Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
jfk_jfk
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 04, 2015 12:52
Zařízení: Nokia lumia 1320

Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od jfk_jfk »

Chci se prosím optat, zda někdo má podobnou zkušenost, že nelze používat telefon po aktualizaci na Denim, jelikož je telefon nestabilní (padání wifi, nefungující bt, padaní aplikací, lagovani, dokonce někdy nenaběhne ani wifi a pomůže jenom hard reset). Po upgrade na Denim jsem hard reset udělal a bez nějakého zlepšení. Toto jsem zkoušel i několikrát, ale s Denimem se telefon nedá vůbec používat. Když přejdu na cyan vše maká bez jediné chybičky. Má někdo nějaký nápad kde je problém nebo dokonce už toto řešil a vyřešil? Na reklamaci to asi nebude, když z Cyanem telefon maká suprově.Děkuji mnohokrát. Ahoj jfk
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od Petulinek »

Neřeš HR, normálně telefon přes LSRT přeflešni
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od Dragonerix »

Pokud je pro tento telefon officialne nedim a nejde to s nim ani po HR je to na reklamaci. Naopak pokud neupgradujes tak porusujes reklamacni podmínky :D
jfk_jfk
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 04, 2015 12:52
Zařízení: Nokia lumia 1320

Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od jfk_jfk »

Děkuji za odpovědi, ale pres LRST jsem flashoval, ale nepomohlo to, jinak nevím jak bude reklamace probíhat, když telefon funguje (snad výměna základní desky), ale už vím, že napíšou v servisu - závada se neprojevila. Záruku mám do 4/2016, pokud po upgrade na Windows 10 bude telefon nestabilní budu to řešit reklamací. Zatím musím vydržet s Cyanem. Zajímalo by mne zda ještě někdo má stejný telefon se stejným problémem nebo jsem jediný :-( . Děkuji jfk_jfk
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od Dragonerix »

Už se tu jednou resilo že s denim mu to neběhalo stabilně. Nevím ale co to bylo za tel popřípadě jak se to vyresilo... Obnovoval si nějakou zálohu? Zkus to bez obnovy popřípadě i bez SD karty a SIM a vyzkoušej.. Pokud ani to nepůjde tak pak jim tam nech denim a posli na opravu a jako závadu napis ty závady co ti dělá jako wifi, bt atd.. A taky do protokolu uved ze žádalš nejnovější oficiální FW a denim...



A nebo jak říkaš vydrz to s cyanem ale win10 možná bude také nestabilni když nezkousne ani denim což by na 100% měl.
jfk_jfk
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 04, 2015 12:52
Zařízení: Nokia lumia 1320

Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od jfk_jfk »

Telefon jsem flashoval několikrát bez sim, bez karty a vždy jsem nepoužíval předchozí zálohy, ale instaloval aplikace znova. Jinak bt a wifi zlobí i na cyanu (nenačtou se) až po vypnutí a zapnutí telefonu. Telefon časem čeká reklamace.Diky
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od Dragonerix »

Tak to bych nečekal a reklamoval rovnou...
jfk_jfk
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 04, 2015 12:52
Zařízení: Nokia lumia 1320

Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od jfk_jfk »

Asi máš pravdu, jenom nechápu proč se závada neprojevuje hned po flashnuti(hw problém), ale až po několika denním bezproblémovým používaní. Tady už nic nevyřeším diky za rady a budu reklamovat. Ahoj jfk_jfk
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od JirkaTom »

V každém příspěvku popisuješ problém jinak... Pokud se dá věřit poslednímu popisu, tak by to mohlo být nějakou aplikací (nebo několika aplikacemi) kterou používáš a která postupně zas.rá telefon balastem... ;-)
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od Dragonerix »

Mohl bys postnout seznam app cos tam instaloval?
Uživatelský avatar
Fireboss15
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon bře 17, 2014 19:47
Zařízení: Sony Xperia Z1

Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od Fireboss15 »

Ináč ja som mal jednu dobu také isté problémy a písali to aj na windowsphone centrale, že toto sa deje, keď máte app Lumia Selfies, odinštaloval som a všetko ide ako má, úplne šlape ten mobil, ako keby bol nový :)
jfk_jfk
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 04, 2015 12:52
Zařízení: Nokia lumia 1320

Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od jfk_jfk »

2 Jirkatom: Nemyslím si, že by nějaká špatná aplikace blokovala wifi nebo bt (nejde zapnout pomůže až restart telefonu).
2 Fireboos15: S tim programem na selfie vyzkouším.
Uživatelský avatar
Fireboss15
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon bře 17, 2014 19:47
Zařízení: Sony Xperia Z1

Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od Fireboss15 »

Po nejakom čase, neviem .. Možno to už opravili :)
jfk_jfk
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 04, 2015 12:52
Zařízení: Nokia lumia 1320

Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od jfk_jfk »

Program lumia selfie nemam, ten problem zpusobovat nemuze. Zjistil jsem vsak, kdyz mam pustenou wifi a pak zapnu bluetooth tak pak nejde vypnout bluetooth a wifi se kousne a tlacitka prepnuti nejsou aktivni a pomuze, jen vypnout a zapnout telefon. Proste nemuze byt zapnuté wifi i bt soucasne :-( což je docela problem na reklamaci.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od JirkaTom »

Jaké zařízení BT připojuješ a jaké aplikace, využívající BT používáš ? Mají tyto aplikace povolený běh na pozadí ?
Jak se projevuje to "kousnutí" wifi ? Podle popisu to stále vypadá na problém s některou aplikací...
Hledal bych chybu v software a až po vyloučení vlivu SW hledat chybu v HW... Obojí samozřejmě nelze vyloučit...
jfk_jfk
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 04, 2015 12:52
Zařízení: Nokia lumia 1320

Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od jfk_jfk »

2 JirkaTom: Velice děkuji za snahu mi pomoci, chci také zjistit, zda se jedná o problém hardwaru (reklamace) nebo softwarovou chybu.
Problémy:
1. Připojím telefon k Bt reproduktoru Thomson lyra, písnička hraje (core music player) dám pauzu na BT reproduktoru jednou, dvakrát a pak se to zasekne nereaguje BT v telefonu a přepínač BT je vyšedlý, telefon musím restartovat pak to hraje zase dokud nedám pauzu na BT reproduktoru v telefonu pauza funguje
2. písničky, které normálně přehrávám tak někdy napíše error decoding musím restartovat telefon zase to funguje
3. někdy to telefon napíše, že nerozpoznal kartu - na to pomáhá vysunout a zasunout kartu
4. když mám puštěné wifi a pustím bt aniž bych pároval zařízení a několikrát zapnu BT a vypnu zasekne telefon a stále jakoby pracuje, wifi přepínač také vyšedlý a nelze vypnout opět pomůže restart
Mám pocit že telefon nefunguje se zapnutou wifi a bt, přepínače vyšednou, tato kombinace mi připadá pro telefon osudná :-(.
Zkoušel jsem flashovat přes LSRT pak udělat hard reset, neobnovoval zálohy a tuto problémy se projevují na Cyanu i Denimu.
Snad jsem to popsal srozumitelně předchozí systém jsem měl android, ale nyní prakticky musím neustále resetovat,aby byl telefon funčkní. Děkuji za rady, ale já to vidím na problém s bt v kombinaci s wifi. Třeba spárování s jiným telefonem android absolutně nemožné. Dokonce se nemohu spárovat s hadsfree v autě na předchozím telefonu nebyl problém.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od Dragonerix »

Bod 1 - Jestli mas moznost vyzkousej jiny bt reproduktor.

Bod 2 a 3 - Zkus pouštět písničky z paměti telefonu. Pokud to bude ok muze to bejt kartou nebylo by to tu poprvé.
jfk_jfk
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 04, 2015 12:52
Zařízení: Nokia lumia 1320

Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od jfk_jfk »

Nyní jsem flashnul znova telefon na cyan bez obnovení zálohy a nainstaloval jenom core music player. Zapnul jsem wifi, zapnul jsem bt a spároval s bt reproduktorem. Jenom co jsem to spároval vypadla wifi a nenalezla můj router. Pomohl jenom restart a pak vše zase fungovalo normálně (i pauza na bt reproduktoru a přeskakování písniček). Přece není možné, aby to jednou šlo a někdy zase ne. Nikdy se mi na jiném telefonu nestalo, že by zapnutí bluetooth schodilo wifi a wifi to nenalezlo jenom až po restartu. Po restartu wifi i Bt funguje normálně.
P.s. Jiný bt reproduktor nemám a karta je absolutně v pořádku několikrát kontrolována, formátována. Aplikace na karta mapy, navigace atd. fungují normálně, takže ani písničky by neměly dělat problémy.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od Petulinek »

Pokud telefon občas píše, že nerozpoznal kartu, jak jsi psal výše, mohl by to být ten kámen úrazu. Zkus to opravdu bez ní, to že je reformátována a zkontrolována neznamená, že je plně kompatibilní a telefon si s ní rozumí, spíš to vypadá naopak
jfk_jfk
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 04, 2015 12:52
Zařízení: Nokia lumia 1320

Nepoužitelný telefon Nokia Lumia 1320 po update na Denim

Příspěvek od jfk_jfk »

2 Petulinek: Pokud by karta byla špatná tak jak jsem psal, nefungovaly by programy na ní nainstalované (navigace, mapy), ty však fungujou korektně. Problém s kartou mi to hlásilo pouze po upgradu na Denim na Cyanu se hláška neobjevila ani jednou. Vždycky pak pomohlo kartu vyndat a znova zasunout. Karta nebude, ale způsobovat problém s bt a wifi. Toť můj názor. Nerad Vás s tím zatěžuji, ale jsem moc rád, že radami se mi snažíte pomoci. Děkuji :o)
P.s. Avšak jako nápad s vyndáním karty to určitě vyzkouším nemám co ztratit.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů