Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chmeldas »

Pure view je jeden z důvodů proč chci do L920 jít. Zahájení prodeje v Německu hned po představení WP8 v pondělí je, ale jenom moje zbožné přání :evil:
Jabarkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 17, 2012 18:38
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jabarkas »

Na digitalversus.com vyšel test fotografických schopností Lumie 920 a upřímně celkem vydatně mě šokoval. Údajně dostali recenzenti od Nokie k dispozici hned dvě zařízení (druhé pro ověření výsledků prvního) a obé dopadlo mizerně (s výjimkou tolikrát proklamovaných nočních fotek).

Test viz: http://www.digitalversus.com/mobile-pho ... 26786.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dole v rohu je pak odkaz na face-off foťáků různých zařízení, kde můžete porovnat fotky z mnoha různých zařízení. Jak píší i v testu, tak je i HTC 8X celkově naprosto někde jinde. Ostatně zdaleka lepší fotky dělá i Xperia Arc...

Vůbec netuším, co si o tom mám myslet. Naprosto jsem takový výsledek nečekal. Asi na tom ještě v Nokii zapracují. Jen si nejsem jist, jestli ještě výsledek nějak radikálně změní. Nicméně osvětlovalo by to dost věcí... Proč byly propagační materiály točeny na jiná zařízení či proč je modelovým WP telefonem HTC.

Může to být i hokus-pokus od digitalversus.com. Nicméně na tenhle web chodím roky a osobně v něj mám důvěru. Opravdu nevím, co si o tom myslet...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Tady je zase jina recenze a rika neco jineho http://www.inside-handy.de/news/26675-f ... ossen-test" onclick="window.open(this.href);return false;
Jsem sam zvedavy az me dorazi finalni kus,mel jsem velice kratce prototyp a jen se me potvrdilo ze Lumia 920 foti opravdu vyrazne lepe oproti konkurenci.Necekam tedy,ze by to bylo u finalniho kusu horsi.Za to 8X nefoti nejlepe..
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mike-biker »

Dost bych se divil, kdyby Lumia nebyla jeden z nejlepších fotomobilů. Našlápnuto má skvěle a Sony Ericsson a Nokia na rozdíl od HTC foťáky uměly.
Jabarkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 17, 2012 18:38
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jabarkas »

Cajk. Snad to nakonec bude dobré.

Kritická je btw i recenze na engadget: http://www.engadget.com/2012/11/02/noki ... 20-review/" onclick="window.open(this.href);return false;

Francouská pobočka se už ale prý ozvala, že problém je v softwaru, který byl nakalibrován čistě na noční podmínky. Úplně mi to nezní, ale snad je to pravda.

HTC 8X samozřejmě také zklamalo. Ale ne zase tak moc, co jsem pochytil (tzn. udržuje úroveň One X).

P.S. K těm kritickým recenzím je i poměrně dlouhá diskuze na wpcentral. Tak či tak si minimálně ten engadget měli v Nokii pohlídat a dát jim nějaký pořádně nakalibrovaný kus. Snad tutéž chybu neudělají s GSMarenou a Phonearenou.

A vypadá to, že si nepohlídali ani cnet.com. :( http://reviews.cnet.com/nokia-lumia-920/" onclick="window.open(this.href);return false;

Porovnání s konkurencí:
http://www.cnet.com/8301-17918_1-575427 ... -iphone-5/" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

HTC 8X samozřejmě také zklamalo. Ale ne zase tak moc, co jsem pochytil (tzn. udržuje úroveň One X).
Co jsem měl možnost vidět u právě prodávaných kusů,tak One X fotí daleko lépe než 8X,ale i tam věřím,že je to spíše SW rázu a nebude chyba v čipu.8X dělá horší fotky než Lumia 900.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chmeldas »

Panove u L920 se kvality fotaku opravdu nemusite bat. Dneska jsem si pro ni byl v obchode a fotky za ztizenych svetelnych podminek jsou super. Uz se tesim na fotky za svetla.
Jabarkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 17, 2012 18:38
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jabarkas »

Noční fotky či fotky za šera ale nejsou problémem. Ty recenze chválí. Problém je ve fotkách za dobrého světla.

No, počkám si na další recenze. Ale že zase něco Nokia nezvládla je evidentní. Především když už mobil k otestování poskytli některým známějším webům.
Jakubve
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát říj 26, 2012 18:30
Zařízení: Sony

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jakubve »

tak to je potom hrůza já se rozhoduji mězi Xperíí T a nokií Lumiíí 920 a u obou typů telefonů někdo píše že špatně fotí-..... a pro mě je přitom rozhodující právě ten foták :( :(
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mike-biker »

Já bych nesoudil předčasně, vždyť se dá čekat na uvedení na trh a první recenze. :!:
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

tak tak, chmeldas už jí má, tak třeba postne nějaké reálné fotky :)
Roberts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: čtv led 27, 2011 11:43
Zařízení: iPhone 6, iPad Air

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Roberts »

Nevite jestli je nekde v CR 920 momentalne k sehnani? Nebo v UK ci Nemecku?
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chmeldas »

Tak tak.Chmeldas uz ji ma druhy den, ale nemam nemeckou microsim tak je zatim spis jenom na hrani ^_^ Zitra se vracim domu tak nejake fotky udelam a dam sem odkaz.
920citka je od pondeli k dostani v Nemecku. Koupena v Saturnu za lidovych 599€, ale nevim jestli na vsech pobockach. V Lubecku jich vcera vecer meli jeste tak 8. V CR zatim neni oficialni dostupnost znama. V UK a Francii je k prodeji od 1.11
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ja uz ji mam na poste z Max-Shop,kde meli 3kousky,takze o vikendu budu testovat.
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hudyss »

Tak dej vědět jaká bude. :wink: A já kolem obchodu chodím často, mohl jsem se podívat.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Jeste aby ne,kdyz jsi z Liberce,naposled jsem tam byl osobne jeste pro Motorolu Atrix :-) Lumii jsem si nechal vyjimecne poslat,tak snad bude ok.
blodiac
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: čtv lis 08, 2012 18:37
Zařízení: nokia e6

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od blodiac »

Dá uz se koupit v nemeckym Saturnu? Na netu maji dostupnost 1-2 týdny...?
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chmeldas »

To blodiac: Ano da. Vcera jsem ji koupil v Saturnu v Lubecku,ale nevim jak je to na jinych mensich pobockach. Cena je 599€. Varianty cerna a bila.
blodiac
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: čtv lis 08, 2012 18:37
Zařízení: nokia e6

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od blodiac »

Premyslim ze se vydám do Dráždan, ale nechci jet na slepo...
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chmeldas »

Tak si tam zavolej a zeptej se na dostupnost. Pri prodeji po me chteli jmeno a adresu tak by ti ji mohli na zaklade osobnich udaju i retervovat.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 91 hostů