Alba fotek a jak na ně?

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od Sandra »

Ahojky, od té doby, co mám Windows Phone, řeším, jak nejsnáze vytvářet a udržovat aktualizovaná alba fotografií v telefonu. Používám automatickou synchronizaci na OneDrive, což mi fotky po vyfocení pošle právě na OneDrive do složky "Z fotoaparátu", odkud si to ručně roztřídím do jednotlivých složek pojmenovaných podle mě. Potud v pořádku. Problém ale je, že v Lumii mi fotky nadále zůstávají ve složce "Camera Roll" a změna na OneDrive se nijak nepromítne. A mě by zajímalo, jakým způsobem zařídit, aby se mi alba synchronizovaly zpátky do telefonu pro offline přístup. I když mám fakticky neomezený internet, tak v některých místech je připojení pomalé a v některých není vůbec, proto chci mít alba hezky v telefonu a roztříděné tak, jako to mám na OneDrive.
Zatím jsem to řešila tak, že jsem fotky z OneDrive ručně nahrála do Aperture do jednotlivých alb a po připojení Lumie kabelem k Macu jsem to zesynchronizovala. Ale to mě nebaví, je to zbytečná práce navíc, navíc často tápu, co vlastně už v Aperture a na OneDrive mám a co ne (to když se mi to nahromadí). Navíc ruční nahrání fotky z Lumie na OneDrive nahraje nějaké nízké rozlišení a já chci využívat maximum, co 1020 dokáže, takže opravdu nestojím o 5 Mpx když mám k dispozici 35 Mpx nebo L 1020 vlastně dělá. Nejde to dělat nějak jednodušeji? Nejlépe automaticky, že si to na OneDrive roztřídím a nahraje se to do telefonu podle složek? Nebo třeba třídění přímo v telefonu a následná automatická synchronizace v plném rozlišení s OneDrive? Současný postup je fakt otravný a pomalý.
Děkuji.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od SirTom »

Tohle je, obávám se, problém. OneDrive na telefonu neumožňuje to co na PC, tedy dělat offline kopie automaticky.
Jediným řešením je skutečně manuální kopírování už hotových alb, což je pochopitelně otrava.

Částečným řešením by mohlo být používání Lumia Storyteller, prohlížeš fotek, který sám vytváří alba podle místa a data na základě toho co je v telefonu (fyzicky). Defacto máš pak ale dvoje alba - jedna na OneDrive a druhá na telefonu ve Storytelleru, která nejsou nijak spojena.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od uni »

Problém je, že přehlížíš rozdílnost pojmů synchronizace a záloha.
Synchronizace = udržování shodné kopie na více místech, např. mobil-cloud-počítač (to chceš ty).
Záloha = kopírování aktuálního stavu (resp. nových dat) na dané místo, např. mobil-cloud (to dělá OneDrive v mobilu). Koukám že v WP8.1 to MS "inteligentně:-/" pojmenovává jako "Odesílání". To je pak trochu těžké vědět, co to vlastně dělá, to chápu. Nicméně přísně vzato je to správně "Odesílání", ty ale chceš i "Stahování", stahování změn na cloudu. A to nee.

Řešení na Androidu (já vím, je to ten špatný systém, WP je samozřejmě lepší) je užití aplikace třetí strany, která se stará o synchronizaci mobil-cloud. Tedy, že nenecháš OneDrive aplikaci zálohovat (aby se neduplikovaly snímky v Camera Roll a v albech, tedy tu funkci vypneš) a místo toho se daná aplikace stará o synchronizaci, např. tebou tříděných alb.

Tak, teď jen nainstaluj adekvátní aplikaci z Phone Store, údajně tam prý nic nechybí, takže by neměl být problém. Ale já nabídku SW v Phone Store neznám. A vypni zálohu pomocí OneDrive.

Předpokládám ale, že zmiňovaná Lumia Storyteller se o to vlastně postará, aplikace od MS, cloud od MS, OS od MS, přístroj od MS. Takže asi jasná záležitost. Nebo soudruzi udělali někde chybu? Jistě ne;)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od Sandra »

Nikoliv, nic nepřehlížím. Chci mít na OneDrive vytvořená alba, která se mi budou SYNCHRONIZOVAT do mobilu a zpět. A ono je nakonec úplně jedno jak se to nazve, důležité je dosáhnout požadované funkčnosti a s tím jsi mi i přes tvůj dlouhý příspěvek neporadil. A opravdu mě nezajímá řešení na androidu, hlavně z toho důvodu, že android nemám.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od uni »

No to právě není, záloha a synchronizace jsou prostě jiné funkce, jiné výsledky.
Pak jsi nepochopila, že jsem popsal svou zkušenost z Androidu, která řeší tvou potřebu na WP.
Měl jsem za to, že ti dojde, že tě tím ponoukám k interpolování na tvé řešení. Jediné co stačilo je dosadit místo Android WP a název konkrétní aplikace, kterou na WP neznám. Tak asi ne, sorry.
Navíc dle všeho by jsi měla mít "pod nosem" dokonce i řešení v podobě Lumia Storyteller, ke které by jsi měla mít předpokládám přístup, když už je to vlákno o Lumia přístroji a aplikace je Lumia.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od Sandra »

Víš že mi ale je úplně jedno jak to nazveš? Důležité je, aby to fungovalo tak, jak chci a je mi jedno, jestli to bude synchronizace, zálohování nebo třeba prostřihávání trávníku (sarkasmus).
Jinak dosadit neznámý název aplikace a vyhledat ji je geniální řešení. Bohužel Store ještě není tak inteligentní, aby mi řekl, co chci, když mu řeknu že chci stáhnout aplikaci ale nevím jakou. Takže tvá "rada" mi opravdu nepomůže.

Lumia Storyteller dělá něco jiného než chci.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od uni »

Tak já zkusím bez sarkazmu, pokud jsi tak ***, že je ti úplně jedno, jak se to jmenuje a budeš se plácat po fórech, místo toho, aby jsi položila správně formulovaný dotaz Bingu nebo Store (tedy že chceš SYNCHRONIZACI xyz), tak máš pravdu, ztrácíme čas. Ostatně, sama si stěžuješ, že si Store neumí poradit s tvou formulací zadání, já ti tu předkládám klíčová slova (i proč ta slova chceš použít) a ještě jsem dostal poděkováno.
Pa.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od SirTom »

No myslím, že to šlo napsat i jednodušeji a slušněji. Nechápi proč tu taháš nějakou nevraživost WP a Android, původní příspěvek to nijak ani nenaznačuje. Uživatelka evidentně neví a jen se ptá, od toho je snad fórum, ne?

@Sandra - Jinými slovy - systém to co požaduješ sám o sobě neumí, zkus najít aplikaci na synchronizaci ve Store, která by to mohla umožnit (pokud existuje).
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Jestli jsem v té spleti odpovědí pochopil otázku, tak na W10M to dělám takto.

Na OneDrive jsem si z původních složek udělal Alba, což je otázka 2 kliknutí ve OneDrive. Tedy Alba - vytvořit ze složky.

V aplikaci Photos pro W10M vyberu hamburger menu a Alba. Chvilku to trvá než to mezi s sebou pobere aplikace Photos a OneDrive ale jede to.

No a pokud v jednom přesunu fotku do alba, tak se mi změna promítne jak OneDrive tak v telefonu.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od Sandra »

maxxz: děkuji, nastavila jsem si ty alba. Funguje ti to i v offline režimu? Tedy po synchronizaci :-) Musím říct, že na W10M se hodně těším.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od uni »

SirTom: Nevraživost WP a Androidu jsem nijak nemířil na tazatelku, na to tu jsou jiné vděčnější cíle;)
Nicméně napsat jí, co přesně chce a proč vs reakce, že je jí to jedno, ufff. Už druhou větu měla špatně, "...synchronizace s OneDrive...", já vysvětlit, že to není synchronizace.
Jinak na synchronizaci v plném rozlišení bez omezení kapacity cloudu je jasná volba v podobě českého Zoner. Jistě další věc, která samozřejmě na WP nechybí:)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od Sandra »

uni, prosím, nereaguj když nemáš jak k tématu.
Northimn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: ned lis 03, 2013 21:58
Zařízení: Lumia 1020 White

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od Northimn »

takže to funguje jen na W10? na wp8 ne?
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od Sandra »

Vypadá to tak, na mé L 1020 s WP 8.1 to nefunguje. Už aby ty W10M konečně vyšly :-)
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od kllr007 »

Otazku tazatelky som ale ja osobne pochopil tak ze ona nerobi formou vstavanej funkcie album, ale tak ze na Onedrive vytvori zlozku a fotografie presunie do nej.

Je to teda mozne spravit dvoma sposobmi:
Pomocou funkcie Album - vytvorit zo zlozky
Alebo manualne danu zlozku vytovirt a premenovat /napr "dovolenka") a mnualne dane obrazky do nej presunut.

To su 2 rozlicne veci tak preto ma zaujima akym sposobom to robi.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od Sandra »

Jak v telefonu vytvořím složku a jak do ní dostanu fotky? V aplikaci Fotky to nejde a nebo jsem úplně blbá a nepřišla jsem na to... Mě je totiž úplně jedno, jak to udělám, hlavně aby to fungovalo a synchronizovalo se to s OneDrive (tedy v telefonu vytvořím album a přesunu do něj fotky a toto se uloží i na OneDrive). A to mi prostě nejde :-(
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od elka_cz »

maxxz píše:Jestli jsem v té spleti odpovědí pochopil otázku, tak na W10M to dělám takto.

Na OneDrive jsem si z původních složek udělal Alba, což je otázka 2 kliknutí ve OneDrive. Tedy Alba - vytvořit ze složky.

V aplikaci Photos pro W10M vyberu hamburger menu a Alba. Chvilku to trvá než to mezi s sebou pobere aplikace Photos a OneDrive ale jede to.

No a pokud v jednom přesunu fotku do alba, tak se mi změna promítne jak OneDrive tak v telefonu.
V aplikaci Fotky nevidím hamburger menu viz příloha

http://1drv.ms/1XSCJOp
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od Daniel Fibikar »

To menu tam bylo, než přišel update a upravil UI aplikaci, teď by to bylo swipem na alba.

Nicméně v některých z předchozích update přestala funkce alba úplně fungovat...
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Alba fotek a jak na ně?

Příspěvek od elka_cz »

Po swipu tam mám toto:

http://1drv.ms/1FBdvIZ

Ale je pravda, že právě se tahá 10512, takže tam už to možná bude zase fungovat.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů