wmpoweruser.com/nokia-officially ... d-rumours/" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak dodavky vaznou diky zruseni tovarny ve Finsku,nokia nema dostecnou kapacitu pro vyrobu a uspokojeni poptavky,kterou necekala..
Trigon
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte led 12, 2010 21:25
Zařízení: HTC TyTN II>SE Aspen

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Trigon »

Ahoj. Mohl bych se zeptat, jestli jste náhodou někdo nezkoušel BT stereosluchátka na Lumii, jak je to s hlasovým vytáčením (konkrétně mám SE MW600). Dík.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Zatim neni dostupna cestina,takze funguje,ale jen v anglicitine,nemcine a jinych..Cestina bude dostupna az pozdeji v jednom z updatů.
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

A co HID profil? Leží mi tu bezradně bluetooth klávesnice a k Lumii ji nepřipojím :(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

K 920 ani netreba,napisu text mnohem rychleji nez na BT klavesnici.K N9 jsem ji treba parkrat pouzil,tam se tak dobre a rychle nepsalo.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Maxpayne píše:preco je tak rychly som ti spomenul uz predtym,ale rad ti to zopakujem,keby ma graficky spravene prostredie ako iOS ci Android uz by rychly az taky nebol,vsak co moze zatazovat na tom prostredi? text?

Tak ci onak,fandim WP8 nech ma uspech aspon konkurencia bude mat co vylepsovat :)
To je velký omyl. Nejjednodušší přirovnání je asi takové:
Digitálně pracovat s obrázkem o stejném rozlišení je zcela stejné a nezáleží jestli je na fotce páv, babička, bílý papír nebo tři černoši v tunelu. Naopak, kvalita fontů a animací je u WP lepší a tudíž náročnější než u iOS a Androidu.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

nehledě že i ve WP se používá paralax scrolling, kdy i pod bitmapami ikon a vectory písem se posunuje ještě jedna celá bitmapová plocha..
Na WP (krom designu) není o nic míň grafických dat ke zpracování pomocí GPU, než u ostatních mobilních OS. Navíc na WP jsou třeba dlaždice aktivní, animované, jako na droidu widgety..
Pavel Štrobl
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 09, 2011 15:06
Zařízení: Lumia 920 Cyan, Sony VAIO Duo 11
Bydliště: Planeta Země, Kontinent Evropa, Stát ČR, Město Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pavel Štrobl »

Nejsou i systémové ikony vektorové? Ve Windows Phone 7.5 tomu tak myslím bylo.
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od amentma »

aby som sa vratil k teme :)) co sa tyka vydrze baterie, som na tom podobne ako htcjirka, ja v porovnani s lumia 800 vidim narast vydrze na jedno nabitie.

paci sa mi, ako su aplikacie vyhladzovane na vysoke rozlisenie. vseobecne pokial vyvojar pouzil rozumne UI vychadzajuce z metra, tak je obrazkov minimum, ale aj tie su kvalitne vyhladene a casto si davam mobil blizsie k oku aby som zistil, ci su ikony v hd alebo len pekne vyhladene...

zaujimava je ta opticka stabilizacia cocky - tiez vam telefon pri traseni v ruke hrka? keby mi to nevysvetloval na jednej prezentacii clovek z microsoftu, myslel by som si ze telefon treba reklamovat :) zaujimave je, ze prve dni som s nim skusal triast a zdalo sa mi ze nehrka, az teraz po pouzivani fotaku a videa to uz v ruke citim... ze by tu stabilizaciu bolo treba aj softverovo aktivovat?
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Paulos »

Ano, stabilizace není jen záležitost HW, ale nejspíš se dá ovládat i softwarově. Velmi hezky to ukázal Ben "The PC guy" na jednom videu s Lumií 920, kde před započnutím nahrávání stabilizace nefungovala, až když se začalo nahrávat, obraz se viditelně stabilizoval. :wink:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Jinak fotak ma rezervy,ted jsem potreboval nafotit makro jednoho konektoru zakladni desky,nakonec jsem vzal Lumii 900 a udelala mnohem ostrejsi detail nez me delala Lumia 920.
JamesC
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát lis 23, 2012 13:11
Zařízení: Nokia Lumia 900

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JamesC »

Možná trošku dotaz mimo všeobecnou diskuzi. Zjistil jsem, že Lumia 920 nemá žádné počítadlo dat, sms a hovorů. U Lumie 900 to řešila aplikace Čítače. Ve WP8 je funkce Data Sense, jenže tu nemám k dispozici. A jak jsem se dočetl, u některých operátorů není dostupná. Navíc ve Storu jsem žádnou aplikaci na počítaní dat nenašel. Máte někdo nějaký tip? Díky
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Bude k dispozici az v jenom z dalsich updatu.Vse je na pocatku.Nokia Drive + je take porad jeste v Bete apod.Takze cekat.
JamesC
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pát lis 23, 2012 13:11
Zařízení: Nokia Lumia 900

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JamesC »

No nic budeme čekat :-)
blodiac
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: čtv lis 08, 2012 18:37
Zařízení: nokia e6

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od blodiac »

podařilo se mi lehce škrábnout display, nemáte zkušenosti s nějakou brusnou pastou na opravu?
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

V piatok mi snáď konečne Lumia príde.
Chcem sa spýtať. Má niekto z vás skúsenosti s Nokia JBL Power Up Speaker?
Zatiaľ som bez fatboya či inej nabíjačky a zvažujem, ze keď budem kupovať, tak rovno tento reprák, čo aj nabíja.
Pozeral som však rôzne videá a to spárovanie sa mi zdá trapné. Nestačí telefón položiť do vyznačeného miesta. Treba najprv pdridržať stred telefónu pri tlačidlách na repráku. Potom sa spáruje a až potom sa môže telefón položiť.

Nabíja aj vypnutý reprák? :) I z baterky?
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

Data Sense je škoda, to má být funkce o level výš než čítače, inteligentně spravovat data, podle FUP a potřeb. Jenže je potřeba podpora operátora, což v Česku těžko hrozí...
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chmeldas »

janac_marek: s tim ti asi nikdo neporadi. Pred 2ma tydny jsem se po repracku a bezdratovych nabijeckach ptal v Saturnu v Hamburku a bez sance... Nejsou a nevedeli ani kdy budou.
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

htcjirka píše:K 920 ani netreba,napisu text mnohem rychleji nez na BT klavesnici.K N9 jsem ji treba parkrat pouzil,tam se tak dobre a rychle nepsalo.
Nezblob se, ale taková odpověď je mi celkem k ničemu. A to jsem myslel, že něco takového dokáže napsat jen Radek Hulán...

Je mi celkem jedno, jak se na tom píše, já si prostě chci k telefonu připojit BT klávesnici. Jednak proto, že jsem si ji koupil a poté také proto, že ta klávesnice má některé znaky nebo tlačítka, které na mobilní klávesnici nezadám.

Například při připojení přes SSH na server bych někomu utrhnul ruce za možnost mít k dispozici šipky, tabulátor nebo Ctrl. Pokud nejsem slepý, tak ani WP8 takovou klávesnici nemá. Proto potřebuji klávesnici externí.

A mohu mít miliardu jiných důvodů, proč chci k telefonu BT klávesnici připojit. Já jsem nechtěl slyšet, jak se na tom píše, ale chtěl jsem slyšet, zda lze přes HID profil připojit BT klávesnice.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 37 hostů