Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Robert Varga »

Good work… Mohli ale přidat na foťáku.
serfik
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 11, 2012 22:44
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od serfik »

Máte někdo zkušenost s nákupem venku? Někde na eBay nebo Amazonu? A je verze prodávaná v USA kompatibilní se sítí v ČR? Jak je to s případným clem. Budu rád za rady, chystám se k nákupu.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

Už jsem to řešil zde - a zatím počkal, neblokované AT&T verze jsou příliš drahé, na to že záruka je přes oceán:
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=170&t=28938" onclick="window.open(this.href);return false;
mandrinka
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 07, 2009 19:36
Zařízení: zatím není

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mandrinka »

Telefon se mi líbí, na rozdíl od HTC, Samsungu a podobných tomu telefonu dali nějakou tvář, prostě ten telefon je stejný a přesto jiný na první pohled. Vadou je, že paramtericky je to loňský model. Na druhou stranu, jaký je význam všech těch 2, 4 a více jader? Za cenu kolem 10000 bych ho bral.

Nicméně, pokud jde o mé požadavky:
- FM přijímač - má - OK
- lze jej využít jako USB flashku? Ten pitomý systém od Microsoftu to neumožňovaola, je to pravda, změnilo se to?
- mám z W 6.5 navigaci iGO 8, jsem s ní spokojený, píšou, že je určená pro různé operační systémy, myslíte, že by šla i na tomhle?
- na W 6.5 jsem přehrával video v TMCP, je něco takového i pro tenhle systém? Na marketplacu jsem nic nenašel, jestli to má WMP, tak ten, jak všichni víme, je použitelný jen k tomu, že zabírá místo v paměti, které by se dalo použít jinak.
- pak mám Pocket Translator - dá se to do toho nějak dostat? Na tom marketplacu žádný takový slovník nemají.
- ještě taková obecná otázka, do všech těch nových skvělých systémů se dají aplikace instalovat jen přes pofidérní marketplacy na netu, nebo i normálně (tj. bez nutnosti sdělovat ostatním čísla platebních karet, mailů apod.), jako na počítači (dříve na to byly soubory .cab)?
- s tím mizerným foťákem půjde něco udělat? Softwarově? Půjde zvýšit rozlišení pro video (nebo to nezvládne pocesor a RAM)?
- dá se nějak dostat do složek na disku?
- existuje nějaký "nezávislý" přístup k aplikacím, než je ten oficiální, něco jako cydie u iP, nevím, jestli něco podobného má i google pro android?

Díky za názory.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

-jako flash paměť použít nejde
-WMP v Lumii nehledej, je zde zune, jak na hudbu, tak na videa. To je úplně jiná liga, než tebou zmiňovaný TMCP. Jediné, na co je potřeba přistoupit, je fakt, že veškerou hudbu i videa do telefonu dostaneš jen pomocí zune na PC nebo Macconnectoru na Macu. Z toho vyplývá i to, že člověk nemá přístup k souborovému systému.
-iGo není a zatím to nevypadá, že by bylo. Ale navigace jsou, pro nokii je jedna zdarma přímo systému.
-neoficiální "marketplace" ani jiná možnost jak nainstalovat neoficiální aplikace pro lumii není, vše jede (chválabohu) přes ten od MS - také díky tomu je systém velice bezpečný, rychlý a stabilní. A to nesrovnatelně s jakýmkoliv jiným. Pokud jsi vývojář nebo student, můžeš do telefonu instalovat i několik "svých" aplikací.
- rozlišení videa nejde změnit softwarově snad u žádného telefonu, tedy alespoň jsem o takovém ještě neslyšel
- překladačů jako pocket translator je v MarketPlace celá řada.
Chápu tvé dotazy, nicméně není to tak strašné, jak to vypadá a rozhodně můžu říct, že s WinPhone se mi funguje zatím nejlépe za všech mobilních systémů. Třeba winmobile (winCE) 5 - 6,5 jsem používal 4 roky a oproti tomuhle to bylo utrpení.. Ale některé věci jsou prostě jinak..
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

mandrinka píše:- ještě taková obecná otázka, do všech těch nových skvělých systémů se dají aplikace instalovat jen přes pofidérní marketplacy na netu, nebo i normálně (tj. bez nutnosti sdělovat ostatním čísla platebních karet, mailů apod.), jako na počítači (dříve na to byly soubory .cab)?
Pro instalaci free aplikace nemusíš nic zadávat. Jen klikneš na "instalovat" na webu či v telefonu a hotovo. Super snadné.
mandrinka píše:- existuje nějaký "nezávislý" přístup k aplikacím, než je ten oficiální, něco jako cydie u iP, nevím, jestli něco podobného má i google pro android?
Myslíš kradení placených aplikací? Pokud vím, tak některé starší WP bylo možné odemknout a nahrávat třeba i warez, ale Lumie zatím naštěstí ne. Je to dobře pro vývojáře, a když jsou spokojení vývojáři, jsou spokojení nakonec i uživatelé, protože dostávají lepší a kvalitnější aplikace.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

mandrinka píše: - ještě taková obecná otázka, do všech těch nových skvělých systémů se dají aplikace instalovat jen přes pofidérní marketplacy na netu, nebo i normálně (tj. bez nutnosti sdělovat ostatním čísla platebních karet, mailů apod.), jako na počítači (dříve na to byly soubory .cab)?
Marketplace míří i na PC. MS, Google i Apple představují vlastní online obchody pro aplikace.
Při online nákupech jistě svěřuješ číslo své karty méně věrohodným obchodníkům, než jsou MS, Apple a Google.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Pokud je aplikace free tak samozrejme ano,to je snad logicke,cislo kreditky potrebujes mit vyplnene jen pro stahovani a instalaci placenych aplikaci.Pokud hodlas na Marketpalce vyuzivat jen free aplikace a nikdy nic nekupovat,cislo kreditky nikdy potrebovat nebudes.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Tady nejsme u Applu.Tady to neni podminkou.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Robert Varga »

Hoz píše:HTCJirka: No, slyšel jsem, že u Applu se musí zadávat číslo kreditky automaticky při registraci, jinak tě to nepustí ani k free aplikacím. Tak jsem se radši zeptal.
Je to tak. U Applu musíš zadat kreditku už při vytváření účtu.

Já jsem třeba chtěl jen publikovat náš podcast (http://www.czechgamer.com" onclick="window.open(this.href);return false;) a i na to jsem se musel registrovat = zadat tam svou kreditku.

Totální šílenci v Applu, já prostě nechápu že jim to u lidí prochází všechno :-(
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

To neni tak uplne pravda. Nativne te to vede ke kreditce, ale 100% vim (sam jsem to ted pro nekoho delal), ze existuje postup jak to udelat bez karty. To jen pro poradek.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Robert Varga »

To já teda 100% vim, že to nešlo. Zkoušel jsem to snad hodinu, hledal videa na YouTube, gůglil...

Co pamatuju, tak v roce 2009 to ještě šlo bez kreditky, ale já měl fakt smolíka. Prostě tam nebyla možnost typu Skip a když jsem dal Cancel, tak jsem muesl s registrací začít znovu.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Nepatri to sem, ale kdyz uz:

http://www.letemsvetemapplem.eu/2011/12 ... i-karty-2/" onclick="window.open(this.href);return false;

Takhle jsem to delal Navod je z prosince 2011.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

potřeboval jsem si stáhnout MacConnector z appstoru a taky jsem musel zadat kreditku, bez toho mě to nepustilo dál.. a nešlo to skypnout, cancel šel úplně pryč..
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

mberdych píše:Takhle jsem to delal Navod je z prosince 2011.
5.Jakmile se dostanete do záložky vyžadující zvolení platební metody, vyberte Gift Card.
6.Vzhledem k tomu, že jste zvolili nákup aplikace která je zdarma, nemusíte zadávat číslo Gift Card

Což samozřejmě nikoho nenapadne, protože Gift Card nemá, kdežto kreditku jo...

V mém případě Apple u prvního "nákupu" FREE aplikace blokoval 100 Kč:

Obrázek
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

A takhle dopadne Lumia 900 pokud se k ní budete nepěkně chovat

Obrázek
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

V pohode, nerikam, ze je to primocare, ale slo mi to. Hadat se nebudu, zadani kreditky me nestresuje a to ani u applu ani MS ani Google. Kdyz nad tim premyslim, tak moji kreditku (myslim opravdu kreditku) ma pulka Internetu. Prinejmensim velci obchodnici.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin Suchan »

Rozbita Lumia 900? To je dobry borec oddelat si telefon par dnu po zakoupeni :)
VNavrátil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: úte zář 06, 2011 19:06
Zařízení: Samsung Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od VNavrátil »

Úlně vidím, jak zjistil, že do telefonu hudbu nestáhne:D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 900: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

:tlem: :tlem: Pry chtěl otestovat Gorilla Glass
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 104 hostů