Chybný budík Lumia 1520

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
peeeeta
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: stř zář 12, 2012 10:44
Zařízení: Lumia 950XL

Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od peeeeta »

Dobrý den,
dnes se mi stala jedna taková nepříjemná věc.Měl jsem nastavený budík na každé úterý v 8:00.Ovšem dnes se budík vůbec nezapl. Když jsem pak zkoušel nastavit jiný budík a ten normálně zvonil.
Setkal se již někdo s tímto problémem?
Uživatelský avatar
masinka
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: čtv říj 20, 2011 11:57
Zařízení: Lumia 1520

Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od masinka »

Ty jo, me se dneska stalo uplne to same, predtim byla na budik 100% spolehlivost, dneska proste nezazvonil.
peeeeta
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: stř zář 12, 2012 10:44
Zařízení: Lumia 950XL

Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od peeeeta »

masinka píše:Ty jo, me se dneska stalo uplne to same, predtim byla na budik 100% spolehlivost, dneska proste nezazvonil.
No tak dokážu tento problém nasimulovat.

Stačí udělat tohle.
Připni si dlaždici na úvodní obrazovku, aby jsi potom mohl zkontrolovat, zdali je budík nastaven

1) Jdo do budíků a vytvoř nový budík
2) Nastav čas na rozdíl menší než 2 hodiny od času, který zrovna je. (např. bude 12:00 na budíku nastavíš 10:30)
3) Budík ulož

poté se již koukni na dlaždici na úvodní obrazovce a budík tam zobrazený není, i přesto, že se jeví v nastavení, jako zanutý. Tento problém si může zkusit nasimulovat kdokoliv s WP ne jen na Lumii 1520.

Docela blbá chyba
Uživatelský avatar
masinka
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: čtv říj 20, 2011 11:57
Zařízení: Lumia 1520

Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od masinka »

U me to bude Mozna něco jiného, asi před třemi týdny jsem začal vstávat prakticky kazdy den jinak, Předtím jsem mel jenom jeden budik, teď mam 4. Dva týdny mi fungovaly všechny dobre, az dneska ráno nezazvonil, proto me zaujal tvůj příspěvek. Asi si ho fakt hodim na plochu a budu ho kontrolovat, jestli je zapnutý :-( .
peeeeta
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: stř zář 12, 2012 10:44
Zařízení: Lumia 950XL

Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od peeeeta »

masinka píše:U me to bude Mozna něco jiného, asi před třemi týdny jsem začal vstávat prakticky kazdy den jinak, Předtím jsem mel jenom jeden budik, teď mam 4. Dva týdny mi fungovaly všechny dobre, az dneska ráno nezazvonil, proto me zaujal tvůj příspěvek. Asi si ho fakt hodim na plochu a budu ho kontrolovat, jestli je zapnutý :-( .
Já mám taky na každý den jiný budík. Bohužel já asi taky budu muset vždy kontrolovat budík. Opravdu si ale zkus ten postup. Klidně dej místo volby "Pouze jednou" den, který bude zítra. Problém je tu stále.
vime
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: úte dub 15, 2014 12:00
Zařízení: Lumia 520

Re: Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od vime »

A co zkusit appku Realarm? Zatim me jeste nesklamala i kdyz ji pouzivam spolu s origo budikem abych to probuzeni mel pojistene. Ikdyz teda na jine lumii ale fungovat by to mohlo
Uživatelský avatar
masinka
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: čtv říj 20, 2011 11:57
Zařízení: Lumia 1520

Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od masinka »

peeeeta píše:
Já mám taky na každý den jiný budík. Bohužel já asi taky budu muset vždy kontrolovat budík. Opravdu si ale zkus ten postup. Klidně dej místo volby "Pouze jednou" den, který bude zítra. Problém je tu stále.
Zkoušek jsem to a mas pravdu, nedělali poslední týden nejaky update budíku?
Uživatelský avatar
masinka
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: čtv říj 20, 2011 11:57
Zařízení: Lumia 1520

Re: Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od masinka »

vime píše:A co zkusit appku Realarm? Zatim me jeste nesklamala i kdyz ji pouzivam spolu s origo budikem abych to probuzeni mel pojistene. Ikdyz teda na jine lumii ale fungovat by to mohlo
Diky za tip, vyzkouším :grin:
peeeeta
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: stř zář 12, 2012 10:44
Zařízení: Lumia 950XL

Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od peeeeta »

masinka píše:
peeeeta píše:
Já mám taky na každý den jiný budík. Bohužel já asi taky budu muset vždy kontrolovat budík. Opravdu si ale zkus ten postup. Klidně dej místo volby "Pouze jednou" den, který bude zítra. Problém je tu stále.
Zkoušek jsem to a mas pravdu, nedělali poslední týden nejaky update budíku?
To nevím, ale je to prostě na nic.

K radě, stáhnout si jinou aplikaci na budíky: nemám rád zbytečně moc aplikací a přijde mi rozumnější, aby byly funkční aplikace, které jsou přímo od výrobce.
Bohužel, pokud budu chtít věřit budíku, asi nemám na výběr.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od mimonaut »

stačí zadávat budík dříve než dvě hodiny před začátkem, alespoň tak jsem to pochopil.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od Radeczek »

Ne dvě hodiny před začátkem ale 22 - 24 hodin před začátkem...
el_lama
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: pon bře 10, 2008 13:43
Zařízení: Lumia 830

Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od el_lama »

Mam ten stejny problem. Kazdy den vstavam vicemene jinak (4 budiky celkem) a proste se stane, ze budik mi nezavoni. je to ciste nahodne a deje se i na 8.1 DP. Vcera jsem konecne upgradoval na Cyan + DP, tak uvidim, jestli je tam nejaka zmena.

ReAlarm nepomuze, protoze pouziva systemove funkce a tim padem tam nebude zadny rozdil. Na 8.0 se toto nikdy nevstavalo. Nekde na forech se radilo kompletne smazat alarmy, restart, znova nastavit, ale v mem pripade to fungovalo jen nejaky cas.

Navic, pokud mate vic alarmu, tak pokud 1 probehne, tak uz se na tile nezobrazi cas dalsiho alarmu. Nechapu, jak takovou trivialni vec MS neni schopny fixnout, ackoliv to bylo x-krat reportovano u nich na forech.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od mimonaut »

Tak mám asi štěstí, ale budík mi zvoní odjakživa OK, používám 2-4 budíky.
dimm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 19, 2014 7:50
Zařízení: N.L.1020

Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od dimm »

peeeeta píše: 2) Nastav čas na rozdíl menší než 2 hodiny od času, který zrovna je. (např. bude 12:00 na budíku nastavíš 10:30)......
Mě to dělá taky...a například,už na WP8 když jsem měl nastavený dva budíky po sobě se stávalo, že ten druhý nezvonil.Když jsem první budík zrušil,tak druhý budík už jen na obrazovce vyskočená volba,,ala upomínka,, odložit nebo zrušit a zvuk žádný-ticho po pěšině ...nebývá než konstatovat že ten budík na WP,,je nějakej divnej,, :tlem:
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od stm01 »

Akorát jsem před chvílí přeinstaloval Realarm s tím, že se mi na dlaždici neukáže žádný budík který zapnu. Zkoušel jsem několikrát měnit dlaždici a nic. Zatím to po té přeinstalaci teď jde. Je pravda že jsem nezkusil jestli budík začne budit i přesto, že se na dlaždici neukazuje, tím pádem si nejsem jistý jestli to je stejný problém jako mají jiní. No pokud se to bude opakovat s tou dlaždicí, tak tu funkčnost odzkouším. :)
dVL04
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: stř bře 12, 2014 9:36
Zařízení: HTC 8S, Lumia 630, Lumia 925, Lumia 950

Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od dVL04 »

Ahojte, som autorom Realarmu, cez google som dosiel sem, ze sa tu spomina Realarm :)

Nepochopil som celkom ten navod, konkretne:
2) Nastav čas na rozdíl menší než 2 hodiny od času, který zrovna je. (např. bude 12:00 na budíku nastavíš 10:30)

Neni to nejak naopak?
peeeeta
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: stř zář 12, 2012 10:44
Zařízení: Lumia 950XL

Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od peeeeta »

Ne není.
Prostě teď je třeba 18:44 , tak že k tomuto času přičteš 22 -24 hodin (např. 16:50) a na tento čas si nastavíš budík.
Budík bude nastaven, ale ve skutečnosti není zapnutý i když se tak tváří.
dVL04
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: stř bře 12, 2014 9:36
Zařízení: HTC 8S, Lumia 630, Lumia 925, Lumia 950

Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od dVL04 »

Takze na druhy den ten budik nezazvoni?

Neviem teda ako "hlboko" je ta chyba. Pokial je to ale chyba v "poctoch" v ramci nativnej appky Budiky, tak Realarmu by sa tento bug nemal tykat. V Realarme konieckoncov vzdy nastavujes datum.

Mozno to ale ovplyvnuje aj Realarm, neviem, skusal to niekto? Nechce sa mi den cakat :)
peeeeta
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: stř zář 12, 2012 10:44
Zařízení: Lumia 950XL

Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od peeeeta »

To, zdali bude budík fungovat zjistíš jednoduše.
Připneš aplikaci na plochu a buď tam daný budík vidíš a nebo ne.
Jinak ano pochopil jsi to správně, budík se nastavuje na další den a nezazvoní.
dVL04
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: stř bře 12, 2014 9:36
Zařízení: HTC 8S, Lumia 630, Lumia 925, Lumia 950

Chybný budík Lumia 1520

Příspěvek od dVL04 »

To, co sa zobrazuje na dlazdici nemusi byt uplna pravda :)
Jak som uz spomenul, Realarm (predpokladam ze aj nativne Budiky) najprv vypocita casy a datumy, kedy maju budiky zvonit. Tieto casy sa potom zobrazuju v aplikacii alebo aj na dlazdici.

Mimo toho Realarm vytvori budik s danym casom a datumom a ten sa potom "vlozi" do systemu. O zvysok sa uz stara system (zazvonenie, snooze, melodia).
Chcem tym povedat to, ze napriklad Realarm na dlazdici ukazuje to co vypocital a co vlozil do systemu. To, co s tym system dalej urobi je mimo kontrolu Realarmu. Teda dlazdica moze ukazovat nejaky cas, ale budik skutocne nemusi zazvonit :)

Chyba teda mohla nastat budto v poctoch casov a datumov alebo hlboko v systeme. Ak je to prva moznost, Realarm tuto chybu (verim) neobsahuje. Ak je to druha moznost, aj Realarm je bezmocny :)

Dufam, ze sa to da pochopit :)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů