Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Nechci dělat reklamu, ale jeden Shop u nás nabízí černou, červenou a bílou :)
MikeyMCZ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 232
Registrován: sob úno 02, 2013 0:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MikeyMCZ »

Včera jsem se na ně byl podívat. Bohužel jsem neměl moc času a tak jsem je obdivoval pouze za sklem.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Ja mam černou. Ostatni barvy v běžné distribuci nejsou, ale nijak mi to nevadi. Ten telefon je fakt nadhernej.

Ještě dodám, že když koukám na nejmenovaný shop a vidím ceny, tak jsem rád, že Nokia CZ konečně nastavila smysluplné ceny cz distribuce. Ja ji bral v Alze za 16500 (dali mi 500 slevu v nějakých kuponech onehda.

Jeste komentar k te velikosti. Prijde mi usmevny, ze do takovyho monstra daji nano sim. Chapu, ze to neni o velikosti, ale v tomhle pripade me to vazne prijde komicky. Byt, me jako iPhonistovi to vyhovuje. Nemusim resit adapter, konecne.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milennium »

Tak ta použitá velikost SIM v l1520 je vážně úsměvná. Ale co když je to schválně ??? Jak odtáhnout uživatele iPhone k Lumii ??? Nejsi spokojený s iPhonem ? Šup nanoSIM do Lumie... Žádná redukce, prostě jedna k jedné...
Jinak si to opravdu nedokážu představit. Takového místa v l1520 a oni tam dají nanoSIM čtečku :-)
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Z nanosim uděláš přes adaptér větší, ale obráceně musíš řezat.
mceza

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Takže už opět nový formát? :D Jsem zvědav, s čím Apple přijde příště a co budou ostatní výrobci kopírovat... :D

Tohle bezhlavé zmenšování formátů mi přijde přitažené za vlasy. Micro SIM je ještě ok, tam alespoň po letech došlo ke zmenšení a je to téměř velikost čipu. Ale další zmenšování?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

steelspace píše:Z nanosim uděláš přes adaptér větší, ale obráceně musíš řezat.
Jenze kolikrat strcis adapter s nano sim do telefonu s microSIM a tam se to "rafne" ve slotu.
KarelMlha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: sob pro 20, 2008 9:29
Zařízení: Lumia 640 xl lte, note 4
Bydliště: HK

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od KarelMlha »

Přesně. Takhle se mi podařilo zlikvidovat Lumii 820.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milennium »

Přesně tak. Tato honba za "nej" je opravdu ujetá. Navíc jak se tu píše, redukce jsou hodně nebezpečné pro čtečky SIM karet !!! Málokdo si to uvědomuje, ale každé zasouvání SIM ve formátu micro a nano v redukci je hodně nebezpečné a velké riziko. Znám více lidí kteří takto vylomili PINy ve čtečce SIM. A stačí opravdu málo. A téměř vždy je to na nezáruční opravu, protože se jedná o mechanické poškození... A s toho plyne jedno, u některých mobilů se dá vyměnit čtečka SIM a u některých, těch novějších nee... A musí se měnit základní deska... Cena opravy je víc jak polovina ceny celého mobilu...
On totiž přechod micro - nano SIM v redukci je vždy poměrně ostrý, stačí přejet prstem. A PINy ve čtečce SIM jsou s pružného, tvrdého, ale křehkého pozlaceného kovu. A proto se dost dobře lámou...
Od výrobců mobilů blbost a arogantnost, cpát do 6" plachty nanoSIM... Dříve se klasická SIM čtečka vešla třeba do Ericssonu T39 a dnes ne ???
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dark_hood »

" Od výrobců mobilů blbost a arogantnost, cpát do 6" plachty nanoSIM " s týmto plne súhlasím
Uživatelský avatar
Andreas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned pro 20, 2009 1:21
Zařízení: HP iPAQ 214

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Andreas »

Měl bych dotaz na ty, co už telefon používají/používali - v recenzích na fotkách při porovnávání s jinými Lumiemi jsem si všiml, že tlačítka dole u 1520 jsou zřejmě trvale podsvícena. Znamená to, že na rozdíl od jiných Lumií svítí opravdu stále, pokud svítí displej, třeba i večer ? To by mě osobně přišlo dost rušivé.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Svítí pořád zdá se. Ani jsem si toho nevšiml, kdyby ses nezeptal.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Mam jeden komentar k drzaku Nokia CR-201. Nokia uvedla tenhle drzak jako nahradu za CR-200. Uprimne nevim, v cem se lisi, protoze na pohled vypadaji uplne stejne (uz CR-200 nemam, takze detailni srovnani nemuzu udeat). Nekde jsem cetl, ze snad CR-201 ma jinak bocnice, aby se nemackalo bocni tlacitko, ale fakt nevim. Zajimave je, ze na krabici je CR-201, ale na samotnem drzaku v krabici je CR-200. Problem je, ze na maximalni roztazeni bocnich pacek tam ten telefon jde dat, ale v podstate uz pak ani neni treba je zmacknout aby drzel (maximalne to jednou, 2x cvakne, 5mm vic se to nezmackne. Tohle bohuzel znamena, ze se ten telefon do nej dost blbe nasazuje a vyndava, protoze je to celkem natesno. Pouzivat se to da, ale rozhodne pujdu do oblibeneho Broditu az bude k dispozici. S 1520 moc nedoporucuju, zejmena ne lidem, kteri telefon nasazuji a vyndavaji nekolikrat denne.
VitoAMG
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte říj 01, 2013 6:14
Zařízení: Lumia 950 XL DS

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od VitoAMG »

Už nevím kde, ale na nějakém foru jsem našel toto srovnání CR-200 a CR-201, třeba ti to pomůže:

Old variant CR-200:
- No openings in rubber pillows
- No buttons allowed >35mm - <57mm from the bottom of a phone
- Consumer returns due to a broken release mechanism

New variant CR-201:
- Wider compatibility due to openings in rubber pillows
- No buttons allowed >41mm - <55mm from the bottom of a phone
- Compatible with Lumia 1520
- Release mechanism fixed
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Zeptám se majitelů L1520, máte již Nokia Storyteller Beta ? Pokud ano, jak vám běží ? Seká se, načítá dlouho nebo běží jako po másle ? Na L920 to neběží nic moc, proto se ptám, jak to běží vám, jestli se dá čekat zlepšení, nebo se na to vyprdnout.
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hudyss »

Načte skoro ihned a žádné sekání není. Zatím mám jen pár fotek, třeba později bude potřebovat více času?
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Mám v telefonu přes 1600 fotografii z různých koutů ČR + nějaká dovolená Chorvatsko, Slovensko a nějaké fotky z přejezdů Rakousko a Slovinsko a moc pěkně to neběží na L920...

Nechcete se někdo ještě pochlubit a postnout nějaké fotky vyfocené L1520? Koukal jsem na GSMarenu a docela jsem byl zklamaný oproti L1020, ale samozřejmě ono se to nedá úplně porovnat, přeci jen L1020 má kanon fotoaparát oproti L1520.
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hudyss »

Zatím toho moc nemám, Lumii mám od včerejška.
Ale proti SGN3 nebe a dudy.
Stepis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob pro 14, 2013 14:57
Zařízení: lumia

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Stepis »

Kód: Vybrat vše

https://skydrive.live.com/redir?resid=B7AC0CA5A72D13B3!1644&authkey=!AJj-3uV9U8OAjGI&v=3&ithint=photo%2c.jpg

https://skydrive.live.com/redir?resid=B7AC0CA5A72D13B3!1643&authkey=!AMHqF_CmPnVcGHI&v=3&ithint=photo%2c.jpg

https://skydrive.live.com/redir?resid=B7AC0CA5A72D13B3!1652&authkey=!AF1SLxBeyFV328g&v=3&ithint=photo%2c.jpg

https://skydrive.live.com/redir?resid=B7AC0CA5A72D13B3!1623&authkey=!AD6oVEhRthm5aNY&v=3&ithint=photo%2c.jpg
Nektere se povedou a nektere zas ne ;-)
Stepis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob pro 14, 2013 14:57
Zařízení: lumia

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Stepis »

Jestli mohu jeste skočit k tem rozsvícením tlacitkam. Ted jsem zjistil když mam puštěnou úsporu tak se tlačítka vypnuly ale baterie je úplně vystavena a mam na ni srdíčko. Jen ze se daji vypnout uvidíme jestli na to někdo přijde. :tlem:
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů