Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

No ja nevim. Lumia 900 foti znacne prumerne, podobne jako N9 s to se Nokia tim Zeissem znacne prsila. To pro me bylo rozhodne zklamani. Nerikam spatne, ale prumerne, hlavne v horsim svetle. Pureview na symbianu me rozhodne na zadek neposadilo. Jako asi nejlepsi, ale velky rozdil proti iPhonu jsem nepozoroval. Ja bych na 920 jako nejlepsi fotomobil nespolehal, ale necham se prekvapit.
Uživatelský avatar
Jettero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 08, 2011 20:11
Zařízení: iPad/iPhone

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jettero »

Ktere dnesni smartprohy prekonaji 4s? Kdyz neberes v uvahu 808
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jk001 »

Ach jo keďže sa fotografovaním venujem už dosť dlho
kvalita fotografie sa neurčuje podľa toho či sa niekomu zdá fotka krajšia
po prvé a by som mohol objektívne zhodnotiť potrebujem etalón tj fotku farebnej škály a potom foto testovacích obrazcov a následne prezeranie foto na referenčnom zariadení ktoré je kalibrované a už malí posun farebnosti a kontraste a jase úplne zmení vnímanie foto , Je dokázané vo viacerých slepých testoch profi fotoaparátov že fotky s posunutými farbami (živšími) väčšina ľudí hodnotí ako kvalitnejšie a lepšie proste je to je to psychologicka spracovania obrazu mozgom
a reálne foto sa zdá mdlé a nevýrazné ,
čo sa týka fotoaparátu 4s a lumie 920 je ešte skoro hovoriť ktorý mobil produkuje lepšie fotky čo sa týka nokie 808 músím zodpovedne prehlásiť že má fotky kvalitnejšie ako iphone 4s proste zachytí realitu vernejšie ako iphone 4s či sa bú väčšine aj fotky páčiť viac to neviem to je subjektívny parameter
na porovnanie iphone 5 a 808 a 920 a N8 sa veľmi teším potom napíšem názor
PS len mi nedá jednu poznámku obyčajný starý zenit na bežný kinofilm urobí kvalitnešiu fotku ako všetky fotomobily a kompakty do 500€ to len na okraj pre mladú generáciu ktorá sa z klasickou fotografiou asi nikdy nestretla a ani nestretne .
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od harmon »

K té velikosti.
Není zas tak velká ve srovnání se Samsungem.

Obrázek

Kdo řeší foťák na mobilu je ....... NIKDY to nebude plnohodnotné jak fotoaparát , osobně to beru jako doplněk.
Je to především mobil - musí umět volat,mít rádio,dobře hrát hudbu,přehrát film,mít dobré aplikace,hry a moci přenést a poslat soubory,internet co načte rychle a displej abych to normálně přečetl a vlezl do kapse,nepadal systém.
Toto splňuje i dnes snad každý - jiné vylepšení beru a každému udělá radost.
Výběr je velký každý si snad značku vybere - ale nikdy se výrobce netrefí do požadavku nás uživatelů rejpalů PROČ ?
A přitom před prodejem jsou founy i u zkušebních uživatelů.Asi mentalita (zkoušky v USA atd)
Prodej nedělají my rejpalové ale obyčejní uživatele co preferují značku , co má kamarád a aby byli in,vzhled.

A ruku na srdce - co děláte až si koupíte telefon - nastavíte ,vyladíte a pak připojíte sluchátka pustíte hudbu a šoupnete do kapse,někdo volá vyndáte z kapse dáte k uchu potom šoupnete do kapsy.
Kdo pak řeší jestli tam má pěkné pozadí nebo tam je ikona zástupce programu nebo dlaždice ?
Nemusíte souhlasit ale z 80% to tak asi je.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Fotak rozhode je doplnek. Ale kdyz bude fotit slusne, je skvele ho mit u sebe a udelat pouzitelnou fotku. Nikdo z toho nedela zrcadlovku, ale zase ho mam porad. Fotim deti a mobilem jsem udelal radu "peknych" fotek.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od silent64sk »

Súhlasím, že je to doplnok, ale prečo by to nemal byť dôležitý parameter. Bežným ľudom to stačí, každý nepotrebuje mať profesionálne fotky zo zrkadlovky. Samozrejme ako plnohodnotná náhrada foťáku to ešte nie je, ale dnešné smartphony sú už pekne použiteľné aspoň na nejaké momentky a video, tak prečo to nevyužiť.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

harmon: "NIKDY to nebude plnohodnotné jak fotoaparát" -už dnes některé mobily fotí lépe, než před pár lety střední třída digitálů. Nikdy neříkej nikdy.
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od harmon »

Samozřejmě i já jsem rád že tam je a že dělá ucházející fotky a aby dělal lepší .
I ta střední třída poskočila o stupně nahoru.
Je to honba za vše v jednom - pokud to zůstane v mezích velikosti a váhy N920 mohu jen jásat.
Jen nechci aby to pak vypadalo jak na 808 purewiev nebo Samsung Galaxy Camera.
A vážil víc než co vydrží kapsa .Jak jsem psal neřeším váhu ale do určité meze a těch 180g je již na hranici únosnosti.
Jak koukám na netu zase jako vždy cz je poslední místo zájmu na Nokia DE stránkách jsou již specifikace na českých prd.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dwbmb »

Mám podobný názor. Jsem zastánce zrcadlovek a to veliký. Ale tahat na 5 dní chození zrcadlo se mi fakt nechce. Fotím telefonem nerad, ale pokud fotky stojí minimálně za elektronickou archivaci, jako bonus to ocením. A po několika letech se nestydím přiznat, že se z tohoto stal jeden z parametrů, podle kterých si vybírám telefon. Donedávna, kdy byly fotky z telefony nepoužitelné sakumprdum úplně všechny, mě foťáky v telefonech nezajímaly vůbec.
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od harmon »

Žena má Lumii 800 nebudu okecávat ale mít ji já je již prodaná.
Ne pro vzhled , velikost ale nedořešené wokna.
Doufám že nebudu zklamaný s 920kou.
Protože bez brejlí nepřečtu sms ani kolik je hodin na hlavním displeji.
Nenašel jsem žádnou app co v dlaždici ukazuje přesný čas nebo blbě hledám - porádí někdo?
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Dwbmb: mam to naprosto stejne.
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jk001 »

mimonaut píše:harmon: "NIKDY to nebude plnohodnotné jak fotoaparát" -už dnes některé mobily fotí lépe, než před pár lety střední třída digitálů. Nikdy neříkej nikdy.

aj to je mýtus pre pár rokmi stredná trieda fotoapáratov produkovala lepšie fotky a stredná trieda dnes
je síce pravda že stredná trieda je dnes okolo 300€ pred 5 rokmi 500€
a žiadny mobil na strednú triednu ešte zatial nemá každý kompakt v cene 300€ fotí lešie ako mobil
PS do100€ low end
do 300€ nižišia triieda
do 500€ stredná trieda
nad 500€ všia trieda
nad 1000€ ploprofi
nad 2000€ higend
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od silent64sk »

No napr. môj Sony DSC HX5V z roku 2010 dnes v detailoch ťažko stráca napr. oproti Nokii 808 a to bol jeden z najlepších kompaktných ultrazoomov. Jediná výhoda kompaktov je možnosť optického zoomu, ale strednú triedu dnes nemá už nejaký veľký význam kupovať. To skôr vyššie rady, resp. nižšie rady zrkadloviek ako Nikon D3100/3200.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

OT: měl jsem olympus Cxxx (číslo si už nepamatuju), takovej ten kompakt s vystouplým objektivem a masivním držákem, na 4 tužky.. asi před 8-10mi lety. 2MPx a poměrně světelnej objektiv (začínal na f2)
stál 14 tisíc. tehdy se mi zdálo, že fotí skvěle. Nicméně porovnám-li ty staré snímky s některými mobilními (z diamond2, z iPhone4, z lumie800), nedá se říct ani omylem, že by byly lepší..

a teď něco k tématu:
Obě nové zatím představené lumie budou mít asi bluetooth 4.0, jehož absence jim byla vyčítána..
alespoň tak si interpretuji na první rychlé prolítnutí tento článek. (wpcentral)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Standa »

harmon píše:Kdo řeší foťák na mobilu je ....... NIKDY to nebude plnohodnotné jak fotoaparát.
To jsou zbytečně silná slova. Mně například formát fotoaparátu v mobilu perfektně vyhovuje osobně i v práci. Zrcadlovka a kompakt má pro můj způsob využití jen nevýhody. Pan fotograf ze mě taky stejně nikdy nebude, a i kdybych se snažil, byl by ze mě beztak jen další bezcenný fotko-chrlič západů slunce, broučků a kytiček, jako už jich je spousta.
Foťák v telefonu ale samozřejmě musí být kvalitní jako to umí např. Samsung, ne zmršený, jako má třeba Dell - ten je k ničemu úplně.
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od harmon »

Nejsou to silná slova jen asi blbě formulované. Dnešní founy již fotí celkem dobře (zkušenost SII).
Na naše momentky OK ale mít to dnes jako hlavní věc na focení ??? zatím nejde.
A jak jsem psal bude-li lepší nebudu nadávat ale není to má priorita.
Ale někdo to bere již teď jako vadu founu .
HW +SW se moc měnit nebude (to hlavní vyřešili) počítám že se výrobci teď zaměří na foťák a displej.

Tak fotí můj náhradní mobil Nokie C7.Pro srovnání .V práci nám shořel autobus.
(zmenšeno)

Obrázek
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

C7 bych sem ani netahal,ta foti otresne,ma navic fotak bez autofocusu.Ma to ten neslavny pokus FullFocus.V C7 je to nejlevnejsi a na hony vzdalene, jak foti telefony vyssi tridy dnes.
Telefon neni na hlavni foceni,ale mas ho porad u sebe a nektere telefony delaji dnes fotky ,ktere nadmiru postacuji a neni ani poznat,ze jsou telefonu.
bj30
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned pro 19, 2010 13:34
Zařízení: SGS3 + BBB9000

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bj30 »

Tak cena by snad u modelu 920 mohla být velmi přijatelná...

http://wmpoweruser.com/nokia-lumia-920- ... ly-512320/" onclick="window.open(this.href);return false;
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jk001 »

Ked si pozriem cenovú politiku nokie pre Slovensko a Česko spätne tak si dovolím tvrdiť že cena bude 599 euro menšia určite nie skôr ešte vyššia ceny šedého dovozu si netrúfam predpovedať
len na okraj podľa diskusie k uvedenému linku V Nemecku že vraj predobjednávky 799€ a to je asi nezmysel za tú sumu je už nepredajná .Myslím že ak WP8 nebudú mať úspech Nokia fakt asi skonči alebo bude na predaj
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od harmon »

Můžem srovnávat s konkurencí:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 36 hostů