Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
matko882
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 214
Registrován: úte led 24, 2012 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matko882 »

To je jasne...len skor mi ide o pohotovostný režim...za noc cca 10%-15%
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

Mám sice jiný telefon, ale také WP7.8, a tak např. včera plně dobito ve 21:26, telefon nepoužíván. 100% držela do půlnoci, z 99% na 95% spadla od půlnoci do 4:00.
V 6:39 měla 93%. Pak už jsem telefon používal (zprávy, aktualizace apps...) a padala do 7:00 na 86%, pak práce s telefonem přerušena do 8:00, kdy držela na 86%. Od té doby opět práce s telefonem, kdy za hodinu spadla na 70%. Pak jsem ho dal na nabíječku.
Čili za noční 9 hod. nečinnost 7% vybití. Na pozadí mi běží cca 10 aplikací, data mám na EDGE.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Na telefón bud vypnu nebo dávam leteckej režim :)
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Ja viem že mám editovať ale potrebujem aby si niekto toho všimol..prepáčte.

Mám otázku ohľadne telefónu...Kupovaný bol v Alze. Takže keď sa mi objavia tri chyby môžem žiadať o výmenu za iný kus alebo navrátenie penazí...správne?

Ide mi o to ako vrátiť mobil a dostať nazpäť aspoň väčšiu časť penazí. (nie, nešpekulujem jednoducho oľutovanie kúpy..aj keď nie nejaké prevratné). Respektíve...neviete o obchodoch kde "vykúpia tovar" a protihodnotu si vezmete iný a doplatíte?!
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nofu »

Mám za to, že při první reklamaci, která je do půl roku od koupě se považuje vada za vadu, která byla už v době prodeje, tedy že ti prodali vadný kus, pak lze žádat o opravu či výmenu za nový kus, případně o navrácení peněz (pokud bude reklamace uznána). V případě tří reklamací mám za to, že to musí být reklamace tří stejných vad. Pokud se mýlím, opravte mě.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Né nemýliš sa. Teda aspoň myslím.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

nofu píše:Mám za to, že při první reklamaci, která je do půl roku od koupě se považuje vada za vadu, která byla už v době prodeje, tedy že ti prodali vadný kus, pak lze žádat o opravu či výmenu za nový kus, případně o navrácení peněz (pokud bude reklamace uznána). V případě tří reklamací mám za to, že to musí být reklamace tří stejných vad. Pokud se mýlím, opravte mě.
No vrácení peněz asi těžko. Do půl roku buď oprava nebo nový kus. Já takhle reklamoval L900 a nový kus mi nechtěli dát i kdybych se na hlavu postavil. :-( A mohl jsem se odvolávat na paragrafy atd. Ale jsem nakonec rád, L900 jsem po třech měsících měl 4x v servise a nakonec jsem dostal peníze zpět a pořídil L920 a s tou jsme max.spokojeni po všech stránkách. Byl to boj ale vyplatí se prodejce neustále otravovat.
budlik501
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 23, 2013 12:17
Zařízení: Lumia 900

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od budlik501 »

Dobrý den,

rád bych se zeptal uživatelů Lumií 900 (možná i 800), zda je normální, že na některých fotografiích mám růžové skvrny viz. foto

http://budlik512.rajce.idnes.cz/Lumia_9 ... 000982.jpg
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Reklamace !!! Tohle se mi na mojí bývale L900 stávalo taky a bylo to 3x a nakonec jsem dostal peníze zpět. Dělalo to při horších světelných podmínkách-v interiéru bez blesku. Hodně to šlo vidět na videu. Poprvé při reklamaci vyměnili kryt a foták, podruhé jen foták a pak jsem se s nima hádal, kdy potřetí mi to neuznali a počtvrté jsem otravoval nokii a prodejce a nakonec to uznali. Je to celkem otravné, ale co nadělás. Bylo zajímavé, že v náhledu to bylo vždy růžové a výsledné foto někdy ten flek neobsahovalo. Jinak musíš dát na CD k reklamaci i ty fotky doporučuji!!! Mrkni.
http://sdrv.ms/11z92qR" onclick="window.open(this.href);return false;
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Simon píše:Ja viem že mám editovať ale potrebujem aby si niekto toho všimol..prepáčte.

Mám otázku ohľadne telefónu...Kupovaný bol v Alze. Takže keď sa mi objavia tri chyby môžem žiadať o výmenu za iný kus alebo navrátenie penazí...správne?

Ide mi o to ako vrátiť mobil a dostať nazpäť aspoň väčšiu časť penazí. (nie, nešpekulujem jednoducho oľutovanie kúpy..aj keď nie nejaké prevratné). Respektíve...neviete o obchodoch kde "vykúpia tovar" a protihodnotu si vezmete iný a doplatíte?!
zkus MP.cz - mobilní pohotovost pak dej telefony-výkup

http://vykup.mp.cz/vykup/vykupni-cena-p ... -item-name" onclick="window.open(this.href);return false;

za lumii 900 starší jak tři měsíce dostaneš až 3900kč a za zánovní dostaneš 5000 Kč.

Já tam prodal pár telefonů.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Mrkni.
http://sdrv.ms/11z92qR" onclick="window.open(this.href);return false;
To je tedy extrem,Lumii 900 jsem mel a problem s ruzovym flekem ani za zhorsenych podminek jsem nikdy nemel.Toto jsem znal nejvice z HTC,tam to byl a je standard dodnes.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Bohužel to je extrém, ale jak říkám, 3x opraveno a pořád - asi chyba kusu ale kde ten problém může být ? Krytem to nebude, fotoaparátem těžko-měněný a FW jak nový tak starý to dělalo. Nějaká chyby v desce? Nevím opravdu a v servise očividně také nevěděli co s tím.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ocividne to ani nedava smysl,kdyz bylo vymeneno vsechno..to by me take hodne stvalo,opravdu nezkousnutelna chyba.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Přesně tak, vyměněno vše a chyba se stále objevovala. Bylo to opravdu nepřípustné si nechat tento mobil. Nakonec se to vyreklamovalo,ikdyž s obtížemi a pořídili jsme si L920 :-)
budlik501
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 23, 2013 12:17
Zařízení: Lumia 900

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od budlik501 »

O problému s růžový flekem jsem si dopisoval s Nokia Česká republika na Facebooku. Posílal jsem jim i podobné fota.

Toto byla jejich odpověď

"Dobrý den, to nevypadá jako chyba fotoaparátu, spíš jako špatné vyvážení bílé. Zkuste si s tím trochu pohrát v nastavení, ale pokud stále nebudete spokojen, navštivte servis."

Jinak je to přesně jak popisuje mbelas. Flek na dipleji je vidět skoro vždy, ale fotky jsou dobré, pokud je dobré osvětlení. Pokud ale fotím bez blesku a pod umělým osvětlením, tak je výsledek takový, jak vidíte na fotce.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Jasná reklamace, bohužel. Ani neváhej. V servise to obratem opraví, u mě to trvalo cca. týden, zkus požádat o nový kus , do půl roku od koupě máš nárok ! Tenkrát první věc jsem taky psal na FB nokie a psali, že ihned servis :-)

Jaké máš IMEI ? Možná jsi dostal ten můj kus, kdoví co s tím dále dělají v servise ,když to vyreklamují? Možná dále pátrají po tom, kde je chyba a nebo přehrají soft a vystaví nové papíry a jde to znova do prodeje, což bych se ani nedivil. Moje IMEI bylo : *5*93*0*45*24*0 a měl jsem CZ distribuci bílá , kupované v ofiko Nokia :-) - tohle píšu jen ze srandy :-)
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karelchadim »

no nevím ja bych žádný IMEI někam na internet nepublikoval ačkoliv už telefon není můj, dalo by se to zneužít
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

a jak by se to dalo zneužít ? mobil už nevlastním takže mi je to jedno.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Simon »

Takže Skype na Nokii Lumii 900, na WP7.8 dosiahol úrovne Skypu na Ipode Touch 2.generácie :tlem:
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karelchadim »

a jak by se to dalo zneužít ? mobil už nevlastním takže mi je to jedno.
tobě to je jedno, ale jestli někdo ten telefon má tak můžeš způsobit problémy jemu, objeví se vtipálek co nahlásí IMEI jako kradené, nebo by se měl nechat podle IMEI telefon i stopovat... kdo ví co všechno se s tím dá udělat (internet banking vázaný na konkrétní zařízení apod.), proto bych raději doporučoval sdílení IMEI v soukromých zprávách, ale jinak je mi to docela jedno jen jsem na to chtěl poukázat
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů