Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

920 se mi líbí, ale je to na mě moc velký telefon. Ocenil bych stejnou konfiguraci o velikosti Lumie 800, klidně i za cenu 920.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jiří Hrma »

Souhlasím, Lumia 920 má skvělý hardware, ale je na mě už moc velká a těžká. Líbí se mi 820ka, jen kdyby měla HD displej.
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gater »

Nokia se asi rozhodla, že místo telefonu vyrobí pádlo ke člunu :) ale jo, někdo to jistě ocení a asi vím i kdo. 820 vypadá docela dobře, ale tím, že zvětšili displej, z toho udělali takovou kostku, vůbec to není podobné předchozí Lumii 800, která je o hodně hezčí.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od silent64sk »

Design je veľmi subjektívna záležitosť, mne sa naopak Lumia 920 veľmi páči a ak by bola na trhu teraz, bral by som ju okamžite. Nový telefón som už ale nutne potreboval, tak dostal prednosť Nexus.
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Mě se 920 také líbí, ale už to prostě nesplňuje mé představy o telefonu.
Vzhledově a velikostně mi nejvíce vyhovuje právě Lumia 800 a kdyby do ní nacpali hardware L920 (klidně s nižším rozlišením - nepotřebuju mít na menším displeji buhví kolik pixelů (nejsem jablíčkář, nehoním pixely)), hned bych jí bral.
Ještě navíc bych uvítal Glonass, ale obešel bych se bez toho (jen když už mít hi-end, tak se vším všudy :D).

Bohužel mi něco říká, že technicky by se jim to asi nepovedlo. Něco by museli ošulit nebo zmenšit a asi by to nejvíce odnesla baterka.

L820 se mi osobně líbí mnohem méně, navíc za ty peníze jí chybí některé pěkné věci, které bych od tak drahého telefonu chtěl.

Myslím, že ve všech diskuzích na téma "velké telefony" se objevuje spousta lidí, co zoufale volají po dobře vybaveném telefonu, ale v rozumně velikém obalu. Kdyby něco akového Nokia vydala, určitě se na to bude stát minimálně stejná fronta, jako na 920. Osobně jsou pro mě 4" maximum. Kdybych chtěl tuto velikost překonat, tak si koupím tablet s GSM... Mobil je pro mě mobilní zařízení, které mě co nejdelší dobu nenechá ve štychu. Ale 4.5" cihla s výdrží jeden den toto nesplňuje.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od silent64sk »

Tak samozrejme, každý má iné predstavy. Súhlasím s tým, že jednoducho top highend telefón s uhlopriečkou okolo 4 palcov dnes chýba(okrem iPhonu). Veľkosti cez 4.3 palcov sú pre mnohých ľudí už príliš extrémne.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Neodpustim si komentar, ze by se zrovna jablickari honili za pixely? To je spis domena droidu. Ale k veci. 920 je na me uz take velke. Navic zrovna u Nokie neni 4.3 jako 4.3 napriklad. Lumia 900 byla briketa jako prase, velka jak muj predchozi Galaxy Nexus snad.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Lumia 900 mě naprosto vyhovuje..nejen velikostně,takže na 920 se dost těším.Velikost i váhu vítám než papírová pozlátka v podobě Samsungu apod.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SirTom »

mceza píše:Mě se 920 také líbí, ale už to prostě nesplňuje mé představy o telefonu.
Vzhledově a velikostně mi nejvíce vyhovuje právě Lumia 800 a kdyby do ní nacpali hardware L920.......
Bohužel mi něco říká, že technicky by se jim to asi nepovedlo. Něco by museli ošulit nebo zmenšit a asi by to nejvíce odnesla baterka......
.......Myslím, že ve všech diskuzích na téma "velké telefony" se objevuje spousta lidí, co zoufale volají po dobře vybaveném telefonu, ale v rozumně velikém obalu.
No tak mimochodem něco takového si asi řekli v Applu a udělali iPhone 5. Nešli po něčem čím se extra odlišili (bezdrátové nabíjení, atd), ale snažili se narvat super HW do malého těla, zapracovali na zlepšení výkonu při menším objemu...

A přesně tahle alternativa mi u Nokie (a nejen u ní) chybí.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Zaklinac »

No paradoxom je, ze na US strankach k 920 pisu, ze mohla mat aspon 4.8 uhlopriecku...
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Copak ať si klidně udělají velký mobil, ale ať mají ve stejné (nebo téměř stejné) konfiguraci mobil i pro lidi, co chtějí menší. Každému vyhovuje něco jiného a mě teda vše >4" nevyhovuje.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Je na vyrobci co uprednostni,dlouho se ignorovaly velke displeje,konence se neignoruji,ostatni muzou prskat ,ale to je tak vsechno.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Standa »

Je to tak, dlouho byly standardem 2.8", to jsme si stěžovali my. Teď je standardem 4"-4.5" a stěžujete si zase vy. Kdo déle pozoruje vývoj mobilních zařízení s OS, tak ví, že se všechno odehrává ve vlnách. Asi aby se udržel dojem změn. Jediný, kdo nemusí vyvíjet a měnit, je Apple. Ale to je taky jediná firma na světě, která uměla přinutit své zákazníky, aby naprosto upřímně a bezelstně všechno omlouvali akcionáři a prodeji :-)
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od silent64sk »

Keď som si teraz porovnal starú HD2ku s Nexusom, zdá sa mi byť maličká. Kedysi to bol pre mňa obrovský telefón a okolie sa mi smialo, čo to mám za placku. Osobne som si tiež myslel, že tie 4,3 palce je strop a väčšie telefóny sa snáď ani nebudú robiť. Teraz mám Nexus a zdá sa mi byť tak akurát. A to poznám človeka, čo Nexus predal, lebo sa mu zdal malý(!!!) a kúpil si Note. Pokiaľ si človek zvykne na veľkosť, veľký displej poskytuje rozhodne viac výhod ako nevýhod. Keď som cez víkend ukazoval Nexus iPhonistke, bola tým displejom nadšená a iPhone sa jej zrazu zdal maličký a príliš obyčajný. Ale koľko ľudí, toľko chutí. Veľa známym sa zdá veľký aj iPhone a ideálna je pre nich Xperia mini. Ja som len rád, že sa vyrába toľko rozmanitých telefónov s toľkými OS. A opakujem, ak by vyšla Lumia 920 teraz, už ju mám doma, dlhšie som ale čakať nemohol, preto dostal prednosť Nexus a som maximálne spokojný.
mceza

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

[quote=silent64sk]Ja som len rád, že sa vyrába toľko rozmanitých telefónov s toľkými OS.[/quote]

Ale o tom se tu celou dobu bavíme. Rozmanitost tu zas taková není, ta začíná nad 4". To až tam se výrobci předhánějí kdo do toho nacpe víc.
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od harmon »

I já jsem procházel různými mobily třeba Nokie 6250 až po Samsung Omnia s windowsem 6.5.
Poslední byl Samsung Galaxy SII - každý kolega v práci se mi smál co bude další a jestli to budu nosit v batohu a s vozejkem na baterie. :tlem:
Sám jsem si řekl že 4.3" je to co snesu - víc ne ne ne.
Vyšel S3 pohrál jsem si v prodejně a ještě jsem si řekl no velké ale ještě to jde.
Protože ale chci změnu tak čekám na N920 a 4.5" pro někoho velká pro mě ne ale doopravdy více již ani ťuk.
Váhu tolik neřeším i dřív ta 6250 vážila stejně a jak jsme s tím machrovali.
Ohledně softíku "uvidíme" až se nám dostane do rukou.
Uživatelský avatar
Jettero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 08, 2011 20:11
Zařízení: iPad/iPhone

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jettero »

Myslite ze fotky z 920 budou lepsi nez z 4s?
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od silent64sk »

Ja predpokladám, že na 99% určite, iPhone nebude fotiť moc rozdielne oproti 4S, parametre sú skoro totožné. Od Lumie očakávam top výsledky. Ale uvidíme, môže to byť aj sklamanie.
Uživatelský avatar
Jettero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 08, 2011 20:11
Zařízení: iPad/iPhone

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jettero »

Pockej ja se ptal na 4s ne na petku :)
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od silent64sk »

Pardon, ale platí v podstate to isté, bola by to tragédia, ak by nebola. iPhone 4S nefotí zle, ale dnes je veľa smartphonov, ktoré ho prekonajú. Nokia sa chváli technológiou PureView, takže ak by urobila horší fotomobil, bola by to hanba.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů