Nemožnost si vybrat mezi 1520 a 1020

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Nemožnost si vybrat mezi 1520 a 1020

Příspěvek od Menty »

Já jsem fotil se spoustou telefonů a dovolil bych si říct, že třeba Galaxy S5 je na úrovni Lumie 1020. A to není na základě parametrů, protože těma Lumie SGS překonává, to říkám proto, že jsem ty fotky viděl. Chápu ale, že vy jste za Lumii 1020 dali skoro dvacet tisíc, tak bude fotit i líp, jak zrcadlovka. A to nemyslím zle, každý si bude obhajovat to svoje, tak občas jde objektivita stranou, no.
Jak jsem řekl, říkat o výkonu telefonu, že není potřeba - vždycky je potřeba. Doba jde dopředu, přijdou třeba náročnější hry a tak dále, já mam momentálně v telefonu totožný procesor, jako Lumia 1020 a dokážu si představit, že budou hry chodit a načítat se rychleji.
Co se baterie týče, tak určitě souhlasím, 2420 mAh není nic moc na to, že má FullHD a čtyřjádro. Výdrž se ale stejně jako fotoaparát hodnotí praxí, nikoliv parametry, takže tady bych počkal, až se nám to dostane do rukou ;)

A proč zvolili FullHD, je kvuli politice. Doba je taková, vlajkové lodě mají FullHD, tak Nokia musí jít s dobou. Tak to je, nikdo z nás s tím nic neudělá. Když se bude moci Samsung, HTC a další chlubit tím, že mají FHD a Nokia by ho neměla, určitě by to pro ní bylo co se týče marketingu nevýhodnější, takže i proto bych řekl, že tam dali to, co je v dnešní době u high endu běžné.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nemožnost si vybrat mezi 1520 a 1020

Příspěvek od MKLumia1020 »

Mato 289 - třeba o zmiňovaný BAROMETR

-Pavel- pokrok to je - jenže v mnohém kontraproduktivní - máš výkonější CPU - super - víš že má vyšší scóre v testech, ale k čemu ti to je když v reálu kdybys měl telefony ,,zamaskované,, nepoznáš jaký má 2 jádro a jaký má 4 jádro :D

Menty - S5 že fotí líp jak 1020 ........ TO JE FÓR DNE :D
Jakými parametry S5 překonává 1020....? Vždyť S5 je co do fotoaparátu oproti 1020 naprostý low end - daleko lépe už fotí i Z od sonyho a to není žádný fotomobil....
Co se baterie týče čekat nemusíš - přečti si US recenze na Lumii Icon - to je naprosto stejný telefon jako 930 a máš jasno hned - výdrž je horší než u 1020 a dalo by se říct nejhorší ze všech současných Lumií.
FullHD - ano taková je doba souhlasím, jen toto opravdu není ,,pokrok,, né u displeje těchto rozměrů.

PS: k té zrcadlovce - http://www.dxomark.com/Mobiles/Nokia-Lu ... erformance" onclick="window.open(this.href);return false;

Na mobil to není špatný výsledek když si to tak vemeš.....
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Nemožnost si vybrat mezi 1520 a 1020

Příspěvek od Menty »

Nejdřív bych ti doporučoval si oba telefony vyzkoušet a následně se naučit číst.
"A to není na základě parametrů, protože těma Lumie SGS překonává" - Lumia SGS překonává parametry, co se fotoaparátu týče. Podle mě je to psáno jasně a stručně.
A to jsem já četl, díky, já si to ale radši vyzkouším na vlastní oči/ruce. Očividně takhle jsi zkoumal fotky Samsungu Galaxy S5, stáhnout na webu a pak si žít dál s přesvědčením, že prostě Lumia fotí nejlíp. Blbost.
A FullHD není pokrok, pouze u Nokie je to pokrok, konkurence takové displeje nabízela už před rokem.
Trošku mě štve, když vidím, jak to funguje. Jednou se napíše, že Lumia 1020 fotí nejlíp, tak si to lidi nakoupěj a i kdyby ne, tak to prostě bude fotit nejlíp snad ještě sto let. On se ptá na zkušenosti, vy ho tady akorát naočkujete, on si to koupí s tím, "že říkali, že to fotí nejlíp" a pak s tímhle přesvědčením bude žít a dál "rozdávat rozumy". Nejdřív doporučuji vyzkoušet, Lumia je výborná, co se fotoaparátu týče, ale konkurence jde taky dál a Lumia už není rozhodně ten top, je dobrá, ale ne 100x lepší. Konkurence se jí v dnešní době vyrovná.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nemožnost si vybrat mezi 1520 a 1020

Příspěvek od MKLumia1020 »

Jo sory to cos psal sem špatně přečetl - to je ale to jediné.

Jako nevím jak ty, ale ohledně focení se dost vyznám - fotím 20 let od malých Full Frame po ,,výživnější,, středoformát a tvrdit, že se 1/2,7 čip s běžnou optikou vyrovná řešení v 1020 to jest 1/1,5 je holý nesmysl.
Až konkurence nabídne podobné řešení pak se může začít spekulovat o tom co fotí lépe, ale sorry zatím to nenabídly takže to vypadá, že 1020 bude ještě dlouho TOP fotomobil - tady se může srovnávat jen s 808.

Jinak je vidět, že v tomto směru - bez urážky - nemáš šajn o co jde - už jen možnosti post processingu jsou u 1020 na míle vzdálené S5 a spol jelikož jsem si nevšiml, že by S5 uměla RAW.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nemožnost si vybrat mezi 1520 a 1020

Příspěvek od relouth »

1020 vs s5
http://allaboutwindowsphone.com/feature ... a_Lumi.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nemožnost si vybrat mezi 1520 a 1020

Příspěvek od Daniel Fibikar »

On ten vyber je daleko jednodušší než si myslíte.

L1020 je prostě bestie v oblasti kamery, ostatní parametry uz dnes ale neoslni a samozřejmě bude rychle stárnout. Pokud nepiznate rozdíl mezi quad core a dual core procesorem v systému (což nepoznate) pak jej ale poznáte jinde, instalace aplikací a aplikace jako takové.

L930 je takový mix mezi kvalitním fotoaparátem a moderním HW. Pro ty co používají telefon na momentky nabízí velmi kvalitní fotoaparát s určitou mírou nastavení jako 1020. Paměť L1020 je 32 GB a O2 má 64 GB verzi, u L930 je jen 32 GB ale vzhedem k tomu, ze Lumia 1020 to hlavně potřebuje kvůli high res gotkam, které jsou vetsi, tak nevidím podstatný důvod proc by na L930 nemela někomu 32 GB stacit (ano,někomu, někomu to vadit muze to netvrdim)
Joseph_from_Pilsen
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: ned kvě 25, 2014 1:23
Zařízení: Nokia 1020

Nemožnost si vybrat mezi 1520 a 1020

Příspěvek od Joseph_from_Pilsen »

Tak lumii 1020 mám doma, chvíli jsem bojoval s převodem kontaktů, zachránil mě bluetooth, nad kvalitou videí i foto velká spokojenost, jenom teda fakt to žere jak prokopnutý, uvažuju o gripu, nebo prostě budu "dokovat" notebookem, kterej stejně je vždycky někde poblíž. A ještě to chce nějaký pořádný kryt, ideální by byl z betonu, bohužel zatím jsem na žádný fakt robustní nenarazil.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nemožnost si vybrat mezi 1520 a 1020

Příspěvek od MKLumia1020 »

Gratuluji :)

Ke krytu - kdybych si jí chtěl prznit krytem tak bych koupil origo dobíjecí.
Jinak já si pořídil tohle pouzdro a spokojenost maximální - opravdu velmi kvalitní vyhotovení a pro mé účely velmi praktické - telefon do kapes si od E52 nestrkám a na nošení v ruce/batohu na výlety je ideální :)

http://www.youtube.com/watch?v=3meRod8UXZM" onclick="window.open(this.href);return false;
Joseph_from_Pilsen
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: ned kvě 25, 2014 1:23
Zařízení: Nokia 1020

Nemožnost si vybrat mezi 1520 a 1020

Příspěvek od Joseph_from_Pilsen »

Takové pouzdro by mě zabilo, 50x za den to vyndavat a zandavat a ještě aby se to nevešlo do kapsy, objednal jsem klasický silikonový tmavý cosi z alzy, ještě nějak zkusím nabastlit poutko, žádný pouzdro s poutkem jsem nenašel, ani ten blbej grip to nemá (=jasná volba nekupovat), na focení/točení by se hodně hodilo, zejména při balancování někde na špičce stožáru jednoruč ve větru. To je taky trochu nedomyšlený, foťák poutko má, kamery taky, tak proč ho sakra nemá fotomobil. Stačí poryv větru, chvilka nepozornosti, někdo do vás strčí a bum...
To fakt dominantní skupinou kupujících jsou metrosexuálové, co maj telefon jen jako módní doplněk ke gelu a depilátoru a nosí ho ideálně na zádech a vyndavají jen když se chtějí předvést? :-(
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nemožnost si vybrat mezi 1520 a 1020

Příspěvek od Manek49 »

Vždyť 1020 má otvor pro poutko přímo na spodní hraně...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nemožnost si vybrat mezi 1520 a 1020

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak, levy spodni roh, dira na poutko, neprehlednutelna.
Joseph_from_Pilsen
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: ned kvě 25, 2014 1:23
Zařízení: Nokia 1020

Nemožnost si vybrat mezi 1520 a 1020

Příspěvek od Joseph_from_Pilsen »

:) :oops: :oops: :oops:
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nemožnost si vybrat mezi 1520 a 1020

Příspěvek od MKLumia1020 »

Jj a ještě mi někdo doporučte to poutko - kde koupit něco slušného - dříve se to všude válelo a dnes ho neseženete. Čumím po něm týden.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů