Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matoman »

man US live id, sem tam nejaka ceska aplikacia nie je. Ale vyvojari sa uz naucli, ze polka ludi nema CZ live id. Pripadne nie je problem vyvojarovi napisat, aby to pulikoval i pre US
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Zo zvedavosti a aj vaše názory. Aké púzdro na Nokiu L900? Klasické celo gumenné alebo také to vysúvacie kde je po vybratí z púzdra telefón nechránení? Aký sa vám osvedčil, aký používate alebo aký je vhodný? :)

Edit: Takže Nokiu mám doma, a už frčí :)
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Tak Lumia po 12hodinách ukazuje 10% baterku. Absolvovala 2 krátke hovory, 10SMS, celý čas pripojená na Wifi, skúšanie aplikácií a hier, sťahovanie hier, hudba pustená tak pol hodinku. Celkom som spokojný z výdržou, už viem že mi ten deň do večera v pohode vydrží.

Okrem chvíľkovému nefungujúcemu chatu FB v Zprávach, zatiaľ ide všetko hladko. Ako sa hovorý samo sa to dalo dokopy.
Príjemne ma prekvapila kvalita prednej kamery nielen pri fotení ale aj pri videohovore. Akurát jediné čo zamrzí je ten nepodarok ktorý sa volá Skype :D

Ešte ma napadlo.....je nejaká Appka z baterkou ktorá bude na živej dlaždici ukazovať % baterky? Popravde som stiahol 4 appky a jediné čo tam bolo boli rady ako znížiť výdrž batérie.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

Aplikace na sledování stavu baterie včetně dlaždice, případně zobrazení na Locksreenu, existují pouze pro WP8.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Ou :/ Tak to je ďalšia vec ktorú si škrtám ako na houby :D
Ale nejako sa s tým zmierim :) vďaka za odpoveď
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

Odemknout a nahrát custom ROM a pak aplikaci Stav baterie. :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

To u Lumie 900 ani neni mozne(odemknuti a nasledna custom rom),dosud nebyla prolomena a jentak ani nebude.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

Tak to je úplně zabitý.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Dovoluji si sem přidat tří měsíční zkušenost s Lumií 900 - White - CZ/SK distribuce. 8-)

Telefon kupován v polovině prosince 2012.

Shrnu jednotlivé části:
- konstrukce - velice pevná, kvalitní - unibody tělo je parádní
- vzhled - od prvního pohledu velice líbivý, ta bílá v kombinaci s černou nádhera ;-) Někomu bude vadit velikost , ale je optimální
- display - neuškodilo by vyšší rozlišení, barevnost + čitelnost na slunci asi nejlepší co jsem kdy viděl, uhlopříčka 4,3 palce
- baterie - 2-4 dny v průměru, internet přes wifi doma, fotky, hry, blbosti - dostatečná výdrž- nemusí se stydět
- telefonování a zprávy, organizace + data - výborný, propojení Live a FB - luxus
- operační systém WP - pro běžného uživatele, který není náročný ani nepozná , že sem tam něco chybí. Ale já jsem šťoural a je pravda, systém má drobné nedostatky, ale co se týká svižnosti a stability výborný !!!! Přešel jsem ze Symbianu.
- fotoaparát - nic extra, za dobrých světelných podmínek paráda, ale jakmile ubývá světlo , kvalita fotek je horší a horší

Shrnutí :
Za ty peníze co se nyní nabízí je to výborná koupě !!!!!

Jediné co mě na tomto kusu zklamalo je zadní - hlavní foťák. Více/méně kvůli foťáku jsem si mobil koupil. Ten od začátku trpěl neduhem růžového nádechu.
Ale je zajímavé, že vždy když jsem fotoaparát vždy zapl, růžový flek byl vidět pořád při náhledu a při vyfocení se někdy objevoval a někdy né, při horších světelných podmínkách se vada objevovala vždy. Takže telefon byl na čtyřech návštěvách v servise. Poprvé měnili kryt celý a foťák, podruhé jen foťák, potřetí se jim závada neprojevila - směšné a počtvrté při důkladném testování v servise se závada projevila a byly mi vráceny peníze.
Nyní jsem vyměnil za Lumii 920 RED a to je jinné kafé :wink:

Tento neduh u fotoaparátu byl způsoben špatným kusem, kdyby mi u první/druhé reklamace vyměnili kus za kus, asi by bylo vše v pořádku.

Touto recenzí nechci nijak telefon špinit, byl jsem max.spokojen až na ten foťák, ale jak píšu výše - špatný kus.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Súhlasím, na to koľko ľudí si sťažovalo na váhu a velkosť...ale keď som chytil so ruky otcov HTC Desire S...tak to bolo ťažitko a moc malé...narozdiel od L900.

Ten foťák je dostačujúci...naštastie nemám také problémy ako ty. Ale už sa teraz teším ked budú peniaze aby som prestúpil na Lumiu 920. A hlavne WP8 :D

Čo sa týka WP7.x, pripadá mi to ako Beta verzia a WP8 je už plná verzia, Mňa vo WP7.x mrzí ten biedny Skype, dlaždica batérie a v podstate toho že Živé dlaždice nie su zas tak živé... :)
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Na velikost a váhu jsme si zvykl hnedka, ono ti to ani nepříjde, ale jak vezmeš pak menší a lehčí mobil tak to jde trošku poznat.
Já byl spokojen až na .......

Já váhal, jestli mám vzít L820 a L820 je prakticky 900 jen s WP8. Takže jsem připlatil a byla to L920.

No L920 doporučuji, za +- 13 000 Kč výborná koupě. Cena se pořád drží.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Jo, ja už se rozhodl že pokud mne neovlivní jinej mobil tak pudu určite do 920tky.

Ja na začatku váhal medzi L800 a L900, připadalo mi že kromne displeju a presnej kamery nic tam není. No nakonec sem se rozhodnul pro L900 a sem spokojen, za sebou jenom jeden Hard reset kvoli nefunkčnim záložkám v IE ale inak nebyli žádne jiné problémy. Na ten vstavenej FB, twitter si človek zvykne...kdyby byl ješte k tomu skype z notifikacemi tak by to bylo supr :D Bohužel na ten si budu muset počkať až na WP8.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Můj původní mobil byla Lumie 710, jelikož v prosinci spadly ceny L900 na +-8000 Kč a za L710 jsem dostal 3000Kč, tak jsem neváhal. Kdyby mi Lumia 900 fungovala, mám ji dodneska a jsem spokojen.
Oproti L710 je to docela veliký skok.

Ale L920 je zase o třídu výše, snad už nic lepšího nebude :-) L920 máme týden a vše jede jak má. WP8 paráda a PureView foťák je nádhera, ty fotky jsou parádní.
Ať L900 šlape !
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Diky, jo L920 je zatim jedinej telefon ktery mne zaujal všim a jevim o nej zaujem. Tak at jede L920 taky at nejsou trable :)
Kreid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 72
Registrován: stř bře 17, 2010 20:36
Zařízení: Nokia Lumia 930, Sony Xperia Z5
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kreid »

Alza vyprodává Lumii 900 za 4990 Kč bez dph. (Modrou a bílou).
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Taky jsem si toho dneska všiml ! Za ty peníze je to skvělá koupě!!!! cca.6000Kč za takový stroj :-)
Kreid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 72
Registrován: stř bře 17, 2010 20:36
Zařízení: Nokia Lumia 930, Sony Xperia Z5
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kreid »

Paradoxem je ze Lumii 800 maji o vice jak 2000 drazsi.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Jo, taky když sem kupoval tak byla na internetu Lumie 900 levnejší než 800ka...ale mám taký pocit že na slovenskej alze to napravili (neviem isto :D)

Edit: Lumia 900 -> 232€
Lumia 800 -> 241€ s DPH :D
A jen tak pro informaci...Nokia lumia 710 -> 223€ s DPH
Tak to je trošku nemilé :D
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

No, je vidět , že Nokia ceny tlačí maximálně dolů, aby už konečně vyprodali L900 a mohli se ctí oznámit dostupnost L920. Ale i tak je cena L900 velice sympatická a za takovou cenu se měla prodávat od začátku a byla by to pěkná masovka, měl by ji každej! Marketing v podání Nokie je opravdu strašný.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

No L920 se dá už predobjednat na Alze a v Orange SK ju tuším už majú k paušálom.
No dúvod podnikání je jasný...zisk. A ano, spousta lidi si koupí radši "mrtvou" plaformu která sliuži jeste dobre nez drahou novinku. Tou väčšinou myslím tých ktorý majú menší rozpočet :)
No práveže kouzlo je zatím v tom že WP a Lumii nemá každej...tak jako Iphone nebo Samsunga Sko atd...
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 hostů